Strona główna
Konkurs Plastyczny Motyl - Serce pełne pasji i dobra
W naszej szkole odbył się wyjątkowy konkurs plastyczny pod tytułem Motyl, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Z radością ogłaszamy, że wśród prac uczniów znaleźli się prawdziwi artyści, których dzieła zasłużyły na najwyższe uznanie. Zwycięzcy wykazali się nie tylko dużą kreatywnością, ale również wyjątkową wrażliwością artystyczną. Każda z prac była unikalna, pełna kolorów i emocji, co sprawiło, że wybór tych najlepszych nie był łatwy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. To jednak nie koniec historii. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, pokazali swoje ogromne serca - prace konkursowe zostaną wystawione na sprzedaż podczas szkolnego kiermaszu. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie potrzebujących.
„Wiosna, ach to ty (…)”
W tym roku astronomiczną wiosnę przywitaliśmy kreatywnie, kolorowo i zabawnie. Przygotowywaliśmy się do jej nadejścia kilka dni. Zaczęliśmy już we wtorek, kiedy to uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przynieśli swoje podręczniki, zeszyty i przybory szkolne w bardzo oryginalnych przedmiotach. Były skrzynki na narzędzia, pudelka na pizzę, futerały na instrumenty muzyczne, a nawet skrzynka pocztowa i suszarka na pranie. Wspaniałe pomysły zostały nagrodzone przez Samorząd Uczniowski specjalnymi bonami zwalniającymi jednorazowo z niezapowiedzianej kartkówki lub odpowiedzi ustnej. Środa była dniem pidżamy lub ulubionej maskotki. Dzięki Waszym kolorowym „śpiochom”, szlafrokom i przytulankom w szkole zrobiło się wyjątkowo miło i przytulnie. Udowodniliście, że macie duży dystans do siebie i potraficie wspaniale się bawić. W czwartkowy dzień idola można było spotkać na korytarzach naszej szko
Ogólnopolski turniej taneczny United Dance Arena – gratulacje dla naszych tancerek!
Z przyjemnością informujemy, że podczas ogólnopolskiego turnieju United Dance Arena, który odbył się 8 marca w Mogilnie, dziewczyny z Naszej szkoły osiągnęły niesamowite wyniki!
-
Zosia Surdyk (kl. 5b), Weronika Wąż (kl. 3b) oraz Ola Zbierska (kl. 3b) wraz ze swoim zespołem Bezuma Team Kids 1 zdobyły złoty medal w kategorii Modern 9-12 lat, poziom zaawansowany! To ogromny sukces, który jest efektem ciężkiej pracy i pasji dziewcząt. Brawo!
-
Szkolne Koło Wolontariatu na Mogileńskiej
W sobotę, 22 marca, grupa naszych wolontariuszy, pod okiem pań Magdaleny Przybylskiej, Alicji Walkowiak i Emilii Jędrzejczak, po raz kolejny odwiedziła Zakład Opiekuńczo - Leczniczy przy ulicy Mogileńskiej w Poznaniu. W szkole przygotowali kwiatki wykonane za pomocą długopisów 3D oraz wiosenne gaiki, które stroją teraz sale pacjentów. Nie zabrakło również poezji oraz muzyki - uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki wprowadzające w wiosenny, radosny nastrój przy akopaniamencie gitary.
TYDZIEŃ DLA MÓZGU
Jak co roku w marcu odbywa się TYDZIEŃ DLA MÓZGU. W wielu miejscach w Polsce można wziąć udział w licznych wykładach. U nas w Poznaniu bardzo ciekawe organizuje Polska Akademia Nauk.
W dniach 10-14.03.2025 w naszej szkole również mieliśmy szereg działań. W tym roku motywem przewodnim był RUCH.W szkole przy wejściu pojawiły się informacje z praktycznymi ćwiczeniami, a na lekcjach i zajęciach specjalistycznych odbyły się gry i zabawy.W poniedziałek był DZIEŃ MÓZGOWEJ GIMNASTYKI, we wtorek DZIEŃ TRENINGU PAMIĘCI, w środę - DZIEŃ MYŚLENIA TWÓRCZEGO, w czwartek DZIEŃ RÓWNOWAGI MÓZGU I CIAŁA a w piątek DZIEŃ ZABAWY I LOGICZNEGO MYŚLENIA.Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu zabawach. Dużo uwagi skupiliśmy na zabawach z Musiconem - nasz szkolny koordynator projektu - Karolina Firlej pokazała nowe zastosowania w praktyce podczas zajęć z uczniami. Dzieci bardz
Akcja sprzątania świata przez społeczność szkolną🌍🌳
wraz z wychowawcą, Szkolne Koło Wolontariatu oraz Pani Sołtys zorganizowali, w sobotnie przedpołudnie, akcję sprzątania śmieci.W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, absolwenci, rodzice oraz nauczyciele, którzy wspólnie za
DZIEŃ KOBIET
Tego dnia każda kobieta, i ta mała, i ta duża czuła się wyjątkowo. Przez szkolny radiowęzeł
przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego złożył życzenia, była też specjalna piosenka z dedykacją.
Później świętowaliśmy w klasowym gronie. Chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek drobne
upominki, zabawy, wesołe quizy. Było naprawdę miło… Bardzo dziękujemy��
Polonistyczno-matematyczne zmagania
21 lutego był Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. W naszej szkole panie polonistki zorganizowały międzyklasowy konkurs. Trzyosobowe reprezentacje z klas 4-8 zmagały się z językowymi łamańcami, poprawiały błędy językowe, wykazywały się kreatywnością, tworząc nowe wyrazy z już istniejącego. Okazało się, że wcale nie tak łatwo powiedzieć na jednym wydechu: koszt poczt w Tczewie; przyszedł herbst z pstrągami, słuchał oszczerstw z wstrętem, patrząc przez szczelinę w strzelnicy; czy: i wespół w zespół, by żądz moc móc zmóc.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
19 i 20 lutego odbyło się w naszej bibliotece uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1e. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli ślubowanie, obejrzeli przedstawienie pt.: ,,Słodki sen Pączusia” przygotowane przez uczniów z kółka bibliotecznego. Uczniowie mogli także sprawdzić swoją wiedzę w quizie ze znajomości baśni i bajek oraz zapoznali się z przesłaniem pewnej, zaczarowanej książki. Po takim wystąpieniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie.
Odwiedziny dzieci z przedszkola "Wesoła Kraina"
21 lutego gościliśmy w naszej szkole dzieci z dwóch najstarszych grup z pobliskiego Przedszkola „Wesoła Kraina”.
Po przywitaniu nasi goście wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych udali się na salę gimnastyczną, gdzie uczestniczyli we wspólnych zabawach ruchowych pokonując różne tory przeszkód. Następnie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili m.in. sale lekcyjne, stołówkę, gabinet pielęgniarki i bibliotekę. Dzięki tej wizycie przedszkolaki przekonały się, że w naszej szkole jest bezpiecznie i ciekawie. Mamy nadzieję, że wielu z nich powróci do nas we wrześniu.
Z wizytą w muzeum
13 lutego klasa 2a odwiedziła Muzeum Narodowe w Poznaniu.
Lekcja muzealna miała charakter spaceru po galerii, podczas której dzieci poznały sekrety kolorów podstawowych, pochodnych, ciepłych i zimnych. Próbowały także przeliczać odcienie niektórych barw na prezentowanych obrazach.
Następnie, wykorzystując zdobytą wiedzę, próbowały stworzyć własne dzieła przy pomocy farb.
Klasowy "Mam Talent"/2a
Tuż po feriach odbyła się druga edycja klasowego konkursu Mam Talent. Uczniowie z klasy 2a zaprezentowali swoje talenty i zainteresowania: tańczyli, śpiewali, recytowali wiersze, wykonywali różne akrobacje.
Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli prezentację o ślimakach, przygotowaną przez kolegę
z klasy Jakuba Chady. W nagrodę każdy uczestnik konkursu otrzymał niespodziankę.
Konkurs Logopedyczny
5 marca, z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, w naszej szkole odbył się Konkurs Logopedyczny „Łamańce językowe” skierowany do uczniów klas I-III.
Celem konkursu było rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy i dykcji oraz pobudzanie kreatywności i aktywności językowej dzieci. Dzięki wysiłkom włożonym w gimnastykę języka uczniowie zaprezentowali wylosowane wierszyki łamiące język, a komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:
Trening INPP
Już trzeci rok w naszej szkole prowadzony jest trening INPP.
Ćwiczenia pomagają uczniom w uzyskaniu dojrzałości neuromotorycznej, która jest niezbędna w celu nabywania nowych umiejętności i lepszego radzenia radzenia sobie w procesie edukacyjnym.
Metoda wyhamowywania odruchów została opracowana w latach 70-tych w Instytucie Neuropsychologii w Chester dla dzieci, które przejawiały specyficzne problemy z nauką , takie jak: dysleksja, dysgrafia, ADD, ADHD, nadpobudliwość psychoruchową, trudności z nauką czytania i pisania, zaburzenia koordynacji i równowagi, dużą rozpraszalność uwagi, opóźniony rozwój mowy, spektrum autyzmu.
Dzień Babci i Dziadka w 0d
Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowa okazja, by wyrazić wdzięczność i miłość do najstarszych członków rodziny. W tym roku, obchody tego święta w naszej szkole miały miejsce 13 lutego, tuż przed Dniem Zakochanych, tworząc wspaniałą atmosferę pełną ciepła, radości i wzruszeń.
Uczniowie grupy przedszkolnej 0 d, przygotowali dla swoich ukochanych dziadków wyjątkowy program artystyczny, w którym nie zabrakło piosenek, tańców oraz serdecznych życzeń. Dzieci z zaangażowaniem występowały na scenie, prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne, sprawiając, że dziadkowie poczuli się naprawdę wyjątkowo. Wzruszające były również chwile, gdy znana piosenka Orkiestry Dętej w wykonaniu Haliny Kunickiej wypełniła salę, a niejednemu dziadkowi zakręciła się łezka w oku.Nie zabrakło również zabawnych i pełnych emocji konkurencji, w których dziadkowie mogli wykazać się swoją sprawnością i humorem. W ryw
Konkurs Pieśni Patriotycznej
W środę 12 lutego odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja utworów muzycznych o treści patriotycznej.
Konkurs odbył się w dwóch etapach: I etap dla uczniów klas 1-3 oraz II etap dla
uczniów klas 4-8.
Dzień Zakochanych…
Walentynkowy klimat w naszej szkole czuć już było tydzień wcześniej. Pojawiły się dwa czerwone pudła, do których można było wrzucać walentynki. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i zastanawiali się, czy w tym roku dostaną kartkę z miłym słowem.
14 lutego od rana przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w rolę walentynkowych listonoszy. Gdy emocje już opadły, udaliśmy się na przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy 4a i 8a. Uczniowie klasy 4a stanęli na wysokości zadania i uroczo, z wdziękiem oraz humorem przedstawili poetyckie wypowiedzi o miłości. Nawet fragment “Ślubów panieńskich” wypadł doskonale.
Wyniki konkursu „Walentynkowe serce”
Konkurs „Walentynkowe serce” dobiegł końca, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace zachwyciły nas estetyką wykonania, kreatywnością i różnorodnością użytych materiałów.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Marietta Piotrkowska – klasa 3b
II miejsce – Oliwia Kuciak – klasa 1e
III miejsce – Rozalia Ratajczak – klasa 2d
Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego
Z radością ogłaszamy wyniki Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego!
I miejsce – Olga Godlewska z kl. 8a za interpretację fragmentu prozy Sary Pennypacker „Pax”
II miejsce – Natalia Kuźniarek z kl. 7a za recytację utworu Hanny Niewiadomskiej „Szklanka przechwalanka”
III miejsce ex aequo – Kamila Dzidowska z kl. 7b i Sara Strózik z kl. 8a za wykonanie wiersza Wisławy Szymborskiej „Zdumienie”
Godziny dzwonków
Piątek 04.07.2025panel administratora