Nawigacja
Przedstawiamy Julię Kaźmierczak z kl.4e
Zwyczajni nadzwyczajni - Julka Kaźmierczak z 4e
W naszej szkole spotykamy uczniów, którzy na co dzień potrafią łączyć naukę z uprawianiem przeróżnych dyscyplin sportowych. Wymaga to doskonałej organizacji czasu, wiele wysiłku i samozaparcia, kształtuje charakter. Osoby te pozostają skromne i koleżeńskie. O ich zwycięstwach pozaszkolnych dowiadujemy się mimochodem. Dlatego warto o nich tutaj opowiedzieć, by wspólnie się nimi dzielić,cieszyć, być dumnym.
Dziś mowa o naszej uczennicy z klasy 4e - Julii Kaźmierczak, która od trzech lat trenuje badmintona. W ostatnim czasie brała udział w międzynarodowym festiwalu Yonex International Festiwal 8 - 11.11.2024r., gdzie zajęła 3. miejsce i otrzymała brązowy medal w singlu w kategorii U11.
16.11. 2024 r. w Puszczykowie odbyły się w tej kategorii mistrzostwa Wielkopolski, które Julka wygrała. Poza tym tego samego dnia odbył się również finał cyklu Wielkopolskiej Ligi Talentów. (cykl trwał cały rok). Julka w nim nie tylko zwyciężyła, ale ponadto w klasyfikacji generalnej uplasowała się na pierwszym miejscu w kategorii U11.
Cieszymy się zwycięstwami Julii i życzymy jej dalszych sukcesów.
Wychowawczyni
Wanda Rosińska
Z Nelą poznajemy świat
Z okazji mikołajek Rada Rodziców sprawiła nam bardzo oryginalny prezent – spotkanie z Nelą, małą (już
nie taką małą) podróżniczką. 28 listopada, gdy za oknem padał deszcz, przyszliśmy na salę gimnastyczną,
by poznać tę niesamowitą dziewczynę. Najpierw spotkanie miały dzieci z klas 0-2, a następnie klasy 3-8.
Nela opowiedziała nam o nocnym nurkowaniu z rekinami wąsatymi, o skrzydlicy – niebezpiecznej rybie,
która ma u nasady promieni gruczoły ze śmiercionośnym jadem. Młodszym uczniom pokazywała, jak
nurkowie komunikują się pod wodą między sobą oraz jaki mają strój. Nela odpowiadała też na nasze
pytania.
Następnie, niektórzy z nas, zaopatrzeni w jej książki, ustawili się w kolejce po autograf lub selfie.
Spotkanie z Nelą na długo pozostanie w naszej pamięci. Dla niektórych było to spełnienie dziecięcych
marzeń. Dla innych stało się inspiracją do zwiedzania świata... Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy
przyczynili się do zorganizowania tego spotkania.6
Psia lekcja
15 listopada odbyło się pierwsze spotkanie z czworonożnym przyjacielem w ramach prowadzonego w naszej szkole programu edukacyjnego „Psia lekcja”. Aza jest psem rasy nowofunland, posiada certyfikat psiego terapeuty. Dzieci z grup 0 zdobyły wiedzę na temat opieki nad psem, komunikacji z nim. Dowiedziały się również co zrobić w sytuacji, gdy podbiega do nich obcy pies.
Izabella Bryll-Janicka, Dorota Kowalczyk, Anna Bendowska
Pochód wszystkich świętych
Tradycyjnie, jak co roku, w listopadzie w naszej szkole święci i błogosławieni w radosnym pochodzie odwiedzili wybrane klasy. Dzieci wcieliły się w postaci świętych patronów oraz aniołów. Uczniowie zaprezentowali życiorysy i działalność tych osób. Zaśpiewali także piosenki opowiadające o świętości. Pochód cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów różnych klas. Uczniowie prezentowali własnoręcznie przygotowane stroje świętych, ich życiorysy. Z uśmiechem i śpiewem na ustach opowiadali o świętych patronach.
W korowodzie pojawiły się przede wszystkim anioły ze skrzydłami i aureolami. Nie zabrakło Maryi, św. Józefa, św. Weroniki, św. Piotra czy św. Faustyny.
Wszystkim dziękujemy za udział, do zobaczenia w przyszłym roku!
Edyta Jaworska,
Magdalena Waligórska
Klasa 1a w Bibliotece Publicznej Gminy Komorniki
W środowe przedpołudnie uczniowie klasy 1a odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Komorniki i wzięli udział w lekcji bibliotecznej.
Zapoznali się z funkcjonowaniem biblioteki, zwiedzili jej zakamarki, m.in Księgozbiór Zamknięty, w którym szukali krasnala czytelnika. Następnie udali się na prezentację o misiach, wysłuchali fragmentu książki „Misiostwo świata” i wzięli udział w warsztatach plastycznych.
Wizyta w bibliotece okazała się nie tylko świetną zabawą, ale również wartościowym doświadczeniem edukacyjnym. To spotkanie z pewnością zostanie na długo w ich pamięci!
Marta Pawlak
Niepodległość, wolność, jutro - apel
12 listopada odbył się uroczysty apel z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Po
odśpiewaniu dwóch zwrotek hymnu narodowego uczniowie klas 5a i 8b zaprosili nas do obejrzenia
programu telewizyjnego "Relacje". Najpierw prezenterzy, Natalia i Franek, przypomnieli wszystkim, co
wydarzyło się 11 listopada 1918 roku. Następnie reporterka Blanka zapytała mieszkańców Wir, czy
wiedzą, dlaczego wszędzie powiewają biało-czerwone flagi. Później do studia przyszła ekspertka, pani
Klaudia Ratajczak, która przekazała garść historycznej wiedzy. Obejrzeliśmy też scenę ze szkolnej
akademii, na której padło ważne pytanie: jakie powinno być jutro? Następnie za sprawą reporterki Tosi,
która przeniosła nas do Teatru Wielkiego w Poznaniu, wysłuchaliśmy wiersz w wykonaniu Tosi, Izy,
Gabrysi, Kasi i Roksany. Gdy "Relacje" dobiegły końca, wspólnie (z Ewą i Tosią) odśpiewaliśmy jeszcze
piosenkę o wymownym tytule "Kocham Wolność". Oby trwała wiecznie!3
Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla klas 0-III
Uczniowie oddziałów przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej uczcili pamięć i oddali cześć tym, dzięki którym po 123 latach zaborów odrodziła się niepodległa Polska.
Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klas 3a, 3b i 3e. Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego i była okazją do przypomnienia wydarzeń związanych z ważnym momentem w dziejach naszej ojczyzny. Występujący oddali hołd Polakom, żołnierzom walczącym o wolną i suwerenną Polskę. Ten dzień przypomniał społeczności szkolnej, że nasi przodkowie nie zawsze żyli w wolnej ojczyźnie. Polska odrodziła się płacąc za to krwią i życiem.
Uczniowie klas trzecich recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, śpiewali pieśni patriotyczne i wykonali układ taneczny.
Dzień ten był dla nas lekcją patriotyzmu i historii.
Organizatorki: Karolina Bogielczyk, Justyna Laskowska-Sztylka, Alicja Żurawiak
6
Wolontariat łączy pokolenia
Czwartkowe, październikowe popołudnie grupa naszych wolontariuszy spędziła na warsztatach kreatywnych w siedzibie Stowarzyszenia Pelikan. W ramach projektu "Międzypokoleniowe talenty dla większego dobra" Zosia, Amelia, Alicja, Maja, Jędrzej i Michał wykonali dla Pacjentów Oddziału Opiekuńczo-Leczniczego z ul. Mogileńskiej kolorowe pompony i aniołki by ożywić białe sale pacjentów. Te wspaniałe prace nie powstałyby, gdyby nie nasze nauczycielki i wolontariuszki, Pani Ela, Pani Ola i Pani Wiesia. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, możliwość zdobycia nowych umiejętności i cudownie spędzony wspólnie czas. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie, może tym razem w naszej szkole:)
OdpowiedzPrzekaż dalej
2
Kacper Kuźniarek Skok po mistrzostwo Polski
Dawno, dawno temu, a właściwie wcale nie tak dawno, bo 4 listopada 2013 roku w pewnym poznańskim szpitalu przyszedł na świat chłopiec. Rodzice nadali mu imiona Kacper Krzysztof. Dziecko od najmłodszych lat odznaczało się niebywałym urokiem osobistym, swoistym charakterkiem, rzec by można - istne "żywe sreberko". Mama nieraz wspominała, jak mały Kacperek wspinał się po poduszkach na parapet i krzyczał “mama kakam”. Jako młodszy brat swojej utalentowanej siostry, Natalii, która zamarzyła o karierze akrobatki, razem z mamą oglądał każdy jej trening. Natalia jako pełnoprawna 6-latka mogła brać już udział w treningach pana Sebastiana Sondela w KS. WTG POZNAŃ. Kacpra czas miał dopiero nadejść…
Życie jednak pisze własne scenariusze, a trener szybko zauważył wielki talent ukryty w małym, niespełna 5-letnim dziecku. Gdy tylko zobaczył, jak chłopiec biegnie, poinformował mamę, że na następny trening ma przyprowadzić też Kacpra. Z trenerem się nie dyskutuje, więc cóż było robić. Zaczęły się mordercze treningi 6 razy w tygodniu po 2,5 godziny każdy. Podczas gdy inni w sobotę spali do południa lub godzinami siedzieli przed grami komputerowymi, on biegał kilometry wokół poznańskiej Jump Areny. Pompki, przysiady, salta, śruby to jego codzienność. Lekcje odrabiane w samochodzie, lektury czytane w drodze na treningi i zawody, słówka wkuwane w drodze do domu. Każda chwila wykorzystana w 100%. Śmiało można powiedzieć, że życie zostało wypełnione sportem, a trener decydował także o tym, czy Kacper może mieć dzień wolny od treningu, by jechać na szkolną wycieczkę.
Kacper nie odpuszcza zarówno na treningach, jak i w szkole. Świadectwo z wyróżnieniem na zakończenie klasy 4 było oczywistością. A co w sporcie? Lista jest długa, nawet bardzo... Wśród najważniejszych osiągnięć są: Ogólnopolski Turniej "Młode Nadzieje" 2019 r. - I miejsce, 2020 r. - II miejsce, 2021 r. - I miejsce, 2022 r. - I miejsce; Puchar Polski – 2022 r. - I miejsce, 2023 – I miejsce. Były też inne osiągnięcia. Przełomem było zdobycie tytułu Mistrza Polski Juniorów Młodszych w 2022 roku oraz powołanie do kadry narodowej w styczniu 2024 r.
Nowa karta została dopisana 20 października 2024 r. - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w skokach na ścieżce i kolejny tytuł MISTRZA POLSKI. Jeszcze w piątek wieczorem po treningu przygotowawczym noga Kacpra obłożona była lodem, na udzie pojawił się siniak i opuchlizna, a w niedzielę najwyższy stopień podium stał się faktem!!! Dodatkowo Kacper pobił rekord Polski trudności wykonywanego układu w III klasie sportowej (do lat 12).
Czy podwójny Mistrz Polski zamierza spocząć na laurach? Nie ma szans. Jeden dzień odpoczynku i powrót na ścieżkę. Trzeba ćwiczyć dalej, bo 8 listopada Kacper i Natalia jadą do Paryża na Tumbling French Cup 2024. Konkurencja będzie duża, bo udział w zawodach zapowiedzieli zawodnicy z 12 państw.
Kacprze,
niedzielna wiadomość sprawiła, że słońce zaświeciło mocniej. Bardzo Ci gratulujemy i razem z Twoimi Bliskimi cieszymy się Twoim szczęściem. Jesteśmy z Ciebie dumni i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Wiemy też, że za każdym sukcesem dziecka stoją jego rodzice... Śmiało możemy powiedzieć, że Twoja mama jest niewątpliwie mistrzynią organizacji codzienności:)
Dzień Edukacji Narodowej
- 7
Tradycyjnie wypada on 14 października, ale my zaczęliśmy świętować już w piątek. Były życzenia, upominki, miłe słowa. Samorząd Uczniowski przygotował dla nauczycieli kwiatki zrobione z ołówków.
W poniedziałek tylko nieliczni przyszli do szkoły. W ten sam dzień odbył się wywiad z paniami nauczycielkami: Anną Stromczyńską, Aleksandrą Kaczmarek, Joanną Wiczyńską i Klaudią Ratajczak. Opowiadały m.in. o tym, jak to się stało, że wybrały ten zawód oraz jakie cechy powinien mieć dobry nauczyciel (cała rozmowa w linku poniżej). Wywiad przeprowadziła Zuzanna Kempińska. Następnie nauczycieli odwiedzili absolwenci. Opowiadali, jak wygląda nauka w szkole średniej, dzielili się emocjami. Z sentymentem wspominali czasy, gdy byli uczniami naszej szkoły. Swoim przybyciem sprawili nauczycielom wiele radości.
We wtorek odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas ósmych, p. Wandę Rosińską i p. Joannę Wawrzyniak. Dzięki nim przypomieliśmy sobie, jak wyglądała szkoła Mikołajka. Scenki były bardzo zabawne.
Po południu odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Witamy w gronie uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich!
Pasowania pierwszoklasistów
15 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. To wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów, ale również dla ich rodziców, nauczycieli i dyrekcji szkoły.
Pierwszoklasiści wraz z wychowawcami przygotowali program artystyczny, po którym odbyło się oficjalne złożenie ślubowania. Dzieci obiecały być dobrymi uczniami, szanować nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanki. Po odczytaniu ślubowania nastąpiło symboliczne pasowanie przez pana dyrektora. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom - akt pasowania oraz drobny upominek.
Pasowanie na ucznia to niezwykle ważne i wzruszające wydarzenie. Na długo pozostanie w pamięci tegorocznych pierwszoklasistów, dla których była to pierwsza tak ważna uroczystość szkolna. Niech ten dzień będzie początkiem pięknej przygody z nauką i odkrywaniem świata!
Wychowawcy klas pierwszych
DYNIOWY KONKURS z DELI PARKIEM
Michel Moran poleca Naszą Dynię.
Klasa 5a wzięła udział w konkursie na Dynię organizowanym przez Deli Park. Uczniowie wraz z panią Patrycją stworzyli arcydzieło o wymiarach 1m/1m/1m. O wyjątkowości tej pracy świadczy nie tylko rozmiar, ale przede wszystkim cząstka każdego twórcy - odciśnięte dłonie. Aby docenić pracę i zaangażowanie młodych twórców prosimy o oddanie głosów poprzez kliknięcie w poniższy link. Liczymy na Wasze głosy. Wspólnie możemy wygrać!
Link do fb - Dynia nr 2
Program Musicon
Nasza szkoła dołączyła do Pilotażowego Programu Musicon! Przez najbliższe sześć miesięcy, wraz z innymi placówkami w Polsce, będziemy testować nowatorskie rozwiązania edukacyjne. Program ten kładzie nacisk na współpracę, wymianę doświadczeń oraz wspólne budowanie nowoczesnej edukacji.To wyjątkowa szansa, by wdrażać innowacyjne metody nauczania, tworzyć nowe pomysły i wspólnie stawiać czoła wyzwaniom. Wierzymy, że dzięki temu wprowadzimy pozytywne zmiany w codziennej pracy z uczniami!
Na sportowo!
15 października obchodzimy Narodowy Dzień Sportu. Z tej okazji poprosiliśmy naszych młodych
sportowców o podzielenie się z nami swoimi sekretami, na przykład jak łączą szkołę wraz z
intensywnymi i często wielogodzinnymi treningami oraz czy planują związać swoją przyszłość z tym
sportem. Uczniowie opowiedzieli nam także o swoich osiągnięciach. Zapraszamy do
obejrzenia spotu w wykonaniu Natalki, Kacpra,Filipa i Klary.
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2024
- 13
W sobotę 14 września ponad 70 osobowa grupa wolontariuszy, złożona z uczniów naszej szkoły, ich rodziców i nauczycieli, stawiła się o 10.00 koło Orlika. Urząd Gminy Komorniki zaopatrzył naszą grupę w rękawiczki i worki na śmieci. Tak wyposażeni wolontariusze przez dwie godziny dzielnie sprzątali okoliczny teren, a efekty pracy widoczne są na zdjęciu. O energię dla grupy zadbała Pani sołtys Dagmara Urbaniak, która przywiozła batoniki dla uczestników akcji.
Szkolny regulamin korzystania z darmowych podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych
Obiady w szkole
Szczegóły dotyczące wydawania posiłków w roku szkolnym 2024/2025 znajdą Państwo w zakładce dokumenty/ informacje/obiady
Inauguracja roku szkolnego 2024/2025
Zapraszamy na inaugurację nowego roku szkolnego 2024/2025
Harmonogram:
8.30 – klasy 5 – 8
Apel, spotkanie z Dyrektorem, spotkania z wychowawcami w klasach.
9.30 – klasy 4
Spotkanie z dyrektorem, spotkanie z nowymi wychowawcami.
10.15 – klasy 2-3
Apel, spotkanie z dyrektorem, przejście z wychowawcami do klas.
11.00 – klasy 1
Spotkanie z dyrektorem, przejście z wychowawcami do klas.
11.45 - Oddziały przedszkolne
Krótkie spotkanie z dyrektorem, poznanie wychowawców grup, przejście do sal, zajęcia integracyjne dla dzieci. W czasie zajęć integracyjnych pierwsze spotkanie wychowawców z rodzicami. Podczas spotkania przekazane zostaną najważniejsze informacje organizacyjne.
Wykaz podręczników do zakupienia przez Rodziców
Szanowni Państwo,
w linku znajduje się wykaz podręczników i ćwiczeń spoza dotacji, które samodzielnie Państwo powinniście zakupić.