PASOWANIE NA CZYTELNIKA
19 i 20 lutego odbyło się w naszej bibliotece uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1e. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli ślubowanie, obejrzeli przedstawienie pt.: ,,Słodki sen Pączusia” przygotowane przez uczniów z kółka bibliotecznego. Uczniowie mogli także sprawdzić swoją wiedzę w quizie ze znajomości baśni i bajek oraz zapoznali się z przesłaniem pewnej, zaczarowanej książki. Po takim wystąpieniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie.
Odwiedziny dzieci z przedszkola "Wesoła Kraina"
21 lutego gościliśmy w naszej szkole dzieci z dwóch najstarszych grup z pobliskiego Przedszkola „Wesoła Kraina”.
Po przywitaniu nasi goście wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych udali się na salę gimnastyczną, gdzie uczestniczyli we wspólnych zabawach ruchowych pokonując różne tory przeszkód. Następnie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili m.in. sale lekcyjne, stołówkę, gabinet pielęgniarki i bibliotekę. Dzięki tej wizycie przedszkolaki przekonały się, że w naszej szkole jest bezpiecznie i ciekawie. Mamy nadzieję, że wielu z nich powróci do nas we wrześniu.
Z wizytą w muzeum
13 lutego klasa 2a odwiedziła Muzeum Narodowe w Poznaniu.
Lekcja muzealna miała charakter spaceru po galerii, podczas której dzieci poznały sekrety kolorów podstawowych, pochodnych, ciepłych i zimnych. Próbowały także przeliczać odcienie niektórych barw na prezentowanych obrazach.
Następnie, wykorzystując zdobytą wiedzę, próbowały stworzyć własne dzieła przy pomocy farb.
Klasowy "Mam Talent"/2a
Tuż po feriach odbyła się druga edycja klasowego konkursu Mam Talent. Uczniowie z klasy 2a zaprezentowali swoje talenty i zainteresowania: tańczyli, śpiewali, recytowali wiersze, wykonywali różne akrobacje.
Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli prezentację o ślimakach, przygotowaną przez kolegę
z klasy Jakuba Chady. W nagrodę każdy uczestnik konkursu otrzymał niespodziankę.
Konkurs Logopedyczny
5 marca, z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, w naszej szkole odbył się Konkurs Logopedyczny „Łamańce językowe” skierowany do uczniów klas I-III.
Celem konkursu było rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy i dykcji oraz pobudzanie kreatywności i aktywności językowej dzieci. Dzięki wysiłkom włożonym w gimnastykę języka uczniowie zaprezentowali wylosowane wierszyki łamiące język, a komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:
Trening INPP
Już trzeci rok w naszej szkole prowadzony jest trening INPP.
Ćwiczenia pomagają uczniom w uzyskaniu dojrzałości neuromotorycznej, która jest niezbędna w celu nabywania nowych umiejętności i lepszego radzenia radzenia sobie w procesie edukacyjnym.
Metoda wyhamowywania odruchów została opracowana w latach 70-tych w Instytucie Neuropsychologii w Chester dla dzieci, które przejawiały specyficzne problemy z nauką , takie jak: dysleksja, dysgrafia, ADD, ADHD, nadpobudliwość psychoruchową, trudności z nauką czytania i pisania, zaburzenia koordynacji i równowagi, dużą rozpraszalność uwagi, opóźniony rozwój mowy, spektrum autyzmu.
Dzień Babci i Dziadka w 0d
Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowa okazja, by wyrazić wdzięczność i miłość do najstarszych członków rodziny. W tym roku, obchody tego święta w naszej szkole miały miejsce 13 lutego, tuż przed Dniem Zakochanych, tworząc wspaniałą atmosferę pełną ciepła, radości i wzruszeń.
Uczniowie grupy przedszkolnej 0 d, przygotowali dla swoich ukochanych dziadków wyjątkowy program artystyczny, w którym nie zabrakło piosenek, tańców oraz serdecznych życzeń. Dzieci z zaangażowaniem występowały na scenie, prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne, sprawiając, że dziadkowie poczuli się naprawdę wyjątkowo. Wzruszające były również chwile, gdy znana piosenka Orkiestry Dętej w wykonaniu Haliny Kunickiej wypełniła salę, a niejednemu dziadkowi zakręciła się łezka w oku.Nie zabrakło również zabawnych i pełnych emocji konkurencji, w których dziadkowie mogli wykazać się swoją sprawnością i humorem. W ryw
Konkurs Pieśni Patriotycznej
W środę 12 lutego odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja utworów muzycznych o treści patriotycznej.
Konkurs odbył się w dwóch etapach: I etap dla uczniów klas 1-3 oraz II etap dla
uczniów klas 4-8.
Dzień Zakochanych…
Walentynkowy klimat w naszej szkole czuć już było tydzień wcześniej. Pojawiły się dwa czerwone pudła, do których można było wrzucać walentynki. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i zastanawiali się, czy w tym roku dostaną kartkę z miłym słowem.
14 lutego od rana przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w rolę walentynkowych listonoszy. Gdy emocje już opadły, udaliśmy się na przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy 4a i 8a. Uczniowie klasy 4a stanęli na wysokości zadania i uroczo, z wdziękiem oraz humorem przedstawili poetyckie wypowiedzi o miłości. Nawet fragment “Ślubów panieńskich” wypadł doskonale.
Wyniki konkursu „Walentynkowe serce”
Konkurs „Walentynkowe serce” dobiegł końca, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace zachwyciły nas estetyką wykonania, kreatywnością i różnorodnością użytych materiałów.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Marietta Piotrkowska – klasa 3b
II miejsce – Oliwia Kuciak – klasa 1e
III miejsce – Rozalia Ratajczak – klasa 2d
Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego
Z radością ogłaszamy wyniki Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego!
I miejsce – Olga Godlewska z kl. 8a za interpretację fragmentu prozy Sary Pennypacker „Pax”
II miejsce – Natalia Kuźniarek z kl. 7a za recytację utworu Hanny Niewiadomskiej „Szklanka przechwalanka”
III miejsce ex aequo – Kamila Dzidowska z kl. 7b i Sara Strózik z kl. 8a za wykonanie wiersza Wisławy Szymborskiej „Zdumienie”
Szkolna dyskoteka dla klas trzecich
W dniu 11 lutego w naszej szkole odbyła się wyjątkowa dyskoteka dla uczniów klas trzecich. Była to świetna okazja do wspólnej zabawy, tańca i integracji. DJ-em imprezy był uczeń klasy czwartej - Denis, któremu jeszcze raz dziękujemy!
Wielu uczniów pojawiło się w iście dyskotekowych stylizacjach, co dodało imprezie wyjątkowego charakteru. Na uczestników czekał także poczęstunek, który pozwolił na chwilę odpoczynku.
Konkurs plastyczny/IPN
Zapraszamy uczniów klas I-VI do udziału w konkursie plastycznym „Bohaterowie serii »Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?«”.
Celem konkursu jest ukazanie dzieciom historii Polski oraz świata w XX wieku przy wykorzystaniu materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej. Uczestnicy, przez pryzmat losów zwierzęcych bohaterów, zdobywają i utrwalają swoją wiedzę z zakresu ważnych wydarzeń w dziejach państwa, a także losów jego obywateli. Zadaniem uczestników będzie poznanie bohaterów serii „Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?”, a następnie wykonanie plakatu prezentującego jedno ze zwierząt: Misia Wojtka, Baśkę Murmańską, Kasztankę, psa Ciapka lub psa Sambo.
Konkurs na szopkę bożonarodzeniową - wyniki
W grudniu ubiegłego roku w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Wszystkie pracy wzbudziły podziw komisji - uczniowie wykazali się nieprzeciętną pomysłowością i starannością.
Szopki można było podziwiać na wystawie urządzonej w kościele pw. św. Floriana w Wirach, gdzie doskonale wkomponowały się w świąteczny wystrój.
Sukces w Gminnej Olimpiadzie Sportowej
15 stycznia 2025 roku, odbyła się XVII Gminna Olimpiada Sportowa dla klas I-III zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 1 im. J. Korczaka w Komornikach.
W zawodach wzięło udział sześć drużyn reprezentujących szkoły gminne.Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych, głównie w wyścigach rzędów. Rywalizacja była zacięta, a zawodnicy dali z siebie wszystko, prezentując nie tylko swoje umiejętności, ale również ducha sportowej rywalizacji.
Jak zakończył się rok 2024 w naszej szkole?
Listopad
29 listopada w godz. 17.00-19.00 odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Dzieci były podekscytowane od samego rana, czekając na wieczorne wydarzenie.Po przybyciu na miejsce, uczniowie zostali powitani przez nauczycieli, którzy zadbali o porządek i bezpieczeństwo. Dyskoteka odbyła się na sali gimnastycznej, która była udekorowana kolorowymi balonami i światełkami. Muzyka rozbrzmiewała od progu i zachęcała wszystkich do tańca. Mieliśmy również możliwość pobawić się wspólnie przy ulubionej belgijce, dzięki której sala wypełniła się radością i świetną zabawą. Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw andrzejkowych, które dostarczyły emocji i śmiechu. W trakcie dyskoteki odbył się konkurs na Króla Parkietu. Rodzice zadbali o słodkie przekąski i napoje, które po tańcach bardzo nam smakowały. Były to wyjątkowe, niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.
Pamiętamy o Naszym Patronie
Uroczyste obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego
1527 grudnia, o godzinie 9:30, społeczność Naszej szkoły zgromadziła się przed budynkiem szkoły, aby uczcić pamięć Powstańców Wielkopolskich. Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie, rodzice wraz z harcerzami 35 DHD im. Pierwszej Polskiej Samodzielnej Kompanii Commando, wyruszyli pod pomnik pamięci Powstańców Wielkopolskich przy Domu Kultury w Wirach, gdzie dyrektor wraz z młodzieżą szkolną złożył kwiaty i zapalił znicz pamięci.
Przedstawienie bożonarodzeniowe, czyli świąteczne spotkanie w klasie 2e
Uczniowie klasy 2e zaprosili swoich rodziców, aby wzruszyć i wspólnie zatrzymać się nad tym, co w życiu jest najważniejsze... zauważyć to, co często jest niewidoczne ... A przecież wystarczy tak niewiele: być ze sobą, obdarowywać się dobrym słowem i uśmiechem, a kto potrzebuje podać pomocną rękę. Niech ten czas będzie kolejnym spotkaniem w gronie tych, których kochamy!
Dziady
Święta tuż, tuż, a klasy siódme jeszcze nucą ,,ciemno wszędzie, głucho wszędzie..."
,,Dziady" Adama Mickiewicza trafiły w gusta siódmoklasistów. Uczniowie, z latarkami w rękach, chętnie odczytywali role poszczególnych postaci. Klimatu dodała muzyka w wykonaniu Hard Rockets, pt. ,,Elektryczne Dziady". Niektórzy byli bardzo zdziwieni, że obrzęd dziadów można przedstawić w rockowy sposób Jednak najbardziej podobało im się słuchowisko przygotowane przez Stowarzyszenie Evviva Larte ,,Dziady"cz.II, w którym dźwięki nadały tajemniczego i wciągającego nastroju.
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025panel administratora