Trening INPP w szkole
Już drugi rok kontynuujemy ćwiczenia INPP w naszej szkole.
Przypominamy trochę historii .... Metoda wyhamowywania odruchów została opracowana w latach 70-tych w Instytucie Neuropsychologii w Chester dla dzieci, które przejawiały specyficzne problemy z nauką, takie jak: dysleksja, dysgrafia, ADD, ADHD, nadpobudliwość psychoruchową, trudności z nauką czytania i pisania, zaburzenia koordynacji i równowagi, dużą rozpraszalność uwagi, opóźniony rozwój mowy, spektrum autyzmu. Jest z powodzeniem stosowany w grupach dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, dzieci zaniedbanych, wychowujących się w stresującym środowisku.Współpraca pomiędzy specjalistami szkół gminnych oraz współpraca z Wydziałem Oświaty Urzędu Gminy Komorniki zaowocowała zorganizowaniem szkolenia, w którym wzięli ud
Lilka na deskach teatru/"Alicja w Krainie Czarów"
28 maja uczniowie z klasy III e obejrzeli wspaniały spektakl pt. "Alicja w Krainie Czarów" w Teatrze Cortique Anny Niedźwiedź. Dzieci zobaczyły na scenie uczniów i absolwentów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź oraz zawodowych śpiewaków, tancerzy, artystów cyrkowych i akrobatów, współpracujących ze Szkołą Baletową Anny Niedźwiedź. Zachwyt nad kolorowymi strojami, muzyką, grą aktorów i ich makijażem był ogromny. Z zapartym tchem czekaliśmy na pojawienie się na scenie naszej klasowej koleżanki - Liliany Łoszajc, która w przedstawieniu wcieliła się w rolę Kapelusznika. Podziwialiśmy Lilkę za jej piękny układ taneczny, który obejrzeliśmy z radością i wzruszeniem.
Pozaszkolne sukcesy sportowe Olafa Przybylskiego
Pozaszkolne sukcesy sportowe Olafa Przybylskiego
Olaf jest uczniem klasy 4b. Obecnie oprócz tego, że należy do Reprezentacji Rocznika Akademii Reissa 2013, to został także powołany do Reprezentacji Polski Akademii Reissa rocznika 2013.
W miniony weekend wspólnie z drużyną walczyli w Berlinie na turnieju Berlin Trophy, na którym to zdobyli 1 miejsce.
Śladami Konstytucji 3 Maja
29 kwietnia na szkolnym boisku odbyła się gra terenowa ,,ŚLADAMI KONSTYTUCJI 3 MAJA''. Uczniowie kl. 4-8 rywalizowali między sobą.
Zwycięskimi klasami okazały się: 4a, 5c, 6c, 7b oraz 8b.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z gry.
Organizatorki:
Klaudia Ratajczak
Monika Garcon
Konkurs języka angielskiego
Macmillan Primary School Tournament – konkurs języka angielskiego odbył się 28 maja w Szkole Podstawowej Nr 4 w Luboniu.
W konkursie tym rywalizowali uczniowie z czterech szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali:
Stanisław Mertowski kl. 2d, Szymon Winiecki kl. 3a, Zuzanna Janikowska kl. 5c, Jan Konior kl. 5a, Wojciech Surdyk kl. 6a, Wiktor Kamiński kl. 7 b.
Wszyscy oni uzyskali bardzo wysokie wyniki rozwiązując test językowy, a laureatami konkursu zostali:
Projekt ekologiczny- wyniki
Klasa 3c pod opieką wychowawcy oraz bibliotekarza wzięła udział w ogólnopolskim konkursie (projekcie) „Drzewo jest warte więcej niż jego drewno”. Organizatorami konkursu byli Wydawnictwo Zakamarki oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Projekt inspirowany był książką Wangari Maathai – kobieta, która posadziła miliony drzew, przybliżającą postać kenijskiej działaczki ekologicznej, która za swoje zaangażowanie w obronę lasów i zalesianie otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla.
Wykonanie licznych działań ekologicznych związanych z projektem doprowadziło klasę 3c do zajęcia III miejsca.
Paulina Małasiewicz
Szkolenie kadry pedagogicznej
W minionym tygodniu miałyśmy przyjemność uczestniczyć w niezwykle inspirującym szkoleniu. Grupa nauczycielek, specjalistek i terapeutek naszej szkoły miała okazję zgłębić tajniki pracy z Musiconem - niezwykłym narzędziem, które łączy w sobie funkcje analogowego komputera oraz przestrzeni twórczej.
"Tydzień Bibliotek"
8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji na bibliotecznych półkach pojawiły się nowości wydawnicze. W związku z akcją "Tydzień Bibliotek" w szkole odbył się Konkurs Pięknego Pisania dla uczniów klas 2 i 3. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b pierwszy raz wypożyczyły książki oraz wysłuchały picturebooka „Wypożyczalnia skrzydeł” autorstwa Iwony Pietrzak - Płachty (nauczycielki roku 2022). Chętni uczniowie wzięli udział w akcji "Zakochaj się w czytaniu", czyli wypożyczyli książkę „w ciemno”.
Podsumowanie innowacji pedagogicznej z języka niemieckiego “Deutsch macht Spaß”
Innowacja „Deutsch macht Spaß” została opracowana dla uczniów klas IV. Do udziału zgłosiło się 35 uczniów z klas 4a, 4b, 4c. Innowacja trwała od listopada 2023 r. do kwietnia 2024 r.
Projekt zakładał wprowadzenie materiału według określonych zagadnień tematycznych, a także doskonalenie umiejętności czytania i pisania w języku niemieckim z zastosowaniem technologii informacyjnej. Głównym założeniem było korzystanie przez uczniów z platformy learningapps zabezpieczonej loginem. Każdy uczestnik innowacji zapoznawał się z materiałem podzielonym na 8 jednostek lekcyjnych dostępnym na Classroom. Następnie wykonywał zadania umieszczone na platformie. Po zakończonym projekcie każdy z uczestników otrzyma tytuł Deutsch Meister, Deutsch Sieger lub Deutsch Spieler, w zależności od ilości poprawnie rozwiązanych zadań.
"I Can Sing"/konkurs piosenki
W dniu 10 maja 2024 w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „I Can Sing”. Wydarzenie objęte było
honorowym patronatem przez Wójta Gminy Komorniki oraz przez Zespół Szkół Muzycznych w
Poznaniu. Konkurs znajduje się na wykazie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty co umożliwia
laureatom konkursu uzyskanie 2 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły średniej.
Jury w składzie: sekretarz Gminy Komorniki Pani Olga Karłowska, nauczycielka śpiewu jazzowego
ZSM w Poznaniu Pani Aleksandra Pura - Cidyło, muzykolog, dyrygent Pan Arkadiusz Klemczak,
nauczycielka muzyki SP Wiry Pani Joanna Nowak - Dybizbańska, anglistka, wicedyrektor SP Wiry
Pani Izabela Witkowska, przyznało następujące nagrody:
W kategorii klasy 4-6 jury przyznało:
1 miejsce – Maria Ruszkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Kościanie
2 miejsce - Marika Wieszczeczyńska
Konkurs Pięknego Pisania
8 maja odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Pisania, którego celem było rozwijanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania.
Dziewięcioro uczestników z klas drugich i trzecich przepisywało wiersz M. Berowskiej „Magia książki”.Mistrzem kaligrafii została Marianna Zwierzyńska z klasy 2e. Miejsce drugie zdobył Julian Michalak z klasy 3e, zaś trzecie miejsce przypadło Marietcie Piotrowskiej z klasy 2b.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszego doskonalenia umiejętności pięknego pisania.
Konkurs literacki
Magia rodzi się wiosną – konkurs literacki
18 kwietnia br. odbył się w naszej szkole konkurs literacki na najciekawsze opowiadanie twórcze. Był on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych. Trzynastu uczestników zmierzyło się z niełatwą formą opowiadania twórczego. Ich zadanie polegało na tym,
by zredagować dłuższą formę wypowiedzi na zadany temat w ciągu 45 minut. Poza poprawnością zapisu brano pod uwagę oryginalną treść i elementy twórcze. Uczestnicy umiejętnie wprowadzali opisy, dialogi czy zwroty akcji.
"Święto Książki"/podsumowanie
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty podczas których wykonano zakładki do książek.
Uczniowie oddziałów przedszkolnych pierwszy raz wypożyczyli wybrane przez siebie książki.
Rozstrzygnięty został również Konkurs na "Nasionko Czytelnictwa". Miejsca na podium zajęły: Zuzanna Bąk z klasy 1b oraz Gabriela Wojciechowska z klasy 3a.
"Pieczywo jest super!"/warsztaty kulinarne
W środę 17 kwietnia odbyły się warsztaty dla klas pierwszych w ramach projektu „Pieczywo jest super”. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Magdalena Przybylska, a zajęcia poprowadzili Państwo Katarzyna i Arkady Mojzykiewicz z lubońskiej piekarni ANIKA. Podczas warsztatów dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zawodu piekarza nie tylko w teorii, ale również w praktyce własnoręcznie wypiekając zdrowe bułeczki - autorski przepis zawierał kaszę oraz różne rodzaje ziaren, takie jak siemię lniane, słonecznik, sezam czy dynia. Dzięki zajęciom cały proces przygotowania pieczywa "od ziarenka do bochenka" nie jest już tajemnicą dla naszych pierwszoklasistów. Gdy przygotowane bułeczki trafiły do pieca uczniowie dowiedzieli się skąd się bierze mąka. Korzystając z profesjonalnego młynka mielili ziarna zbóż oraz przesiewali je przez sita o różnej średnicy oczek, by uzyskać różne rodzaje mąki. Zd
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA
W dniach 06-10 maja 2024 r. zgodnie z art.161 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021, poz. 1082 ze zm. ) odbywać się będzie rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca w oddziale przedszkolnym na rok szkolny 2024/2025.
Odbywa się ona na tych samych zasadach, co rekrutacja podstawowa. Wniosek należy wypełnić drogą elektroniczną poprzez stronę internetową www.nabor.pcss.pl/komorniki . Wydrukowany i podpisany wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami należy złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 10 maja 2024 r. do godz.17.00
W rekrutacji uzupełniającej mogą brać udział dzieci spoza gminy Komorniki. O przyjęciu dziecka spoza gminy, decyduje liczba wolnych miejsc w placówce. Pierwszeństwo w przyjęciu do danego oddziału przedszkolnego mają dzieci z terenu gminy Komorniki.
Zaczytani piątoklasiści
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to dobra okazja, by podzielić się efektami całorocznej pracy uczniów klas 5c i 5d, którzy realizowali szereg działań w ramach innowacji pedagogicznej Lektury nie muszą być nudne! Twórczo o lekturach uzupełniających.
Celem inicjatywy było zmotywowanie dzieci do samodzielnej, uważnej lektury tekstów literackich. Rozwijaniu kompetencji czytelniczych towarzyszyły działania twórcze, dzięki którym młodzi ludzie mogli wykazać się kreatywnością i oryginalnością.
AKCJA ŻONKILE
,,PATRIOTYCZNA AKCJA ŻONKILE 2024''
W ramach szkolnych obchodów rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji organizowanej przez Muzeum POLIN, #AkcjaŻonkile, #ŁączyNasPamięć.
Podczas lekcji historii uczniowie poznali przyczyny, przebieg i skutki powstania w getcie warszawskim, obejrzeli film ,,Zdążyc przed Panem Bogiem'' oraz ,,Muranów- Dzielnica Północna''. Natomiast na lekcji plastyki uczniowie wykonali własnoręcznie żonikle.
InstaLogik
Konkurs InstaLogik V edycja 2023/2024
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 4c Piotr Jerzak został finalistą ogólnopolskiego konkursu InstaLogik. Jest to konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP organizowany przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży.
Z wizytą u stomatologa
Z WIZYTĄ U STOMATOLOGA
W ramach realizacji programu z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 6A odwiedzili klinikę stomatologiczną CANDEO Dental Clinic w Poznaniu. Dzięki uprzejmości Pana Doktora Bartosza Ledy - taty Janka, mogli obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy stomatologa i narzędziami niezbędnymi w jego pracy. Ponadto dowiedzieli się o tym, jak należy dbać o higienę jamy ustnej oraz negatywnym wpływie próchnicy.
MAM TALENT
2Szkolny konkurs "Mam talent"
21 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs „ Mam Talent”, podczas którego uczniowie klas IV-VIII mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się świetnie wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent.
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025panel administratora