Taekwondo Olimpijskie
Amelka Strózik i Zuzanna Jagodzińska medalistkami IV Ligi Taekwondo Wesołek
7 listopada 2019 roku w Śremie, dziewczyny wystartowały w konkurencjach sprawnościowych oraz w walkach. Zuza zdobyła złoty medal w walkach, złoty medal w wyskoku oraz brązowy w przeskoku. Amelka zdobyła złoty medal w konkurencji walki, złoty medal w poomse oraz srebrny medal w wyskoku.
Wycieczka do Gniezna
W wytwórni bombek
Uczniowie klasy 1a, 2a, 2b i 2c wybrali się na jednodniową wycieczkę do Gniezna. W miejscowej Fabryce Szklanych Ozdób Choinkowych poznawali tajemnice tworzenia i zdobienia bombek. Po wytwórni oprowadzali nas pomocnicy św. Mikołaja, którzy opowiadali o etapach przygotowywania ozdób, co dla wszystkich było niezwykle ciekawe i inspirujące. Cały proces produkcji, od początku do końca, wykonywany jest ręcznie. Liczą się tutaj zdolności manualne, dokładność i precyzja, ale również ostrożność. Natomiast w dekoratorni ceniony jest talent plastyczno-artystyczny i wyobraźnia. Dzieci miały okazję uczestniczyć w tym procesie, a potem mogły zobaczyć wszystkie wytwory w sklepie. Każde dziecko otrzymało prezent - bombkę podpisaną jego imieniem.
Język polski
Drzewo życia
Klasy piąte poznawały na lekcjach języka polskiego mity greckie i słowiańskie. Dowiedzieliśmy się, jak nasi przodkowie tłumaczyli powstanie świata, skąd wziął się człowiek, gdzie dusze zmarłych idą po śmierci, kto włada światem, dlaczego dąb jest taki ważny w naszej kulturze, kim była Marzanna, itd. Aby pełniej wejść w ten nieznany świat, na lekcjach plastyki tworzyliśmy podobizny mitycznych stworów. W wyniku połączenia literatury i sztuki powstało wielkie drzewo, łączące trzy światy: podniebny Wyraj, Ziemię oraz mroczną Nawię, które wszyscy mogą oglądać na głównym holu szkoły.
Wycieczka do kina
Festiwal filmowy "ALE KINO!"
6 grudnia klasy 1a, 2a, 2b i 2c uczestniczyły w 37. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!". W ramach festiwalu obejrzały film pt. "Kacper i Emma szukają skarbu". Film jest opowieścią o pięknej przyjaźni. Podczas wakacji Kacper i Emma znajdują zakopaną w piasku tajemniczą skrzynię. To kapsuła czasu z pamiątkami przeszłości i mapą. Dla Kacpra i Emmy rozpoczyna się ekscytująca przygoda. Dzięki niej dowiedzą się więcej o ludziach żyjących w miasteczku i o tym, jak żyło się tam dawniej...
Wycieczka do kina
„Haker”
W poniedziałek, 2 grudnia, klasa 5a wybrała się seans pt. „Haker” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!”. Film opowiada historię przebywającego od wielu lat w domu dziecka Benjamina, niezwykle utalentowanego informatycznie nastolatka. Podczas zaaranżowanego w szkole spotkania z tajemniczymi mężczyznami dowiedział się, że jego zaginiona przed laty matka żyje. Dzięki swoim umiejętnościom 13-latek trafił na trop tajnego algorytmu, który chciały zdobyć służby specjalne. Wspólnie z nową koleżanką, Savannah, próbowali dotrzeć do prawdy o zaginięciu jego matki. Szybko okazało się, że nie mogą oni ufać nikomu.
Warsztaty Językowe
Noc Języków
Warsztaty Językowe w Szkole Podstawowej w Wirach
Po raz szósty spotkaliśmy się w naszej szkole na warsztatach językowych. Z piątku na sobotę (6/7 grudnia) uczniowie spędzili wspólnie czas doskonaląc swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Motywem przewodnim naszego kolejnego spotkania było Christmas. Warsztaty rozpoczęliśmy od krótkiego poznania się poprzez ciekawe zabawy integracyjne. Kolejnym punktem naszych warsztatów było oglądanie filmów, prezentujących angielskie zwyczaje bożonarodzeniowe i przepisy kulinarne na tradycyjne świąteczne ciasta. Wygłodniali udaliśmy się do stołówki, gdzie wszyscy przygotowaliśmy sobie kolację. Wzmocnieni z zapałem zabraliśmy się za wałkowanie, wycinanie i zdobienie pierniczków. Nie obyło się też bez świątecznych piosenek znanych angielskich wykonawców, odśpiewanych przez wszystkich uczestników.
GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
Uczniowie klas drugich - Małgosia Blicharska z 2b i Maksymilian Płudowski z 2c reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się 27 listopada w Szkole Podstawowej im. T i J. Działyńskich w Plewiskach.
W ramach konkursu każdy uczeń miał za zadanie odczytać wylosowany przez siebie fragment tekstu. Ocenie podlegała: technika czytania, sposób interpretacji i wykorzystanie środków artystycznego wyrazu.
Śniadanie daje moc!
Pierwszaczki z 1d podczas zajęć poznały zasady zdrowego odżywiania. Dowiedziały się jak ważną rolę w codziennej diecie odgrywają warzywa, owoce a także produkty mleczne. Uczniowie zapoznali się z grupami produktów żywnościowych, z których następnie komponowali zdrowe posiłki. Dokonali także podziału na produkty zdrowe i niezdrowe. Dowiedzieli się jak wielką rolę w życiu każdego ucznia odgrywa drugie śniadanie, które powinno być zdrowe i kolorowe (bogate w witaminy). Pierwszaki samodzielnie przygotowały kolorowe kanapki, które z apetytem wspólnie zjadły na drugie śniadanie.
Sukces naszego ucznia
Matematyczne sukcesy Jacka
W ostatnim miesiącu odbyły się szkolne etapy dwóch konkursów matematycznych. W Wojewódzkim Konkursie Matematycznym organizowanym przez poznańskie Kuratorium Oświaty brali udział uczniowie klas siódmych i ósmych.
Z radością informujemy, że Jacek Ługawiak – uczeń klasy ósmej zakwalifikował się do etapu rejonowego uzyskując w I części konkursu 48/50 punktów. Przed nim kolejne wyzwanie.
Konkurs
Głosujemy na Naszą Szkołę w konkursie!
Szanowni Państwo!Nasza szkoła przystąpiła do IV edycji konkursu ramach projektu Szkoła Małego Inżyniera. Szkoły, które przystąpiły do konkursu rywalizują w głosowaniu o główną nagrodę, którą jest: Zestaw klocków LEGO MINDSTORMS EV3, służący do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych. Drugą nagrodą jest całodniowy festiwal technologiczny odbywający się w zwycięskiej szkole. Ponadto 2 nauczycieli zostanie przeszkolonych w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków.Nie musimy Państwa przekonywać o zaletach udziału uczniów w bezpłatnych zajęciach z robotyki, które będą możliwe do zrealizowania, jeśli znajdziemy się w gronie zwycięskich 10 szkół.Głosowanie jest łatwiejsze od głosowania w konkursie Dzieciaki do rakiet (które cały czas trwa). Tym razem należy oddać głos poprzez wpisanie swojego nr telefonu i potwierdzić sms - ko
Promocja zdrowia
Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”
Uczniowie klasy II c zamienili się w drużynę „Marchewki w plecaku” i wzięli udział w jesiennym etapie projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie się zasad zdrowego odżywiania oraz zdobywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu. Zajęcia te były okazją do zdobywania wiadomości o zdrowym odżywianiu, kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, a także do rozwijania umiejętności pracy w grupie, podejmowania działań dla dobra innych. Dzieci musiały wykonać wiele zadań, które dostarczyły im także mnóstwo radości. Drugoklasiści uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali gdzie kryją się witaminy i jakie mają znaczenie, rozpoznawali owoce i warzywa przy pomocy zmysłu dotyku, węchu, smaku. Przygotowali klasową księgę zagadek o warzywach i owocach. Projektowali Ord
Warsztaty bębniarskie
Bębnimy, stukamy i gramy...
Dnia 19 listopada wszyscy zerówkowicze uczestniczyli w warsztatach bębniarskich. Pod czujnym okiem i uchem prowadzącej pani Ewy Wodzyńskiej uczniowie mieli okazję poznać budowę oraz zagrać na afrykańskich instrumentach perkusyjnych. Wszystkie wykonane były z naturalnych materiałów. Poznali między innymi: shekere – czyli grzechotkę afrykańską, wykonaną z suchej tykwy i nasion kakaowca, kołatki, klawesy, grzechotki z trawy czy giro- drewnianą grającą żabę. Gwoździem programu jednak okazały się djembe – czyli afrykańskie bębny w kształcie kielicha. Młodzi muzycy mogli poczuć dźwięk na własnym ciele oraz nauczyć się wydawać tony wysokie i niskie. Na koniec przenieśli się do dalekiej Afryki, gdzie wspólnie odegrali oryginalny rytm. Warsztaty okazały się bardzo ciekawym doświadczeniem dla najmłodszych uczniów.
Głosujemy
Głosowanie trwa. Do końca zostało niewiele czasu!!!!
Prosimy o mobilizację i głosowanie na Naszą szkołę w konkursie "Dzieciaki do rakiet" Do 50 miejsca, które gwarantuje nam nagrodę brakuje 200 głosów.
Poniżej link do głosowania.
ROWEROWY RAJD NIEPODLEGŁOŚCI
ROWEROWY RAJD NIEPODLEGŁOŚCI
W sobotę 09 listopada zebraliśmy się przy Szkole Podstawowej w Wirach, by wspólnie z GOSiR Komorniki na sportowo świętować rocznicę odzyskania Niepodległości.
Razem z uczniami wystartowaliśmy ze szkoły, meta znajdowała się na stadionie sportowym przy ulicy Jeziornej.
Konkurs świąteczny
Prace konkursowe składamy u opiekuna konkursu p. Patrycji Szamary - Nowak.
Narodowe Święto Niepodległości
Nie zapomnieć, upamiętnić
8 listopada uczestniczyliśmy w uroczystym apelu z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W galowych strojach i z przypiętymi rozetkami posłuchaliśmy o Polakach, którzy z poświęceniem oddali swoje życie za wolność, o bohaterstwie i odwadze. Uczniowie klas 6c i 6d pokazali nam, czym w dzisiejszych czasach jest lokalny patriotyzm oraz jak możemy być dobrymi obywatelami w czasach pokoju. Okazuje się, że nie tylko bronią i przelaną krwią można przysłużyć się Ojczyźnie. Dzisiaj możemy dbać o środowisko, o pamięć przodków, kultywować tradycję. Scenki z życia współczesnego przeplatane były piosenkami i wierszami patriotycznymi. Aby bardziej zrozumieć historię oraz zachwycić się pięknem Polski w trakcie apelu oglądaliśmy slajdy, które dopełniały to, o czym mówili nasi koledzy i koleżanki. O 11.11 wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły wyszli
Wycieczka klas 5.
Śladami przemysłu i filmu
6 listopada klasy piąte pojechały na wycieczkę do Łodzi. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Włókiennictwa, gdzie podzieleni na trzy grupy w zależności od upodobań, pasji i ochoty jedna grupa poznawała wynalazki, które umożliwiały w tamtych czasach produkcję tkaniny, druga wzięła udział w warsztatach „Poczuj rytm”, a trzecia projektowała stroje.
Warsztaty z pisarką
8 listopada klasy 0a, b i c odwiedziła pisarka – pani Joanna Krzyżanek. Autorka wielu książek dla dzieci zabrała uczniów na ulicę Knedelkową i opowiedziała o losach jej mieszkańców. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w losy książkowych bohaterów, a w szczególności Kasi, która bardzo pragnęła mieć kota. A jak wiadomo marzenia się spełniają i w tym wypadku tak też się stało. Podążając losem bohaterów Starego Knedelkowa, uczniowie wspólnie rysowali, wycinali, naklejali aż stworzyli najdłuższą Kocią ulicę. Na zakończenie wysłuchali fragmentów książek zaproszonego gościa. Warsztaty na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.
Taekwondo Olimpijskie
9 listopada w Bełżycach odbył się turniej nadziei olimpijskich CEFTA 2019r.
Amelka Strózik godnie reprezentowała barwy swojego klubu AZS Poznań, zdobywając srebrny medal.
Gratulujemy!
Mistrzostwa Świata w tańcu WADF !
W dniach 11-12.10.2019 uczennice naszej szkoły Alicja Kosmowska (IV B), Julia Kosmowska (VI A), Agnieszka Hypś (VI A), Julia Wiśniewska (VI B), Hanna Skrzypczak (VI B) i Wiktoria Zakrzewska (VI D) brały udział w największej imprezie tanecznej w tym roku Polsce - mistrzostwa świata w tańcu WADF!
Dla wszystkich zawodników to docelowa impreza, więc przygotowują się do niej przez okrągły rok, biorąc udział w mistrzostwach swojego kraju.
Godziny dzwonków
Wtorek 08.04.2025panel administratora