Menu


 • Sukcesy uczniów

  Uczestniczyliśmy  i  zwyciężyliśmy

  „Matematyka bez granic”

  klasa 6b na III miejscu podium

  w regionie wielkopolskim

  Sukcesy uczniów - Obrazek 1W poniedziałek 11czerwca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2  w Poznaniu odbyło się podsumowanie  konkursu 

   „Matematyka bez Granic” – Junior, w regionie wielkopolskim.

  Konkurs odbył się pod patronatem:
  - Marszałka Województwa Wielkopolskiego,  pana Marka Woźniaka


  - Prezydenta Miasta Poznania, pana Jacka Jaśkowiaka

  - Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, pani Elżbiety Leszczyńskiej

   

  - Polskiego Towarzystwa Matematycznego

  http://www.mbg.uz.zgora.pl/ptm-logo-150.png

   

  Zespołowe rozgrywki matematyczne, w których uczestniczyły klasy 6a i 6b szkoły podstawowej w Wirach odbywały się w lutym. Dla uczniów przygotowano 9 zadań. Pierwsze zadanie zapisane zostało w języku obcym. W naszej szkole - angielskim. Należało je przetłumaczyć, rozwiązać i podać odpowiedź w wybranym języku obcym. W rozwiązaniu zadań konkursowych uczestniczyła cała klasa, pracując w odpowiednio dobranych grupach. Oceniana była też strona graficzna i estetyka przedstawionych rozwiązań.

  Sukcesy uczniów - Obrazek 2

  Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Pozwala on na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijanie twórczej aktywności uczniów, wyrabia umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. „Matematyka bez granic” stwarza  możliwość sprawdzenia wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą rówieśników z Europy.
  W tegorocznej XXIX edycji Międzynarodowego Konkursu „MBG” w Polsce, w finale szkół podstawowych uczestniczyło 415 klas – 8772 uczniów ze 125 szkół podstawowych. W regionie wielkopolskim, w kategorii Junior, uczestniczyły 33 klasy – łącznie 665 uczniów. 

  Uczniowie klasy 6b: M.Bohdan, A.Grześkowiak, A.Hadas, J.Ługawiak, S.Mazur, I. Misztal,I.Nowak, F.Osypiński, M.Piechocka, F.Sobczak, M.Stawicka, Z.Stężycka, N.Stróżyńska,Z.Wojtkowiak,

  zdobyli III miejsce w regionie wielkopolskim i 11 miejsce w Polsce.

  Gratulujemy!

  Klasa 6a znalazła się na 7 miejscu w Wielkopolsce ( 15 w Polsce) - jest to pozycja, z której też jesteśmy DUMNI.

  Sukcesy uczniów - Obrazek 3

   Renata Kozłowska wraz z podopiecznymi

  (wszystkie zdjęcia w galerii klasowej pod nazwiskiem Renata Kozłowska)

   

   

 • Informacja

  Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące programu "Dobry Start" przesłane przez Ministra Edukacji Narodowej:

  Dobry Start - plakat

   

 • Sukces naszych uczniów w VI Powiatowym Konkursie literacko-plastycznym ,,Tworzymy książki”

  Sukces naszych uczniów w VI Powiatowym Konkursie literacko-plastycznym ,,Tworzymy książki” - Obrazek 1W maju odbył się powiatowy konkurs literacko-plastyczny ,,Tworzymy książki”, zorganizowany przez SP nr 3 w Luboniu. W tym roku mija 115 rocznica urodzin Ireny Jurgielewiczowej – autorki znanych powieści ,,Ten obcy” czy ,,Inna”. Dlatego tym razem dzieci zmierzyły się z nie lada wyzwaniem, mianowicie musiały napisać powieść obyczajową mówiącą o nich samych. O tym, co ich dotyka, z czym nie mogą sobie poradzić, a także wręcz odwrotnie – co jest ich największym szczęściem czy sukcesem.

  Uczniowie z naszej szkoły napisali blisko 30 książek i wszystkie z nich wzięły udział w konkursie. Łącznie nagrodzono 16 uczniów z całego powiatu, w tym aż połowa z nich,  to uczniowie SP Wiry. Jest to dla nas bardzo duży sukces i ogromna duma. Serdecznie gratulujemy zwycięzcą oraz wszystkim dzieciom, które brały udział w konkursie. Poniżej lista nagrodzonych uczniów.

  KLASY I-III

   

  I miejsce – Maja Karaszewska, SP Wiry

  II miejsce – Stanisław Leda, SP Wiry

  III miejsce – Wiktor Krycki, SP Wiry

  Wyróżnienie – Oskar Urbaniak, SP Wiry

   

  KLASY IV-VI

   

  I miejsce – Zuzanna Juska, SP Krosinko

  II miejsce – Jakub Szkoda, SP 1 Luboń

  III miejsce – Przemysław Kołtek, SP 1 Luboń

  Wyróżnienie  –Agnieszka Hypś, Julia Kosmowska, SP Wiry, Joanna Cyfert, SP 1 Luboń

   

   

  KLASY VII oraz GIMNAZJALNE

  I miejsce – Iga Postaremczak, SP 1 Puszczykowo

  II miejsce – Olga Grabowska, Martyna Bogdanowska, SP 1 Puszczykowo

  III miejsce – Eliza Konieczna, SP Wiry

  WyróżnienieZuzanna Dąbrowska, SP Wiry, Zofia Tomczak, SP 1 Luboń

   

                                                                                Organizatorki:

                                                                                Luiza Matuszewska, Alina Gryń

  Sukces naszych uczniów w VI Powiatowym Konkursie literacko-plastycznym ,,Tworzymy książki” - Obrazek 2Sukces naszych uczniów w VI Powiatowym Konkursie literacko-plastycznym ,,Tworzymy książki” - Obrazek 3

 • PODSUMOWANIE WIELKIEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK

  Już po raz trzeci nasza szkoła włączyła się w akcję zbierania książek do szpitalnych bibliotek pod patronatem fundacji Zaczytani.org. Zebraliśmy bardzo dużo książek, które na pewno ucieszą małych i dużych pacjentów. W imieniu fundacji i swoim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji.

  PODSUMOWANIE WIELKIEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK - Obrazek 1

   

   

  Barbara Mazur

  Magdalena Baranowska

  Patrycja Szamara

  Katarzyna Kończal

 • Wizyta uczniów i nauczycieli z włoskiej szkoły w Nowarze.

  Wizyta uczniów i nauczycieli z włoskiej szkoły w Nowarze. - Obrazek 1Niedziela, 27 maja

  z radością powitaliśmy po raz piąty włoską grupę nauczycieli i uczniów wśród nas. Pomimo późnego popołudnia spotkaliśmy się wspólnie w naszej szkole. Piękna pogoda pozwoliła na gry i zabawy na świeżym powietrzu. A dzięki uprzejmości rodziców, nasi goście i my mogliśmy kosztować polskich przysmaków.

  Poniedziałek, 28 maja

  rozpoczęliśmy w szkole od pokazania przygotowanych przez uczniowie prezentacji na temat zwiedzanych miejsc. Na drugą lekcję zaprosiliśmy naszych gości na wspólną grę w palanta. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Poznania, które rozpoczęliśmy od wizyty w jednostce straży pożarnej. Uczniowie mogli przymierzyć strażacki kask, wejść do wozu strażackiego i schłodzić się pod strażacką sikawką. Spacerkiem obeszliśmy Stary Rynek, a godzinie 12.00 obejrzeliśmy poznańskie koziołki. Potem udaliśmy się do Manufaktury Słodkie Czary Mary, gdzie wzięliśmy udział w lekcji przygotowania czekolady. Następnie przez Most Św. Rocha i  Śródkę udaliśmy się nad Jezioro Maltańskie, aby spędzić miło czas na placu zabaw. Wieczorem cała grupa udała się na Jump Arenę.

  Wtorek 29 maja,

  Odwiedziliśmy Urząd Gminy w Komornikach.  Wizyta uczniów i nauczycieli z włoskiej szkoły w Nowarze. - Obrazek 2Zostaliśmy przywitani przez władze gminy. Uczniowie mogli zwiedzić salę sesyjną, a nawet wziąć udział w głosowaniu na temat tego czy Włosi mają pozostać u nas na dłużej. Oczywiście wszyscy byli zgodni i obrady przebiegły bardzo spokojnie. Potem wybraliśmy się do Muzeum Przyrodniczego w Jeziorach, gdzie uczniowie poznawali florę i faunę Wielkopolskiego Parku Narodowego. Następnie wzdłuż Jeziora Góreckiego i Jeziora Kociołek spacerem udaliśmy się do Pożegowa na wieżę widokową. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Wieczór uczniowie spędzili wspólnie na różnych atrakcjach.

  Środa 30 maja,

  Niestety… musieliśmy bardzo wcześnie wstać, ponieważ o 6:15 wyjeżdżaliśmy do Torunia. Na początek czekało nas zwiedzania i zajęcia w Centrum Nowoczesności MŁYN WIEDZY. Tam na przestrzeni 5 tyś. m2 znajduje się nowoczesne centrum popularyzujące wiedzę naukową i techniczną. Mieliśmy  okazję poznać poprzez różne doświadczenia i  interaktywną prezentację wybrane zagadnienia z zakresu matematyki, chemii, biologii czy fizyki. Następnie odwiedziliśmy ŻYWE MUZEUM PIERNIKA, gdzie poznaliśmy historię pierników „Katarzynki”,  wzięliśmy udział w interaktywnym pokazie, prowadzonym przez doświadczonych animatorów oraz upiekliśmy własnego piernika. Na koniec zwiedziliśmy Stare Miasto, Rynek z Ratuszem, Pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Kościół NMP oraz Dom Mikołaja Kopernika (z zewnątrz).

  Przed wyjazdem mieliśmy troszkę czasu na zakup pamiątek i prawdziwych toruńskich pierników.

  Wizyta uczniów i nauczycieli z włoskiej szkoły w Nowarze. - Obrazek 3Czwartek 31 maja,

  to niestety już ostatni dzień naszej wymiany. Ranek uczniowie spędzili w towarzystwie goszczących ich rodzin, korzystając z ostatnich wspólnych chwil.

  Pożegnanie przeciągało się w nieskończoność i gdyby nieupływający czas pewnie nigdy nie rozstalibyśmy się.

  Kolejny rok naszej wymiany międzynarodowej dobiegł końca. Mamy nadzieję, że przyjaźnie pozostaną na dłużej i że za rok spotkamy się po raz szósty.

   

   Izabela Witkowska

  Joanna Wiczyńska

 • zaproszenie

  zaproszenie - Obrazek 1W dniu 13 czerwca (środa), o godzinie 8.30 zapraszamy dzieci, które w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczną naukę w nowej klasie 1 (nie dotyczy obecnych oddziałów przedszkolnych). na spotkanie integracyjne.

  Proszę zapewnić dzieciom śniadanie.

  Spotkanie będzie trwało ok. 2 godzin.

 • zaproszenie

  zaproszenie - Obrazek 1

 • Wyniki konkursu "Eko-Torba"

  Wyniki konkursu "Eko-Torba" - Obrazek 1Z przyjemnością informujemy, że konkursu pt. „Eko-Torba” został rozstrzygnięty.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ich pomysłowość oraz inspiracje zostały docenione.

  Poniżej lista osób nagrodzonych w konkursie:

  Klasy 0-3

  I miejsce Gabriela Karoń

  II miejsce Hanna Chojnacka

  III miejsce Hanna Włodarczyk

  Klasy 4-7

  I miejsce Bartosz Piotrowski

  II miejsce Michał Chojnacki

  III miejsce Ola Wachowiak, Adrian Tylewicz

  Wyróżnienia:

  Zuzanna Garbarek, Filip Malinowski, Adrian Danielak

   

  Joanna Zając, Dominika Kaczmarek

 • III miejsce w konkursie I pomocy dla Szkoły Podstawowej  im. Powstańców Wlkp. w Wirach

   

  III miejsce w konkursie I pomocy dla Szkoły Podstawowej  im. Powstańców Wlkp. w Wirach - Obrazek 1W piątek 25 maja czwórka uczniów naszej szkoły wzięła udział w konkursie I pomocy pt. „Wiem jak ratować życie „ zorganizowanym przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu.

  W Gimnazjum nr 43 w Poznaniu konkurując z uczniami z innych podpoznańskich szkół wywalczyli III miejsce. Konkurs obejmował dwie części teoretyczną- test wiedzy ogólnej oraz praktyczną m.in. resuscytacja krążeniowo – oddechowa, opatrywanie ran, pomoc osobie nieprzytomnej.  Na uwagę zasługuje fakt, iż nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni w części praktycznej.  Młodzi ratownicy z dużym zaangażowaniem pracowali na swój wynik są to uczniowie klasy 5b: Bruno Buczkowski, Magdalena Frąckowiak, Emilia Olejnik oraz Maksymilian Świtała. Serdecznie gratulujemy sukcesu licząc, że nasza młodzież w przyszłym roku spisze się równie dobrze.

  Joanna Zając

   

   

  III miejsce w konkursie I pomocy dla Szkoły Podstawowej  im. Powstańców Wlkp. w Wirach - Obrazek 2

 • IGOR KUZEMKO ODEBRAŁ NAGRODĘ

   

         IGOR KUZEMKO ODEBRAŁ NAGRODĘ - Obrazek 123.05.2018r. Igor Kuzemko odebrał nagrodę jako laureat Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Wierszy Emilii Waśniowskiej. O konkursie już wcześniej pisaliśmy. Teraz załączamy zdjęcia ze statuetką sowy, którą otrzymują zwycięzcy. Sowa była ulubionym Ptakiem pani Emilii. Wręczenie nagród , również rzeczowych, odbyło się w bibliotece SP Nr 34 w Poznaniu.

                 Organizatorzy już zapraszali nas na konkurs za rok. Z pewnością skorzystamy z zaproszenia.

  Wanda Rosińska

 • Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

  Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - Obrazek 1Klasa 1 c wzięła udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, który polegał na tym, że przez cały rok szkolny odbywały się projekcje filmowe w poznańskim kinie „Muza” dla uczniów. Każdy pokaz został poprzedzony prelekcją multimedialną wprowadzającą uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Były to które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasyka kina, jak i tytuły, które sprowadzamy do polski specjalnie do naszego programu. 

  Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”.

  Renata Górna

 • Letnie warsztaty na cztery pory roku… czyli Taneczne inspiracje

  Letnie warsztaty na cztery pory roku… czyli Taneczne inspiracje - Obrazek 1

  Ostatnie letnie warsztaty 23.05.2018r.  upłynęły nam pod hasłem Tanecznych inspiracji.
  W związku z Dniem Mamy zaprosiłyśmy wszystkie chętne dzieci i ich mamy na warsztat taneczny. Gościem specjalnym warsztatów była Julia Kopystecka- instruktorka tańca towarzyskiego, Zumby, jedna z pierwszych instruktorek Salsation Elite oraz Rootz by Salsation w Europie. Tancerka w jednym z najbardziej popularnych spektakli w Polsce Dirty Dancing Show. Ten dzień minął nam na szaleńczych pląsach z Gwiazdą, w rytm dancehall’owej muzyki.

  Tym wspaniałym, muzycznym akcentem zakończyliśmy tym samym nasz cykl Warsztatów na cztery pory roku. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za udział w warsztatach, Pani Julii za poprowadzenie warsztatów tanecznych i mamy nadzieję, że do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym, z jeszcze większą ilością inspiracji na każdą porę roku.

  Dziękujemy

  Organizatorki – Katarzyna Kończal, Patrycja Szamara

   

  Letnie warsztaty na cztery pory roku… czyli Taneczne inspiracje - Obrazek 2

  Letnie warsztaty na cztery pory roku… czyli Taneczne inspiracje - Obrazek 3

 • Uroczyste zakończenie projektu Erasmus+ "BIRD"

  Spotkanie projektowe w Rumunii w ramach Programu Erasmus+

  Uroczyste zakończenie projektu Erasmus+ "BIRD" - Obrazek 1W dniach 21– 25 maja  odbyło się ostatnie spotkanie nauczycieli w ramach Programu Erasmus+. Tym razem wszyscy spotkali się w miejscowości Lunca de Sus w Transylwanii, która leży na Uroczyste zakończenie projektu Erasmus+ "BIRD" - Obrazek 2terenie Rumunii.                        

  Transylwania jest zamieszkana w większości przez ludność węgierską.

  Pierwszego dnia gościliśmy u jednej z rodzin węgierskich, która przygotowała dla nas regionalne dania. Niemało trudu sprawiło nam dostanie się do miejsca docelowego, ponieważ musieliśmy pokonać górskie potoki, które w wyniku obfitych opadów uniemożliwiły pieszą wędrówkę. Gospodarze zorganizowali samochody terenowe, które dowiozły nas na miejsce.

  We wtorek wybraliśmy się nad Jezioro Czerwone oraz do Wąwozu Bicaz. W kolumnie sześciu samochodów terenowych pokonywaliśmy kolejne górskie potoki i wzniesienia. Cała podróż zajęła aż dwie godziny, choć do przebycia było zaledwie 30 km.  Warto przy okazji wspomnieć, że Jezioro Czerwone powstało na skutek osunięcia się zbocza górskiego w dolinę potoku Bicaz i uznawane jest za największe osuwiskowe jezioro w Karpatach. 

  Uroczyste zakończenie projektu Erasmus+ "BIRD" - Obrazek 3Duże wrażenie zrobił na nas wąwóz Bicaz, który należy do największych atrakcji turystycznych tej okolicy.  Idąc wzdłuż wąwozu otaczały nas wysokie, pionowe ściany skalne i w ich towarzystwie pokonywaliśmy kolejne serpentyny wijące się w dół wąwozu.

  W środę zostaliśmy zaproszeni do Urzędu Gminy Lunca de Sus, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystości nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Tiborowi Koczka  – dyrektorowi węgierskiej szkoły w Jaszbereny, koordynatora naszego projektu. Po południu wszyscy udaliśmy się w długą podróż na Węgry.

  Uroczyste zakończenie projektu Erasmus+ "BIRD" - Obrazek 4W czwartek w szkole w Jaszbereny  odbyła się konferencja podsumowująca  nasz trzyletni projekt „Birds”. Zadaniem każdego zespołu było przygotowanie prezentacji z działań przeprowadzonych podczas trwania programu. W konferencji udział wzięli przedstawiciele ministerstwa i władz miasta, nauczyciele z innych szkół i studenci z uniwersytetu oraz dyrektorzy każdej ze szkół biorących udział w projekcie. Przedstawicielem dyrekcji Naszej szkoły był wicedyrektor, Pan Sławomir Jaworski.

  Nasza prezentacja zrobiła wrażenie na uczestnikach konferencji. Jej obszerne fragmenty były ilustracją reportażu emitowanego w węgierskiej telewizji /reportaż/. Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja pożegnalna.

  Zespół Erasmus +  reprezentowali: Izabela Witkowska, Alicja Żurawiak, Sławomir Jaworski

  Uroczyste zakończenie projektu Erasmus+ "BIRD" - Obrazek 5

 • Warsztaty wydawnictwa Zakamarki – ,,Czy te książki są o nas? Spotkanie z Tsatsikim”

  W miesiącu maju świętowaliśmy Tydzień Bibliotek oraz Dzień Bibliotekarza, dlatego 23 maja zaprosiliśmy animatorkę z wydawnictwa Zakamarki, która przeprowadziła bezpłatne warsztaty dla dzieci. Udział w zajęciach wzięli wszyscy uczniowie klas trzecich. Dzięki spotkaniu dzieci mogły bliżej poznać Tsatsikiego, głównego  bohatera serii książek Moni Nilsson. Poznali także rodziców chłopca oraz problemy z jakimi zmagał się na co dzień. Rozmawialiśmy o tolerancji, inności, emocjach oraz o relacjach w szkole i w domu. Po zakończonych zajęciach dzieci mogły obejrzeć i zakupić książki z wydawnictwa Zakamarki. Warsztaty były bardzo interesujące, przebiegły w bardzo miłej atmosferze, z pewnością zaciekawiły dzieci i zachęciły do czytania.

   

                                            L. Matuszewska, K. Studzińska, E. Nawrocka, A. Gryń

   

  Warsztaty wydawnictwa Zakamarki – ,,Czy te książki są o nas? Spotkanie z Tsatsikim” - Obrazek 1

 • Dzień sportu

  Dzień sportu - Obrazek 1W dniu 18 maja w naszej szkole odbył się dzień sportu. Uczniowie klas 4-7 mieli okazję wziąć udział w zmaganiach "mini mistrzostwa świata w piłce nożnej". Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach - do lat 11 oraz 14. Zwycięzkie klasy zostały nagrodzone dyplomami a królowie strzelców dodatkowo plakatami z autografami piłkarzy Lecha Poznań. Pamiętajmy, że najważniejsze były nie wyniki a dobra zabawa! Pogoda dopisała a dzień minął w świetnej atmosferze!

  Agata Mulkowska-Karoń

  Adam Piątek

  Krzysztof Błaszczyk

   

   

   

  Dzień sportu - Obrazek 2

  Dzień sportu - Obrazek 3

 • Marsza dla zdrowia

  Serdecznie zapraszamy na kolejny już marsz nordic walking dla uczniów szkoły, rodziców, nauczycieli i społeczności lokalnej.

  Spotykamy się przed szkołą 26 maja o godz.10.00, powrót ok.12.00.

  Udział biorą uczniowie klas 4-7. W miarę możliwości prosimy o zabranie własnych kijków.

  Zapraszamy!

  Agata Karoń, Anna Stromczyńska

 • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Luboniu

  Dnia 16 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie języka angielskiego, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawowa im. Adama Wodziczki w Luboniu. Konkurs ten odbywa się pod patronatem Wydawnictwa Macmillan i to była jego piąta odsłona. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych w osobach: Olgi Godlewskiej i Jakuba Drobnika, klas drugich: Oliwii Szafrańskiej oraz klas trzecich: Magdaleny Małeckiej i Emila Huszaluka. Ponadto na konkurs przybyli uczniowie z pięciu szkół lubońskich. W sumie było 30 uczestników konkursu. Miło nam poinformować, że dwójka naszych uczniów znalazła się w gronie zwycięzców: Olga Godlewska zajęła I miejsca, a Jakub Drobnik zajął II miejsce.

  Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

  Izabela Witkowska

   

  Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Luboniu - Obrazek 1

  Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Luboniu - Obrazek 2

 • „Warsztaty na cztery  pory roku”

  Zapraszamy

  wszystkie chętne dzieci wraz z mamami na ostatnie już w tym roku warsztaty z cyklu „Warsztaty na cztery  pory roku” pod hasłem Taneczne Inspiracje.

  Tym miłym akcentem chcemy podsumować całoroczny cykl warsztatów oraz uczcić zbliżający się jeden z najważniejszych dni w roku, a mianowicie
  Dzień Matki.

  Tegoroczne warsztaty poprowadzi specjalnie dla Was Julia Kopystecka – instruktorka tańca towarzyskiego, Zumby, jedna z pierwszych instruktorek Salsation Elite oraz Rootz by Salsation w Europie. Tancerka w jednym z najbardziej popularnych spektakli w Polsce Dirty Dancing Show.

  Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się na listę do dnia 22.05.18r. (przy każdej ze świetlic)


  Organizatorki – Katarzyna Kończal, Patrycja Szamara

  „Warsztaty na cztery  pory roku” - Obrazek 1

   

 • I Can Sing! Wiry 2018

  10.05.18 w naszej szkole odbył się piąty gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „I Can Sing!”.  Brali w nim udział uczniowie z wszystkich szkół naszej gminy: SP Chomęcice, SP Nr1 Komorniki, SP Nr 2 Komorniki, SP Nr1 Plewiska, SP Nr 2 Plewiska oraz SP Wiry. Z największą przyjemnością słuchaliśmy wszystkich młodych talentów, a oto osoby nagrodzone:

  Kategoria klasy III:

  Miejsce 1: Zuzanna Talkowska  SP NR1 Komorniki

  Miejsce 2: Jagoda Torchała SP Wiry

  Miejsce 3: Oliwier Ortyl SP Chomęcice

  Wyróżnienie: Karolina Jaworska SP Chomęcice

  Kategoria klasy IV:

  Miejsce 1: Olimpia Świątkowiak SP Nr 1 Plewiska

  Miejsce 3: Julia Stefanowska Komorniki SP Nr 2 Komorniki

  Miejsce 3: Zuzanna Majkowska SP Nr1 Komorniki

  Wyróżnienie: Julia Książkiewicz SP Wiry

  Wyróżnienie: Maks Makowski SP Nr2 Komorniki

  Kategoria klasy V:

  Miejsce 1: Magdalena Frąckowiak SP Wiry

  Miejsce 2: Amelia Strózik SP Wiry

  Miejsce 3: Zofia Słaby SP Nr1 Plewiska

  Kategoria klasy VI:

  Miejsce 1: Natalia Janicka SP Nr1 Komorniki

  Miejsce 2: Konstancja Bośko SP Nr 1 Plewiska

  Kategoria klasy VII:

  Miejsce 1: Jakub Buchwald SP Nr 2 Plewiska

  Miejsce 2: Aleksandra Rumińska SP Nr 2 Komorniki

  Miejsce 3: Nadia Gruszczyńska SP Wiry

  Wyróżnienie : Agata Olewińska SP Nr 2 Komorniki

   

  I Can Sing! Wiry 2018 - Obrazek 1

 • Wymiana międzynarodowa z włoską szkoła Istituto Immacolata w Novara

  Wymiana międzynarodowa z włoską szkoła Istituto Immacolata w Novara - Obrazek 1Czwartek 3 maja,

  rozpoczęliśmy naszą przygodę. Trzygodzinna podróż na lotnisko w Berlinie, odprawa i spokojny lot do Mediolanu. Wieczorem spotkaliśmy się z goszczącymi nas rodzinami. Późna pora przylotu nie odstraszyła niektórych od odwiedzenia pizzerni i skosztowania pysznej włoskiej pizzy.

  Piątek 4 maja,

  spotkaliśmy się w szkole, gdzie włoscy uczniowie przedstawili w formie prezentacji miejsca, które mieliśmy zobaczyć tego dnia.  Po krótkiej przerwie udaliśmy się pociągiem do Mediolanu. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru ulicami miasta zwiedzając po drodze zamek mediolańskiej rodziny Sforza i największy park w mieście. Następnie  udaliśmy się  do bazyliki  Santa Maria delle Grazie, gdzie w muzeum tuż obok świątyni znajduje się jeden z najsłynniejszych obrazów Leonarda da Vinci – Ostatnia Wieczerza. Pani przewodnik przybliżyła nam kulisy tego namalowanego na ścianie obrazu. (Ponieważ Wielki Mistrz chciał zmieniać swoje dzieło wielokrotnie w związku z tym nie namalował go metodą fresku). Na Plac Duomo, na którym wznosi się zachwycająca swoim pięknem i ogromem Katedra Duomo, udaliśmy się zaraz po zwiedzeniu bazyliki. Będąc w Mediolanie nie mogliśmy pominąć najstarszego centrum handlowego – Galerii Wiktora Emanuela II. To arcydzieło „La Belle Epoque” zachwyciło nas wytwornym wystrojem, ekskluzywnymi sklepami i kawiarniami. Wieczór uczniowie spędzili wraz ze swoimi włoskimi przyjaciółmi.

  Sobota 5 maja,

  wcześnie rano udaliśmy się w góry do doliny Val Grande, aby podziwiać piękne widoki rozpościerające się ze wzgórz – między innymi trzy słynne piemonckie jeziora – Lago Maggiore, Orta i  Mergozzo. W pobliskim schronisku mogliśmy skosztować tutejszego specjału – polenty. Jest to danie przygotowane z mąki kukurydzianej podawane wraz z różnymi sosami lub serem gorgonzola. Uczniowie mieli też czas na wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Spotkaliśmy się też z panią przewodnik, pracującą w pobliskim parku narodowym, która opowiedziała nam o florze i faunie tego regionu. Wygrzani włoskim słońcem i pokropieni wiosennym deszczem udaliśmy się do naszych włoskich domów.

  Niedziela 6 maja,

  cały dzień spędziliśmy wraz z włoskimi rodzinami. Każdy inaczej: jedni wyjechali nad malownicze Jezioro Maggiore czy Jezioro Orta, inni odwiedzili park linowy w pobliżu Novary. Jeszcze inni wspólnie uczestniczyli w rodzinnych uroczystościach. Jednym słowem mieliśmy okazję bliżej się poznać, a także ćwiczyć swoje umiejętności językowe.

  Poniedziałek 7 maja,

  dzień rozpoczęliśmy od lekcji WF w szkole podczas której uczniowie próbowali swoich sił w sportach paraolimpijskich. Przed południem wybraliśmy się na zwiedzanie Novary, między innymi odwiedziliśmy słynną ciastkarnię  Biscotti di Novara, gdzie wypiekane są słynne na całe Włochy biszkopty. Zwiedziliśmy kościół św. Gaudentego, patrona Novary i wspięliśmy się na wieżę kościelną, skąd podziwialiśmy panoramę prowincji Novara. Spacerując uliczkami miasta przeszliśmy do teatru Coccia oraz muzeum przyrodniczego.  Po lunchu zjedzonym w szkole braliśmy udział  w lekcjach teatralnych  w szkole cyrkowej, gdzie uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił w żonglowaniu czy gimnastyce artystycznej.  Wieczór wraz z rodzinami spędziliśmy w szkole, kosztując przygotowane przez rodziców włoskie dania. Była muzyka i tańce, gry sportowe i przemówienia.     

  Wtorek 8 maja,

  zostaliśmy zaproszeni na szkolne przedstawienie. Potem udaliśmy się na wycieczkę po znajdujących się w pobliżu winnicach. Region Novary słynie z trzech rzeczy: ryżu, gorgonzoli i win. Po drodze mijaliśmy zalane wodą pola ryżowe, oraz porośnięte winoroślą wzgórza. My odwiedziliśmy winnicę w miejscowości Boca, gdzie znajduje się również Sanktuarium Krzyża. Poznaliśmy sposób produkcji wina oraz skosztowaliśmy regionalnego dania – panisci. Jest to danie złożone z ryżu oraz warzyw ugotowanych wraz z włoskim salami. Po drodze do Novary zatrzymaliśmy się w miasteczku Ghemme, gdzie wino przechowywane jest w średniowiecznych piwnicach. Ostatnie chwile spędziliśmy w szkole, skąd zabrały nas na lotnisko włoskie rodziny. Pożegnanie jak zwykle było długie i rzewne choć wiedzieliśmy, że wkrótce znowu się spotkamy.

                                                                                                                          Izabela Witkowska

  Wymiana międzynarodowa z włoską szkoła Istituto Immacolata w Novara - Obrazek 2

  Wymiana międzynarodowa z włoską szkoła Istituto Immacolata w Novara - Obrazek 3

strona:

Aktualności

Kontakt


 • Szkoła Podstawowa
  im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
  ul. Szreniawska 6
  62-051 Wiry
  61-810-65-65
  spwiry@op.pl

Galeria zdjęć