• Szkolny konkurs Plastyczny
          • Szkolny konkurs Plastyczny

          • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

            WIELKANOCNA PISANKA

             

            Cele konkursu:

            -kultywowanie tradycji świątecznych związanych z Wielkanocą

            - rozwijanie zainteresowań plastycznych i wrażliwości estetycznej dzieci

            Odbiorcy:

            Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-III.

            Warunki udziału:

            Każdy uczeń może dostarczyć tylko 1 pracę w technice collage, czyli

            mogą być wykorzystywane rozmaite materiały: papier kolorowy, tekturki, korale, guziki, filcowe dekoracje, małe szablony ozdób świątecznych, wstążki, sznurki, ozdobne papiery piórka i inne.

            Uwaga! Prace w innych technikach np. rysunek, malarstwo itp. nie będą przyjmowane.

            Kryteria:

            1.Pomysłowy sposób zakomponowania różnych elementów na płaszczyźnie.

            2. Estetyka pracy.

            Informacje techniczne:

            Kolorystyka: powinny przeważać wiosenne zielono-żółte barwy.

            Szablon jajka do odebrania w sali 29 do 17 marca ( poniedziałek), który należy na odwrocie podpisać.

            Termin oddania pracy w sali 29: 4 kwietnia (piątek)

            Ogłoszenie wyników konkursu: 10 kwietnia (czwartek)

            Życzę miłej i twórczej zabawy!

            Organizatorka: Renata Górna

          • Spacer po szkole

          •  

            W celu zapoznania z budynkiem szkoły i jego terenem przygotowaliśmy fotograficzny "spacer po szkole", do którego serdecznie zachęcamy.

            Dla osób, które znają szkołę "sprzed lat", będzie to okazja do sprawdzenia, jak bardzo zmieniła się nasza szkoła.

             

          • Wycieczka

          • CZEKOLADOWY PONIEDZIAŁEK

            24 lutego uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do wielkopolskiej Opalenicy, gdzie mogli zwiedzić zakład Hildebrand

            produkujący wyroby czekoladowe oraz pobliski Bank PKO BP.

            Słoneczna pogoda tego dnia wywołała na buziach pierwszoklasistów uśmiechy

            i w bardzo dobrych nastrojach oczekiwali na czekoladową przygodę.

            Wszyscy radośnie wkroczyli do przesłodkiego miejsca, w którym mogli zwiedzić linię produkcyjną czekoladek oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Wielką atrakcją była maszyna, która mieszała płynną mleczną i białą czekoladę, od której trudno było się oderwać oraz trwająca w międzyczasie degustacja najróżniejszych słodkości. Na koniec zwiedzania czekały na nas słodkie podarunki. Następnie wyruszyliśmy do banku, w którym niewątpliwie największe wrażenie na naszych uczniach wywarło zwiedzanie skarbca.

            Oprócz tego dowiedzieliśmy się również na czym polega praca w banku, zobaczyliśmy jak wpłaca się i wypłaca pieniądze oraz mogliśmy usłyszeć ciekawe informacje od samego dyrektora banku.

            W znakomitych nastrojach wróciliśmy do naszej szkoły, a niejednemu pierwszakowi po dniu pełnym wrażeń śniły się pachnące pralinki albo wielkie pieniądze J

            W imieniu uczniów i naszym bardzo serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi Godlewskiemu, tacie Alicji za poświęcony czas i zorganizowanie dla nas wspaniałej wycieczki J

                                                                            Pani Kinga, Pani Wiesia i Pani Monika

          • Konkurs powiatowy

          • "Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego"

            W ubiegły piątek tj. 21 lutego w Gimnazjum nr 1 w Luboniu odbył się po raz drugi konkurs języka angielskiego, na który zostali zaproszeni uczniowie z okolicznych szkół. Tym razem do rywalizacji przystąpiło aż jedenaście szkół: SP Stęszew, SP Puszczykowo, SP Poznań Dębiec, SP Plewiska, SP Komorniki, SP Rogalinek, wszystkie szkoły lubońskie oraz uczniowie naszej szkoły. Każda ze szkół mogła przywieźć pięciu uczestników, którzy zostali wyłonieni w rodzimych szkołach po wstępnych eliminacjach. W sumie do konkursu przystąpiło 54 uczniów.

            Konkurs składał się z zadań zamkniętych i otwartych, w sumie można było zdobyć 50 punktów. Komisja konkursowa przyznała 5 pierwszych miejsc, nagradzając ich indeksami do klasy dwujęzycznej Gimnazjum nr 1 w Luboniu.

            Rywalizacja była bardzo zacięta i spora liczba uczniów zdobyła ponad 40 punktów, co zdaniem organizatorów było bardzo wysokim osiągnięciem. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, dwie uczennice: Natalia Łukaszkiewicz i Julia Wardak zdobyły 41 punktów i zajęły siódme miejsce. Pozostałe osoby: Wiktoria Porzucek i Tymon Ruszkiewicz po 36 punktów i Wojciech Bohdan 33 punkty.

            Gratulujemy wszystkim uczniom i zachęcamy do rozwijania swoich talentów językowych.

            Podczas konkursu, odbyło się również spotkanie metodyczne zaproszonych nauczycieli, którzy mogli wymienić się doświadczeniami w nauczaniu języka angielskiego. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu oraz nauczyciele wzięli udział w konferencji przeprowadzonej przez  Pana dr Tomasza Skireckiego, Pełnomocnika Dziekana Wydziału Anglistyki UAM, na temat symboli występujących w kulturze Stanów Zjednoczonych.

            Izabela Witkowska

          • Tu Radiowęzeł!

            Po raz pierwszy usłyszeliśmy w czwartek, 20 lutego.

            Uczniowie z zaskoczeniem wpatrywali się w głośniki na holu głównym, z których wybrzmiały pierwsze komunikaty i przeboje muzyczne. Ta uczniowska inicjatywa poprzedzona była starannymi przygotowaniami, opracowaniem scenariuszy audycji radiowych i licznymi próbami.

            Na pomysł uruchomienia szkolnego radia wpadły uczennice szóstej klasy: Kornelia Patrzykąt, Wiktoria Łojek, Julia Kamińska oraz Wiktoria Lisik. To One zrealizowały pierwsze audycje. Obecnie do projektu przyłączyły się ich koleżanki z równoległej klasy.

            Podczas długich przerw zebrani na holu uczniowie mogą usłyszeć ciekawostki z życia szkoły, wywiadów z zaproszonymi gośćmi, poezji, życzeń, i wiele innych „newsów” przeplatanych muzycznymi hitami, przy których świetnie bawią się szczególnie najmłodsi uczniowie.

            Gratulujemy dziewczynom trafionego pomysłu i życzymy udanych audycji.

            Uczniowski projekt koordynują: Sławomir Jaworski oraz Joanna Ostrowska

          • Spotkanie absolwentów rocznika 2012/2013

          • „CHWILO TRWAJ!”

            Na tydzień przed feriami, w szkolnych murach zagościli stęsknieni (za soba i nauczycielami) - ubiegłoroczni absolwenci.

            Spotkaliśmy się w piątek po południu, w „starej”, sali nr 11, przy skromnym poczęstunku.

            Każdy mógł się „wygadać”, podzielić się troskami i radościami, zdać relacje o tym, jak się wiedzie w nowej szkole.Był też czas na chwilę wspomnień przy przezentacji ze zdjęciami z ostatnich 6 lat:)

            My  - „starzy” nauczyciele też mówiliśmy, co się zmieniło i czego nam, w związku z ich odejściem brakuje – wizyt „po sąsiedzku” w gabinecie pedagoga, kabaretowych wygłupów,  rozśpiewania i ogólnego - czynienia pozytywnego zamieszania.

            Mimo różnych problemów i perypetii wspominamy ten czas bardzo miło. Dla nas był czasem szczęśliwym, pełnym radosnego działania w wolontariacie i ciekawych rozmów na lekcji (teraz można to napisać;). Przyniósł satysfakcję z wielu wygranych konkursów,  odkrywania i prezentowania talentów oraz poznawania siebie. Mimo wielu „wzlotów, upadków” potrafiliśmy sporo osiągnąć i przeżyć dużo niezapomnianych chwil.

            Teraz jest po prostu inaczej. Każdy rocznik absolwentów  jest niepowtarzalny, ale czasami zdarzają się takie, które budzą szczególny sentyment.  Absolwenci roku 2013 właśnie takim rocznikiem są.

            Uczestnicy spotkania:

            Wanda Rosińska, Sławomir Jaworski

          • Wycieczka do muzeum

          • W POSZUKIWANIU WIEDZY O PATRONIE

            W ramach działań związanych ze pogłębianiem wiedzy na temat naszego nowego patrona szkoły, 30 stycznia, grupa kilkunastu uczniów z opiekunami, pociągiem, wybrała się na wycieczkę do Poznania. Celem wycieczki była wizyta w Mobilnym Muzeum Powstania Wielkopolskiego, który przez miesiąc (28.12.2013 – 31.01.2014) „stacjonował” na Dworcu Głównym PKP w Poznaniu. Samo w sobie niewielkie, ale interesujące. Pani Przewodnik opowiedziała uczniom o Poznaniu przed powstaniem, o wybuchu powstania i pierwszych walkach. Była możliwość wysłuchania przemówienia Paderewskiego i piosenek o powstańczych. Uczniowie układali puzzle oraz aktywnie korzystali z tabletów informujących o dowódcach i bohaterach powstania, zdobyciu Ławicy oraz innych ciekawych faktach z okresu Powstania.

            Przewodnik pokazał uczniom powstańcze pamiątki, oryginalną broń oraz  prawdziwy mundur z tego okresu.  

            Po zakończonej lekcji muzealnej uczniowie podzieleni zostali na grupy. Aby wykazać się zdobytą wiedzą rywalizowali, rozwiązując test o powstaniu. Wszyscy nagrodzeni zostali słodkimi upominkami.

            Warto nadmienić, że wycieczka odbywała się po lekcjach, w czasie wolnym uczniów, dlatego tym bardziej jesteśmy przekonani, że uczestniczyli w niej prawdziwi miłośnicy historii. Liczymy, że ugruntowana podczas lekcji muzealnej wiedza zaprocentuje podczas Wojewódzkiego Konkursu o Powstaniu Wielkopolskim, który już niebawem.

            Organizatorzy wycieczki:

            Wanda Rosińska, Sławomir Jaworski

          • Konkurs

          • Recytatorzy

            29 stycznia odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas 4-6. Wysłuchaliśmy wierszy J. Tuwima, D. Wawiłow, L. J. Kerna, W. Szymborskiej i. in. Jurry w składzie: Joanna Ostrowska, Wanda Rosińska i Beata Stempczyńska wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobył Wojciech Kieroński ( 4 b), 2. był Karol Konik (4 b), natomiast 3. – Magdalena Mączyńska (4 a) i Julia Smarsz (5 a). W drugim etapie naszą szkołę zaprezentują chłopcy z 4 b. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy.

            B. Stempczyńska

          • Konkurs

          • Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie.

            W związku z wyborem patrona szkoły, którym zostali „Powstańcy Wielkopolscy” ogłaszamy konkurs na „Znak graficzny szkoły” odnoszący się do nowo wybranego patrona.

            Propozycje w formie elektronicznej lub papierowej (maksymalny format – A4) prosimy dostarczać do gabinetu pedagoga szkolnego w terminie – do 25.02.2014r.

            Najciekawsze propozycje zostaną nagrodzone.

          • Sport

          • Międzynarodowe Zawody Pływackie

            18-19 stycznia 2014 roku w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie "Sheraton Poznan Cup". Wśród 650 zawodników znalazł się jeden z uczniów naszej szkoły- Franciszek Bobkiewicz, który na co dzień trenuje w Uczniowskim Klubie sportowym Cityzen. Chłopiec startował w kategorii rocznikowej 2005-2006 w trzech stylach: dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Największy sukces osiągnął w stylu grzbietowym na dystansie 50 metrów. Doszedł do finału, podczas którego spośród 15 zawodników uplasował się na ósmej pozycji z czasem 53.93, pobijając tym samym swój rekord życiowy.

            Frankowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

          • Wieczór w szkole

          • 24 stycznia pod osłoną ciemności miało miejsce szczególne wydarzenie dla  uczniówz  klasy IIb. Tego dnia dzieci  mogły poznać szkołę z całkiej innej perspektywy. Wolną od hałasów i zatłoczonych korytarzy, gdzie panuje cisza i spokój.  Dzięki takim spotkaniom, dzieci nie kojarzą szkoły z miejscem gdzie trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami, ale z miejscem gdzie można dobrze się bawić i miło spędzić czas.

            Tematem przewodnim spotkania był wzrok, czyli podstawowy zmysł u człowieka za pomocą którego poznajemy świat. Podczas zajęć uczniowie  badali czułość oka sprawdzając co widzimy, gdy jest jasno, a co gdy jest ciemno.   Dzieci miały także możliwość rozpoznawania osób, przedmiotów i różnego rodzaju smaków wykorzystując do tego tylko zmysł smaku lub dotyku.  Wiele zabawnych sytuacji przyspożyło  odgadywanie imion osób z zamkniętymi oczami.  

               Punktem kulminacyjnym spotkania były wieczorne podchody, które rozpoczęły sie w murach szkoły a następnie przeniosły się na dwór.  Naszym dzielnym zwiadowcom nawet 12 stopniowy mróz nie przeszkadzał w pokonywaniu kolejnych zadań. Dzieci miały co niemiara zabawy, podążając za tropem kolejnych wskazówek. Musiały wykazać się przy tym dobrą kondycją fizyczną i logicznym myśleniem. Pokonawszy 21 skomplikowanych zagadek w końcu dotarły do upragnionego celu, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka. Zajadając kolorową galaretką z zaciekawieniem oglądały film o czułości ludzkiego oka.

            Ogromnym zainteresowaniem  wśród dzieci cieszyły się również zajęcia z użyciem aparatu fotograficznego z długim czasem naświetlania. W ciemności przy użyciu latarek powstały prawdziwe świetlne arcydzieła.

            Po tym spotkaniu zmęczone, ale szczęśliwe dzieci z pewnością długo nie mogły jeszcze zasnąć. 

            Za pełen wrażeń i atrakcji piątkowy wieczór podziękowania składamy głównemu inicjatorowi i pomysłodawcy- Panu Grzegorzowi Wojtkowiakowi,  jego żonie Katarzynie, Pani  Agacie Klucznik oraz Panu Jackowi Stawickiemu. 

          • Międzyszkolny Turniej Warcabowy

          • 30 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Wirach odbył się Międzyszkolny Turniej Warcabowy dla klas I-III. W rozgrywkach wzięli udział przedstawiciele Szkół Podstawowych z Komornik, Plewisk oraz Wir. O tytuł Arcymistrza warcabów walczyło 6 najlepszych zawodników ze wszystkich szkół. Podczas turnieju uczestnicy rozgrywali ze sobą kolejne partie, zdobywając punkty za wygraną lub remis. Choć walka była zacięta, to jednak gracze zachowali pokerową twarz i dzielnie walczyli o punkty.

            Rekordzistą okazał się:

             

            Tomasz Rogaliński z klasy IIIa Sz.P. w Wirach, zdobywając 11 punktów,

             

            II miejsce zajął Maciej Patalas z klasy IId Sz.P. W Komornikach (9 punktów),

             

            III zaś Mateusz Wieczorek z klasy IIIb z Komornik (9 punktów).

             

            Pozostali zawodnicy to: Amelia Olejnik z kl. IIIa Sz. P. Wiry, Adrian Gaca z kl. IIIb Sz. P. Plewiska i Maksymilian Maks kl. IIIe Sz.P. Plewiska.

            Wszyscy gracze otrzymali dyplomy i nagrody, zaś oczekiwanie na wyniki umilał kącik kawowy, gdzie opiekunowie i uczestnicy mogli posilić się i zebrać siły do dogrywki. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwały organizatorki: pani Wanda Czerniak i pani Marta Sobczak.

          • OL-BUD CUP 2014 Gramy z Patrykiem

          • W niedzielę, 26 stycznia na hali GOSIR-u Komorniki odbył się Turniej Piłkarski

            „Gramy z Patrykiem”.

            W zawodach wzięło udział aż 10 zespołów w kategorii wiekowej U-10, które zostały podzielone na 2 grupy.

            Grupa A: Lech Poznań, Stella Luboń, Wielkopolska Komorniki, Akademia Kreatywnego Futbolu, oraz reprezentanci naszej szkoły, czyli SP Wiry.

            Grupa B: Warta Poznań i Grom Plewiska UKS Orlik Mosina, UKS Szóstka Śrem oraz druga drużyna z Wir, czyli Ministranci Wiry.

            Rozgrywki w grupach odbywały się systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup walczyli o I miejsce. Zespoły, które zajęły 2 miejsce w grupach walczyły o III miejsce itd…

            Rywalizacja była wyjątkowo zacięta. W grupie A, do końca nie było wiadomo, kto zagra o najwyższe podium. Dwie drużyny: Lech Poznań i SP Wiry zdobyły tyle samo punktów i o awansie do finału zdecydował bilans bramkowy. Ze względu na to, że zawodnicy Lecha strzelili jedną bramkę więcej, to oni awansowali do finału, w którym spotkali się ze zwycięzcą grupy B: Wartą Poznań. Zwycięzcę turnieju wyłoniły rzuty karne, w których lepszy okazał się „Lech Poznań”.

            Reprezentanci Naszej szkoły o trzecie miejsce walczyli z drużyną UKS Orlik Mosina. Podobnie jak w finale, o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Dzięki celnym strzałom Kuby Maćkowiaka i Tomka Rogalińskiego oraz fantastycznym paradom bramkarskim Mateusza Porzucka, który obronił 2 rzuty karne, zdobyliśmy zaszczytne 3 miejsce. Brawo dla chłopców!!!!... i Pana trenera oczywiście:)

            Turniej zorganizowany był w bardzo profesjonalny sposób. Podczas trwających 6 godzin rozgrywek każdy zawodnik, trenerzy oraz sędziowie mieli zapewniony ciepły posiłek. Nie zabrakło także atrakcji dla kibiców. W przerwie rozgrywek rozegrany został mecz pokazowy byłych zawodników Lecha Poznań z Drużyną Szpiku, w którym zagrało wiele sław polskiej piłki nożnej.

            Głównym organizatorem Turnieju był Pan Marcin Kaczmarek, Dyrektor GOSIR w Komornikach. Podobnie jak w roku ubiegłym generalnym sponsorem zawodów była firma budowlana OL-BUD.

            Całe zawody rozegrane zostały w duchu przyjaźni i wzajemnego szacunku. Młodzi zawodnicy, choć walczyli o jak najlepszy wynik sportowy, wiedzieli, że tak naprawdę grają o najważniejszą sprawę – wiedzieli, że w ten sposób pomagają ratować ludzkie życie. Kilkanaście metrów  od areny zmagań piłkarskich, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizowało akcję zbiórki krwi potrzebnej do ratowania życia. Podczas akcji zebrano ponad 20 litrów krwi. Ponadto, o 5 osób wzbogaciła się baza dawców szpiku.

            Idea turnieju sportowego miała swój początek 2 lata temu. W grudniu 2011 roku wiele osób zaangażowało się w zorganizowanie turnieju oraz koncertu, który miał pomóc w powrocie do zdrowia ucznia naszej szkoły, Patryka Witkowskiego. Wówczas zabrakło czasu. Choroba nowotworowa wygrała z Patrykiem. W styczniu 2012r. po raz pierwszy zagraliśmy z Patrykiem o szpik kostny i krew potrzebną do rehabilitacji chorych.

            Bardzo cieszy nas, że wśród bardzo licznie zebranych na trybunach kibiców, było wielu rodziców i uczniów z naszej szkoły. Cieszymy się, że kolejny raz udało się zorganizować turniej i liczymy na to, że już za rok będzie okazja, aby czwarty już raz zagrać wspólnie z Patrykiem.

            Zachęcamy do zapoznania się z relacjami tv z turnieju:

             http://wtkplay.pl/video-id-9097-kolejna_edycja_akcji_gramy_z_patrykiem

            http://www.tvp.pl/poznan/sport/wiadomosci-sportowe/wideo/26012014/13788865 

          • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

          • 16 stycznia br. uczniowie z naszej szkoły (Zofia Kaczmarek, Anna Titow z VIa, Natalia Łukaszkiewicz i Julia Wardak z VIb oraz ich młodsze koleżanki z klasy Va: Julia Smarsz i Kornelia Szafczyk) wzięli udział w  rejonowym etapie Wielkopolskiego Konkursu Języka Polskiego.  Podczas  75 minut (bo tyle trwał konkurs) zmagali się oni z różnorodnymi  i trudnymi zadaniami z literatury i gramatyki,  musieli wykazać się znajomością dodatkowych lektur oraz umiejętnością redagowania opisu z elementami charakterystyki, listu oficjalnego, a także tekstu argumentacyjnego.

            Do konkursu przystąpiło 1047 uczniów z całej Wielkopolski. Aby zakwalifikować się do ostatniego i najważniejszego etapu, należało uzyskać co najmniej 32 punkty na 40 możliwych. Udało się to 74 uczniom (7%). Wśród tej elitarnej grupy znalazły się aż 2 uczennice z naszej szkoły: Zosia Kaczmarek i Ania Titow z klasy VIa. Dziewczyny otrzymały po 33 punkty, a tym samym już niedługo, bo 28 lutego, wezmą udział w etapie wojewódzkim  konkursu.

            Jest o co walczyć. Laureat Wielkopolskiego Konkursu jest zwolniony ze sprawdzianu szóstoklasisty, otrzymuje ocenę celującą z przedmiotu i może zostać przyjęty do dowolnego gimnazjum.

            Przed dziewczynami jeszcze dużo pracy – kolejne lektury do przeczytania i wiele wypracowań do napisania. Życzymy im zatem wytrwałości i złamania pióra.

          • Gramy z Patrykiem 2014

          • TRZECI RAZ ZAGRAMY Z PATRYKIEM 

            Już za tydzień, w niedzielę 26 stycznia, na hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach odbędzie się Turniej Piłkarski „Gramy z Patrykiem” zorganizowany, by uczcić pamięć ucznia Naszej szkoły, Patryka Witkowskiego.

            Ta wspaniała akcja, oprócz emocji sportowych, których dostarczą nam 10-letni piłkarze z różnych klubów i szkół podstawowych, będzie okazją, aby podobnie jak w ubiegłym roku oddać krew na rzecz najbardziej potrzebujących.

            Zespołów piłkarskich chętnych do udziału w Turnieju z roku na rok jest coraz więcej. W tym roku zobaczymy takie drużyny jak:

            Warta Poznań, Stella Luboń, Lech Poznań, UKS Orlik Mosina, Grom Plewiska, UKS Szóstka Śrem, Stella Luboń, Wielkopolska Komorniki, Akademia Kreatywnego Futbolu oraz dwa zespoły reprezentujące Wiry: Ministranci Wiry oraz SP Wiry.

            Szczegółowy harmonogram rozgrywek:Harmonogram_Gramy_z_Patrykiem.pdf

            Wszystkim młodym zawodnikom życzymy powodzenia, a dorosłych zachęcamy do udziału w zbiórce krwi.

            Atrakcją turnieju będzie mecz pokazowy byłych gwiazd Lecha Poznań.

            Do zobaczenia w niedzielę!!!

          • Ferie 2014

          • Informujemy, że w okresie ferii zimowych 3.02 - 7.02.2014r. szkoła organizuje zajęcia otwarte, które będą odbywały się od poniedziałku do piątku

            w godzinach: 9.00-13.00.

             

             

            Uczniowie klas I-VI (opłata: 75zł w sekretariacie szkoły)

            poniedziałek – środa: zajęcia na terenie szkoły; czwartek – piątek: zajęcia wyjazdowe. 

            Uczniowie oddziałów przedszkolnych (opłata 25zł. u wychowawców)

            poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: zajęcia na terenie szkoły; środa: wyjazd do kina

            Ostateczny termin zgłoszenia ucznia - 24 stycznia 2014r.

          • Przegląd Kolęd i Pastorałek - etap gminny

          • Jest taki dzień, bardzo ciepły choć styczniowy" – można śmiało sparafrazować słowa piosenki- dla wielu w gminie Komorniki 12 stycznia, czyli  finał Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy takim dniem był. Jest to także niezwykły dzień dla największych talentów wokalnych naszej gminy. Dom Kultury "Koźlak" w Chomęcicach był ponownie sceną  zmagań konkursowych w ramach  "IX GMINNEGO PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK". Wystąpiły najzdolniejsze dzieci wyłonione podczas szkolnych eliminacji wszystkich  szkół naszej gminy(w tym roku w poszczególnych kategoriach każda szkoła mogła wystawić tylko po jednym przedstawicielu). Rywalizacja była zacięta. Tym bardziej cieszy nas ogromny sukces uczniów naszej szkoły, którzy zostali bardzo docenieni przez profesjonalne jury.

            I miejsca w swoich kategoriach zajęli:

            Magdalena Frąckowiak z kl. Ib, Piotr Szajbe z kl. IVb, Zespół z kl. Ia :Anna Pawłowska, Maja Bobkiewicz, Matylda Moskal oraz Amelia Strózik.

            II miejsce zajął Hubert Matkowski z wokalnym wsparciem kolegów z klasy VI b - Oskara Paradki i Adriana Hawrylaka.

            Wyróżnienie otrzymały również siostry Zuzanna i Rozalia Waścińskie z klasy IIIa .

            Gratulujemy naszym wspaniałym artystom, bardzo dziękujemy  nauczycielom przygotowującym do konkursu, a specjalne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy bardzo pomagali nam obecnością, sercem, wsparciem i logistyką podczas tego niezwykłego dnia.

            Życzymy kolejnych wielkich sukcesów!!!

          • WOLONTARIAT

          • Szanowni rodzice, drodzy uczniowie.

            Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza do udziału w akcji pomocy dla uchodźców z Syrii. Organizatorem pomocy jest podróżnik i społecznik, Pan Maciej Pastwa oraz poznańskie Stowarzyszenie LEPSZY ŚWIAT.

            Akcja polega na zbiórce odzieży, żywności, zabawek, gier, artykułów gospodarstwa domowego i wszystkiego, co mogłoby przydać się uchodźcom (ok. 1600 osób)żyjącym w bardzo trudnych obozowych warunkach.

            Pierwsza część darów została przewieziona przez organizatorów w okresie przedświątecznym. Potrzeby uchodźców są jednak ogromne, więc jeśli tylko ktoś mógłby pomóc gorąco namawiamy do udziału w akcji.

            Po zakończonej zbiórce odbędzie się spotkanie uczniów z Panem Maciejem Pastwą.

            Koordynatorem akcji jest pedagog szkolny.

            Szczegóły dotyczące zakresu pomocy znajdziecie klikając poniżej:

            POMOC_DLA_UCHODZCOW_SYRYJSKICH.pdf

          • Patron Szkoły

          • PAMIĘĆ O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

            Rok szkolny 2013/2014 w naszej szkole jest czasem, w którym w szczególny sposób oddajemy hołd tym, którzy poświęcali   swe życie sprawie niepodległości Wielkopolski. Obecnie obchodzimy 95 rocznicę tego wydarzenia. I właśnie w tym czasie społeczność szkolna – nauczyciele, dzieci i rodzice zadecydowali, by nasza szkoła nosiła imię Powstańców Wielkopolskich.

            Szkoła bierze udział w projekcie „Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919.”

            W związku z tym będziemy przeprowadzali   pewne działania, mające na celu przybliżenie postaci przyszłego patrona. Uczniowie zapoznawali się z nim, przygotowując plakaty, oglądając prezentacje, pisząc odezwy, zapalając znicze przy tablicy pamiątkowej czy przygotowując się do konkursu.

            22 Lutego odbędzie się finał Wojewódzki  Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Naszą szkołę będą reprezentować uczniowie najlepsi w szkolnym etapie konkursu. Są to między innymi: WOJCIECH BOHDAN – KLASA VIB, JAKUB CHĘCIŃSKI – KLASA IVA, ZOFIA KACZMAREK – KLASA VIA,  ŁUKASZ WALIGÓRSKI – KLASA VA, PRZEMYSŁAW BILENGREK – KLASA IVB

            Życzymy im sukcesów. Mamy nadzieję, że wykorzystają informacje ze spotkania, które odbyło się w poniedziałek(13.01.) Tego dnia cała szkoła uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami GRUPY REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ 3 BASTION GROLMAN.

            Usłyszeliśmy nie tylko o samym powstaniu. Mogliśmy również zobaczyć umundurowanie i uzbrojenie powstańców. Dowiedzieliśmy się czym różniły się mundury  pierwszych powstańców wielkopolskich od mundurów regularnego, utworzonego później Wojska Wielkopolskiego.

            Po prezentacji nasi goście odpowiadali na pytania słuchaczy.

             Dowiedzieliśmy się w niezwykły sposób  o tak ważnym wydarzeniu z historii naszego regionu. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy z naszymi prowadzącymi. Pewne działania zaś jeszcze przed nami.

            Organizatorem spotkania była Pani Wanda Rosińska.

    • Kontakty

      • sekretariat: spwiry@op.pl
      • administrator strony www: adam.piatek@spwiry.pl
      • ul. Zespołowa 23
        62-051 Wiry
        Poland
      • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
      • 61 10 25 300
        517-298-682
      • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO)
        informujemy, że:
        • Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach z siedzibą w Wirach
        przy ul. Zespołowej 23, 62-051 Wiry;
        • Z naszym inspektorem ochrony można skontaktować się przez e-mail korzuch@infic.pl;
        • Celem przetwarzania danych jest możliwość realizacji zadań wynikających z ustawy Prawo oświatowe, Ustawy o systemie oświaty oraz wydanych do nich aktów wykonawczych, a także Statutu placówki;
        • Podstawą prawną przetwarzania danych jest zgoda, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;
        • Rodzicom przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, jednak bez uszczerbku dla przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody;
        • Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości korzystania z wymienionych w zapytaniu działań;
        • Dane będą przechowywane przez okres edukacji dziecka u administratora danych;
        • Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa;
        • Rodzicom przysługuje prawo do żądania dostępu do podanych danych oraz do ich sprostowania;
        • Rodzic ma prawo wnieść skargę do organu nadzorczego, jeśli uważa, że przetwarzanie danych narusza dobra osobiste lub RODO.
    • Logowanie