Od początku listopada przygotowywaliśmy się do świątecznego kiermaszu. Robiliśmy ozdoby i dekoracje świąteczne. Całą kwotę z kiermaszu przeznaczymy na rozbudowę Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu.
Motyli Wolontariat
Od początku listopada przygotowywaliśmy się do świątecznego kiermaszu. Robiliśmy ozdoby i dekoracje świąteczne. Całą kwotę z kiermaszu przeznaczymy na rozbudowę Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu.
Motyli Wolontariat
Na początku listopada w naszej klasie odbył się Dzień Pyry. Dzieci dowiedziały się jakie wartości odżywcze ma ziemniak, jak nazywany jest w innych częściach Polski, co to jest stonka ziemniaczana, poznały budowę rośliny i wiele innych ciekawych rzeczy. Potem wykonywały ziemniaczane ludziki i degustowały potrawy przygotowane przez rodziców. To był bardzo udany i pouczający dzień.
Ewa Nawrocka
14 grudnia uczniowie klasy III e piekli pierniki, które przyozdobią klasowy wigilijny stół. Dzieci ugniatały ciasto, rozwałkowywały je na cienkie placuszki, a potem wycinały świąteczne kształty. Pierniki piekły w piekarniku mamy naszych uczennic. Pierniczki wyszły piękne i pyszne.
W przyszłym tygodniu dzieci ozdobią swoje pierniki różnymi lukrami, posypkami i pisakami.
Dziękujemy Mamom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu tak miłego dnia.
Alicja Żurawiak
W 2023 roku Instytut Książki realizuje czwartą edycję projektu dla Pierwszaków w całej Polsce - ta odsłona została przygotowana specjalnie dla Uczennic i Uczniów rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. W ramach kampanii co roku uczniowie klas pierwszych otrzymują na własność pięknie wydane Wyprawki Czytelnicze Kampania „Mała książka – wielki człowiek ma charakter ogólnopolski i realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, promując rodzinne czytanie.
W skład tegorocznej Wyprawki Czytelniczej Pierwszaka wchodzi „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa Justyny Bednarek, a także Poradnik dla rodziców i opiekunów pod tytułem „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, mówiący o korzyściach wynikających ze wspólnego czytania.
Nasi pierwszoklasiści zostali już obdarowani książkami, a przy okazji świątecznego czasu poznali góralską legendę pt.: „Miś i świąteczna choinka”.
Życzę rodzinnego czytania i pięknych wspólnych chwil!
Paulina Małasiewicz
W ubiegłym tygodniu odbyły się kolejne warsztaty dla rodziców i dzieci z naszej szkoły. Tym razem w mikołajkowym nastroju powstały wyjątkowe, świąteczne ozdoby, które wprowadziły nas w przedświąteczny klimat. Sposób wykonania zaprezentowany przez uczestników rozbudzał kreatywność, pokazał zdolności manualne dzieci, a także ich rodziców. Miło spędzony czas w takim gronie uwieczniony został na zdjęciach – sami zobaczcie efekty pracy!
Magdalena Alejska, Patrycja Pluta, Patrycja Szamara - Nowak
Patrycja Lubińska, uczennica klasy 7B nie zwalnia tempa i w tym roku szkolnym zdobyła już trzy medale w taekwondo olimpijskim, jeden srebrny i dwa brązowe.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Dnia 1 grudnia 2023 roku w godzinach od 17:30 do 19:00 odbyła się dyskoteka szkolna zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Pojawiło się naprawdę dużo uczniów. Atmosfera była gorąca, powstało wiele nowych przyjaźni, a także głębszych relacji (głównie w klasach 8). Sprzedawane były ciasta oraz pojawiły się różne wróżby z okazji andrzejek. Uczniowie i nauczyciele bardzo dobrze się bawili. Największą atrakcją było Just Dance organizowane przez szkolny radiowęzeł. Każdy zachwycony był też belgijką. Dyskoteka bardzo podobała się wszystkim i mamy nadzieję, że niedługo odbędzie się kolejna.
Natalia Malinowska
Uczennica naszej szkoły, Liliana Łoszajc z klasy 3e stawia swoje pierwsze kroki na deskach Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź. Lilka debiutowała na scenie w spektaklu "Naturalion dookoła Świata", gdzie wcieliła się w rolę Zebry.
Lilko, życzymy samych sukcesów na scenie. Brawo dla Ciebie!
wychowawca klasy
Przed nami kolejna rocznica Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji mali patrioci z grupy 0d wybrali
się do Muzeum Powstania Wielkopolskiego odrobić pierwszą lekcję historii. Zwiedzali wystawę
razem z Kubą i Helenką, którzy Powstanie Wielkopolskie widzieli na własne oczy, a dzięki opowieści
teatru kamishibai poznali dziecięce spojrzenie na te historyczne wydarzenia. Wszystkie działania
miały na celu przybliżenie historii Polski oraz rozbudzenie szacunku i miłości do naszej ojczyzny.
Magdalena Sikorska
W listopadzie uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas 1d i 1e zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. 126 uczniów podzielonych na trzy grupy uczestniczyło w przedstawieniu pt.: „Mole książkowe”, podczas którego, odbyło się uroczyste złożenie przysięgi.
Uczniowie dowiedzieli się jakie są zasady korzystania z biblioteki oraz w jaki sposób należy dbać o książki.
Podczas pasowania uczniowie musieli wykazać się swoją wiedzą odgadując bajkowe zagadki sprawdzające ich wiedzę ze znajomości bohaterów baśni i bajek. W role moli książkowych wcieliły się dziewczyny ze szkolnego koła bibliotecznego. Każdy uczestnik osobiście podpisał się w bibliotecznej kronice, a na pamiątkę otrzymał zakładkę do książki wykonaną z recyklingu.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki oraz rozwijanie umiejętności czytelniczych.
Paulina Małasiewicz
Serdecznie zapraszamy do szkolnego holu na wystawę Sleeveface, czyli ubierz się w książkę.
Prezentujemy na niej zdjęcia wykonane przez uczniów klas siódmych. Prace powstały w ramach
szkolnego projektu fotograficzno- czytelniczego. Sleeveface polega na odpowiednio dobranej
kompozycji zdjęcia i aranżacji tła, której efektem jest złudzenie zespolenia fotografowanej
postaci z graficznym motywem okładki książki. To świetna reklama książek, popularyzowanie
czytelnictwa oraz umiejętności fotograficznych!
Patrycja Szamara-Nowak, Paulina Małasiewicz
W Piątek, 10 listopada br., uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach świętowali w związku ze 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
W strojach galowych, z rozetkami przy piersiach zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by przypomnieć sobie, co dziś oznacza dla nas bycie patriotą.
Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa, ponieważ gościliśmy panią Sylwię Adamkiewicz z Kuratorium Oświaty w Poznaniu. O 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu. Nastepnie uczniowie z klas 5a, 5c i 5d przedstawili zgromadzonym przygotowaną wcześniej część artystyczną. Krótkie scenki współczesne przeplatano śpiewem i recytacją utworów poetyckich.
Występujący stanęli na wysokości zadania i pokazali, że prawdziwy aptriotyzm to nie tylko pełne poświęcenia czyny, na które zdobyli się nasi przodkowie. A widzowie, czyli ucnziowie klas 4-8 naszej skzoły, godnie ją reprezentowali w tym wyjątkowym dla Polaków dniu, zachowując powage i spokój podczas apelu.
Magdalena Surdyk
Barbara Szlachetka
Joanna Wiczyńska
*Zdjęcia – szkolny radiowęzeł.
13 listopada 2023 r. odbyło się w naszej szkole miłe spotkanie mające na celu niesienie pomocy osobom w kryzysie bezdomności.
Akcję naszą wsparły przesympatyczne Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wirach, które poszerzyły zdolności rękodzielnicze naszych uczniów.
Podczas warsztatów szydełkowaliśmy oraz dziergaliśmy na drutach ciepłe szaliki i wyszywaliśmy na maszynach praktyczne czapki z bawełnianej dresówki.
Zarówno Paniom jak i wolontariuszkom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.
Czapek i szalików możecie szukać również na kiermaszu 10 grudnia. To już niebawem!
Szkolny Klub Wolontariusza
16 listopada obchodzony jest Dzień Tolerancji.
Uczniowie klas II i III wzięli udział w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych na podstawie książki Heleny Morpho pt.: „Maba”. To opowieść o Mabie, która nie jest taka sama, jest INNA, odrzucona, smutna, samotna. Pragnie być sobą, okazywać emocje. Uczniowie ubrali ją w piękny szal utkany z dobrych słów, żeby nie musiała już nigdy tulić się do strachu i samotności.
Piękny, kolorowy szal zostaje z nami w bibliotece. Chroni przed odrzuceniem, brakiem akceptacji, strachem. Będzie pomocny dla tych, którzy go potrzebują.
Paulina Małasiewicz
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie, którego zadaniem było przesłanie 45 pocztówek z patriotycznymi pozdrowieniami do szkół z całej Polski. Celem projektu było wspólne świętowanie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dziękuję za aktywny udział w projekcie.
Szkolny koordynator projektu
Klaudia Ratajczak
Akcja ,, 11 listopada w obiektywie''
Autorom poniższych zdjęć dziękuję za udział w akcji.
Klaudia Ratajczak
Gratulujemy serdecznie, trójka naszych uczniów zakwalifikowała się do etapu rejonowego
Wojewódzkiego Konkursu z Biologii ️
Nila Monczak klasa 8b
Maja Lewandowska klasa 7c
Jan Kopczyński klasa 8b
Trzymamy mocno kciuki i życzymy zakwalifikowania do etapu wojewódzkiego.
Powodzenia
Uczniowie klasy 8B wraz z opiekunami p. Klaudią Ratajczak i Katarzyną Woyczikowską pojechali 8 listopada do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu , aby przeżyć " żywą lekcję wiedzy o społeczeństwie".
Zagadnienia z zakresu samorządu terytorialnego stanowią integralną część poznawania obywatelskiego. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu Społeczeństwo obywatelskie.
Dnia 5 listopada w dniu urodzin Walta Disneya obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Z tej okazji uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klasa 1c, w poniedziałek, 6 listopada wzięli udział w zajęciach bibliotecznych. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, przez chwilę stały się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna od grochu. To spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości.
Można było też obejrzeć wystawę książek i gazetkę tematyczną. Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał medal. W bibliotece można podziwiać również prace plastyczne z bajkowymi bohaterami wykonane przez uczniów klas 0-3.
Wychowawcy oddziałów przedszkolnych oraz bibliotekarz szkolny
Powered by aSc EduPage