• We are green.

            Warsztaty języka angielskiego w Plewiskach.

            Nauka języka to nie tylko nudne zakuwanie słówek, czy rozwiązywanie testów. Może być inaczej i może być ciekawie. Z piątku na sobotę uczniowie naszej szkoły lubiący językowe wyzwanie spędzili noc w Szkole Podstawowej w Plewiskach na warsztatach językowych. Było ciekawie i wesoło, a przede wszystkim "zielono". Motywem spotkania były nasze codzienne czynności, które mogą być bezpieczne dla środowiska, czyli "we are green".

            Początki nie były łatwe, bo "nowe środowisko" odebrało odwagę naszym uczniom. Angielska zabawa, "use your imagination" przełamało lody. Bo czy nie jest śmieszne skojarzenie hula hop z paskiem do spodni czy modnym naszyjnikiem. Kolejna zabawa to burza mózgów i zacięta rywalizacja w grupach. Potem już było tylko ekologicznie, uczniowie zaprezentowali swoje krótkometrażowe filmiki i prezentacje proekologiczne. Niektóre były bardzo poważne inne zabawne, ale wszystkie bardzo ciekawe i "zielone".

            Po intensywnej pracy naszych umysłów, kolacja w stylu angielskim: toasts with jam and some sandwiches with tea. Wieczorne zabawy i przenosimy się do sali snu - czyli zerówki, gdzie spędzamy noc. Pobudka 7 rano (dla większości za wczesna), krótka toaleta i perspektywa tradycyjnego śniadania angielskiego - scrambled eggs with bacon, przygotowanego przez panią Katarzynę Wawrzyniak i Aleksandrę Murzynowską-Skrzypczak (nauczycielki języka angielskiego w SP Plewiska). Podczas śniadania, Pan Przemysław Boruszak, edukuje nas proekologicznie. Wszystkie śmieci segregujemy, a odpadki żywieniowe zbieramy dla zwierząt.

            Po śniadaniu intensywna praca twórcza, powstają piękne ekologiczne plakaty, które służą do dalszej dyskusji. Potem jeszcze angielskie kalambury, trochę sprzątania i ostatni punkt naszych odwiedzin spacer po okolicy. Zwiedzamy ekologiczną hodowlę kur, gdzie zostajemy obdarowani "zdrowymi" jajkami i poznajemy ładne zakątki Plewisk.

            To co miłe szybko się kończy i czas się żegnać. Spędziliśmy miłe popołudnie, gościnnie przyjęci przez uczniów i nauczycieli z sąsiedniej szkoły. Mamy nadzieję, że pozostawiliśmy po sobie miłe wspomnienia, które spowodują, że częściej będziemy spotykać się, łącząc przyjemne z pożytecznym.

             

            Współorganizatorem warsztatów i opiekunem grupy z Wir była Pani Izabela Witkowska

          • Wielkanocny czas

          •    Z wizytą w Śremskim Muzeum

            Dnia 27 marca w świątecznym nastroju pierwszaki pojechały na wycieczkę do Śremskiego Muzeum. Brały tam udział w warsztatach plastycznych pod tytułem: Kolorowych Świąt, podczas których samodzielnie wykonywały kartki wielkanocne metodą scrapbookingu z niezwykłym "samokolorującym" się obrazkiem. Scrapbooking to przede wszystkim metoda ozdabiania. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, pieczątki dekoracyjne oraz ozdobne dziurkacze. W scrapbookingu nie ma określonych reguł, zasady tworzenia są dowolne. Im bardziej kreatywny twórca, tym ciekawszy efekt końcowy. I rzeczywiście kartki były przepiękne o czym z pewnością przekonały się osoby nimi obdarowane.

            Organizatorki: Paulina Małasiewicz i Renata Górna

          •  

            Czekamy na wielkanocnego „zająca”

            27 marca klasa IIIb wraz z wychowawcą, p. dyrektor i p. pedagogiem spotkała się przy wielkanocnym stole. Nie zabrakło na nim jajek, baranka z masła, ani babki wielkanocnej.

            Ozdobą stołu były jajka barwione w naturalnych barwnikach – cebuli, buraku oraz kolorowe kurki w koszyczkach wykonane przez dzieci. Najwięcej emocji budziło przybycie „zająca”. Wszak zima się przedłużyła, więc istniała obawa, że nie dotrze.                                                                                     

            Ale On nie zawiódł. Prezenty zostawił i… pokicał dalej…

            Wychowawca klasy IIIb: Alicja Żurawiak

          •  

            Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

            Zapraszamy miłośników języka angielskiego na Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

            „I speak English”który odbędzie się w naszej szkole 19 kwietnia br. o godzinie 10.00.

            W konkursie wezmą udział uczniowie klas piątych i szóstych z SP Plewiska,SP Chomęcice i  SP Komorniki.

            Naszą szkołę będą reprezentować: Natalia Łukaszkiewicz, Julia Wardak, Weronika Holik, Maria Bocian.

            Koordynator konkursu: Izabela Witkowska

          • Poradnia PPP

          •  

            PPP w Puszczykowie

            Informujemy, że Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, która rejonem obejmuje gminę Komorniki zmieniła swoją siedzibę.

            Obecnie znajduje się ona w Puszczykowie (do III 2013r. w Mosinie) na parterze budynku Internatu przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika. 

             

            Aktualne dane adresowe do poradni:

            Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Puszczykowie

            Ul. Żupańskiego

            Puszczykowo

            Telefon tymczasowy: 797 523 252

          • Konkurs na plakat promujący książkę ROZSTRZYGNIĘTY!

            W marcu br. odbył się konkurs, którego celem było zachęcenia innych do przeczytania wybranej książki poprzez wykonanie plakatu. Okazuje się, że uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie czytają książki, co przełożyło się na ilość wykonanych plakatów. Wszystkie prace okazały się niezwykle ciekawe i różnorodne, zaś 4 uczniów zdobyło dyplomy i nagrody;

            I miesce otrzymał Jacek Ruszkiewicz z kl. IIa za plakat dotyczący przygód „Kubusia Puchatka”,

            II miejsce powędrowało do Antoniny Chmielewskiej z kl. IIc, która niezwykle precyzyjnie i dokładnie wykonała plakat do książki pt. „Pan Kuleczka”,

            III miejsce otrzymała Jagoda Borowiak z kl. IIb za piękne ilustracje i ciekawe wykonanie wiosennego plakatu do książki pt. „Wesoły ogród”,

            Wyróżnienie zdobył Jakub Kandulski z kl. IIa za „Wakacje z szaloną babcią”.

            Wszystkim uczniom gratulujemy, zaś prace konkursowe będzie można podziwiać na korytarzu szkolnym. Mamy nadzieję, że plakaty zachęcą niejedną osobę do sięgnięcia po daną książkę.

            Nagrodami w konkursie były między innymi książki przyniesione przez uczniów, podarowane na rzecz szkoły, za które bardzo dziękuję.

            Organizator konkursu: Marta Sobczak

          • Łamańce językowe

            22 marca w Szkole Podstawowej w Plewiskach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”. Udział w nim wzięli uczniowie, którzy okazali się najlepsi z każdej szkoły w recytacji wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej lub Agnieszki Frączek. Reprezentacją naszej szkoły byli: Karol Konik z kl. IIIb, Kacper Wójcik z kl. IIb oraz Inez Salej z kl. IIa. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy dzielnie walczyli z arcytrudnymi językowymi łamańcami. Każde dziecko otrzymało dyplom za uczestnictwo w konkursie, a wysokie trzecie miejsce w kategorii klas I-III przypadło reprezentantce z naszej szkoły Inez Salej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi oraz zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

            Opiekun grupy: Marta Sobczak

          • Wielkanocny czas

          •  Konkurs na wielkanocną pisankę

            Dzieci z klas 0-III znów ponownie udowodniły, że w naszej szkole – szkole odkrywców talentów - talentów nie brakuje. Ilość pięknych prac zgłoszonych do konkursu na wielkanocną pisankę przeszła najśmielsze oczekiwania. Po długich i burzliwych naradach wyróżniono aż sześć pierwszych miejsc! Zwycięskie prace wykonały: Anna Pawłowska z klasy 0a, Wiktoria Ostrowska z klasy Ia, Marianna Stawicka z klasy Ib, Zofia Kulas z klasy IIa, Oliwia Chlasta z klasy IIa i Natalia Mika z klasy IIIb.

            Dzieła młodych artystów podziwiać można w holu szkoły. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłowości oraz talentu.

             

            Organizatorki: Magdalena Baranowska, Barbara Dokrzewska, Natalia Sikorska

          • Wielkanocny czas

          • Wielkanocny Kiermasz z Jajem

            Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej po raz kolejny mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi. Pod czujnym okiem nauczycielek świetlicy, oraz przy wsparciu pani wicedyrektor przygotowali piękne ozdoby świąteczne, które za niewielką kwotę, można było nabyć podczas przedświątecznego kiermaszu. Wszystkie prace cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a większość z nich została sprzedana już pierwszego dnia. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na potrzeby szkoły.

            Serdecznie dziękujemy dzieciom biorącym udział w przygotowaniu kiermaszu. Mamy nadzieję, że wpisze się on na stałe w tradycję szkoły.

            Organizatorki: Magdalena Baranowska, Barbara Dokrzewska, Natalia Sikorska

          • Ważne daty

          • Powitanie upragnionej wiosny

            Już po raz kolejny z ogromną przyjemnością ogłaszamy, iż Zima odeszła. Po trzech długich miesiącach hibernacji, smagani przenikliwym mrozem i zamarzającym deszczem, cierpiąc z powodu permanentnego braku słońca możemy w końcu odetchnąć. Salwy kichania, przemoknięte buty i rachunki za ogrzewanie odchodzą w niepamięć. Chcąc wyrazić zadowolenie z owego stanu rzeczy oraz podtrzymać coroczną już tradycję wyprawiliśmy w naszej szkole pogrzeb Zimy na miarę naszych czasów. Jednocząc siły we wspólnym celu, spragnieni słońca i zdeterminowani w walce o cieplejsze jutro pożegnaliśmy Zimę z wielkim hukiem.

             

            W związku z tym dnia 21 marca powitaliśmy Wiosnę. Odbywało się wiele różnych konkurencji zarówno sportowych jak i plastycznych. Nie zapomnieliśmy o tym, że 14 marca jest obchodzony dzień liczby π. Dlatego każdy uczeń mógł przebrać się za postać, która w swojej nazwie miała głoskę „PI”, odbyła się Parada Najpiękniejszych i wyróżnienie najciekawszych kreacji.

              

            Jesteśmy przekonani, ze dzięki nam upragniona Pani Wiosna przyjdzie do nas szybciej.

             Sprawczynie całego przedsięwzięcia:

            A. Mulkowska-Karoń i Renata Górna i Dobry Duch: R. Kozłowska

          • Szkolny Projekt

          •  Umiemy udzielać pierwszą pomoc :)

            Każdy człowiek, któremu powierza się bezpieczeństwo, zdrowie i życie drugiego człowieka, powinien nieustannie zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na nim. Odpowiedzialność jest tym większa, im młodszy jest podopieczny. Dlatego też z myślą o naszych uczniach opracowałyśmy projekt z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej: Pierwsi do pierwszej pomocy.

            Pierwszym i jakże istotnym krokiem było zebranie materiałów, wyszukanie informacji, opracowanie merytoryczne i co najważniejsze napisanie samego projektu. Nauczyciele zostali zapoznani z harmonogramem działań, otrzymali scenariusze zajęć oraz zestaw materiałów szkoleniowych. Jako przedsmak całego przedsięwzięcia na holu szkoły pojawił się poradnik pierwszej pomocy w formie gazetki ściennej. Nasi podopieczni oglądali obrazki i w skupieni analizowali strzałki oraz opisy zastanawiając się, o co w tym wszystkim chodzi. Na odpowiedzi nie musieli długo czekać, bo już od 12 listopada w życie szkoły został wdrożony projekt. Przez dwa tygodnie nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach, na których dowiedzieli się, w jaki sposób pomaga się osobom poszkodowanym oraz poznali procedury wzywania pierwszej pomocy. Każda klasa obejrzała film instruktażowy „Doktor Kręciołek” utrwalający wiedzę teoretyczną. Na zajęciach uczniowie w podgrupach odgrywali scenki dramowe, ćwiczyli ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej ustalonej oraz resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. Nauczyli się właściwego zachowania na miejscu wypadku i sposobów prowadzenia akcji ratunkowej oraz przekonali się jak ważne są umiejętności szybkiego reagowania i podejmowania decyzji.

            Druga odsłona naszego przedsięwzięcia nastąpiła od 4 marca podczas której, uczniowie utrwalili wiedzę teoretyczną wzbogaconą o naukę bandażowania. Młodsi uczniowie z klas I-III pracowicie wykonali czerwone serduszka z białym krzyżykiem- znaczenia tego znaku nie trzeba nikomu objaśniać oraz zawieszki z telefonami alarmowymi. Uczniowie klas starszych rozwiązywali test z wiedzy teoretycznej w pierwszym półroczu, a w drugim każdy uczeń wykonywał postać ludzika z zabandażowanymi częściami ciała. 

            Obserwując zaangażowanie uczniów i nauczycieli w projekt jesteśmy przekonane o tym, iż podwyższył się współczynnik umiejętności praktycznych całej naszej społeczności szkolnej. I już nie boimy się pomagać poszkodowanym, a jesteśmy pierwsi do pierwszej pomocy!

            Organizatorki: Renata Górna  & Agata Mulkowska- Karoń

          • Rekolekcje wielkopostne 2013

          •  

            Rekolekcje 2013

            W okresie 18 - 20.03.2013r. odbędą się rekolekcje wielkopostne. Poniżej harmonogram dni rekolekcyjnych:

             

            Poniedziałek 18.03.2013r.

            Klasy I - III

            8.30 - Kościół: śpiew piosenek,katecheza „Deszcz Słowa Bożego karmi i przemienia”, wspólnie prowadzona modlitwa, adoracja.

            9.30 - Szkoła: Zajęcia w klasach.

            Zakończenie zajęć ok. godziny 11.00

            Klasy IV - VI

            8.30 - Szkoła: Zajęcia w klasach.

            9.30 - Kościół: Śpiew piosenek, katecheza „Deszcz Słowa Bożego karmi i przemienia”, wspólnie prowadzona modlitwa, adoracja,

            Spowiedź św. dla kl. IV

            Zakończenie zajęć ok. godz. 11.00

             

            Wtorek 19.03.2013r.

            Klasy I - III

            8.30 - Szkoła: Zajęcia w klasach

            9.30 - Kościół: Śpiew piosenek, katecheza „Kropla miłości, która drąży kamień”, wspólnie prowadzona modlitwa,

             

            Spowiedź św. dla kl. III

            Zakończenie zajęć około godz.11.00, dla klas I – II około godz. 10.30.

            Klasy IV - VI

            8.30 - Kościół: Śpiew piosenek, katecheza „Kropla miłości, która drąży kamień”, wspólnie prowadzona modlitwa,

            9.30 - Szkoła: Zajęcia w klasach.

            Zakończenie zajęć około godz.11.00 

             

            Środa 20.03.2013r.

            W tym dniu zajęć w szkole nie ma. 

             

            Zakończenie szkolnych rekolekcji w kościele około godz. 10.30

            8.30 Spowiedź św. dla kl. V - VI

            9.30 Msza święta z nauką rekolekcyjną dla klas I – VI – Modlitwa, źródło wody.

             

             

          • Komunikat Dyrektora Szkoły

          • REKRUTACJA  NOWYCH UCZNIÓW DO NASZEJ SZKOŁY

            Szkoła Podstawowa w Wirach

            (ul. Szreniawska 6 , 62 – 051 Wiry tel/fax (61) 810 65 65)

            ogłasza w dniach od 01.03.2013r do 29.03.2013r

            zapisy dzieci do klasy pierwszej i oddziału wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2013/2014.

            Do szkoły przyjmowane są dzieci z rocznika 2006 (7 –latki)  i 2007 ( 6-latki)

            Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły:

            od poniedziałku do piątku w godzinach : 8,00 – 15,00w środy od godz. 9,00 do godz.17,00

            Obwód szkoły obejmuje miejscowości Wiry – Łęczyca

            Dokumenty wymagane przy zapisach : dowód osobisty rodzica, akt urodzenia, PESEL dziecka, karta zgłoszenia, którą można pobrać w sekretariacie  lub bezpośrednio ze strony internetowej szkoły -

            Zakładka dokumenty bezpośrednie przekierowanie na stronę:

            https://spwiry.edupage.org/text3/?

            W przypadku zapisu dziecka do innej szkoły, prosimy  o powiadomienie nas o tym fakcie.

             

                                                                                                                        Dyrektor Szkoły

                                                                                                                          Janusz  Judziński

          • Zaproszenie

          •  

            Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej w Wirach.

            Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wirach zapraszają przyszłych uczniów rozpoczynających naukę w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej oraz ich rodziców

            na „Drzwi Otwarte” w dniu 07.03.2013 w godz.16.00 -17.30.

            W programie:

            zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły 

            spotkania z wychowawcami klas i szkolnym pedagogiem

            zaprezentowanie przyszłego miejsca nauki

                                                                                                                                                   

          • Pierwszy dzień wiosny z liczbą Pi

          • Międzynarodowy Dzień Liczby π-Pi = 3,14

            przypada 14 marca, a wiąże się to z pierwszymi cyframi jej rozwinięcia:

            3 jak marzec i 14 jak czternasty dzień marca.

             

            Liczba Pi jak pewnie wiecie

            najważniejsza jest na świecie.

            Chcesz policzyć pole koła ?

            Bez π tego nie wykonasz.

            No, a obwód moi mili?

            Co byśmy bez π zrobili ?

            Święto liczby Pi- π planujemy obchodzić łącznie z powitaniem wiosny,

            w czwartek 21.03.

            Zapraszamy uczniów do wspólnej zabawy-MASKARADY WIOSENNEJ.

            Przebierzemy się za postaci mające w nazwie głoskę π-pi.

            Dziewczynki często marzyły, by stać się barwną i niezależną

            bohaterką powieści Astrid Lindgren, czyli

                                                    ππ- Pipi  

            Chłopcy znają zapewne przygody Piratów z Karaibów.

              Jack Sparrow – Pirat,

            który dzięki sprytowi wychodzi cało z licznych kłopotów,

            za wszelką cenę unika niebezpiecznych sytuacji  i walczy tylko w ostateczności.

               A może ktoś woli postać Πnokia.

            Liczymy na Waszą fantazję.

            Najciekawsze kostiumy nagrodzimy.

            Ma być wesoło i kolorowo.

            Chętnie przyjmiemy każdą ilość πerniczków

            lub ciasteczek, którymi nasze

            ππ- Pipi  będą częstowały „na okrągło”.

            A wszystko po to,  by osłodzić i rozweselić

            „szare i ciężkie”  życie ucznia.

             

          • Pomoc na rzecz bezdomnych zwierząt

          • Sprawozdanie

            Akcja Psiak

            Niecały miesiąc temu w naszej szkole zaczęła się akcja pomocy psiakom i kociakom ze schroniska. Akcja trwała od poniedziałku  do piątku. Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły przynosili takie rzeczy jak : karmę dla zwierząt, puszki z konserwami lub smakołyki. Podarowano również: smycze, zabawki, obroże dla psów i ubranka dla kotków. Akcję zakończyła piątkowa sprzedaż ciast na rzecz schroniska. Za pieniądze uzyskane z tej akcji kupiliśmy karmę dla psów. Akcja przebiegła pomyślnie. Zebraliśmy bardzo dużo kilogramów karmy i konserw. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy.

                                             Organizator akcji: Hubert Potrawiak, kl. VI 

          • Lekcja Muzealna

          •  

            LEKCJA INNA NIŻ WSZYSTKIE

            W dniu 31.01.2013r. my, uczniowie klas IV-V pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Poznaniu, do Galerii Malarstwa i Rzeźby.

            Gdy dotarliśmy na miejsce, zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Uczniowie z klas piątych wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Mitologia w sztuce”, zaś czwartoklasiści poznawali warsztat artysty.

            Wędrówkę po salach muzeum rozpoczęliśmy od obrazu Franciszka Smuglewicza ”Herakles na rozstajnych drogach”. Następnie pani przewodnik pokazała nam płótno pędzla Bernardo Strozzi „Porwanie Europy” i opowiedziała nam mit o tym, jak Zeus pod postacią białego byka uprowadził piękną księżniczkę Europę, w której się zakochał.

            Kolejnym punktem wycieczki była rzeźba Bertela Thorvaldsena przedstawiająca Ganimedesa, młodego chłopca, który podczas uczt na Olimpie podawał bogom nektar i ambrozję. Następnie zobaczyliśmy gobelin – tkany obraz. Nosił on tytuł „Wertumnus i Pomona''. Dowiedzieliśmy się też, że najładniejsze gobeliny - arrasy, możemy zobaczyć w Krakowie na Wawelu.

            Najbardziej podobała nam się rzeźba Barbary Falender -  „Narcyz". Najpierw pani przewodnik zakryła tytuł tego dzieła sztuki i poprosiła, abyśmy odgadli, co ono przedstawia. Szczęśliwie udało się nam rozpoznać rzeźbę. Był to mężczyzna, w którym kochały się wszystkie nimfy. Pewnego dnia młodzieniec zobaczył swoje odbicie w jeziorze i zakochał się sam w sobie. Z tej miłości do siebie umarł, a na jego grobie wyrosły narcyzy.

            Po obejrzeniu wszystkich eksponatów, wzięliśmy udział w warsztatach. Każdy wylosował mit grecki, a następnie rysował do niego ilustrację. Naprawdę świetnie się przy tym bawiliśmy. :)

            Wycieczkę możemy uznać za udaną. Poznaliśmy nowe mity, a także zobaczyliśmy, jak artyści przedstawiają znane nam postacie mitologiczne.

            A oto, co na temat wycieczki powiedziała uczennica z klasy 4a – Julia Smarsz:

            W muzeum przywitała nas pani przewodniczka, która okazała się bardzo miłą osobą. Na początek szczegółowo opisała nam kilka ciekawych obrazów. Myślałam, że cały nasz pobyt w galerii będzie polegał na oglądaniu dzieł sztuki, a tu niespodzianka! Podczas wycieczki przewodniczka pokazała nam, jak samodzielnie wykonać farby. Przyznam, że nie było to łatwe. Najatrakcyjniejszym zajęciem okazało się malowanie obrazów akwarelami. Bardzo nam się udały.  

          • Konkurs plastyczny

          • Szkolny Konkurs Plastyczny

            Szczególny okres karnawału został zakończony udziałem uczniów naszej szkoły w Szkolnym Konkursie Plastycznym: Maski Karnawałowe. Mali artyści naszej podstawówki wyczarowali przepiękne cudeńka, które swoimi zdobieniami niewątpliwie nawiązują do weneckich wzorów. Jury stanęło przed nie lada zadaniem, bowiem musieli wybrać prace, które w ich odczuciu zostały oryginalnie, twórczo i estetycznie zaprojektowane. Po długich naradach członkowie doszli do porozumienia i wyłonili następujących zwycięzców:

            I miejsce: Anna Titow kl. Va i Inez Salej kl. IIa

            II miejsce: Maja Bohdan kl. Ia i Natalia Witkowska kl. IIa

            III miejsce: Jagoda Wiecheć kl. Va

                     

            Mimo tego, iż mogliśmy nagrodzić tylko tych kilkoro uczennic, wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

             

            Organizatorka: Renata Górna

          • Walentynki w Naszej szkole

          • Walentynkowe Przedstawienie

            W walentynki uczniowie z klasy  6 przygotowali piękne przedstawienie o miłości. Były to  krótkie  scenki oblane żartem, miłością, a nawet smutkiem. Urywki z filmów czy powieści zostały nieco zmienione   tak, by nadać im  bardziej walentynkowy nastrój.

            W nowej wersji  „Romeo i Julii”  aktorzy (Ania Klemczak, Hubert Potrawiak, Kuba Mączyński) przypomnieli nam,  że o  miłość trzeba dbać nie tylko w walentynki.

            Publiczność z zapartym tchem śledziła sceny z  „Tytanica”. Piękna  dziewczyna (Anna Klemczak) stojąca na krawędzi statku ze swoim ukochanym (Hubert Potrawiak) poruszyła nasze serca (a wiatrak trzymany przez Kubę Leonarczyka poruszał włosy aktorki), zanim góra lodowa -  czyli Konrad Szymański owinięty błękitną folią, zatopił statek, a piękna para zginęła w odmętach oceanu. Tej wzruszającej scenie towarzyszyła Michalina Maćkowiak śpiewająca piosenkę z filmu.

            Widownia została też zaproszona do wspólnej zabawy. Szóstoklasiści – jako zespół Weekend odśpiewali przebój „Ona tańczy dla mnie”. Brawom nie było końca!

            Inne scenki zaprezentowane tego dnia: „Robin Hood ratuje  piękną Marian” (Weronikę Holik),  „Tak bardzo się starałem” , „Noce i dnie” -  jeśli po nenufary, to tylko w kaloszach (w Bogumiła wcielił się Konrad Szymański) i  „Mały, biały domek” (w roli ukochanej – Marysia Bocian).

            Całe przedstawienie zamknął poważny utwór - „Hymn o miłości” św. Pawła, śpiewany przez Antoninę Krzysztoń. Na końcu Michalina, Weronika i Anią rozdawały walentynki. Gdy je czytaliśmy,  robiło nam się ciepło na sercu. Czyż miłość nie jest piękna? Życzę Wam, by każdy z Was przeżył taką  PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ    

             

          • Walentynki

          • Muzyczna walentynka

            Święto zakochanych każdego roku przypomina nam o miłości, przyjaźni i powoduje, że obdarowujemy się drobnymi upominkami. Bliskiej sercu osobie możemy podarować kartkę, słodkie czekoladki lub wspólnie posłuchać muzyki, najlepiej granej „na żywo”. Okazją do tego był koncert, który odbył się właśnie w walentynkowy wieczór w Księgarni Między Słowami w Poznaniu na osiedlu Kopernika. Swoje piosenki autorskie wykonał pan Janusz Raptus Waściński wraz z córkami – uczennicami z klasy IIa Rozalią i Zuzanną. Słuchając dźwięków takich utworów jak np. „Wiosna”czy „Dziecka Dzień” uczestnicy popijali pyszną herbatkę oraz konsumowali własnoręcznie wypiekane ciasteczka. Bonusem za zakupiony bilet było wzięcie udziału w losowaniu tomików poezji. Po zakończeniu koncertu można było nabyć płytę Artystów. Kameralny koncert okazał się zatem świetną alternatywą dla spędzenia tego wyjątkowego dnia.

    • Kontakty

      • sekretariat: spwiry@op.pl
      • administrator strony www: adam.piatek@spwiry.pl
      • ul. Zespołowa 23
        62-051 Wiry
        Poland
      • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
      • 61 10 25 300
        517-298-682
      • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO)
        informujemy, że:
        • Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach z siedzibą w Wirach
        przy ul. Zespołowej 23, 62-051 Wiry;
        • Z naszym inspektorem ochrony można skontaktować się przez e-mail korzuch@infic.pl;
        • Celem przetwarzania danych jest możliwość realizacji zadań wynikających z ustawy Prawo oświatowe, Ustawy o systemie oświaty oraz wydanych do nich aktów wykonawczych, a także Statutu placówki;
        • Podstawą prawną przetwarzania danych jest zgoda, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;
        • Rodzicom przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, jednak bez uszczerbku dla przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody;
        • Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości korzystania z wymienionych w zapytaniu działań;
        • Dane będą przechowywane przez okres edukacji dziecka u administratora danych;
        • Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa;
        • Rodzicom przysługuje prawo do żądania dostępu do podanych danych oraz do ich sprostowania;
        • Rodzic ma prawo wnieść skargę do organu nadzorczego, jeśli uważa, że przetwarzanie danych narusza dobra osobiste lub RODO.
    • Logowanie