Menu


 • Konkurs

  Konkurs przedmiotowy z biologii (dla uczniów klas VII) i przyrody (dla uczniów klas IV-VI) "PINGWIN". 

  Szczegóły oraz regulamin konkursu

   

 • ŠKODA AUTOLAB

  23 września, w sobotę dzieci z klasy 3b wraz z rodzicami i wychowawczynią udali się do ŠKODA AUTOLAB, Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa. To ciekawe miejsce zostało tak przygotowane, by zainteresować każdego członka rodziny, a nawet dzieci. Laboratorium pełne jest ciekawych atrakcji, interaktywnych instalacji i eksponatów. Wszystkiego można dotknąć, wypróbować samemu sprawdzić, jak działa. Dzieci  eksperymentowały i dobrze się bawiły. W każdej z 5 stref (bezpieczeństwo, technologia, ekologia, bezpieczna podróż, kino) zdobyliśmy cenne informacje, które przyswoiliśmy podczas świetnej zabawy. Odwiedzenie wystawy było również okazją dla rodziców do uzyskania wiele praktycznych rad, jak poprawnie zapinać pasy, montować fotelik i bezpiecznie przygotować się do podróży. Miło wspólnie spędziliśmy sobotnie przedpołudnie.

  Alina Gryń

 • Biegi sztafetowe

           SZKOŁA PODSTAWOWA W WIRACH W FINALE POWIATU POZNAŃSKIEGO                       W BIEGACH SZTAFETOWYCH DZIEWCZĄT

  29 września 2017 r  w Kórniku odbyły się drużynowe biegi przełajowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.Uczennice Szkoły Podstawowej z Wir  po wcześniejszym zajęciu 1 miejsca w zawodach gminnych, zakwalifikowały się do tej imprezy. Każda reprezentacja liczyła osiem osób i wszyscy mieli do przebycia dystans około 800 metrów. Zawodniczki po dobrym biegu uzyskały ósme miejsce w powiecie (na 16 szkół).

  Skład naszej sztafety: Katarzyna Rychły, Amelia Iwaszkiewicz, Oliwia Nowak, Wiktoria Pawlak, Anna Pawłowska, Amelia Strózik, Matylda Moskal, Zuzanna Jagodzińska, Julianna Targońska.

  GRATULUJEMY dziewczętom wspaniałej motywacji i sukcesu!

                                                                Nauczyciele wychowania fizycznego

 • Biegi przełajowe

  We wrześniu na stadionie GOSiR  przy ulicy Jeziornej w Komornikach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych i Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowane przez Szkoły Podstawowe w Komornikach i w Wirach.

                                Sukcesy naszej szkoły

 • Dzień Chłopca

  Jak ważne dla uczniów są obchody małych i dużych świąt w klasie nie trzeba nikogo przekonywać. W tym roku  w klasie Ia i Ib postanowiliśmy, że nie ograniczymy się jedynie do obchodów Dnia Chłopca, ale także samodzielnie przygotujemy przekąski na tę uroczystość. Dzieci, z niewielką pomocą pań przygotowały kolorowe galaretki, pyszne ciastka i owocowe szaszłyki.

  Oczywiście smakołyki to nie wszystko. Były też tańce, wesołe zabawy i dużo śmiechu. Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki, które również sprawiły im ogromną radość. Tego dnia wszyscy bawiliśmy się doskonale i już nie możemy się doczekać kolejnego klasowego święta.

   

  Barbara Mazur

 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Spełniaj marzenia z tabliczką mnożenia! 29 września w naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z młodszych i starszych klas  na wyznaczonych przerwach ustawiali się w kolejce po zadania matematyczne. Prawidłowe rozwiązania nagradzane były cukierkami.

  Uczennice klasy 7a Inez Salej, Kalina Szajbe, Marianna Posadzy, Nadia Gruszczyńska i Julia Lewicka przygotowały zadania i sprawdzały poprawnosć ich wykonania.                             

  Justyna Lisik, Alina Gryń

 • Wycieczka do Torunia

  W piątek 6 października 2017 r. uczniowie klasy 3b i  3d wraz z wychowawczyniami wybrali się na  wycieczkę do Torunia ...

                               Relacja z wycieczki

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Noc Naukowców

  Dnia 29 września 2017 r.  grupa uczniów z naszej szkoły, brała udział w Nocy Naukowców na Politechnice    Poznańskiej. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie "FIZYKA    HOT   SHOW", podczas którego zobaczyli m.in. wodospad z dymu, tornado ogniowo czy gorące graffiti.                            

   Festiwal zrobił na młodzieży bardzo duże wrażenie   - udowodnił, że nauka może być niezwykle pasjonująca.                                        

  Emilia Kowalska

 • Erasmus+

  Wymiana uczniów w ramach projektu Erasmus+

  Węgry 24.09 - 29.09.2017

  Relacja z pobytu

                                                                                                         

 • sprawozdanie

  Tolerancja

  Poniżej zamieszczamy relację z udziału naszych uczniów w V Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Mieszkańców Powiatu Poznańskiego pt. “Zlot Talentów”.

  Lekcja szacunku i tolerancji

 • 02.10.2017
  Szanowni Państwo,
  Zachęcamy do głosowania na Budżet Obywatelski. Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy Komorniki:
  Głosy można oddawać za pomocą platformy elektronicznej http://www.komorniki.pl lub tradycyjnie. Urna wyborcza będzie znajdowała się między innymi w naszej szkole – hol główny.
  Karty do głosowania można wydrukować ze strony internetowej urzędu Gminy, lub pobrać w szkole – do 15.30 – w sekretariacie, po 15.30 – w świetlicy szkolnej.
 • Obiady w szkole

  Decyzją Rady Rodziców, w roku szkolnym 2017/2018 dostawcą obiadów w naszej szkole, podobnie jak w ubiegłym roku będzie PUH Barbara Bober. Poniżej zamieszczamy informacje organizacyjne przekazane przez firmę cateringową:

   

   

   

  Szanowni Państwo,

  Informujemy, iż zapisy na obiady szkolne obywać się będą drogą telefoniczną lub mailową.

  Telefon kontaktowy: 889-360-513 lub 792-726-569

  E mail: phu.barbara.bober@interia.pl

  Istnieje możliwość uiszczenia wpłaty na konto bankowe nr 24195000012006084597050002 (proszę w tytule podać imię, nazwisko, klasę, szkołę)

  Wpłaty dokonujemy za każdy miesiąc z góry do dnia 10 danego miesiąca, a w razie nieobecności na obiedzie (uwzględniana nieobecność powyżej jednego dnia)  informujemy telefonicznie lub sms najpóźniej do 8.30 w dniu nieobecności lub w dni poprzedzające nieobecność.

  Po wcześniejszym zamówieniu posiłku istnieje możliwość wykupienia obiadu jednorazowo.

  Poniżej podajemy ceny posiłków:

   Cena zestawu obiadowego + kompot             -  7,50 zł

   Opłatę abonamentową otrzymujemy mnożąc ilość dni żywieniowych razy cenę danego produktu.

             DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY ZESPÓŁ PHU BARBARA BOBER

 • wykaz podręczników

  Poniżej zamieszczamy wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018 oraz szczegółowe informacje dotyczące dotacji na podręczniki.

  WYKAZ PODRECZNIKÓW

 • MATEMATYCZNE DOŚWIADCZENIA

  „Dziś z wiedzą można żyć najwyżej parę lat,

  natomiast z metodą zdobywania wiedzy całe życie.”

  J. Andrzejewska

              16 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2017, który cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem wśród dzieci. Uczestniczyły w nim 64 osoby z klas

  II - VI. Z wielką przyjemnością przedstawiam listę uczniów wyróżnionych:

  Imię i nazwisko

  ucznia

  Klasa

   

  Kategoria

   

  Agnieszka Hypś

  IIIa

  Maluch

  Bruno Posadzy

  IIIc

  Maluch

  Igor Kuzemko

  IIId

  Maluch

  Zofia Wojtkowiak

  Vb

  Beniamin

  Jacek Ługawiak

  Vb

  Beniamin

  Paweł Spychała

  VIc

  Beniamin

   

   

   

   

   

   

   

   

  Tradycją naszej szkoły stał się już Gminny Konkurs Matematyczny o tytuł: Uczeń Pitagorasa. Adresatami są uczniowie klas piątych. W maju w tegorocznej XII edycji wzięły udział 52 osoby spośród 208 piątoklasistów ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Do finału zakwalifikowali się: Jacek Ługawiak, Zofia Wojtkowiak i Maja Bohdan. Zadania konkursowe zapisane były w formie testu wielokrotnego wyboru oraz zadań otwartych, skłaniających do głębszych przemyśleń. O nagrody ostro rywalizowali wszyscy uczestnicy.

  W czerwcu odbył się też IV Gminny Konkurs Matematyczny Mistrz Matematyki dla czwartoklasistów. W szkolnych eliminacjach wzięły udział 23 osoby. Bogna Mika, Alan Piaskowski i Piotr Górny  dostali  się do finału, podczas którego rozwiązywali  m.in. trudne zadania problemowe z wykorzystaniem abstrakcyjnego myślenia.

              Uczniowie naszej szkoły doświadczali matematyki nie tylko na lekcjach lub w konkursach. Dużym powodzeniem cieszył się turniej gier logicznych Główka pracuje oraz zadania pozwalające kreować matematyczną wyobraźnię – konstrukcje, origami i tangramy.

                                                                                                  Justyna Kozłowska - Lisik

                                                                                                            

   

 • Dni dla zdrowia

  Zdrowo jemy, nie tyjemy! Właśnie pod takim hasłem rozpoczęliśmy coroczne zawody sportowe. W tym roku szkolnym trwały one aż 3 dni.

  Dzień pierwszy, a zarazem najsmaczniejszy, był kulinarnym wyzwaniem. „Masterchef junior”, czyli zmagania młodych klasowych kucharzy. W tych konkurencjach klasy 4-6 mogły popisać się swoją wiedzą na temat zdrowej kuchni i zostać ocenione przez nasze jury, któremu przewodniczyła p.  Magdalena Bobkiewicz – dietetyk, specjalista ds. żywienia. Laureatem w tej konkurencji została klasa 4a, która podbiła podniebienia jury potrawą „fit for 4a shake”. 2 miejsce zajęła klasa 6c, 3 miejsce 5b.

  Uwieńczeniem wszystkich zmagań kulinarnych, była prelekcja przygotowana przez dietetyk p. Bobkiewicz. Uczniowie mogli dowiedzieć się wiele ciekawych informacji dotyczących zdrowego odżywiania, wartości odżywczych oraz istoty ruchu w naszym życiu.

  W drugim dniu zmagań na boisku szkolnym każda klasa miała okazję wykazać się sprawnością, szybkością i sprytem. A to dlatego, że był on poświęcony konkurencjom sportowym. Każda klasa, od najmłodszej, do najstarszej dała z siebie 100%. A zaangażowanie niektórych uczniów, pokazało, jaka siła i duch walki drzemie na naszych dzieciach.

   

  Trzeci dzień, był dniem podsumowującym. Przygotowane przedstawienie przez klasę 6a „Kopciuszek na wybiegu” nie tylko przyniosło mnóstwo śmiechu, ale również trochę refleksji. Na pewno każdy chociaż przez chwilę zastanowił się, czy chce swoje życie przesiedzieć na kanapie, oglądając telewizję i zajadając się słodyczami, czy jak Kopciuszek aktywnie i z uśmiechem spędzać czas na świeżym powietrzu.

  W ostatnim dniu zostały również wyróżnione klasy zwycięskie w „Masterschefie junior”.  Uczniowie otrzymali nagrody sportowe i owocowe.

  Po dniach pełnych wrażeń i dobrej energii, śmiało można stwierdzić, że uczniowie naszej szkoły są wspaniałymi sportowcami i kucharzami! Chcąc uczyć i zarażać innych sportowymi wyzwaniami zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, a tym samym do przygotowywania się na kolejne, sportowe wyzwania.

   Anna Rasz

  Hanna Golak

   

 • Kwiateczki dla Ojczulka i Mateczki

  W piątek 8 czerwca klasa 2d przygotowała uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Rodzice z radością i wzruszeniem obejrzeli występy swoich Pociech, które w ten sposób pragnęły podziękować im za trud, jaki codziennie wkładają w ich wychowanie. Na wszystkich gości czekał pyszny deser, w postaci owocowych szaszłyków,  samodzielnie przygotowanych przez dzieci.

                                                         

   

  Ewa Nawrocka

 • Czyta Elita

  W tym roku szkolnym szczególny nacisk kładliśmy na propagowanie wśród uczniów czytelnictwa. Klasa 2d rozpoczęła swoją przygodę z czytelnictwem od  dowiedzenia się, jak powstaje książka oraz jak ewaluował druk na przestrzeni setek lat. W tym celu klasa druga wybrała się na wycieczkę do drukarni EDICO oraz na warsztaty „od pióra do drukarki” w Mniszkach. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły, także  w różnych konkursach czytelniczych, spotkaniach z autorami książek oraz oglądały przedstawienia o tematyce czytelniczej. Podczas przerw bardzo chętnie zaglądały do książek znajdujących się w Kąciku Czytelniczym. Towarzyszył im wtedy entuzjazm i ciekawość, które postanowiłam uwiecznić na fotografiach. W ten sposób z pomocą rodziców dzieci powstała przepiękna galeria fotograficzna klasy 2d pt.: „Czyta elita”. Zapraszam wszystkich do jej obejrzenia.

                                                                                                           

   

   

  Ewa Nawrocka

 • Wizyta Łukasza Wierzbickiego

  W poniedziałek 5 czerwca naszą szkołę odwiedził Łukasz Wierzbicki - podróżnik, redaktor i autor książek dla dzieci. Uczniowie zostali zabrani w niezwykłą podróż wraz z bohaterami książek „Afryka Kazika” oraz „Dziadek i niedźwiadek”. Dzieci z niezwykłą uwagą słuchały opowieści, które przeplatane były odgłosami dzikich zwierząt. Dowiedziały się także, że marzenia naprawdę się spełniają, trzeba tylko mocno w to wierzyć…

                                                                                                            Ewa Nawrocka

                                                                                                            Kinga Studzińska

 • Warto czytać…

  W środę 7 czerwca Kółko Teatralne klas II-III, wystawiło przedstawienie
  pt.: „Baśniowy ambaras”.  Bajkowi bohaterowie przekonywali dzieci, że wa
  rto czytać książki: „Wyłącz szybko telewizor! Zgaś komputer… Jeśli chcecie, by baśnie nadal żyły… Droga dziewczynko, chłopczyku miły, czytajcie baśnie, czytajcie
  i swoją fantazję rozwijajcie.” Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zostało nagrodzone ogromnymi brawami.

                                                                                                           

  Ewa Nawrocka

   

strona:

Aktualności

Kontakt


 • Szkoła Podstawowa
  im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
  ul. Szreniawska 6
  62-051 Wiry
  61-810-65-65
  spwiry@op.pl

Galeria zdjęć