Spotkanie warsztatowe dla rodziców
28.02.2024 odbyło się szkolenie: "Jak wspierać dziecko w osiąganiu sukcesów w nauce", które było skierowane dla rodziców dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Rodzice poznali i wykonali ćwiczenia stymulujące funkcje percepcyjno - motoryczne, funkcje wzrokowe i funkcje słuchowe. Ponadto rozmawiano o przyczynach trudności z utrzymaniem koncentracji oraz sposobach na przyspieszenie nauki czytania. W całym spotkaniu motywem przewodnim była potrzeba ruchu, który rozwija mózg.
Zbieramy książki/akcja
" Wszystkie książki można podzielić na dwie grupy: książki na chwilę i na każdą chwilę. " - John Ruskin
Każdy z nas lub ktoś z członków naszej rodziny znajdzie się kiedyś w szpitalu. Pobytowi w szpitalu zawsze towarzyszy stres. Czy to możliwe, że książki mogą pomóc w walce z poczuciem niepokoju u pacjentów?
REKRUTACJA 2024/2025
REKRUTACJA 2024/2025
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
ul. Zespołowa 23 , 62-051 Wiry tel. (61) 10-25-300
ogłasza
zapisy do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025
do klasy pierwszej – dzieci z rocznika 2017 lub 2018 na podstawie zgłoszenia
Rekrutacja
Drzwi otwarte - oddziały przedszkolne
5 lutego o godzinie 17.30 zapraszamy rodziców dzieci z rocznika 2018 na drzwi otwarte. Podczas spotkania omówione zostaną najważniejsze kwestie dotyczące rekrutacji do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025.
Mam Talent
W poniedziałek 30 stycznia odbyła się pierwsza edycja klasowego konkursu Mam Talent. Uczniowie z klasy 1a zaprezentowali swoje zainteresowania: tańczyli, śpiewali, recytowali wiersze, układali flagi państw z kostki Rubika czy wykonywali różne akrobacje. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali historii Titanica, którą opowiedział im kolega z klasy. W nagrodę każdy uczestnik konkursu otrzymał niespodziankę. To był bardzo udany dzień😊
Mistrzostwa zerówek w piłce nożnej
218 stycznia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Zerówek w Piłce Nożnej. O tytuł mistrza zaciekle walczyli uczniowie czterech zerówek. Uczestnicy dali z siebie wszystko, na trybunach gorący doping zagrzewał do walki.
Ostatecznie tytuł Mistrza wywalczyła klasa 0a, drugie miejsce przypadło klasie 0d, zaś trzecie zdobyły wspólnie klasy 0b i 0c. Najważniejsza była dobra zabawa oraz gra w duchu fair play.
Alfabet Braille'a
4 stycznia, obchodzimy Światowy Dzień Braille’a. Alfabet ten, będący pomocą dla osób niewidomych, wymyślony został niemal 200 lat temu przez francuskiego nastolatka Louisa Braille’a. Braille stracił wzrok w wieku niespełna 3 lat w wyniku wypadku, a pismo dotykowe stworzył w wieku 16 lat zainspirowany systemem korespondencji używanym przez francuską armię. System oparty na 6-ciu wypukłych punktach przyjął się wyśmienicie, stając się
oficjalnym pismem stosowanym dziś na całym świecie.
Uczniowie klas trzecich wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Po zapoznaniu ich z pismem Braille’a oraz historią jego twórcy, uczniowie działali praktycznie. Pracując w grupach rozkodowywali przysłowia zapisane alfabetem
Braille’a, następnie przedstawiali je za pomocą ilustracji oraz gestów (kalambury).
Olimpus
14 listopada 2023 roku uczniowie klas 4-8 przystąpili do testów, które miały sprawdzić ich wiedzę na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. Zmierzyli się z trzydziestoma zadaniami o wysokim stopniu trudności. Rywalizowali z dziećmi
z całej Polski – w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej Olimpus wzięło w tym roku szkolnym udział 2228 uczniów z klas 4-6 oraz 688 z klas 7-8. Dzięki wynikom, otrzymanym w ubiegłym tygodniu, mogę z dumą stwierdzić, że nasi wychowankowie osiągnęli świetne rezultaty.
Drużyna na medal
Reprezentacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Gminnej Mikołajkowej Olimpiadzie Sportowej dla klas I-III. Zawody odbyły się w hali sportowej GOSiR w Komornikach.
W turnieju bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie, którzy zdobyli srebrne medale.
Naszą szkołę reprezentowali:
1. Oliwia Wylegała
Wieczornica
4Rok 2023 został ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji 5 grudnia 2023 r. odbyła się w naszej szkole wieczornica poświęcona życiu i twórczości poetki. W przygotowanie tego artystycznego wydarzenia zaangażowali się uczniowie klas szóstych i siódmych. Dzięki klimatycznej scenografii widzowie mogli przenieść się do wypełnionej dźwiękami nastrojowej muzyki Kawiarenki Artystycznej. Przedstawienie przybrało formę wywiadu z noblistką, dzięki czemu goście mieli okazję poznać ciekawostki z życia poetki, a także jej osobiste przemyślenia. Całość była przeplatana fragmentami poezji. Mieliśmy przyjemność wysłuchać przepięknych recytacji następujących utworów: Możliwości, Moralitet leśny, Miłość szczęśliwa, Zdumienie, Kot w pustym mieszkaniu, Niektórzy lubią poezję, Kałuża, Do własnego wiersza, Trzy słowa najdziwniejsze. Aktorzy wspaniale odegrali swoje role, a recytatorzy wzruszyli li
Najpiękniejszy Stroik Świąteczny
15 grudnia odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastyczno- technicznym pt: „Najpiękniejszy
Stroik Świąteczny”.
Koordynatorzy konkursu: Małgorzata Styczyńska, Magdalena Baranowska, Katarzyna Turkot,
Małgorzata Piguła adresowali konkurs do uczniów kl. I-III. Przedmiotem konkursu było wykonanie
stroika świątecznego. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego
Narodzenia, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań plastycznych oraz wrażliwości estetycznej. Stroiki
zostały przekazane na stoisko wolontariuszy na szkolnym kiermaszu. Pozyskane środki zostały
przekazane Towarzystwu Wspierania Chorych i Potrzebujących im. dr Kazimierza Chołogi – Pelikan
oraz na rozbudowę Hospicjum.
Poznańskie Betlejem
W sobotę 16 grudnia podczas Poznańskiego Betlejem, nasze wolontariuszki: Zuzia Kempińska i Julia Sołtysiak z kl. 5c oraz Hania Kempińska i Marysia Forycka z kl. 1a kwestowały na Placu Wolności, na rzecz poznańskiego Hospicjum Palium. Wolontariusze, każdego darczyńcę obdarowywali piernikami, które upiekli podczas warsztatów bożonarodzeniowych. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie.
SZKOŁA Z MISJĄ
Nasza szkoła od wielu lat wspiera fundację pomocy humanitarnej „Redemptoris Missio”. Uczestniczyliśmy w akcjach: „Opatrunek na ratunek”, „Kup pan szczotkę”, „Podaj mydło” czy „Paczka dla niemowlaczka”. Dzięki darom, które przekazaliśmy fundacji mogliśmy pomóc najuboższym mieszkańcom świata. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom za pomoc i wspieranie naszych akcji charytatywnych. Dzięki Państwa wrażliwości i zaangażowaniu nasza placówka otrzymała tytuł SZKOŁY z MISJĄ. Jest to kolejny dowód na to, że razem możemy wiele zdziałać. Dziękujemy!
Świąteczna paczka
Od wielu już lat społeczność naszej szkoły wspiera podopiecznych Hospicjum Palium w Poznaniu. Pamiętamy o nich także w święta.
W tym roku przygotowaliśmy paczki dla czterech pacjentów z hospicjum domowego. Przygotowaliśmy żywność, środki do pielęgnacji ciała, pieluchy i podkłady medyczne. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy choć trochę umilimy im trudy czas choroby.
Świąteczne warsztaty
We wtorek 5 grudnia odbyły się świąteczne warsztaty z udziałem rodziców i uczniów z klasy 1a. Wspólnie wykonaliśmy słodkie domki świąteczne, które można podziwiać w holu naszej szkoły. Śpiewaliśmy także kolędy i piosenki świąteczne, a tata Poli Mrówczyńskiej akompaniował nam na gitarze. Panowała bardzo miła i nastrojowa atmosfera. Bardzo dziękuję rodzicom za ich zaangażowanie.
Przygotowania do kiermaszu
Od początku listopada przygotowywaliśmy się do świątecznego kiermaszu. Robiliśmy ozdoby i dekoracje świąteczne. Całą kwotę z kiermaszu przeznaczymy na rozbudowę Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu.
Motyli Wolontariat
Święto Pyry w klasie 1a
Na początku listopada w naszej klasie odbył się Dzień Pyry. Dzieci dowiedziały się jakie wartości odżywcze ma ziemniak, jak nazywany jest w innych częściach Polski, co to jest stonka ziemniaczana, poznały budowę rośliny i wiele innych ciekawych rzeczy. Potem wykonywały ziemniaczane ludziki i degustowały potrawy przygotowane przez rodziców. To był bardzo udany i pouczający dzień.
Święta tuż, tuż… więc czas na pieczenie pierników...
14 grudnia uczniowie klasy III e piekli pierniki, które przyozdobią klasowy wigilijny stół. Dzieci ugniatały ciasto, rozwałkowywały je na cienkie placuszki, a potem wycinały świąteczne kształty. Pierniki piekły w piekarniku mamy naszych uczennic. Pierniczki wyszły piękne i pyszne.
W przyszłym tygodniu dzieci ozdobią swoje pierniki różnymi lukrami, posypkami i pisakami.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek”
W 2023 roku Instytut Książki realizuje czwartą edycję projektu dla Pierwszaków w całej Polsce - ta odsłona została przygotowana specjalnie dla Uczennic i Uczniów rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. W ramach kampanii co roku uczniowie klas pierwszych otrzymują na własność pięknie wydane Wyprawki Czytelnicze Kampania „Mała książka – wielki człowiek ma charakter ogólnopolski i realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, promując rodzinne czytanie.
W skład tegorocznej Wyprawki Czytelniczej Pierwszaka wchodzi „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa Justyny Bednarek, a także Poradnik dla rodziców i opiekunów pod tytułem „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, mówiący o korzyściach wynikających ze wspólnego czytania.
Nasi pierwszoklasiści zostali już obdarowani książkami, a przy okazji świątecznego
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025panel administratora