Nawigacja
Zarządzenia dyrektora
Szanowni Państwo,
W zakładce kształcenie zdalne znajdą Państwo komunikaty dotyczące organizacji pracy szkoły w czasie kształcenia zdalnego. W tym miejscu mogą Państwo również zapoznać się z zarządzeniami dyrektora szkoły.
Zarządzenia znajdą Państwo również klikając w poniższy link
komunikat Dyrektora Szkoły
Szanowni Państwo,
Od poniedziałku, 9 listopada zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III. Jednocześnie do 29 listopada br. przedłużone zostało zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII.
Bez zmian pracują oddziały przedszkolne.
Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoła zapewnia również opiekę w świetlicy szkolnej dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
"Serdeczna karteczka"- projekt edukacyjny
Uczniowie klas 2b, 2d oraz 3a w roku szkolnym 2020-2021 biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Serdeczna karteczka”.
Głównym celem projektu jest wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym wśród dzieci kształtowane są postawy prospołeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii i szacunku. Poprzez wykorzystywanie różnych technik plastycznych, dodatkowo rozwijana jest aktywność twórcza i kreatywność każdego dziecka. Uczeń wzbogaca swoją wiedzę o różnych zawodach i ich funkcji w społeczeństwie.
Projekt trwa od października 2020 do maja 2021. Nauczyciel w ramach projektu przeprowadza zajęcia, które mają przybliżyć daną osobę poszczególnego miesiąca. Podsumowaniem zajęć jest własnoręczne wykonanie przez ucznia kartki dla tej osoby.
W październiku wykonujemy kartki dla Pracowników Ochrony Zdrowia.
W listopadzie dla kucharzy, restauratorów.
W grudniu dla Seniorów.
W styczniu dla Wolontariuszy.
W lutym dla Ukochanej Osoby.
W marcu dla Aktora.
W kwietniu dla Pracowników Ochrony Środowiska.
W maju dla Osób związanych z promowaniem czytelnictwa.
Koordynator projektu dostarcza serdeczne karteczki do „bohatera miesiąca” .
W październiku wykonaliśmy karteczki dla „Pracowników Ochrony Zdrowia”.
Starannie wykonane karteczki jako forma podziękowania za ciężką pracę, szczególnie w czasie pandemii, trafiły do pracowników Oddziału Urologii z Pododdziałem Chirurgii Onkologiczno - Urologicznej Szpitala MSWIA w Poznaniu.
koordynator projektu
Paulina Małasiewicz
Dzień Dyni
Dzieci z grupy 0 c i 0 d na koniec jesiennych zbiorów postanowiły, by dynia - królowa warzyw, miała swoje święto.
Dzieci poznały różne gatunki dyń, segregowały je i układały według wielkości, tworząc tor przeszkód. Dowiedziały się, ze z dyni można zrobić pyszne placki oraz zupę dyniową. W sali wykonały „Dyniowe Stworki".
Kinga Studzińska, Magdalena Baranowska
2
Klasowy konkurs recytatorski
W piątek 23 października uczniowie klasy 1c wzięli udział w klasowym konkursie recytatorskim. Motywem przewodnim były wiersze Juliana Tuwima. Najchętniej wybierane były utwory pt. „Okulary”, w którym to dzieci wcielały się w rolę roztargnionego pana Hilarego, „Abecadło”, „Kotek” czy „Bambo”. Podczas występów oprócz doskonałej gry aktorskiej nie zabrakło ciekawych rekwizytów, przez co bardzo trudno było wyłonić zwycięzcę konkursu.
Jednak na podium stanęli:
I miejsce Karol Banasik jako dynamiczny Pan Hilary ,
II miejsce Jola Sobkowiak jako czarnoskóry Bambo nie do poznania,
III miejsce Hania Studzińska również ze swoimi „Okularami”,
zaś na wyróżnienie zasłużył Tymek Oblizajek, który pięknie wyrecytował „Abecadło”,aż z pieca spadło.
Wszyscy uczestnicy w nagrodę otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.
Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym Pierwszakom odwagi i aktorskiego debiutu.
M. Pawlak
Komunikat dyrektora szkoły
Szanowni Państwo,informujemy, że w dniu wczorajszym (25.10.2020) otrzymaliśmy informację od nauczyciela klas 4-8, o pozytywnym wyniku testu na covid -19. Jednocześnie informujemy, że nauczyciel był nieobecny w szkole od dnia 16 października (zwolnienie lekarskie) i w chwili obecnej przebywa w izolacji. Obecnie próbujemy poinformować o tym fakcie Sanepid. O ewentualnych decyzjach Sanepidu będziemy Państwa na bieżąco informowali.
Komunikat dyrektora szkoły
Informujemy, że zgodnie z zapowiedzą Prezesa Rady Ministrów od 26 października, na okres 2 tygodni klasy 4 - 8 przechodzą na nauczanie w trybie zdalnym. Oddział przedszkolny oraz klasy 1 - 3 pracują w trybie stacjonarnym zgodnie z planem lekcji. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji kształcenia zdalnego zostaną przesłane jutro. Jednocześnie dementujemy, jakoby jakikolwiek nauczyciel lub inny pracownik szkoły był zakażony koronawirusem. Informujemy, że ze względu na potwierdzony wynik jednego z uczniów klasy 7 - jedna z klas 7 wraz z osobami współzamieszkującymi przebywa na kwarantannie domowej do poniedziałku włącznie.
Palcem po mapie - projekt w świetlicy szkolnej
Nowy rok szkolny w naszej świetlicy rozpoczął się pod hasłem "Palcem po mapie". Taki bowiem tytuł nosi projekt, który realizować będziemy aż do czerwca. W ramach projektu wybierzemy się w podróż po całej kuli ziemskiej, a nawet dalej...We wrześniu przyglądaliśmy się naszej planecie z perspektywy kosmosu. Odbyliśmy lot promem kosmicznym, aby poznać planety układu słonecznego i inne ciała niebieskie. Następnie, wylądowawszy na Ziemii wiele tysięcy lat temu, przyjrzeliśmy się jej budowie i niezwykle ciekawej historii. Poznaliśmy nawet dinozaury! Po przeanalizowaniu życia ludzi pierwotnych doszliśmy do wniosku, że nasze jest naprawdę luksusowe.Teraz, gdy znamy już budowę i historię naszej planety, bedziemy podróżować po kolejnych kontynentach. Na razie poznajemy Polskę i jej sąsiadów, ale już w listopadzie ruszamy poza Europę. Jesteście ciekawi gdzie się wybierzemy?
My bardzo! Czekajcie na kolejne relacje z naszych podróży! Do usłyszenia!
B. Mazur
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
Od 2001 roku w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania.
W naszej szkole, dzieci z klas 0-3 również uczestniczyły w tej akcji. W tym dniu uczniowie czytali na głos fragmenty wybranych przez siebie książek, rozmawiali na temat korzyści płynących z głośnego czytania oraz zachęcali swoich kolegów do przeczytania zaprezentowanych pozycji książkowych.
Rodzice wspierali inicjatywę poprzez „łapanie” swoich dzieci na czytaniu (akcja „Przyłapani na czytaniu”).
Nauczyciele klas 0-3
4
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
„Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o honor mojej szkoły i klasy... ”.
Ten szczególny dzień miał miejsce w piątek 25 września, kiedy to uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Uroczystość odbyła się w obecności Pana Dyrektora Janusza Judzińskiego oraz Pani Wicedyrektor Aliny Gryń. Po części artystycznej, nastąpiło ślubowanie, w dalszej części pierwszoklasiści kolejno zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, medal oraz swoją pierwszą szkolną legitymację. Życzenia oraz upominki umiliły im ten szczególny dzień. Nie zabrakło oczywiście wspólnych pamiątkowych zdjęć.
Po części oficjalnej, odbyła się część zadaniowa, w której każdy uczestnik zdobywał punkty dla klasy poprzez rozwiązywanie wylosowanej uprzednio zagadki, czy zadania do wykonania. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w wykonywanie powierzonych zadań. Wspólnymi siłami udało się znaleźć odpowiedź nawet na najtrudniejsze pytania. Po rozwiązaniu zadań nadszedł czas na wspólny poczęstunek, przy którym szczęśliwe Pierwszaki mogły porozmawiać i podzielić się wrażeniami. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.
Marta Pawlak
KAPSUŁA CZASU
Klasa 2c, razem ze swoją panią, stworzyła kapsułę czasu. Dzieci umieściły w niej informacje: do jakiej chodzą szkoły, ile uczniów jest w klasie, kto jest ich wychowawcą oraz o tym co obecnie dzieje się
w Polsce i na świecie, m.in. o trwającej obecnie pandemii itp. Potem dzieci opisywały, jak ich zdaniem będzie wyglądała szkoła za 30 lat. Trzeba przyznać, że były bardzo pomysłowe... Pisały o budynku szkolnym w kształcie jajka, o ławkach z czekolady, hologramach
i robotach. Wyobrażają sobie, że w szkołach będą baseny, korty tenisowe oraz kina. Zadanie sprawiło dzieciom wiele radości. Następnie razem z panem Jankiem – naszym niezastąpionym panem woźnym, zakopaliśmy kapsułę na boisku szkolnym. Wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi, na ile ich wyobrażenia się sprawdzą😊 Czas pokaże…Ewa Nawrocka
POWITANIE JESIENI
W środę, 23 września klasa 2c powitała Panią Jesień. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane w jesienne kolory. Na głowach założone miały piękne kapelusze i wianki, które same ozdobiły darami jesieni. Tego dnia na dzieci czekało dużo atrakcji. Najpierw z pomocą pani wychowawczyni przygotowały płyn z którego powstają bańki mydlane oraz narzędzia do ich robienia. Później na boisku szkolnym puszczały bańki oraz szukały zadań, które zostawiła dla nich Pani Jesień. Wszystkie zadania wykonały wzorowo, a w nagrodę otrzymały słodką niespodziankę – prezent od Pani Jesieni.
Ewa Nawrocka
ERASMUS +
W ubiegłym roku nasza szkoła po raz kolejny rozpoczęła poszukiwania partnerów chętnych do międzynarodowej współpracy szkół na platformie eTwinning. Nasze zainteresowanie wzbudziła propozycja przystąpienia do współpracy w ramach europejskiego programu Erasmus+. To już drugi projekt, w którym nasza szkoła będzie brała udział. Po kilku miesiącach intensywnej pracy zostaliśmy poinformowani, że wniosek został pozytywnie oceniony przez Unię Europejską. Wraz z początkiem nowego roku rozpoczynamy działania w projekcie: „Statistic in Real Life”. Koordynatorem jest szwedzka szkoła z Staffanstorp, partnerami: szkoła w Grecji (Kalamata), Hiszpanii (Segura de Leon), Portugalii (Alijo) i nasza szkoła. Głównym tematem projektu jest zastosowanie statystyki w życiu codziennym. Każda szkoła ma za zadanie zakupić stację meteorologiczną, dzięki której uczniowie będą uczyć się prawidłowo odczytywać, zapisywać i interpretować dane statystyczne związane z pogodą. W szerszym rozumieniu projektu we współpracy z naszymi partnerami będziemy poznawać sposoby odnawialnych źródeł energii, sposoby oszczędzania i rozsądnego gospodarowania zasobami wodnymi. Będziemy mówić o sposobach segregowania śmieci i ich ponownego wykorzystania, o zmianach klimatycznych związanych z działalnością człowieka w świecie. W ramach projektu planowane są spotkania online uczniów i wyjazdy międzynarodowe. Wszelkie działania będą rejestrowane i umieszczane na platformie TwinSpace. Przed nami dwa lata wzajemnej współpracy, nawiązywania nowych znajomości oraz poznawania ciekawych zwyczajów i tradycji panujących w poszczególnych krajach.
koordynator projektu
Izabela Witkowska
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE”
Uczniowie klas 3a i 3c zgłosili swój udział w/w projekcie.
Głównym celem projektu jest:
- Wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne.
- Inicjowanie i popularyzowanie kreatywnych zabaw i dziecięcej twórczości plastycznej.
Pierwszym tematem prac, które tworzyły dzieci w ramach projektu była KROPKA (15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki). W tym dniu uczniowie poznali historię nieśmiałej dziewczynki, która uwierzyła w siebie i odkryła swój talent plastyczny. A wszystko zaczęło się od narysowania małej kropki... Nasze dzieci kreatywnie działały i bawiły się, odkrywały talenty i odważnie prezentowały swoje dzieła.
Halina Nowicka, Alicja Żurawiak
3
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „EMOCJA” wspierający rozwój społeczny i emocjonalny dzieci i młodzieży.
Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią w roku szkolnym 2020/2021 będą brać udział w III edycji projektu edukacyjnego „Emocja”.
Głównym założeniem projektu jest pokazanie dzieciom, że ludzie nie tylko różnią się od siebie wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem, etc., bo nie wszystkie różnice widać gołym okiem np. choroby serca, autyzm, cukrzycę.
Dlatego, aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do inności, powstał ten projekt.Cele ogólne projektu to:
Kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym wobec inności.
• Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości.
• Aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie inności u innych osób.
• Wychowanie do wartości takich jak tolerancja, akceptacja, wyrozumiałość, szacunek
i wrażliwość.
Dominika Kaczmarek
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI – 15 WRZEŚNIA
Uczniowie klasy 3b 15 września obchodzili w klasie Dzień Kropki
– czyli święto kreatywności, odwagi i dobrej zabawy.
Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w ubraniach w kropki, obejrzeli film „The Dot”- kropka, który był wstępem do rozmowy na temat dziecięcych talentów i, że każdy z nas ma w sobie ukryty talent. W tym dniu największą niespodzianką była praca z aplikacją Quiver, która umożliwiła uczniom fajną zabawę. Na specjalnie wydrukowanej karcie uczniowie pokolorowali kropki według własnego uznania i za pomocą aplikacji zainstalowanej na tablecie ożywialiśmy nasze kropki.
Zobaczcie sami :).
Dominika Kaczmarek
OGÓLNOPOLSKA AKCJA CZYTANIA DZIECIOM
W miesiącu wrześniu uczennica klasy 3b Małgorzata Blicharska wraz z wychowawczynią
p. Dominiką Kaczmarek wzięły udział w ogólnopolskiej akcji czytania dzieciom, której organizatorem jest Instytut Wspierania Rozwoju.
Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Każdy wolontariusz biorący udział w akcji miał za zadanie nagrać kilkuminutowy film, w którym czyta wybrany przez siebie fragment książki. Małgosia przeczytała fragment książki „Pamiątki Detektywa Pozytywki” autorstwa Grzegorza Kasdepki, a pani Dominika przeczytała fragment książki „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Filmy w najbliższym czasie będą dostępne na stronie organizatora - https://www.facebook.com/IWR.Szkolenia. Zachęcam wszystkich uczniów do obejrzenia nagrań.
Dominika Kaczmarek
Ubezpieczenie
Drodzy rodzice,
Decyzją Rady Rodziców w roku szkolnym 2020/2021 możliwe jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej "PZU Edukacja"
Polisa ubezpieczenia jest zawarta w pełnym zakresie od wszystkich ryzyk i jest to polisa grupowa, tak jak w latach poprzednich.
Płatność za polisę wykonuje rodzic osobiście zgodnie z danymi blankietu.
Suma ubezpieczenia na dziecko wynosi 15 000 PLN, Wariant II pełen zakres.
Numer polisy: 1052736407Okres ubezpieczenia : od 1.09.2020 -31.08.2021
Termin dokonania opłaty za ubezpieczenie: do 7.10.2020
Składka: 62,43 złSzczegółowe warunki ubezpieczenia wraz z blankietem wpłaty znajdują się w załącznikach.
Dokument_informacyjny o dystrybutorze ubezpieczeń.docx
Dokument o produkcie ubezpieczeniowym_NNW_PZU_Edukacja.pdf
Skan polisy.pdf
Szablon informacyjny Szkola Wiry.pdf
Zebrania
Zapraszamy na pierwsze w tym roku zebrania dotyczące organizacji roku szkolnego 2020/2021.
9.09. - środa
Oddziały przedszkolne - godzina 17.00
klasy 1 - godzina 18.30
10.09. - czwartek
klasy 2 - godzina 17.00
klasy 3 - godzina 18.30
14.09. - poniedziałek
klasy 4 - godzina 18.00
15.09. - wtorek
klasy 5 oraz klasy 6 - godzina 17.00
klasy 7 oraz klasy 8 - godzina 18.30
17.09. - czwartek
godz. 17.09. Spotkanie wybranych trójek klasowych - wybór zarządu Rady Rodziców na rok szkolny 2020/2021