• UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO BUDYNKU SZKOŁY – 1. 10. 2021r.

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej im Powstańców Wielkopolskich w Wirach rozpoczęli naukę pierwszego września w nowym budynku. Klucze do niego zostały wręczone Panu Dyrektorowi Januszowi Judzińskiemu przez Pana Wójta Jana Brodę. Poświęcono wtedy szkołę a uczniowie przedstawili krótki rys historyczny dotyczący osoby Antoniego Szyftera związanego z tym miejscem.

            1.10.2021r. miało miejsce oficjalne otwarcie szkoły. Przybyli na tę uroczystość ludzie, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego budynku. Obecni byli również dyrektorzy innych szkół z całej gminy, władze miast sąsiadujących z nami, przedstawicielka kuratorium, czy Dyrektor IPN w Poznaniu, nauczyciele, przedstawiciele rodziców i uczniowie klas ósmych.

            Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu, powitaniem gości, krótkimi przemowami Pana Dyrektora i Pana Wójta.

            Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym nawiązali do przeżyć związanych z dawnym budynkiem szkoły, działaniami dotyczącymi nadania imienia szkoły czy upamiętnienia patrona. Wszystkie chwile dobre chcielibyśmy bowiem przenieść ze sobą na nowe miejsce. Ta część wspomnieniowa ukazana została w formie rozmowy dziadka z wnuczką a zdjęcia wyświetlono na ekranie.

            Druga ukazywała szkolną codzienność „na wesoło” w postaci scenek. Uczniowskie przeżycia komentowaliśmy tekstami wieszcza, którego dwusetną rocznicę debiutu będziemy obchodzić w przyszłym roku. Przypomnieliśmy uniwersalność – ponadczasowość mickiewiczowskiego spojrzenia na poznawanie świata czy miłość.

            Ważne przesłania o nadziei, odwadze, konieczności poszanowania tradycji a także o tym, by „stąpać pewnie po ziemi, choć z głową w chmurach” wyśpiewała nasza absolwentka Michalina.

            Po części artystycznej i wypowiedziach zaproszonych gości - Pani Wizytator i Pana Przewodniczącego Rady Gminy uroczystość zakończono. Można było jeszcze upamiętnić swój udział w tym wydarzeniu przez wpis do szkolnej kroniki.

            Ten dzień na pewno zapisze się w historii naszej szkoły.

            Wanda Rosińska

          • Sukces sportowy naszych uczniów

          • Kuba Zabłocki - uczeń klasy 1e oraz jego bracia: Marcel i Kacper z oddziału przedszkolnego na co dzień trenują w Klubie Sportowym Czerwony Smok Luboń.

            W sobotę, 2 października brali udział w zawodach Brazylijskie jiu jitsu TAGA Copa International.

            Kuba w kategorii 7-9 lat, waga do 29kg zdobył brązowy medal. Marcel w kategorii 4-6 lat, waga do 22kg zdobył złoty medal, a Kacper w kategorii 4-6 lat, waga do 22kg zdobył brązowy medal. 

            Braciom gratulujemy sukcesu. Życzymy kolejnych udanych startów.

          • Dzień Głośnego Czytania

          • 29 września. przypadał Dzień Głośnego Czytania. Wszystkie klasy czwarte świętowały wspólnym czytaniem ulubionych książek. Ustalaliśmy zalety i wartości płynące z książek. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi książkowymi odkryciami.

          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

          • W ostatnich dniach września 2021 nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Wszyscy uczniowie klas IV-VIII przygotowywali podczas zajęć z wychowawcą plakaty na temat wylosowanego wcześniej kraju. Zadanie polegało na opracowaniu słowniczka zwrotów grzecznościowych, opisaniu najważniejszych informacji oraz przedstawieniu kilku ciekawostek o danym państwie. Plakaty zawisły w holu szkoły oraz w salach językowych.Uczniowie przenieśli się do krajów takich jak: Cypr, Węgry, Szwecja, Luksemburg, Dania, Irlandia, Czechy, Portugalia, Słowacja, Hiszpania, Austria, Bułgaria, Malta, Estonia, Litwa, Łotwa.  Głównym założeniem tego wydarzenia było promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej. Nasza szkolna podróż po świecie dostarczyła nam wielu ciekawych informacji. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom.Nauczyciele języków obcych

          • Dzień Głośnego Czytania

          •         29 września obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

                   Z okazji tego święta najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli wysłuchać fragmentów książek dla dzieci:  ,,Pamiętnika Czarnego Noska” J. Porazińskiej, ,,Dobrych manier nie tylko dla przedszkolaków” J. Krzyżanek, ,,Piątki z Zakątka” K. Drzewieckiej oraz  ,,7 nawyków szczęśliwego dziecka” – S. Covey.

                  Lektorami szkolnej akcji zostali: p. Alina Gryń - wicedyrektor, p. Aneta Stodolna – pedagog, p. Luiza Matuszewska – bibliotekarka oraz uczniowie klas 8. W inicjatywę głośnego czytania włączyli się także zaproszeni goście specjalni.: p. Adriana Wiśniewska z Urzędu Gminy Komorniki oraz p. Mariola Kosz z Biblioteki Publicznej w Wirach.

                 Dzień Głośnego Czytania, to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie na głos stymuluje rozwój dziecka, wzbogaca wiedzę i słownictwo, rozbudza ciekawość świata oraz pobudza wyobraźnię i fantazję. Dlatego pamiętajmy o głównym haśle kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - ,,Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!”

                                                                                                                            Luiza Matuszewska

          • Powitanie jesieni

          • W środę 23 września klasy 0-3 powitały Panią Jesień. Z tej okazji dzieci ubrały się  w kolory jesieni, a na głowy założyły piękne kapelusze, wianki i opaski ozdobione darami jesieni. Uczniowie zaprezentowali swoje stylizacje podczas pokazu mody. Następnie przeszli kolorowym korowodem  dookoła szkoły na boisko szkolne, gdzie puszczali bańki mydlane oraz śpiewali jesienne piosenki. Na koniec każda klasa otrzymała prezent w postaci słodkiej niespodzianki od Pani Jesieni.

            Z tej okazji zaprosiliśmy także do szkoły Teatrzyk Cieni „Latarenka”, który zaprezentował dzieciom bardzo pouczające przedstawienie o tematyce jesiennej pt.: „Jarzębinka”. Dzieciom bardzo się ono podobało i już nie mogą się doczekać kolejnego przedstawienia. Chwile te na długo zostaną w pamięci naszych uczniów.

             

                                                                                                  Ewa Nawrocka, Dominika Kaczmarek,

                                                                                                  Marta Resiak-Urbanowicz, Ewa Bysiak,

                                                                                                  Justyna Sztylka, Magdalena Baranowska                                                          

          • Dzień Kropki w klasach 0-3.

          • 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.  To święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

            Tego dnia motywem przewodnim była kropka. 

            Inspiracją do obchodzenia tego święta była książka Petera H. Reynoldsa „Kropka”. Historia Vashti – dziewczynki, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. 

            Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o talentach, które w nich drzemią, a na dziedzińcu szkoły powstały kropkowe dzieła sztuki namalowane kolorowymi kredami. Dzieci chętnie rozwiązywały matematyczne łamigłówki,  a  kropkę  wykorzystały w pracach plastycznych i zabawach. Dzieci przekonały się, że posiadają różne talenty, które mogą wykorzystać w życiu.                                                                                      To był wspaniały dzień!

                                                                                                       P. Małasiewicz, M. Pawlak, A. Żurawiak

            Tak uczniowie najmłodszych klas obchodzili ten niezwykły dzień .

        • Komunikat
          • Komunikat

          • Obiady w szkole

            Szanowni Państwo,

            Decyzją Rady Rodziców od 1 września zmienia się dostawca obiadów.Wydawaniem posiłków będzie zajmowała się Restauracja Aleksandra.

            Cena zestawu obiadowego to 10,70zł (zupa + drugie danie).Na prośbę dostawcy przesyłam Państwu informację dotyczącą zasad zamawiania posiłków.

            W sprawie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się bezpośrednio z dostawcą posiłków (tel.501 214 286) lub przedstawicielem Rady Rodziców.

            Obiady będą wydawane od poniedziałku, 6.09.2021 r.

                                                                                                              Dyrekcja Szkoły.

             

            Szanowni Państwo,

            Od 01.09.2021 wprowadzamy nowy system zamawiania posiłków aplikację zamowposilek.pl. Rejestracja jest już uruchomiona. Aby się zarejestrować prosimy kliknąć w poniższy link:https://liblink.pl/QaFcKWMLOx lub skopiować powyższy link w całości do przeglądarki internetowej. Zalecamy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Safari. Poniżej znajdują się linki do filmów instruktażowych (należy kliknąć w poniższe linki, aby otworzyć):jak się zarejestrować:https://liblink.pl/rmOmXpEha2jak płacić i zamawiać posiłki:https://liblink.pl/bThyMZFtjdPo zarejestrowaniu zachęcamy Państwa do skorzystania z wygodnej aplikacji mobilnej na telefony. 

            Jak to zrobić:-w telefonie z systemem Android (Samsung, LG, HTC, Huawei i inne)  należy wejść w Sklep Play (Google Play), w telefonie firmy iPhone należy wejść w sklep App Store.-następnie wyszukać zamowposilek.pl z ikonką  -kliknąć zainstaluj i otwórz-pozostaje już tylko zalogowanie się - login to podany przy rejestracji email, a hasło jest to samo jakie nadano przy pierwszym logowaniuZamówienie lub odwołanie posiłków można złożyć w aplikacji najpóźniej w dniu wydania posiłku do godziny 9:00 .

            Informację na temat cen wybranych posiłków i zestawów, oraz kosztów wyżywienia na wybrany okres znajdą Państwo po zalogowaniu w aplikacjiAby wybrane przez Państwa zamówienie zostało potwierdzone należy je najpierw opłacić w całości w aplikacji.

            Posiłki wybrane ale nie opłacone nie zostaną zamówione.W razie problemów z rejestracją lub samą aplikacją prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta aplikacji bok@zamowposilek.pl lub po udanym zalogowaniu przez zakładkę Pomoc  Wyślij wiadomość.

            W Pomocy znajdą Państwo również aktualną instrukcję obsługi aplikacji.

            Pozdrawiamy

        • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
          • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

          • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

            Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

            W związku z obowiązującymi obostrzeniami związanymi z pandemią uroczystości zostały podzielone na 6 części.

            Prosimy zapoznać się z harmonogramem organizacji roku szkolnego.

            Spotykamy się już w najbliższą środę, 1 września 2021 r.

             

            9.00 – Oficjalne otwarcie szkoły z udziałem władz Gminy Komorniki.

            9.00 – Rozpoczęcie dla klas 7 – 8

            10.15 – Rozpoczęcie dla klas 4 – 6

            11.00 – Rozpoczęcie dla klas 2 – 3

            12.00 – Rozpoczęcie dla klas 1

            13.00 – Rozpoczęcie dla oddziałów przedszkolnych

             

            Rozpoczynamy spotkaniem z Dyrektorem na dziedzińcu szkoły.

            Po spotkaniu z Panem Dyrektorem uczniowie przechodzą do sal lekcyjnych z wychowawcami klas.

            Uwaga. Ze względu na obostrzenia sanitarne uczniowie klas 2 – 8 uczestniczą w rozpoczęciu bez udziału rodziców.

            Każdy uczeń wchodzi do szkoły głównym wejściem. Pracownicy szkoły opiekują się uczniami po wejściu do szkoły. Prosimy, aby rodzice nie wchodzili do budynku. Wychowawcy będą czekali na uczniów w wyznaczonych miejscach na dziedzińcu.

            Prosimy, aby po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego rodzice czekali na dzieci przed głównym wejściem.

            Rodzice będą mieli okazję wejścia na teren szkoły w dniu zebrań z rodzicami. Wówczas będzie czas,  aby wychowawca oprowadził rodziców po budynku szkoły.

            Uwaga.

            Tylko i wyłącznie uczniowie klas 1 oraz oddziałów przedszkolnych rozpoczynają rok szkolny z rodzicami (1 rodzic lub opiekun z dzieckiem).

             

            Informacja dla uczniów klas pierwszych.

            Prosimy, aby w dniu rozpoczęcia roku szkolnego każdemu dziecku towarzyszył jeden rodzic.

            Od godziny 11.45 uczniowie z rodzicami wchodzą do szkoły głównym wejściem, gdzie pracownik szkoły skieruje w odpowiednie miejsce na dziedzińcu szkoły.

            Po krótkim spotkaniu z dyrektorem szkoły uczniowie przejdą z wychowawcami do sal lekcyjnych. Rodzice po części wspólnej czekają na dzieci przed głównym wejściem.

             

            Informacja dla rodziców uczniów oddziałów przedszkolnych.

            Prosimy, aby w dniu rozpoczęcia roku szkolnego każdemu dziecku towarzyszył jeden rodzic.

            Od godziny 12.45 uczniowie z rodzicami wchodzą do szkoły głównym wejściem. Po podaniu nazwiska pracownik szkoły poda nazwę grupy i skieruje w odpowiednie miejsce na dziedzińcu szkoły.

            O godzinie 13.00 odbędzie się krótkie spotkanie z Dyrektorem szkoły oraz przedstawienie wychowawców grup.

            Po spotkaniu ogólnym wychowawcy wspólnie z rodzicami i dziećmi przejdą do sal.

            Po krótkim przedstawieniu się wychowawców dzieciom odbędzie się 30 minutowe spotkanie z rodzicami podczas którego wychowawca przekaże podstawowe informacje organizacyjne. W tym czasie wychowawca świetlicy pokaże dzieciom najważniejsze miejsca w szkole.

            Po spotkaniu będzie możliwość wspólnego zwiedzenia szkoły. 

          • Wyniki egzaminu ósmoklasisty

          • Wyniki egzaminu w roku szkolnym 2020/2021

            Szanowni Państwo powyżej prezentujemy graficzne zestawienie wyników tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Wykresy przedstawiają średni wynik procentowy Naszej szkoły w zestawieniu z wynikami w Gminie Komorniki, Powiecie Poznańskim, Województwie oraz Kraju. 

        • Wyprawka dla uczniów oddziałów przedszkolnych
          • Wyprawka dla uczniów oddziałów przedszkolnych

          • Wyprawka

            Prosimy aby przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego rodzice uczniów rozpoczynających naukę w oddziałach przedszkolnych wyposażyli dzieci w:

            - Piórnik - wyposażenie: 2 ołówki miękkie, gumka, temperówka, nożyczki dobrze tnące  z zaokrąglonymi ostrzami, kredki ołówkowe (bambino lub inne dobrze kolorujące), klej w sztyfcie.

            - 2 teczki na gumkę w formacie A4;

            - Strój gimnastyczny w worku (biała koszulka, ciemne spodenki/leginsy, skarpetki, obuwie sportowe z jasną podeszwą).

            - Worek  z rzeczami i kapcie na zmianę.

            Podręczniki, wyprawka oraz worek do stroju na gimnastykę i do rzeczy na zmianę  koniecznie podpisane imieniem i nazwiskiem.

            Kwestia zakupu pozostałych materiałów plastycznych zostanie uzgodniona z rodzicami podczas pierwszego spotkania z wychowawcą, we wrześniu 2021 r.

          • Rekrutacja

          • Wykaz podręczników i ćwiczeń poza dotacją

            Poniżej znajdą Państwo wykaz podręczników, zeszytów ćwiczeń na rok szkolny 2021/2022 poza dotacją (do zakupienia przez rodziców)

            Oddział przedszkolny- rodzice kupują cały pakiet „Ciekawa zabawa sześciolatka” oraz karty pracy do języka angielskiego i podręcznik do  religii (jeżeli dziecko będzie uczęszczało na religię).                                    

            Jeśli Państwo wyrazicie zgodę na zakup Pakietu „Ciekawa zabawa” bezpośrednio z  wydawnictwa uwzględniając rabat to jest taka możliwość. Proszę do 30 czerwca 2021r dokonać wpłatę 120,00 zł w szkole w godzinach 8.00-15.00

            Klasy 1 - 8 UWAGA:  Rodzice uczniów kupują tylko podręczniki i karty pracy do nauki  religii (jeżeli dziecko będzie uczęszczało na religię) oraz do nauki języka niemieckiego w klasach V-VI i wybrane ćwiczenia z przedmiotów.

            Pozostałe podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne będą zakupione przez szkołę w ramach dotacji celowej.

            WYKAZ PODRĘCZNIKÓW_2021-2022




          • Taneczny sukces Hani

          • 23 maja uczennica klasy 3b - Hania Włodarczyk wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Kościanie i za swoją improwizację zajęła 3 miejsce w kategorii Solo - debiuty 9-11.

            Hania reprezentuje szkołę tańca New Art Vibe.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Bezpiecznie wakacje!

          • 21 czerwca, tuż przed wakacjami naszą szkołę odwiedził ratownik wodny pan Piotr Zagajewski, który przeprowadził zajęcia edukacyjne dla klas 1-3 dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Dzieci miały okazję utrwalić zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i w wodzie. Zostały również zapoznane ze specyfiką pracy ratownika wodnego. Uczniowie aktywnie włączyli się w prezentowane przez  pana Piotra pokazy technik i sprzętu wykorzystywanego podczas niesienia pomocy tonącym osobom.

            Edyta Jaworska

          • Erasmus+/podsumowanie I roku 2020/2021

          • Czerwiec to czas podsumowań działań jakie podjęliśmy w ramach naszego projektu Statistic in real life. Pomimo sporych utrudnień na jakie trafiliśmy w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią realizowaliśmy zadania według wyznaczonego grafiku. Pierwszym etapem było wybranie grupy docelowej do projektu – są to uczniowie klas siódmych i szóstych. W czasie długich jesiennych wieczorów uczniowie przygotowywali prezentacje i filmy dotyczące naszej szkoły, zwyczajów i tradycji, najbardziej popularnych potraw oraz flory i fauny naszego regionu. W grudniu został rozpisany konkurs na logo naszego projektu: czworo uczniów przygotowało swoje propozycje, które zostały wysłane do Szwecji i wzięło udział w głosowaniu. W maju zostały ogłoszone wyniki – zwyciężył projekt ucznia ze szwedzkiej szkoły, projekt jednej z naszych uczennic (Oliwii Szafrańskiej) zajął trzecie miejsce.                                                                                                       

            W lutym braliśmy udział w Międzynarodowym Dniu Bezpiecznego Internetu, również poprzez prezentacje i filmy przygotowane przez uczestników projektu. Od kwietnia nasi uczniowie zajmowali się odczytywaniem i zbieraniem danych statystycznych związanych z pogodą. Następnie uczyli się jak można przedstawić te dane za pomocą różnych rodzajów wykresów.  Wszystkie nasze działania są publikowane na stronie naszego projektu na platformie eTwinning.

            Regularnie odbywały się też spotkania online koordynatorów projektu, na których ustalane były działania na każdy miesiąc. Dzieliliśmy się też doświadczeniami związanymi z sytuacją pandemiczną w każdym z krajów.

            Wspólnie podjęliśmy też decyzję o przedłużeniu naszego projektu na kolejny rok szkolny, aby mogły dojść do skutku wymiany międzynarodowe uczniów.

            Do zobaczenia we wrześniu.

                                                                                                 Koordynator projektu

                                                                                                  Izabela Witkowska

          • Majowe kolory wiosny

          • W maju przyroda wygląda imponująco. Świat roślin budzi się do życia i zaczynają kwitnąć najpiękniejsze rośliny. Wiosenne kwiaty fotografowali uczniowie klas młodszych, a wybrane zdjęcia mogli wysłać na konkurs pod hasłem "Kolory wiosny - kwitnący maj". Wśród pięknych fotografii jury wybrało te, które ich zdaniem zasługiwały na wyróżnienie. Pierwsze miejsce zajęło zdjęcie przedstawiające stokrotkę polną, które wykonała Martyna Płachecka. Miejsce drugie to bujne i okazałe kwiaty kaliny na fotografii Michała Kijaka. Miejsce trzecie zajęła Zuzia Chojnacka, pozująca na tle fioletowego rododendrona. W konkursie zostały wyróżnione także prace innych dzieci.

            Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za uwiecznione na fotografiach kolory wiosny i zachęcamy do dalszego rozwijania pasji fotograficznej.

            P. Małasiewicz, M. Pawlak

          • Wyniki VI Gminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „I can sing!” Wiry 2021

          • Kategoria kl. 4-5:
            I miejsce: Lilianna Świątkowiak SP1 Plewiska                                                         
            II miejsce: Konrad Pulnik SP2 Komorniki
            III miejsce: Marta Linkowska SP2 Plewiska


            Kategoria kl.6-8
            I miejsca Maja Idkowiak SP1 Komorniki, Jagoda Mrówczyńska SP Wiry, Iga Fabrykiewicz SP Wiry,
            II miejsce Maja Bazan SP1 Komorniki
            III miejsce Olimpia Świątkowiak SP2 Komorniki

            Duety:

            I miejsce: Katarzyna Krajewska, Nina Anioła SP Wiry

            II miejsce: Iga Fabrykiewicz, Jagoda Torchała SP Wiry

            III miejsce: Wiktor Ślachetka z osobą towarzyszącą SP Wiry

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy bardzo wysokiego poziomu wykonań!

    • Kontakty

      • sekretariat: spwiry@op.pl
      • administrator strony www: adam.piatek@spwiry.pl
      • ul. Zespołowa 23 62-051 Wiry Poland
      • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
      • 61 10 25 300 517-298-682
      • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że: • Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach z siedzibą w Wirach przy ul. Zespołowej 23, 62-051 Wiry; • Z naszym inspektorem ochrony można skontaktować się przez e-mail korzuch@infic.pl; • Celem przetwarzania danych jest możliwość realizacji zadań wynikających z ustawy Prawo oświatowe, Ustawy o systemie oświaty oraz wydanych do nich aktów wykonawczych, a także Statutu placówki; • Podstawą prawną przetwarzania danych jest zgoda, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO; • Rodzicom przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, jednak bez uszczerbku dla przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody; • Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości korzystania z wymienionych w zapytaniu działań; • Dane będą przechowywane przez okres edukacji dziecka u administratora danych; • Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa; • Rodzicom przysługuje prawo do żądania dostępu do podanych danych oraz do ich sprostowania; • Rodzic ma prawo wnieść skargę do organu nadzorczego, jeśli uważa, że przetwarzanie danych narusza dobra osobiste lub RODO.
    • Logowanie