Menu


 • Warsztaty Językowe

  To już czwarty raz spotkaliśmy się w naszej szkole na warsztatach językowych. Z piątku na sobotę (8/9 grudnia) uczniowie spędzili wspólnie czas doskonaląc swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Motywem przewodnim naszego kolejnego spotkania było Christmas . Przy okazji przybliżyliśmy sobie postać Królowej Elżbiety II i całej Rodziny Królewskiej. Warsztaty rozpoczęliśmy od krótkiego poznania się poprzez ciekawe zabawy  integracyjne. Kolejnym punktem naszych warsztatów było wspólne pieczenie i zdobienie pierniczków.  Następnie uczniowie udali się do sali komputerowej, gdzie uczestniczyli w zabawie interaktywnej Kahoot. Zadanie polegało na udzieleniu szybkiej odpowiedzi dotyczącej obchodów świąt w Anglii. Wygłodniali udaliśmy się do stołówki, gdzie  uczniowie przygotowali sobie kolację. Nie obyło się też bez świątecznych piosenek znanych angielskich wykonawców, odśpiewanych przez wszystkich uczestników.

  W końcu zrobiło się późno i na parkiecie  pojawiły się materace i karimaty. Po krótkiej nocy przyszedł czas na sprzątanie i samodzielne przygotowanie śniadania. Następnie udaliśmy się do sali celem wykonania kolejnych zadań. Uczniowie obejrzeli film o Rodzinie Królewskiej. Kulminacyjnym punktem warsztatów było wykonanie kartek świątecznych dla królowej i wspólna gra planszowa oczywiście ze świątecznym motywem. Kartki zostaną  wysłane na dwór królewski i z niecierpliwością będziemy oczekiwać na odpowiedź. 

  O godzinie 12 zakończyliśmy warsztaty języka angielskiego i udaliśmy się do swoich domów. Przez te kilka spędzonych wspólnie godzin, uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności językowe poprzez różne gry i zabawy, a ponadto uczyć się wzajemnej współpracy.

  Katarzyna Wawrzyniak, Joanna Wiczyńska,  Karolina Pietrzak, Izabela Witkowska                                       

 • Wizyta w przedszkolu

  Dnia 30 listopada (czwartek) klasa 3b wybrała się z wizytą do przedszkola ,,Wesoła Kraina” w Wirach z przedstawieniem na podstawie baśni słowiańskiej ,,O kogutku i kurce”. Jednocześnie było to ostatnie z działań w ramach akcji: ,,Zrób sobie przerwę na czytanie”. Dzieci przebrały się za bohaterów baśni czeskiej: Kogutka, Kurkę, Studzienkę, Szwaczkę, Szewca, Świnkę, Piwowara, Krówkę, Łąkę oraz Niebo. A następnie wzorcowo odegrały powierzone role. Nasze przedstawienie obejrzały dwie grupy przedszkolne: Krasnoludki oraz Cudaczki. Spektakl bardzo podobał się młodszym kolegom i koleżankom, dlatego w podziękowaniu otrzymaliśmy słodki poczęstunek. Wizytę w przedszkolu z pewnością zaliczymy do bardzo udanych. Wszystkim towarzyszyły pozytywne emocje, dobry humor oraz świetna zabawa. Miejsce to z pewnością będziemy łączyć tylko z miłymi wspomnieniami.

  Luiza Matuszewska, Alina Gryń

 • Tydzień Baśni Słowiańskich

  W dniach 20-24 listopada odbył się w naszej szkole Tydzień Baśni Słowiańskich. Inspiracją do stworzenia tego tygodniowego projektu była akcja „Zrób sobie przerwę na czytanie”, do której przystąpiliśmy. Głównym celem projektu było promowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale nie w sposób szablonowy, ale przede wszystkim poprzez aktywne uczestnictwo w przerwach i lekcjach poświęconych baśniom słowiańskim.

  Podczas długich przerw sięgnęliśmy po wiele utworów słowiańskich, między innymi: O kogutku i kurce, O chłopie, co szedł do piekła z kiełbasą czy O królewiczu i jego pomocnikach, a także wiele innych. Klasy 3b i 3d pokusiły się o przygotowanie przedstawień na podstawie baśni  O kogutku i kurce, gdzie w rolę narratora wcieliła się pani Marta Krajewska (mama ucznia z klasy 3b). Klasa 7c przygotowała przedstawienie na podstawie baśni O chłopie, co szedł do piekła z kiełbasą. Natomiast klasa 3c zorganizowała lekcję plastyczno-literacką, na którą zaprosiła panią Dorotę Sosnowską (mamę uczennicy z klasy 3c), która przeczytała dzieciom baśń wielkopolską Ojciec i trzej synowie.  Jednym z naszych działań było przeprowadzenie lekcji bibliotecznych: My Słowianie, czyli kto? Kilka słów o naszej kolebce…, gdzie uczniowie wykorzystywali technologię informacyjną poprzez rozwiązywanie quizu dotyczącego wiedzy na temat Słowian na platformie: kahoot!. Klasy szóste podczas lekcji plastyki wykonały ilustracje do wybranej baśni słowiańskiej.

  Ostatnim działaniem było głośne czytanie wybranych baśni słowiańskich dzieciom z klas 0-3 przez zaproszonych gości: pana Janusza Judzińskiego (dyrektora szkoły), pana Sławomira Jaworskiego (wicedyrektora szkoły), panią Mariolę Kosz (bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej Gminy Komorniki - Filia w Wirach), panią Barbarę Figler (pracownika naszej szkoły) oraz panią Luizę Matuszewską (bibliotekarkę szkolną).

  Możemy śmiało stwierdzić, że nasze przedsięwzięcie zaangażowało całą społeczność szkolną. Tydzień Baśni Słowiańskich stał się okazją do wykazania się pomysłowością dzieci, dużym zaangażowaniem oraz dobrą zabawą. Z pewnością będziemy kontynuować czytanie tekstów słowiańskich w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy  wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

   Luiza Matuszewska, Alina Gryń, Ewa Jędrzak-Nawrocka

 • 12 grudnia do Naszej Gminy zawita Mikołaj z Rovaniemi.

  W krótkim programie wizyty władze gminy zaplanowały spotkanie otwarte z dziećmi, które odbędzie się w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, o godzinie 15.30.

  Zachęcamy do udziału w spotkaniu.

   

 • ogłoszenie

  W związku z powtarzającymi się sygnałami dotyczącymi stwierdzenia u uczniów przypadków wszawicy bardzo prosimy o regularną kontrolę czystości skóry głowy. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dotyczącym pedikulozy i sposobów radzenia sobie z "problemem".

 • SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW

  Zachęcamy do śledzenia sukcesów sportowych naszych uczniów.

  Informacje dotyczące udziału w zawodach, wynikach zawodów, wydarzenia sportowe  oraz sylwetki uczniów aktywnie uprawiających sport znajdziecie w zakładce sport.

 • Wyniki konkursu

  KONKURS

  "JA I TOLERANCJA"

  WYNIKI 

  Są i one... po kilku tygodniach ciężkich zmagań z mnóstwem nadesłanych prac konkursowych z całej Polski... Jury wydało ostateczny werdykt...

  Konkurencja była ogromna – od śmiesznych, krótkich, rymowanych wierszyków, do długich dzieł rodem z tomików już wydanej poezji...

   

 • Rajd

  W sobotę 25 listopada uczniowie z koła przyrodniczo-turystycznego wyruszyli na drugą w tym roku wyprawę. Tym razem celem był Rezerwat Meteorytów na Morasku. Na miejscu uczniowie zapoznali się z osobliwościami przyrodniczymi rezerwatu. Po kilku kilometrowej wędrówce zatrzymali się na odpoczynek i posiłek, aby nabrać siły na zdobycie najwyższego wzniesienia tej części Wielkopolski Góry Moraskiej 154 m n.p.m. Dzieci też wzięły udział w konkursie wiedzy o rezerwacie. Po zdobyciu góry ruszyliśmy w powrotną podróż.

  Anna Stromczyńska

 • Dzień Życzliwości z Wolontariatem

  21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości.

  Szkolny Klub Wolontariatu postanowił w ten szczególny dzień przekazać i posłać całej społeczności szkolnej dużo pozytywnych myśli, miłych słów i serdecznych uśmiechów. Porozwieszane na drzwiach każdej sali różne sentencje, które zawierały życzliwe przesłania sprawiły, że uśmiechali się duzi i mali, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.

  Na przerwach było mnóstwo radości, kiedy wolontariusze rozdawali wszystkim wcześniej przygotowane karteczki, na których umieszczone zostały proste, a zarazem wiele znaczące życzliwe słowa.

  Wytworzyła się niezwykła, miła atmosfera, duża dawka uśmiechu i pozytywna energia.

  Zadbajmy, by każdy dzień w naszej szkole był pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii. Dobre myśli i słowa mają wielką moc i tworzą naszą rzeczywistość. Pamiętajmy o tym i bądźmy życzliwi każdego dnia.

  Hanna Golak, Monika Kurkiewicz

   

   

 • Konkurs

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie pt. „Anioł”.

  Konkurs polega na przedstawieniu własnej wizji anioła w dowolnej postaci.
  Prace konkursowe w formie przestrzennej, wykonane techniką dowolną składamy
  u organizatorek konkursu do dnia 15.12.2017.

  Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dwóch kategoriach: klasy 0-3, klasy 4-7.

  Jednocześnie informujemy, że złożone prace przechodzą na własność organizatorów
  i będzie możliwość zakupienia ich na kiermaszu świątecznym. Osoby, które będą chciały kupić własne prace proszone są o wcześniejsze zgłoszenie.

  Katarzyna Kończal, Patrycja Szamara

 • Warsztaty

  Warsztaty plastyczne Zimowe Inspiracje

  Dnia 4.12. o godz. 15.30 w naszej szkole odbędzie się drugi warsztat plastyczny z cyklu „Warsztaty na cztery pory roku” pod hasłem Zimowe Inspiracje.

  Zapraszamy do udziału wszystkie chętne dzieci klas 0-3 wraz z rodzicami
  oraz uczniów klas 4-7.
  Osoby zainteresowane proszone są o wpisanie się na listę do dnia 01.12.

  Katarzyna Kończal, Patrycja Szamara 

 • Konkurs

  Powiatowy Konkurs Wokalny „Mały Festiwal Piosenki”

  15 listopada br. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu IX edycja powiatowego konkursu wokalnego "Mały Festiwal Piosenki". Do konkursu zgłosiło się ponad 40 wykonawców z klas gimnazjalnych i klas siódmych powiatu poznańskiego oraz z Poznania. Honorowy patronat nad Festiwalem objęła pani Małgorzata Machalska – Burmistrz Miasta Luboń i jednocześnie fundator  pucharu dla zwycięzcy. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, wybrali ambitny repertuar. Uczestnicy konkursu zaśpiewali utwory w języku polskim. Usłyszeliśmy więc nieśmiertelne przeboje Kaliny Jędrusik, Anny German, Edyty Geppert czy Marka Grechuty a także najnowsze kompozycje Natalii Szroeder czy Dawida Podsiadło.

  W komisji zasiadali: pani Małgorzata Szajek, pani Dorota Franek – przewodnicząca Komisji Sfery Społecznej, radna miasta Luboń, pani Izabella Chodorowska - redaktor naczelna internetowej gazety e-luboń, pani Emilia Bryś – przedstawiciel Urzędu Miasta oraz przewodniczący – pan Michał Kosiński  – dyrektor artystyczny odbywającego się w Luboniu corocznie Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza.

  Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z kl. 7c (byli to najmłodsi uczestnicy konkursu): Danuta Maćkowiak, która wykonała utwór pt. „Kolorowy wiatr” Edyty Górniak i zdobyła 3 miejsce w konkursie oraz Kacper Wiścicki, który wykonał utwór Marka Grechuty pt. „Dni których nie znamy".

   Gratulujemy naszym wspaniałym artystom udanych występów!

  Ewa Kopczyńska

 • Program edukacyjny

  Śniadanie Daje Moc!

  Nasza szkoła, jak na Szkołę Promującą Zdrowie przystało, chętnie włącza się w akcje propagujące zdrowy styl życia.  Z dużą radością włączyliśmy się w tym roku do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”, w którym uczymy się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. 

  Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie dowiadują się dlaczego codziennie należy jeść śniadanie, co powinien zawierać najważniejszy posiłek dnia i jak należy dbać o swoje zdrowie na co dzień. Korytarze naszej szkoły ozdobiły kolorowe ilustracje owoców i warzyw, przypominające o tym, że należy je jeść codziennie. Obok nich pojawiły się także hasła przypominające o roli prawidłowego żywienia w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. W holu szkoły stanął stragan ze zdrową żywnością. Uczniowie za symboliczną kwotę kupowali zdrowe przekąski, a pieniądze zebrane tego dnia Rada Rodziców przeznaczy na przygotowanie zdrowych świeżo wyciskanych soków dla wszystkich uczniów.

  Szczególnie ważnym dniem akcji był 8 listopada, który jest Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Tego dnia w całej Europie dzieci zwracają szczególną uwagę na to, aby ich śniadanie było zdrowe i wartościowe. Także w naszej szkole, wszyscy uczniowie klas 0-III wspólnie przygotowywali zdrowe śniadanie. Dzieciom bardzo podobało się samodzielne robienie kanapek ze zdrowych składników.

  Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie straganu oraz przynieśli produkty na zdrowe śniadanie. Mamy nadzieję, że ten dzień nie pozostanie tylko miłym wspomnieniem wspaniałej zabawy przy wspólnym przygotowywaniu i jedzeniu śniadania, ale przede wszystkim zaowocuje zwiększeniem świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania.

  Kinga Studzińska, Barbar Mazur

 • Wycieczka

  Wycieczka do Łysego Młyna w Biedrusku

  14 listopada uczniowie z klasy 4b i 3b pojechali na wycieczkę do Łysego Młyna w Biedrusku. Był to szczególny dzień, ponieważ 14 listopada jest Dniem Czystego Powietrza. Tematem naszych zajęć były ptaki zimujące i przylatujące na zimę do Polski. Przy pomocy lornetek obserwowaliśmy ptaki w lesie. Dowiedzieliśmy się, że  sójki, które nigdy od nas nie odlatują na zimę są strażnikami lasu, ostrzegają inne ptaki o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Widzieliśmy aktywne żeremia bobrów oraz wysłuchaliśmy ciekawych informacji o życiu tych niezwykłych zwierząt. Wspólnie wykonaliśmy budki lęgowe, które po powrocie do szkoły zawiesiliśmy na drzewach. Będziemy obserwować czy wiosną zamieszkają w nich ptaki by złożyć jaja i wysiadywać potomstwo. W „Leśnym laboratorium”, pod mikroskopami obserwowaliśmy owady i kleszcze. To była wspaniała lekcja przyrody. 

                                                             Anna Stromczyńska, Alina Gryń

 • Wycieczka

  Odwiedziny w Rogalowym Muzeum Poznania

  Jak przystało na prawdziwych poznaniaków, dnia 8 listopada na kilka dni przed imieninami Marcina uczniowie klasy 3b wraz z mamami wybrali się wieczorową porą  na wyjątkową  wycieczkę do Rogalowego Muzeum  Poznania. Poznaliśmy   tajemnice wypieku rogali świętomarcińskich, dowiedzieliśmy się  kto to są szczuny i mele w gwarze wielkopolskiej.  Zapoznaliśmy się z fragmentami historii i degustowaliśmy rogale świętomarcińskie. A wszystko to działo się w pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki. Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                                                                            Alina Gryń

 • Konkurs

  Fotograficzny Konkurs klasowy

  Zatrzymać jesień…..”

  zdjęcia wykonane przez dzieci z klasy 3b

  W holu szkoły została zorganizowana wystawa fotografii krajobrazu jesiennego. Każdy uczeń klasy 3b zaprezentował  wykonane przez siebie dwa ujęcia fotograficzne jesieni. Do 6 listopada  każdy z uczniów naszej szkoły mógł  głosować na wybrany krajobraz jesienny. Na przygotowanych karteczkach należało wpisać numer zdjęcia, które najbardziej  się podoba. Można było głosować tylko raz i tylko na jedno wybrane zdjęcie. Trzy najciekawsze ujęcia krajobrazu, które zebrały  najwięcej głosów zajęły trzy kolejne miejsca. Najwięcej głosów otrzymał krajobraz – zdjęcie wykonane przez Wiktora Kryckiego, drugie miejsce zajął krajobraz wykonany przez Stasia Ledę a trzecie miejsce Zuzi Blinkiewicz. Zwycięzców nagrodziliśmy. Wszystkim, którzy zagłosowali  bardzo dziękujemy smiley

 • Apel z okazji Święta Niepodległości

  11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie z klasy 3b i 3d zaprezentowali  historię tego wyjątkowego wydarzenia, zapoznali nas  z sylwetkami bohaterów narodowych oraz usłyszeliśmy  znane i lubiane pieśni patriotyczne  takie jak „Wojenko, wojenko..”, „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Pierwsza Kadrowa”. Wystrój w barwach narodowych, godło,  oraz kotyliony  podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się polską  kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najważniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem przez wszystkich  hymnu narodowego. Dziękujemy młodym aktorom za tak piękny występ.

                                                                      Ewa Nawrocka, Alina Gryń

 • Apel z okazji Święta Niepodległości

  W dniu 10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości.  Uczniowie klas 4-7 zebrali się, by podziwiać program przygotowany przez klasę 5b. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Apel przypomniał zgromadzonym historię zmagań z zaborcami oraz sylwetki naszych przodków – bohaterów walk o wolność Polski. Uczestnicy apelu uczcili wybitnych przywódców politycznych i wojskowych – twórców niepodległej Rzeczypospolitej, w tym Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego i Kazimierza Sosnkowskiego.   Uczniowie recytowali wiersze Edwarda Słońskiego, Józefa Relidzińskiego, Wisławy Szymborskiej i innych poetów. W spektaklu nie zabrakło pieśni o szczególnym znaczeniu dla polskiej tożsamości, w szczególności powstańczych    i legionowych. Program uświetniła gra na flecie w wykonaniu piątoklasistów. Uczniom klasy 5 b serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie i pamięć o polskich dziejach.

   

  Magdalena Waligórska, Katarzyna Wawrzyniak, Ewa Kopczyńska

   

 • Rok Kościuszki

  JAK OBCHODZILIŚMY ROK KOŚCIUSZKI W WIRACH?

  W obecnym, kończącym się już roku 2017 roku świętujemy rocznice związane z wielkimi ludźmi, którzy zapisali się w historii, literaturze i kulturze naszego kraju -  Piłsudski, Kościuszko, Wyspiański, Conrad… ten rok to także rocznica śmierci Leśmiana, urodzin Bolesława Prusa czy  Jacka Kaczmarskiego.

  Na razie dziś przedstawiamy relacje z tego jak świętowaliśmy Rok Kościuszki. Oprócz standardowej gazetki, czy przygotowywania kalendarium o  bohaterze 3 kontynentów oglądaliśmy prezentacje dotyczące tego orędownika wolności. W szkole odbył się również konkurs wiedzy o Kościuszce. Obecne klasy siódme w czerwcu odwiedziły we Wrocławiu Panoramę Racławicką. Wywarła na nich niesamowite wrażenie swoim ogromem i artyzmem. Przybliżyła historię niesamowitego zwycięstwa Kościuszki i kosynierów.

  Niezwykłym doświadczeniem był dla nas również udział w konkursie międzynarodowym organizowanym przez towarzystwo polonijne z Sydney – „W hołdzie Kościuszce przyjacielowi ludzkości. Można było wysyłać prace literackie, graficzne i muzyczne. Uczniowie naszej szkoły sporządzili prace plastyczne i chociaż żadna nie zdobyła nagrody, to jednak miło było się znaleźć w gronie uczestników z 18 krajów świata i otrzymać podziękowanie od prezes Towarzystwa Polonijnego z Sydney. Pani prezes zresztą kiedyś związana była z naszymi stronami, może jeszcze uda nam się zaangażować w jakieś przedsięwzięcie.

  Wanda Rosińska, Patrycja Szamara

 • Holly Wins

  HOLLY WINS 2017 W SZKOLE W WIRACH

  Od około 10 lat z naszą tradycją Wszystkich Świętych zaczęło  funkcjonować święto przybyłe z Zachodu.

  Cudze chwalicie, swego nie znacie można byłoby powiedzieć.

  Warto przyjrzeć się znaczeniu naszego tradycyjnego święta 1XI. Obchodzimy wówczas święto wszystkich, którzy zaufawszy Bogu, dokonywali fascynujących rzeczy dla innych ludzi – stali się prekursorami wolontariatu. Potocznie dzieciom kojarzą się oni z ugrzecznieniem, nudą, smutnym nastrojem. Jednak ten,  kto tak myśli, po prostu wykazuje się ignorancją, niewiedzą.

  Święci byli ludźmi z krwi i kości, pełnymi temperamentu, wykazywali się siłą i odwagą, gdy  szli „pod prąd” swoim czasom i postawom . Bardzo często byli tymi, którzy pierwsi wychodzili przed szereg i pociągali za sobą innych do dobrego. Kiedy zaczynali samotnie działać, byli postrzegani jak naiwni szaleńcy. Tak był postrzegany na początku opiekujący się bezdomnymi Albert Chmielowski, nie mieli łatwo opiekujący się zaniedbanymi dziećmi Filip Neri w Rzymie, czy Jan Bosco w Turynie. Gdy Matka Teresa zaczynała  się opiekować umierającymi na ulicy też była początkowo samotna. Jednak działanie tych samotników stało się impulsem dla innych ludzi. Za wymienionymi postaciami szli inni, tworząc wielkie dzieła. Święci są dla nas drogowskazami, jak dobrze przeżyć życie, być szczęśliwym mimo niepowodzeń, wskazują wartości, dla których warto żyć.

  W szkole w Wirach biografie niektórych świętych przybliżyliśmy podczas apelu w piosence „Każdy może być święty”. Klasy starsze przebrały się również za wybranych świętych.

  W tym roku ukazaliśmy w scenkach wybrane  wydarzenia  z życia Filipa Neri. Uczyniliśmy to w sposób żartobliwy, bo taki był ten radosny święty o ogromnym poczuciu humoru. Potrafił skutecznie i w sobie właściwy sposób pokazać, jak szkodliwe są plotki,  uczyć grzeczności i rezygnacji z ziemskich zaszczytów. Czynił to, bo jak sam mówił, wolał  Niebo, co w oryginale brzmiało – „Preferisco Paradiso”. Brawurowe wykonanie tej piosenki przez dziewczyny z kasy VIIA poruszyło i rozbawiło widownię. Dziękujemy p. Ewie Kopczyńskiej za akompaniament i rady co do choreografii.

  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku przebiorą się za świętych także inne młodsze klasy a starsze klasy zapraszamy również na konkurs wiedzy o wybranych świętych.

  Wanda Rosińska, Magdalena Waligórska

strona:

Aktualności

Kontakt


 • Szkoła Podstawowa
  im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
  ul. Szreniawska 6
  62-051 Wiry
  61-810-65-65
  spwiry@op.pl

Galeria zdjęć