Rodziców tegorocznych szóstoklasistów zachęcamy do zapoznoznania się z informacją Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczącą nowej formuły sprawdzianu.
Nawigacja
sprawdzian szóstoklasisty
Profilaktyka
Kurs pierwszej pomocy
W naszej szkole od lat przygotowujemy uczniów do skutecznego udzielania pierwszej pomocy. Każdego roku w programie profilaktyki planowane są działania z tego właśnie zakresu. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził przeszkolony ratownik medyczny współpracujący na co dzień z wielkopolskim oddziałem PCK w Poznaniu. Dzięki współpracy z tą właśnie organizacją uczniowie klas 5 każdego roku biorą udział w powiatowym konkursie „Wiem jak ratować życie”. Etapem przygotowania do konkursu jest właśnie spotkanie z ratownikiem medycznym i profesjonalne szkolenie. Dzięki niemu uczniowie nauczyli się jak w praktyce radzić sobie w sytuacji zagrożenia życia, jak skutecznie reagować w kryzysowym momencie i wreszcie jak sprawnie przeprowadzić akcję ratunkową. Dzięki tego rodzaju akcjom wychowujemy pokolenie ludzi odważnych, wyszkolonych, potrafiących reagować. Ma to bezpośrednie przełożenie na nasze codzienne bezpieczeństwo. A to jest przecież najważniejsze.
Konkurs
Ogłaszamy konkurs na świąteczny znaczek pocztowy
Akcja profilaktyczna
„Bezpiecznie – to wiedzieć i znać”
Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjno-profilaktycznym „Bezpiecznie- to wiedzieć i znać”. W związku z tym w dniu 19.11.2014r do naszej szkoły z pogadanką przybył sierż. szt. Szymon Wiśniewski jako przedstawiciel Komisariatu Policji w Komornikach.
Pan sierżant przedstawił uczniom zagrożenia w ruchu drogowym jakie mogą spotkać ich w drodze do szkoły i z powrotem, powtórzone zostały przy tej okazji numery alarmowe. Przypomniał o zasadach korzystania z rowerów i o elementach podnoszących bezpieczeństwo w jakie powinien być wyposażony rowerzysta i rower. Szczególną uwagę zwrócił na odblaski i kamizelki dzięki którym jesteśmy widoczniejsi dla innych uczestników ruchu drogowego. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły otrzymali opaski odblaskowe co sprawiło dzieciom ogromną radość. Sierżant przypomniał również o zasadach bezpieczeństwa w życiu codziennym tzn. aby nie wpuszczać do domów osób obcych pod nieobecność rodziców, nie wsiadać do samochodów ludzi nieznanych oraz aby nie przyjmować od nieznajomych żadnego pożywienia i słodyczy. Zawsze informować rodziców gdzie wychodzimy i kiedy wrócimy. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji przekazanych przez sierżanta. Pod koniec spotkania dzieci mogły zadawać pytania, na które gość chętnie odpowiadał.
Natalia Sikorska
Zajęcia przyrodnicze
Leśniczy w SP Wiry
Niewątpliwym atutem naszej szkoły jest jej położenie. Bezpośrednie sąsiedztwo Wielkopolskiego Parku Narodowego, świeże powietrze, to naturalne walory przyrodnicze naszej okolicy. Uczniowie często korzystają z zajęć oferowanych przez Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego uczestnicząc w warsztatach i ścieżkach dydaktycznych. Chcąc jeszcze lepiej poznać „skarby przyrodnicze” Wielkopolskiego Parku Narodowego zaprosiliśmy do Naszej szkoły Pana Dariusza Krupińskiego, leśniczego Obwodu Ochronnego Wiry, który przygotował dla najmłodszych uczniów niezwykle ciekawe lekcje dotyczące życia zwierząt w okresie zimowym.
Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta mogą spotkać w lesie, jakim zwierzętom można pomagać a jakie radzą sobie samodzielnie, jak i czym należy dokarmiać ptaki i wiele innych ciekawostek. Wspólnie z Panem leśniczym uczniowie rozpoznawali tropy zwierząt, a także poinstruowani zostali o zasadach zachowania i bezpieczeństwa podczas pieszych wycieczek do WPN.
Ta bardzo cenna lekcja przyrodnicza była znakomitym uzupełnieniem wiadomości przekazywanych podczas lekcji przez nauczycieli. Każdy uczeń na zakończenie otrzymał niespodziankę, a szkoła pięknie wydania albumów na temat Wielkopolskiego Parku Narodowego.
Bardzo dziękujemy dyrekcji WPN za pozytywną odpowiedź na zaproszenie oraz Panu Dariuszowi Krupińskiemu za przeprowadzenie zajęć oraz cenne pamiątki. Już dziś jesteśmy umówieni na zajęcia terenowe w porze wiosennej.
Sławomir Jaworski
Konkurs plastyczny
Dnia 9 listopada w Słońsku został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Krajobraz z Pójdźką". Była to już trzynasta edycja konkursu. Prace zostały nadesłane z całej Polski! Jury Towarzystwa Przyjaciół Słońska nagrodziło prace uczennic z naszej szkoły w kategorii wiekowej klas IV - VI. Z wielką radością informujemy, że I miejsce przyznano Izabeli Przybylskiej z klasy IV c, natomiast III miejsce przyznano Kalinie Szajbe z klasy IV a. Prace zostały wykonane podczas zajęć Koła Plastycznego "Pędzelek" prowadzonych przez nauczyciela plastyki panią Agatę Macudzińską.Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów. :)
Więcej informacji na stronie:
http://www.tps-unitisviribus.org.pl/konkurs-pojdzka
WOLONTARIAT
Wraz z początkiem roku szkolnego swoją działalność rozpoczął Szkolny Klub Wolontariatu. Wolontariusze oraz ich opiekunowie już we wrześniu nawiązali ścisłą współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem. Owocem tej współpracy była zbiórka żywności, pieniędzy która odbyła się 16 października 2014 roku. Cała akcja zorganizowana została pod hasłem "Wrzuć złotówkę na grochówkę" w ramach Światowego Dnia Walki z Głodem . Cały dochód o łącznej sumie 384,38zł został przeznaczony na Kampanię Walki z Głodem.
Wolontariat szkolny wspierał dotychczas nie tylko osoby głodujące, ale również zadbał o ład i porządek na
cmentarzu w Wirach, w ramach "Akcji Znicz". Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz dobrym sercom rodziców, na najbardziej zaniedbanych grobach zaświeciły płomyki zniczy, a panujący bałagan odszedł w niepamięć. Dzięki temu w Dniu Wszystkich Świętych pamiętaliśmy o wszystkich zmarłych.
Za pomoc, wsparcie i udział w prowadzonych akcjach dziękujemy wszystkim tym, którzy choćby w niewielkim stopniu dołożyli starań, aby nas wspomóc. Oddzielne podziękowania kierujemy do naszych wolontariuszy za ich zaangażowanie, zapał oraz nieocenioną pomoc.
Natalia Sikorska, Anna Szajek
UROCZYSTOŚCI
Święto Niepodległości
Dnia 11 Listopada uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Niepodległości uczestnicząc w uroczystych obchodach święta w Komornikach. Od wielu już lat po mszy świętej za Ojczyznę odprawianej w kościele w Komornikach ma miejsce uczczenie pamięci osób, które poległy walcząc o wolność naszego kraju w Ogrodzie Pamięci w Komornikach. Po odśpiewaniu hymnu i wysłuchaniu krótkiej przemowy o randze Święta Niepodległości, odbyło się składanie wiązanek pod pomnikami pamięci. Licznie zebrani goście, władze gminy i mieszkańcy oddali cześć poległym za Ojczyznę.
Przy okazji święta wspomniano również o ogromnym znaczeniu jakie miało dla naszego kraju Powstanie Wielkopolskie. Ponieważ nasza szkoła nosi od tego roku imię Powstańców Wielkopolskich, Samorząd Uczniowski naszej szkoły złożył również hołd powstańcom przy tablicy pamiątkowej w naszej miejscowości. Niech to będzie mała lekcja historii naszej gminy i regionalnego patriotyzmu.
Opiekun Samorzadu Uczniowskiego
Izabela Witkowska
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
O wolności z radością
W piątek, 7 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Babcia Madzia i dziadek Jędrzej opowiedzieli swoim wnuczętom (Klaudii, Sebastianowi i Wojtkowi) oraz zgromadzonej publiczności o okolicznościach utraty ziem i odzyskania wolności. O bezwzględnych zaborcach i dzielnych powstańcach, o dowódcach i zwykłych ludziach, którzy w obronie swojego kraju i języka tracili wszystko, co mieli najważniejsze: bliskich, zdrowie, a nawet życie. Ich niedola i poświęcenie budzą w nas podziw i szacunek, ale trzeba pamiętać, że to przecież radosne święto. Dlatego właśnie po smutnych opowieściach i patriotycznych pieśniach odśpiewanych przez klasę 5 b, przyszedł czas na wesołą piosenkę „Kocham Cię, Polsko!”. Patriotą można być w każdym czasie, a powodów, za które powinniśmy kochać swój kraj i powodów do dumy jest mnóstwo: od Sukiennic, przez kolędy świąteczne, a na Małyszu skończywszy. Pamiętamy o tych, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnym kraju i jednocześnie cieszymy się z ich triumfu. Wystąpiły klasy: 5 a i 5 b.
J. Lisik, B. Stempczyńska
SPORT
Zwycięstwo w Finale Gminnym
„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.
Dnia 04 listopada 2014 r. na boisku Orlik w Wirach odbył się turniej piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” U-12 chłopców i dziewcząt. Do zawodów przystąpiły reprezentacje szkół podstawowych z Plewisk, Wir i Komornik. Zespoły rywalizowały systemem ,, każdy z każdym”. Mecze trwały 2x10 minut. Młodzi piłkarze Naszej szkoły po bardzo dobrej grze zajęli pierwsze miejsce i awansowali do finałów powiatowych. Gratulacje dla piłkarzy!!!
Z dziewczyn najlepsze okazały się Komorniki i to one awansowały do kolejnego etapu rozgrywek.
Wyniki meczów (chłopcy):
SP Wiry-SP Plewiska 3:1
SP Komorniki- SP Plewiska 1:3
SP Komorniki-SP Wiry 0:2
Wyniki meczów (dziewczyny):
SP Komorniki-SP Wiry 7:0
Kolejność końcowa turnieju(chłopcy):
1. Szkoła podstawowa w Wirach 6 pkt.
2. Szkoła podstawowa w Plewiskach 3 pkt.
3. Szkoła podstawowa w Komornikach 3 pkt.
Krzysztof Błaszczyk
SPORT
Piłkarze w Wirach
W czwartek, 16 października na boisku sportowym Orlik w Wirach spotkały się drużyny piłkarskie z trzech ościennych gmin: Komornik, Lubonia oraz Mosiny. Byli to uczniowie szkół podstawowych z Komornik, Plewisk, Lubonia (SP nr 3), Krosna (Gmina Mosina) oraz Wir. Blisko 50 zawodników wraz z trenerami przyjechało do nas, aby sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie podczas III Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wirach.
Prognozy meteorologiczne na drugi tydzień października nie wróżyły najlepszych warunków atmosferycznych. Pogoda jednak miło nas zaskoczyła. Po oficjalnym otwarciu turnieju przez gospodarza – Pana dyrektora
Janusza Judzińskiego, chłopcy z kategorii wiekowej U-10 rozpoczęli sportową rywalizację systemem „każdy z każdym”. 10 dwunastominutowych spotkań wyłoniło zwycięzcę. Rywalizacja, która przebiegała w duchu fair-play do ostatniego spotkania budziła dużo emocji. Tylko jedna z drużyn okazała się niepokonana. W tym roku był to zespół z Wir. O pierwszym miejscu zdecydował mecz z piłkarzami SP Komorniki, którzy ostatecznie z wynikiem 9 pkt zajęli 2 miejsce przegrywając jedynie z Wirami.
Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany bramkarz drużyny z Komornik, natomiast o tytuł najlepszego strzelca walczyło aż trzech zawodników: M. Budych z komornik, Tomasz Rogaliński z Wir oraz zwycięzca tej rywalizacji, Kuba Maćkowiak, również z Wir.
Oto końcowa tabela zawodów:
M
Drużyna
I
II
III
IV
PKT
BR
1
SP Wiry
3
3
3
3
12
11-5
2
SP Komorniki
3
3
3
0
9
9-7
3
SP Plewiska
0
0
1
3
4
7-7
4
ZS Krosno
0
1
0
1
2
6-9
5
SP nr3 Luboń
0
1
0
0
1
5-10
Dziękujemy zawodnikom oraz trenerom za udział w zawodach. Mamy nadzieję, że w podobnym składzie uda nam się spotkać już za rok, na IV Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wirach.
Dziękujemy także Dyrektorowi GOSIR Komorniki za pomoc w zorganizowaniu turnieju. ZDJĘCIA Z TURNIEJU
Organizatorzy turnieju:
Sławomir Jaworski
Krzysztof Błaszczyk
Uroczystości szkolne
Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 14 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Podobnie jak w poprzednich latach Samorząd Uczniowski przygotował dla Dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły uroczystą akademię. Uczniowie chcieli w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność za trud ponoszony przez nauczycieli w przekazywaniu im wiedzy i kształtowaniu ich postaw. Młodzi aktorzy najpierw wcielili się w postacie pań nauczycielek, które dzielą swą pracę pomiędzy uczeniem młodego pokolenia, a wypełnianiem niezliczonej ilości papierów. Następnie przedstawili różne przypadki jakie zdarzają się wśród braci uczniowskiej: Żarłacz Śniadaniowy, Odpisywacz Zaciekły, Zaśmiecacz Haniebny, Przemądrzalec Samoprzylepny i wiele innych.
Występy uczniów urozmaicone zostały piosenkami skrzętnie dobranymi do scenariusza. W przedstawieniu wzięły też udział dziewczynki z klas czwartych, które zaprezentowały nam swój najnowszy taniec. Na koniec uczniowie rozdali drobne upominki wykonane przez nich własnoręcznie.
Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie w uroczystość.
Opiekun SU
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
Dzień Edukacji Narodowej jak co roku był uroczyście obchodzony w naszej szkole. Jednak pozostanie on w pamięci szczególnie uczniom klas pierwszych, które tego dnia zostały przyjęte przez Dyrekcję w obecności starszych kolegów oraz grona pedagogicznego do społeczności Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach.
Po części artystycznej i złożeniu ślubowania, Pan Dyrektor Janusz Judziński kolejno pasował na ucznia każdego pierwszoklasistę, za pomocą symbolicznego dotknięcia wielkim ołówkiem. Uczniowie otrzymali na pamiątkę dyplomy oraz stali się posiadaczami swoich pierwszych legitymacji szkolnych.
W dniu rozpoczęcia przygody ze szkołą oraz w każdym kolejnym, życzymy naszym pierwszakom wiele sukcesów oraz samych radosnych chwil.
Marta Pawlak
INFORMACJE
SMUTNA WIADOMOŚĆ
Dnia 10 października z głębokim żalem pożegnaliśmy ucznia naszej szkoły Jakuba Górniaka. Wszyscy, którzy znali Kubusia, wiedzą, że był uśmiechniętym i życzliwym chłopcem, dlatego chcemy, aby taki pozostał już na zawsze w naszej pamięci. Wobec nagłej straty, która spadła na Rodzinę, niełatwo znaleźć słowa pocieszenia. Prosimy przyjąć od nas wyrazy najszczerszego współczucia.
Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Rodzice wraz z Uczniami
Profilaktyka
Nie daj się psu!
7 października wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach na temat sposobów zachowania się w kontakcie z niebezpiecznym psem. Wielu naszych uczniów wraca do domu samodzielnie, a Wiry to teren wiejski, na którym nie sposób uniknąć kontaktu z psem. W ostatnim okresie docierały do nas sygnały o błąkających się po okolicy, bezpańskich psach. Pomimo wsparcia Straży Gminnej, która na każdy tego rodzaju sygnał bezzwłocznie reaguje podjęliśmy decyzję o potrzebie „przeszkolenia” naszych uczniów z zakresu sposobów reagowania w kryzysowej sytuacji jaką jest spotkanie z nieznanym psem.
Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli wielu przydatnych informacji, takich jak: po czym można poznać psa, który nie chce zrobić nam nic złego, jak zachować się gdy dojdzie do ataku, w jaki sposób wykorzystać plecak szkolny, jakie sygnały „wysyła” agresywny pies, w jaki sposób wezwać pomoc, jak odwrócić uwagę psa, itp.
Warsztaty były tym bardziej wyjątkowe, gdyż głównym ich bohaterem był specjalnie szkolony owczarek niemiecki.
Miejmy nadzieję, że zdobyta podczas warsztatów wiedza nie będzie musiała być nigdy wykorzystana. Gdyby jednak doszło do niechcianego kontaktu z czworonożnym (nie)przyjacielem będziemy wiedzieli jak uchronić się przed niebezpieczeństwem.
Za zorganizowanie dla naszych uczniów tych niezwykle ważnych zajęć dziękujemy firmie PACHMEX.
Sport
W dniu 12.10.2014 roku ruszyła III Kolejka Międzynarodowej Ligi Taekwondo Wesołek Cup. W zawodach, które odbyły się w Jarocinie udział wzięły trzy uczennice naszej szkoły: Bogna Mika, Anna Pawłowska i Amelia Strózik. Uczennice klasy IIa godnie reprezentowały sekcję taekwondo AZS Poznań, działającą od kilku lat w naszej szkole. Dziewczynki, Ania i Amelka, przywiozły z zawodów dwa srebrne medale. Dobrego występu pogratulować należy Bognie, która debiutowała na zawodach o takiej randze. Osiągnięcia naszych zawodników są efektem ciężkiej pracy na treningach prowadzonych przez najlepszych trenerów klubu AZS Poznań: Agnieszka Sokolińska, Paweł Klój i Waldemar Łakomy. Wychowankowie klubu AZS Poznań zdobywają tytuły mistrzów Europy.
Kto wie, może i w naszej sekcji trenują przyszli Mistrzowie.
Tego życzymy zarówno Ani, Bognie i Amelce, jak i pozostałym trenującym dzieciom.
Dzień Chłopca
Świetlikowy Dzień Chłopca
W dniu 29.09.2014 roku w świetlicy odbyła się impreza z okazji Dnia Chłopca. Całą uroczystość rozpoczął taniec przygotowany przez uczennice do piosenki "Toca toca". Podczas zabawy chłopcy mogli wykazać się swoimi zdolnościami i zaprojektować, a następnie zbudować zamek z rolek po papierze.
Podczas zmagań chłopców, dziewczynki oczami wyobraźni tworzyły wizerunek swoich kolegów w przyszłości.
Całą zabawę zakończyły hulańce w rytm ulubionych przebojów dzieci.
Sport
4 października 2014r. uczennica naszej szkoły Ania Pawłowska wzięła udział w międzynarodowym turnieju taekwondo Sokol Cup w Czechach - Hradec Kralowe. Z turnieju przywiozła brązowy medal oraz mnóstwo niesamowitych wrażeń. Był to jej debiut na arenie międzynarodowej, Na macie Ania stoczyła bardzo wyrównaną, stojącą na wysokim poziomie walkę. Życzymy Ani i jej trenerom kolejnych sukcesów i gratulujemy odwagi i siły walki. Trzymamy kciuki za Anię i pozostałych sportowców z naszej szkoły, aby kolejne turnieje i zawody przyniosły sukces i zadowolenie.
Konkurs
Wraz z początkiem roku szkolnego na nowo rozpoczęły się poszukiwania talentów wśród dzieci uczęszczających do świetlicy. W pierwszym tygodniu września został ogłoszony konkurs plastyczny pod tytułem: „Mój wakacyjny komiks”. Temat zaciekawił naszych małych artystów, co odzwierciedliła ilość nadesłanych prac. Organizatorki konkursu oceniały zarówno fabułę komiksu jak i wykonanie ilustracji.
Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce: Matylda Moskal kl. 2a, Anna Pawłowska kl. 2a
II miejsce: Antoni Kutkowski kl. 1b
III miejsce: Amelia Stróżik kl. 2a
Serdecznie gratulujemy!
M. Baranowska, A. Rał
Uroczystość nadania imienia szkole
W piątkowe popołudnie 12 dnia września, na placu przed budynkiem głównym Szkoły Podstawowej w Wirach uczestniczyliśmy w wyjątkowym wydarzeniu – Uroczystości nadania szkole imienia Powstańców Wielkopolskich.
Wśród zaproszonych znaleźli się wyjątkowi goście - Pani wicekurator oświaty w Poznaniu, Wójt Gminy Komorniki, Przewodniczący Rady Gminy, Pracownicy Gminy Komorniki oraz członkowie Rady Gminy, Dyrektorzy oraz Wicedyrektorzy szkół i przedszkoli Gminy Komorniki, Dyrektor Domu Kultury oraz Dyrektor GOSIR w Komornikach, Sołtysi Wir i Łęczycy wraz z członkami Rady Sołeckiej, Komendant Komisariatu Policji w Komornikach oraz osoby, które od lat związane były z naszą szkołą, a wśród nich: Pani Dyrektor Bożena Molińska, żona byłego Dyrektora Ireneusza Kasperkowiaka, wieloletnia nauczycielka Pani Irena Kasperkowiak oraz inni nauczyciele.
Nie zabrakło także rodzin powstańców wielkopolskich z naszego rejonu. Licznie przybyli wnukowie i prawnukowie bohaterów sprzed blisko 100 lat. W uroczystości wzięli udział także uczniowie oraz nauczyciele.
Przewodniczący Rady Gminy, Pan Marian Adamski odczytał treść uchwały Rady Gminy o nadaniu imienia Szkole w Wirach, po czym wspólnie z Dyrektorem szkoły, Panem Januszem Judzińskim, Wójtem Gminy Komorniki, Panem Janem Brodą, Przewodniczącą Rady Rodziców, Panią Anetą Siwińską oraz uczennicą Amelią Olejnik, której przodek walczył w Powstaniu Wielkopolskim dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej, która od teraz zdobić będzie główny hol naszej szkoły.
Po części oficjalnej, uczniowie wystąpili w przejmującym przedstawieniu, które w symboliczny sposób przybliżyło historię okresu zwycięskiego powstania. Sam moment zwycięstwa upamiętniony został salwą armatnią.
Ostatnim akcentem przedstawienia było odczytanie przez przedstawiciela Grupy Rekonstrukcji Historycznej III Bastion Grollman nazwisk Powstańców Wielkopolskich z Wir i Łęczycy.
Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście.
Uroczystość zwieńczona została przyjemnym poczęstunkiem dla zaproszonych gości oraz uczniów.
Dziękujemy w tym miejscu gościom - za przybycie na tą jakże ważną dla nas uroczystość, organizatorom, w szczególności Paniom Wandzie Rosińskiej, Joannie Ostrowskiej oraz Joannie Dybizbańskiej Nowak– za przygotowanie części artystycznej, a także uczniom, którzy wystąpili w przedstawieniu.
Dziękujemy także wszystkim, którzy zaangażowali się w działania związane z nadaniem imienia szkole.
Galeria z uroczystości:ALBUM
Sprawdzian szóstoklasisty
Rodziców oraz uczniów klas VI zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi sprawdzianu szóstoklasisty
w roku szkolnym 2014/2015
Ważne terminy:
Do 30.09 rodzice (prawni opiekunowie) uczniów klas VI mają czas na złożenie pisemnej deklaracji ze wskazaniem języka obcego nowożytnego, z którego uczeń przystąpi do części drugiej sprawdzianu (w przypadku, gdy uczeń uczy się, jako przedmiotu obowiązkowego, więcej niż jednego języka obcego; Załącznik nr 1a
Do 15.10 Ostateczny termin przedłożenia dyrektorowi szkoły opinii/orzeczeń poradni psychologiczno pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej
Do 15.11 Termin przedłożenia przez rodziców (prawnych opiekunów) dyrektorowi szkoły pisemnego oświadczenia o rezygnacji z prawa do przystąpienia do sprawdzianu w warunkach i formie dostosowanych do dysfunkcji ucznia.
Do 31.12 Złożenie przez rodziców (prawnych opiekunów) ucznia dyrektorowi szkoły pisemnej deklaracji o zmianie języka obcego nowożytnego wskazanego w deklaracji na inny język obcy, którego uczeń uczył się jako przedmiotu obowiązkowego w szkole Załącznik nr 1b