• Mały Medyk - II półrocze

            Jak już wcześniej informowaliśmy, ośmiu uczniów klas IV – VI bierze udział w  niecodziennej inicjatywie Uniwersytetu Medycznego  im.  Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Projekt nosi nazwę „Polska Akademia Dzieci” – Mały Medyk. Właśnie rozpoczął się semestr letni. Wszyscy nasi uczniowie zaliczyli „sesję zimową” i kontynuują studia. Dotychczas mieli okazję między innymi: zgłębić tajniki medycyny nuklearnej, dowiedzieć się o zagadnieniach związanych z komórkami, preparatami i metodami ich obserwacji, posłuchać o najbardziej niezwykłych rekordach Guinnessa, jak również o tym jak wygląda ratownictwo medyczne „od kuchni”.

            Do uzyskania absolutorium pozostały trzy spotkania. Tematy przyszłych wykładów zapowiadają się bardzo ciekawie, by nie powiedzieć – kontrowersyjnie. Oto kilka przykładowych tematów: „Dłoń jako narząd”,  „Lasery w medycynie i stomatologii”,  „Słów kilka o psach i wilkach” „Skąd się bierze kupa?”,  „Ciekawe doświadczenia typu wstęga Mobiusa”J

            Nasi studenci z uwagą przysłuchują się wykładowcom i pilnie notują, by po uzyskanym absolutorium móc jak najwięcej przekazać swoim kolegom i koleżankom podczas specjalnego wykładu, który zaplanowany jest na czerwiec 2013r.

            Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o opisywanym projekcie zachęcamy do wysłuchania reportażu telewizyjnego: http://www.ipla.tv/2013-02-18-polska-akademia-dzieci/vod-5659104

          • Informacja dla rodziców - nabór

          •  

            Informacja dla rodziców

            Obowiązek szkolny dla dzieci sześcioletnich przesunięty został na wrzesień 2014 r.

            Do tego czasu decyzję o rozpoczęciu nauki dziecka sześcioletniego w I klasie szkoły podstawowej podejmują rodzice.

            Pomimo przesunięcia obowiązku szkolnego dla dzieci sześcioletnich, utrzymane zostało roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne dla dzieci pięcioletnich.

            Sześciolatek, który nie rozpocznie nauki w klasie I w latach szkolnych 2012/2013 i 2013/2014, kontynuuje wychowanie przedszkolne w szkole podstawowej

          • Chomęcice

          •  

            Przegląd Kolęd i Pastorałek "Chomęcice 2013"

            Dzień 13 stycznia okazał się bardzo szczęśliwym dla uczniów naszej szkoły. W tym dniu w Domu Kultury Koźlak w Chomęcicach odbył się kolejny finał WOŚP, któremu towarzyszył VIII  Przegląd Kolęd i Pastorałek- Koncert Laureatów. W finale wystąpiło 4 solistów i 3 zespoły. Wszyscy z nich zajęli medalowe miejsca.

             

            Kategoria O-I

             -soliści: 3 miejsce: Magdalena Frąckowiak Ob

            - zespoły: 1 miejsce: klasa Ib

            Kategoria II-III

            -soliści:2 miejsce: Piotr Szajbe IIIb

            -zespoły:1 miejsce: klasa IIa

            Kategoria IV-VI

            -soliści: 3 miejsce: Michalina Maćkowiak VI

            -zespoły: 2 miejsce: klasa IVa

            Podczas finału ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu na Bombkę Bożonarodzeniową. Spośród 50 kolorowych bombek najciekawsze okazały się prace wykonane przez 2 uczniów naszej szkoły.

            Karol Konik IIIb-1 miejsce w  III kategorii wiekowej

            Karolina Żyłka Va– 2 miejsce w IV kategorii wiekowej. 

            Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

             

          •  

            Gminny Konkurs Recytatorski

            „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE, CZYLI WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”

            Organizator:

            Szkoła Podstawowa im. Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach

            Adresat:

            Uczniowie klas I-VI (2 kategorie wiekowe klasy I-III i klasy IV-VI)

            Termin:

            22 .03 .2013r. godzina 9:45

            Uczestnik przygotowuje do prezentacji jeden utwór z podanych niżej pozycji:

            * Małgorzata Strzałkowska

                    „Wierszyki łamiące języki”

                    „Pejzaż z gżegżółką”

            * Agnieszka Frączek

                    „ Trzeszczyki, czyli trzeszczące wierszyki”

                    „ Muł mądrala i innych wierszy co niemiara”

                    „ Dranie w tranie”

            I etap (wewnątrzszkolny) – przygotowanie wybranego utworu i zgłoszenie się do p. Marty Sobczak (uczniowie klas I-III) lub do p. Joanny Ostrowskiej (uczniowie klas IV-VI) w celu przesłuchania - do środy 27 lutego 2013r. 

            Do konkursu szkoła typuje nie więcej niż trzech uczestników w każdej kategorii wiekowej.

            Każdy wytypowany uczestnik zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie uczestnictwa i zgodę rodziców na przetwarzanie danych osobowych (Formularz zgłoszeniowy – u p. Marty Sobczak – sala nr 27).

          • WOŚP

          •  

            Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

            To już XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i od kilku lat również nasza szkoła bierze udział  w zbiórce pieniędzy. W tym roku pieniądze przeznaczone były na pomoc najmłodszym i najstarszym. Dzięki tej akcji nasi mali pacjenci będą mieli szansę na lepszą przyszłość, a osoby starsze będą mogli godnie żyć.

            W tym roku otrzymaliśmy tylko zgodę na dwóch wolontariuszy, ale ponieważ chęć pomocy innym jest tak duża, w akcji Wielkiej Orkiestry brały udział jeszcze dwie uczennice. Zbiórka do puszek odbywała się przed i po każdej mszy przy kościele w Wirach. Akcja tak jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem i widać, że ludzie chętnie wspomagają innych w potrzebie.

            W tym roku  udało się naszym wolontariuszom zebrać w sumie 2261,23 zł, z czego Weronika Holik zebrała 1122,09 a Wiktoria Porzucek 1139,14zł. W akcji pomagały też: Anna Klemczak i Michalina Maćkowiak. Dziękujemy też pani Marii Sikorskiej za poczęstowanie wolontariuszy ciepłą herbatką i słodkim, co przy panującym w niedziele mrozie było bardzo miłe.

          • Góra Grosza

          • Od kilku lat tuż przed Świętami, w naszej szkole odbywa się zbiórka pieniędzy z okazji akcji „Góra Grosza”. Dzieci bardzo chętnie dzielą się swoimi serduszkami wrzucając do puszek, nie tylko grosiki, jak głosi hasło akcji, ale dużo więcej.

            W przeciągu tygodnia, podczas, którego trwała zbiórka w poszczególnych kasach, udało się zebrać 23 kg monet. To był absolutny rekord w naszej szkole, rozliczenia prowadzone były na poszczególne klasy. Najwięcej monet, bo aż  4,10 kg  udało się zebrać klasie IIa, drugie miejsce zajęła klasa Oa, zbierając     3,40 kg monet. Klasa IVb zajęła miejsce III i zgromadziła 2,90 kg.  Kilka godzin zajęło wolontariuszom podział monet na poszczególne nominały. O zliczenie naszych pieniędzy poprosiliśmy współpracujący z naszą szkołą Bank PKO PB. W piątkowe przedpołudnie przyjechały do naszej placówki panie ze specjalnymi maszynami-liczarkami monet. Przy pomocy uczennic z SU dokonaliśmy zliczenia wszystkich monet. Wynik był imponujący

            Pieniądze te, za pośrednictwem kuriera zostały przekazane domom dziecka. Dzięki tej akcji, co roku udaje się zebrać poważne kwoty, które pomagają takim placówkom dokonywać niezbędnych remontów i zakupów.

            Każdy z nas może podzielić się nawet drobną rzeczą i pomóc innym w potrzebie. Mamy nadzieję, że akcja ta będzie kontynuowana również w kolejnych latach.

          •  

            kONKURS

            dla klas I-III 

            Na plakat promujący książkę.

            Zachęć kolegów do przeczytania ulubionej książki. Plakat najlepiej wykonać na dużym formacie, można narysować lub wkleić ilustracje i obrazki,

            warto napisać ciekawe hasła.

            Należy podać tytuł książki, można  opowiedzieć początek historii lub opisać głównego bohatera.

            Napisz dlaczego warto sięgnąć właśnie po tę książkę. 

            Podpisane plakaty (imię, nazwisko, klasa) proszę dostarczyć do pani Marty Sobczak (sala nr 27)

            do 15 marca 2013r.

            Jednocześnie organizowana jest zbiórka książek.

            Przeczytałeś swoje książki i już ich nie potrzebujesz? Nie wyrzucaj książek, przynieś je do szkoły. Inni będą mogli także je przeczytać. Twoja książka zyska drugie życie ;-)

            Niepotrzebne książki można przynosić do sali nr 27.

          • Pierwszaki odkrywają tajniki przyrody

            W środę 13 lutego naszych pierwszaków odwiedził bardzo interesujący gość. Osoba, która postanowiła podzielić się swoją wiedzą i pasją oraz doświadczeniem. Przybył do nas z niecodziennymi przyrządami i zbiorami. Zaciekawienie dzieci wzbudził szczególnie słoiczek z insektami oraz lornetki. To wszystko miało posłużyć lepszemu zrozumieniu kategorii wielkości, a szczególnie używania takich pojęć jak: mały i duży. Podczas pokazu dzieci obejrzały zdjęcie satelitarne naszej szkoły, która wydaje się być taka duża a z perspektywy zdjęcia satelitarnego już taka nie jest! Uczniowie odgadywali rzeczy po ich powiększonych fragmentach. Dzieci podziwiały wygląd pająków i biedronki w dużym powiększeniu. Same również miały możliwość obejrzenia pod mikroskopem dowolnie wybranego przez siebie przedmiotu. Przed mikroskopen nie dało sie ukryć brudu zza paznokci czy zabrudzeń na ubraniach. Chętnie powiększane były włosy. Zobaczylismy także jak wygląda w przybliżeniu wyświetlacz telefonu komórkowego i jak duuuża potrafi być dziurka od igły, która portafi sprawić tyle problemów przy nawlekaniu na nią nitki. Zajęcia dopełnił fragment filmy Było sobie życie.

            Takie zajęcia przyspożyły naszym pierwszakom wielu ciekawych doświadczeń i z pewnością pozwoliły chociaż w pewnym stopniu usystematyzować ich wiedzę z zakresu pojęć wielkości.

            Naszemu Gościowi pragniemy serdecznie podziękować za poświęcony czas i cenne doświadczenia.

            Dzieci z klas 1a i 1b wraz z Wychowawczyniami

          •  

            Konkurs „Zimowe krajobrazy” - rozstrzygnięty!

            Konkursy plastyczne w naszej szkole cieszą się dużą popularnością wśród uczniów. Podobnie okazało się i tym razem. Uczniowie licznie wzięli udział w konkursie pt. „Zimowe krajobrazy”, a prace inspirowane mroźną porą roku okazały się różnorodne i ciekawe. Pojawiły się między innymi prace wykonane techniką collage'u, szkice, malowane farbami, pastelami, a nawet prace przestrzenne.

            W poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali:

            I Kategoria: klasy 0-I

            I miejsce – Anna Pawłowska kl. 0a; II miejsce – Wiktoria Pawlak kl. Ib; III miejsce Maja Bohdan kl. Ib; Wyróżnienie - Zofia Wojtkowiak kl.Ib

            II Kategoria: klasy II-III

            I miejsce – Jakub Kandulski kl.IIa; II miejsce – Inez Salej kl. IIa; III miejsce Antonina Chmielewska kl. IIc

            III Kategoria: klasy IV-VI

            I miejsce –Natalia Łukaszkiewicz kl.Vb;II miejsce –Mikołaj Urlik kl. Va;III miejsce –Patrycja Karlik kl. IVb

            Uczestnikom dziękujemy, gratulujemy wygranym i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach. Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć w holu szkoły.

            Organizatorami konkursu były: Marta Sobczak oraz Paulina Małasiewicz

          • Kolędnicy :)

          • Styczeń, styczeń pora życzeń, a więc kolędnicy przybyli

            z wesołym śpiewaniem i życzeniami do szkoły i przedszkola w Wirach.

            Klasa IIb

          • Kolejny raz zagraliśmy z Patrykiem.

          •                          ZAGRALI Z PATRYKIEM 

            W Hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach, 19.02.2013r. odbył się turniej piłki nożnej OL-BUD Cup 2012. Składy zespołów tworzyli dziewczynki i chłopcy, którzy nie ukończyli jeszcze 10 lat.

            W zawodach wzięło udział 6 zespołów z terenu Gminy Komorniki, Mosiny, Śremu oraz Konarzewa. Nasza drużyna po zaciętej  walce zajęła 5 miejsce. 

            Podczas zmagań piłkarskich odbywała się także akcja charytatywna „Gramy z Patrykiem-oddaj krew”.

            Skład drużyny z Wir: Adrian Czajka, Jakub Spychała, Oskar Lizik, Stasiu Leszczyński, Szymon Matuszewski, Jakub Rożek, Kuba Kazimierski

            Trenerem drużyny z Wir był Pan Krzysztof Błaszczyk

            Wyniki końcowe turnieju:

            1. UKS Orlik Mosina

            2. Grom Plewiska

            3. UKS 6 Śrem

            4. Ministranci Wiry

            5. SP Wiry

            6. Orkan Konarzewo

             

            Więcej zdjęć w galerii: https://picasaweb.google.com/117090647306159617617/OLBUDCUP2013

          • Wizyta gości z Ukrainy.

          •  

            W szkole w Wirach „powiało chłodem”.

            Środa 9 stycznia miała być dla Pani Alicji Żurawiak i jej podopiecznych z klasy 3b kolejnym, zwykłym dniem zajęć. Poranek zapowiadał go miło i spokojnie. Z nieba spadały drobne płatki śniegu, a wokół panowała jeszcze senna cisza. Jakież było zaskoczenie uczniów, kiedy wchodząc do sali zastali swój ulubiony kącik zabaw przykryty śniegowym puchem, na ścianach srebrzył się szron, a z okien zwisały sople lodu. Na domiar złego w tej „mroźnej krainie” zamiast ich ulubionej pani zapanowała Królowa Śniegu. To ona zdążyła zamienić ich przyjaciela Kaja w „lodową rzeźbę”. Zrozpaczona siostra chłopca – Gerda poprosiła swoje koleżanki i kolegów o zdjęcie czaru z braciszka. Uczniowie klasy 3b z zapałem zabrali się do magicznej pracy. Łatwo nie było. Musieli pokonać wiele trudnych zadań, które wymagały od nich uwolnienia swoich talentów i wrażliwości. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie. Gorące serca dzieci sprawiły, że odzyskali Kaja. Spadł też czar z „zimnej” Królowej, pod szatami której ukrywała się pani Alicja.

            A całej tej niesamowitej historii przyglądali się goście z zaprzyjaźnionych szkół z Ukrainy. To niezwyczajne przedpołudnie było dla nich nowym, ciekawym przeżyciem. Kolejna niespodzianka zastała ich na lekcji języka polskiego w klasie 4a, którą z użyciem multimedialnych ćwiczeń poprowadziła Pani Joanna Ostrowska. Ze strony naszych nowych ukraińskich przyjaciół popłynęło wiele słów serdeczności i zachwytu nad naszymi działaniami i sukcesami uczniów. Spodobała się im działalność szkolnego wolontariatu, artystyczne osiągnięcia dzieci, zaangażowanie rodziców w życie szkoły.

            Pobyt naszym gościom uprzyjemnił występ muzyczno- taneczny w wykonaniu Michaliny Maćkowiak i Ani Klemczak.

            Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

            Uczniowie, Nauczyciele i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wirach.

            To niezwykłe spotkanie szybko rozgrzało szkolną atmosferę. Chłód, o którym mowa w tytule to tylko żart. Zapewniamy, że nie marzniemy.

          • Konkurs Recytatorski

          • KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

            Już od najmłodszych lat warto dbać o kulturę słowa poprzez popularyzację twórczości polskich poetów. Aby to osiągnąć, nie bez znaczenia jest rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Dlatego, jak co roku również i tym razem uczniowie klas I-III mieli okazję do wyjątkowego wystąpienia. Każda klasa wybrała spośród siebie dwóch finalistów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.  Oceny uczestników konkursu dokonało specjalnie w tym celu powołane jury - składające się z wszystkich nauczycieli uczących w młodszych klasach. Po burzliwej dyskusji wyłoniła trzech finalistów. Widownia też miała swoje niezwykle trudne zadanie, bo z 14 reprezentantów mogła wybrać tylko jednego ULUBIEŃCA PUBLICZNOŚCI- ucznia, który wzbudził największą sympatię podczas prezentacji. Mimo tego, iż zdołaliśmy wyłonić tylko 3 zwycięzców serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

             

            Organizatorki: R.Górna i W. Czerniak

          • Konkurs plastyczny

          • Konkurs plastyczny:

             

            ZIMOWE KRAJOBRAZY

             

            Prace mogą być wykonane dowolną techniką.

            Konkurs podzielony będzie na trzy kategorie:

            I kategoria: uczniowie klas: 0 i I

            II kategoria: uczniowie klas: II-III

            III kategoria: uczniowie klas: IV-VI

            Prace konkursowe należy dostarczyć do:  31.01.2013r

            -do pani Marty Sobczak (sala nr 27)

            -do pani Pauliny Małasiewicz (sala nr 30)

            Pracę należy opisać następująco:

            -imię i nazwisko

            -klasa

            Organizatorki: M. Sobczak, P. Małasiewicz

          • Magia Świąt

            Niewiele jest krajów, w których Boże Narodzenie jest tak wielkim świętem rodzinnym, bogatym w kulturowe obrzędy i ludowe zwyczaje. Magia tych dni udzieliła się również naszej społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom. Wszystko za sprawą przedstawienia przygotowanego przez uczniów z klas: Va, Vb  i VI. To właśnie jasełka pozwoliły nam się oderwać na chwilę od kłopotów dnia powszedniego i wprowadziły w niecodzienny nastrój. Uroku dodawał wystrój – ozdobne choinki, kolorowe światełka, gwiazda betlejemska i szopka. Przyjemnie było obserwować jak wspólna praca dzieci, nauczycieli i rodziców włożona w przygotowanie jasełek sprawiła wszystkim tyle radości.

                Opiekunki uroczystości jasełkowej:  Justyna Kozłowska – Lisik i Mirosława Konieczna

          • Zapisy na ferie zimowe

          • FERIE ZIMOWE - OTWARTA SZKOŁA

            Otwieramy ofertę zajęć na ferie zimowe 2013r.

            Termin: od 14 stycznia 2013r. do 18 stycznia 2013r.  (od 9.00 do 13.00)

            W programie:

            Wycieczki autokarowe na basen do Suchego Lasu

            Pokaz szalonego naukowca

            Zajęcia sportowe

            Wycieczka autokarowa do kina

            Wycieczka autokarowa na kręgielnię

            Koszt uczestnictwa: 100 zł od dziecka.

            Zapisy: do 14 grudnia  2012r. u wychowawców klas.

             Szczegółowy harmonogram zajęć FERIE_HARMONOGRAM_2.doc

          •  

             

            Mikołajkowa Olimpiada Sportowa

             

            We wtorek 11 grudnia 2012r. 12 uczniów naszej szkoły z klas I-III wzięło udział w Mikołajkowej Olimpiadzie Sportowej organizowanej już po raz dziewiąty przez Szkołę Podstawową w Komornikach. Celem konkursu było rozwijanie zdrowej rywalizacji w duchu fair-play jednak bez względu na wynik liczyła się dobra zabawa. W olimpiadzie wzięły udział drużyny ze szkoły w: Komornikach, Plewiskach, Puszczykowie oraz w żółtych koszulkach z Wir.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Tomasz Rogaliński, Zofia Kulas, Oskar Lizik, Sebastian Holik, Weronika Urban, Zofia Mołczanowska, Piotr Szajbe, Patryk Pawlikowski, Franciszek Bobkiewicz, Maja Bohdan, Jakub Górniak i Kinga Iskrzak.

            W hali sportowej toczyła się zacięta walka, zaś konkurencje były różnorodne i nieco zaskakujące. Zaangażowanie jednak opłacało się, gdyż wspólnymi siłami udało się zdobyć II miejsce. Olimpiadę wygrali gospodarze – uczniowie Szkoły Podstawowej w Komornikach. W nagrodę uczniowie naszej szkoły otrzymali srebrne medale, dyplom, piłkę do siatkówki, breloczki oraz słodki upominek na doładowanie energii. Uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

          • Ogłaszamy Konkurs na Bombkę Bożonarodzeniową

            Konkurs rozgrywany będzie w trzech kategoriach:

            I kategoria- dzieci z  klas: 0 i I

            II kategoria- dzieci z klas: II-III

            III kategoria -dzieci z klas: IV-VI

            Prace konkursowe należy dostarczyć do 13 grudnia pani Joannie Dybizbańskiej (sala nr 16) lub pani Paulinie Małasiewicz (sala nr 30).

            Na każdej pracy znajdować się muszą:

            -Imię i nazwisko

            -Klasa do której uczęszcza uczeń 

            Dane należy umieścić na kartce przyczepionej do bombki.

            Laureaci poszczególnych kategorii wiekowych wezmą udział w gminnym etapie konkursu.  

            Bombki mogą być wykonane w dowolnej technice.

            Zapraszamy do udziału w konkursie

             

          • Z wizytą w banku

          •  

            Z wizytą w banku

            W piątek, 7 grudnia, uczniowie naszej szkoły, którzy przystąpili do programu „Szkolna Kasa Oszczędności”, mieli okazję wzięcia udziału w wyjątkowej wystawie organizowanej przez PKO.BP. we współpracy z Centrum Nauki Kopernik, skąd zostały wypożyczone eksponaty do eksperymentowania.

            Po zwiedzaniu wystawy znalazł się czas, aby zobaczyć

            miejsca, które na co dzień nie są dostępne klientom banku. Była możliwość przeliczenia pieniędzy specjalną liczarką, sprawdzenia autentyczności banknotów zapoznania się z zasadą działania bankomatu.

            Warto zaznaczyć, iż nasza szkoła była jedną z nielicznych, którym udało się skorzystać z oferty, za co serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom 3 Oddziału PKO BP w Poznaniu

             

    • Kontakty

      • sekretariat: spwiry@op.pl
      • administrator strony www: adam.piatek@spwiry.pl
      • ul. Zespołowa 23
        62-051 Wiry
        Poland
      • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
      • 61 10 25 300
        517-298-682
      • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO)
        informujemy, że:
        • Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach z siedzibą w Wirach
        przy ul. Zespołowej 23, 62-051 Wiry;
        • Z naszym inspektorem ochrony można skontaktować się przez e-mail korzuch@infic.pl;
        • Celem przetwarzania danych jest możliwość realizacji zadań wynikających z ustawy Prawo oświatowe, Ustawy o systemie oświaty oraz wydanych do nich aktów wykonawczych, a także Statutu placówki;
        • Podstawą prawną przetwarzania danych jest zgoda, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;
        • Rodzicom przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, jednak bez uszczerbku dla przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody;
        • Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości korzystania z wymienionych w zapytaniu działań;
        • Dane będą przechowywane przez okres edukacji dziecka u administratora danych;
        • Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa;
        • Rodzicom przysługuje prawo do żądania dostępu do podanych danych oraz do ich sprostowania;
        • Rodzic ma prawo wnieść skargę do organu nadzorczego, jeśli uważa, że przetwarzanie danych narusza dobra osobiste lub RODO.
    • Logowanie