Walentynki
”Nie idź za mną - mogę cię nie poprowadzić. Nie idź także przede mną - mogę za tobą nie podążyć. Po prostu idź obok mnie jako przyjaciel.”
Połowa lutego rozbudza żar wszystkich serc, dlatego klasa 3a postanowiła jeszcze bardziej je rozgrzać i wzmocnić przyjaźń organizując klasową imprezę. By podkreślić wyjątkowość tego dnia wszyscy ubraliśmy się na czerwono. Każdy z nas otrzymał ciasteczko w kształcie serca. Uczniowie brali udział w karaoke, tańcach, grach i zabawach. Wiele radości sprawił nam quiz Walentynkowy, wspólne tworzenie plakatu oraz foto-ramka. Wiele osób dostało kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Dzień upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy.
Drzwi otwarte
Zapraszamy na drzwi otwarte w Naszej szkole
Z wizytą w supermarkecie!
11 lutego klasa 1d miała możliwość poznania od zaplecza pobliskiego supermarketu Auchan Komorniki. Dzieci zobaczyły pracę cukierni i piekarni, które zrobiły na nich ogromne wrażenie. Samodzielnie zapletli drożdżówki z ciasta półfrancuskiego, przygotowali pizzerki, które później zjedli, a także pomogli w ozdabianiu tortu. Samodzielnie udekorowali tartaletki. Uczniowie podziwiali sklep z wysokości tarasu – górnego poziomu, gdzie znajdują się biura. Zwiedziliśmy także magazyny oraz chłodnie. Każdy na chwilę wcielił się w rolę kasjera zasiadając za prawdziwą kasą.
"Bal karnawałowy oddziałów przedszkolnych"
We wtorek 18 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły bawili się wspólnie podczas zabawy karnawałowej. Tańczyli i uczestniczyli chętnie w konkursach oraz wspólnych pląsach. Uczestnicy prezentowali swoje stroje podczas pokazu mody; nie zabrakło również tańca z balonami, wariacji na gazetach oraz bitwy na "śnieżki".
NOC BIOLOGÓW
W dniu 10 stycznia 2020 roku tuż przed feriami, pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w zajęciach ”Nocy Biologów” organizowanych przez Wydział Biologii Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu.
Tegoroczna edycja, mile nas zaskoczyła obfitością proponowanych zajęć, wystaw i ekspozycji jak również niespotykaną dotąd organizacją. Naszą przygodę z nauką rozpoczęliśmy o godzinie 16. W wejściu tradycyjnie przywitali nas studenci wydziału. Następnie podzieliliśmy się na grupy i udaliśmy się na zarezerwowane wcześniej laboratoria i warsztaty:
Dzień Babci i Dziadka w 1d
23 stycznia klasa 1d witała w swoich szkolnych progach szczególnych gości: Babcie i Dziadków. Pierwszaki przygotowały program artystyczny i prezenty dla swoich kochanych Babć i Dziadków. Spotkanie przebiegło w miłej, radosnej i serdecznej atmosferze. Dzieci z ogromnym entuzjazmem wystąpiły przed taką wyjątkową widownią, a Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem oglądali umiejętności swoich wnuków. Nie zabrakło wspólnych zdjęć, tańca na gazecie oraz słodkiego poczęstunku.
Sukces naszych uczniów w konkursie międzyszkolnym “Uroki Wielkopolskiego Parku Narodowego”
W sobotę 11 stycznia br. w siedzibie dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego odbył się finał XI Międzyszkolnego Konkursu “Uroki WPN”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 4-6 ze szkół położonych w otulinie Parku. Składał się z trzech etapów: zaplanowania ulotki, testu oraz konkursu finałowego. Do finału zakwalifikowało się 30 uczniów z dzesięciu szkół (po trzech uczniów z każdej ze szkół). Naszą szkołę w finale reprezentowali: Justyna Makowska z kl. 4A, Igor Kuzemko z kl. 6D oraz Bartosz Piotrowski z kl. 6b. Organizatorami konkursu byli: Wielkopolski Park Narodowy, Stacja Ekologiczna UAM w Poznaniu, Wydział Biologii UAM oraz Szkoła Podstawowa nr1 im. Janusza Korczaka w Komornikach.
Poznańskie Betlejem
W piątek 13 grudnia podczas Poznańskiego Betlejem, nasi wolontariusze: Staś Szumigłowski, Jakub Zielonko, Oliwia Szafrańska, kwestowali na Placu Wolności w Poznaniu, na rzecz Hospicjum Palium. Zbierali fundusze na remont łazienek w starej części hospicjum. W akcji wzięli również udział, nasi najmłodsi wolontariusze - Alex Fiedler i Mateusz Szafrański, uczniowie klasy 1c, którzy razem z mamami również zaangażowali się w pomoc. Wolontariusze, każdego darczyńcę obdarowywali piernikami, które uczniowie klasy
1c z pomocą Matyldy Ługawiak i Zosi Nowackiej upiekli podczas warsztatów bożonarodzeniowych. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie.
Dzień wolontariusza
Wolontariusze z naszej szkoły zostali zaproszeni na Dzień Wolontariatu, który odbył się w piątek 6 grudnia w szkole Podstawowej Nr 2 w Luboniu. Szkołę reprezentowała: Oliwia Szafrańska z kl. 4a oraz uczniowie z klasy 5d – Zosia Nowacka, Amelka Pawłowska, Emil Huszaluk, Kacper Przybylski i Tomek Przybylski z kl.6d. Uczniowie zaśpiewali piosenki świąteczne tj. „Pierwsza gwiazdka”, „Gwiazdorek” oraz „Zagraj dziecku kołysankę”. Następnie uczniowie razem z rodzicami wzięli udział w kiermaszu świątecznym, ozdabiali pierniki oraz mogli zrobić sobie zdjęcie w scenerii „Krainy Lodu”.
Warsztaty bożonarodzeniowe w kl. 1c
Poniedziałek 9 grudnia był dla klasy 1c bardzo pracowity. Po południu razem
z rodzicami zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe. Zrobiliśmy ozdoby na klasową choinkę, którą wspólnie ubraliśmy. Potem upiekliśmy
i udekorowaliśmy pierniki oraz wykonaliśmy kartki świąteczne, które przekażemy podopiecznym Hospicjum Palium w Poznaniu. W miłej atmosferze czas bardzo szybko nam minął. Dziękuję rodzicom za pomoc i zaangażowanie.
Piernikowe warsztaty
Czas Bożego Narodzenia jest dobrym momentem, aby zrobić coś dla innych. Dlatego też w poniedziałek 9 grudnia nasi Motyli Wolontariusze spotkali się, aby wspólnie upiec i udekorować pierniki. Będziemy je rozdawać
w podziękowaniu za wsparcie finansowe dla Hospicjum Palium podczas Poznańskiego Betlejem.
Wyniki konkursu
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Miś”
Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który przypadał na koniec listopada, najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Wielu z nich wykonało piękne i oryginalne prace, które mogliśmy podziwiać na szkolnym korytarzu. Jury, w które wcieliło się grono pedagogiczne poprzez głosowanie wyłoniło zwycięskie prace:
Warsztaty plastyczne
Warsztaty plastyczne Zimowe Inspiracje
Dnia 10.12.2019 r. w naszej szkole odbyły się już drugie warsztaty plastyczne z cyklu „Warsztaty na cztery pory roku” pod hasłem Zimowe Inspiracje.
Uczniowie wspólnie z rodzicami wzięli aktywny udział w zajęciach.
Wśród wykonywanych zimowych prac znalazły się gwiazdy z wikliny papierowej, skrzaty z wełny i filcu, bombki ze wstążek, drewniane podkładki i kartki.
Taekwondo Olimpijskie
We wtorek 17 grudnia, w naszej szkole odbył się egzamin na stopnie uczniowskie w Taekwondo Olimpijskim.
27 młodych taekwondzistów przystąpiło do egzaminu.
Miło nam poinformować, że wszyscy zawodnicy zdali egzamin pozytywnie!
Serdecznie gratulujemy!
Wyniki konkursu plastycznego
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
„Mój Anioł Stróż”
Laureatami w konkursie zostali:
Klasy 0-3
I miejsce: Alicja Lewicka
II miejsce: Ewa Łyk
III miejsce: Hanna Chojnacka
Klasy 4-8
I miejsce: Michał Chojnacki
II miejsce: Stanisław Leda
III miejsce: Igor Kurzawski
Wyróżnienie: Adrian Danielak, Wiktoria Urban
Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością.
Konkurs Piosenki Świątecznej
Międzyszkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej Komorniki 2019
Dużym sukcesem okazał się udział uczennic naszej szkoły w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w minioną środę w Szkole Podstawowej nr 1 w Komornikach.
Wygrała go nasza uczennica - Jagoda Mrówczyńska z klasy 5d, duet Justyny Makowskiej i Heleny Wojtkowiak z klasy 4a zdobył drugie miejsce, a najmłodsza uczestniczka - Alicja Lewicka z klasy 3a otrzymała wyróżnienie.
Taekwondo Olimpijskie
Amelka Strózik i Zuzanna Jagodzińska medalistkami IV Ligi Taekwondo Wesołek
7 listopada 2019 roku w Śremie, dziewczyny wystartowały w konkurencjach sprawnościowych oraz w walkach. Zuza zdobyła złoty medal w walkach, złoty medal w wyskoku oraz brązowy w przeskoku. Amelka zdobyła złoty medal w konkurencji walki, złoty medal w poomse oraz srebrny medal w wyskoku.
Wycieczka do Gniezna
W wytwórni bombek
Uczniowie klasy 1a, 2a, 2b i 2c wybrali się na jednodniową wycieczkę do Gniezna. W miejscowej Fabryce Szklanych Ozdób Choinkowych poznawali tajemnice tworzenia i zdobienia bombek. Po wytwórni oprowadzali nas pomocnicy św. Mikołaja, którzy opowiadali o etapach przygotowywania ozdób, co dla wszystkich było niezwykle ciekawe i inspirujące. Cały proces produkcji, od początku do końca, wykonywany jest ręcznie. Liczą się tutaj zdolności manualne, dokładność i precyzja, ale również ostrożność. Natomiast w dekoratorni ceniony jest talent plastyczno-artystyczny i wyobraźnia. Dzieci miały okazję uczestniczyć w tym procesie, a potem mogły zobaczyć wszystkie wytwory w sklepie. Każde dziecko otrzymało prezent - bombkę podpisaną jego imieniem.
Język polski
Drzewo życia
Klasy piąte poznawały na lekcjach języka polskiego mity greckie i słowiańskie. Dowiedzieliśmy się, jak nasi przodkowie tłumaczyli powstanie świata, skąd wziął się człowiek, gdzie dusze zmarłych idą po śmierci, kto włada światem, dlaczego dąb jest taki ważny w naszej kulturze, kim była Marzanna, itd. Aby pełniej wejść w ten nieznany świat, na lekcjach plastyki tworzyliśmy podobizny mitycznych stworów. W wyniku połączenia literatury i sztuki powstało wielkie drzewo, łączące trzy światy: podniebny Wyraj, Ziemię oraz mroczną Nawię, które wszyscy mogą oglądać na głównym holu szkoły.
Wycieczka do kina
Festiwal filmowy "ALE KINO!"
6 grudnia klasy 1a, 2a, 2b i 2c uczestniczyły w 37. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!". W ramach festiwalu obejrzały film pt. "Kacper i Emma szukają skarbu". Film jest opowieścią o pięknej przyjaźni. Podczas wakacji Kacper i Emma znajdują zakopaną w piasku tajemniczą skrzynię. To kapsuła czasu z pamiątkami przeszłości i mapą. Dla Kacpra i Emmy rozpoczyna się ekscytująca przygoda. Dzięki niej dowiedzą się więcej o ludziach żyjących w miasteczku i o tym, jak żyło się tam dawniej...
Godziny dzwonków
Piątek 04.04.2025panel administratora