• Wycieczka

          • Wycieczka do Łysego Młyna w Biedrusku

            14 listopada uczniowie z klasy 4b i 3b pojechali na wycieczkę do Łysego Młyna w Biedrusku. Był to szczególny dzień, ponieważ 14 listopada jest Dniem Czystego Powietrza. Tematem naszych zajęć były ptaki zimujące i przylatujące na zimę do Polski. Przy pomocy lornetek obserwowaliśmy ptaki w lesie. Dowiedzieliśmy się, że  sójki, które nigdy od nas nie odlatują na zimę są strażnikami lasu, ostrzegają inne ptaki o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Widzieliśmy aktywne żeremia bobrów oraz wysłuchaliśmy ciekawych informacji o życiu tych niezwykłych zwierząt. Wspólnie wykonaliśmy budki lęgowe, które po powrocie do szkoły zawiesiliśmy na drzewach. Będziemy obserwować czy wiosną zamieszkają w nich ptaki by złożyć jaja i wysiadywać potomstwo. W „Leśnym laboratorium”, pod mikroskopami obserwowaliśmy owady i kleszcze. To była wspaniała lekcja przyrody. 

                                                                       Anna Stromczyńska, Alina Gryń

          • Wycieczka

          • Odwiedziny w Rogalowym Muzeum Poznania

            Jak przystało na prawdziwych poznaniaków, dnia 8 listopada na kilka dni przed imieninami Marcina uczniowie klasy 3b wraz z mamami wybrali się wieczorową porą  na wyjątkową  wycieczkę do Rogalowego Muzeum  Poznania. Poznaliśmy   tajemnice wypieku rogali świętomarcińskich, dowiedzieliśmy się  kto to są szczuny i mele w gwarze wielkopolskiej.  Zapoznaliśmy się z fragmentami historii i degustowaliśmy rogale świętomarcińskie. A wszystko to działo się w pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki. Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                                                                                      Alina Gryń

          • Konkurs

          • Fotograficzny Konkurs klasowy

            Zatrzymać jesień…..”

            zdjęcia wykonane przez dzieci z klasy 3b

            W holu szkoły została zorganizowana wystawa fotografii krajobrazu jesiennego. Każdy uczeń klasy 3b zaprezentował  wykonane przez siebie dwa ujęcia fotograficzne jesieni. Do 6 listopada  każdy z uczniów naszej szkoły mógł  głosować na wybrany krajobraz jesienny. Na przygotowanych karteczkach należało wpisać numer zdjęcia, które najbardziej  się podoba. Można było głosować tylko raz i tylko na jedno wybrane zdjęcie. Trzy najciekawsze ujęcia krajobrazu, które zebrały  najwięcej głosów zajęły trzy kolejne miejsca. Najwięcej głosów otrzymał krajobraz – zdjęcie wykonane przez Wiktora Kryckiego, drugie miejsce zajął krajobraz wykonany przez Stasia Ledę a trzecie miejsce Zuzi Blinkiewicz. Zwycięzców nagrodziliśmy. Wszystkim, którzy zagłosowali  bardzo dziękujemy smiley

          • Apel z okazji Święta Niepodległości

          • 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie z klasy 3b i 3d zaprezentowali  historię tego wyjątkowego wydarzenia, zapoznali nas  z sylwetkami bohaterów narodowych oraz usłyszeliśmy  znane i lubiane pieśni patriotyczne  takie jak „Wojenko, wojenko..”, „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Pierwsza Kadrowa”. Wystrój w barwach narodowych, godło,  oraz kotyliony  podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się polską  kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najważniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem przez wszystkich  hymnu narodowego. Dziękujemy młodym aktorom za tak piękny występ.

                                                                                Ewa Nawrocka, Alina Gryń

          • Apel z okazji Święta Niepodległości

          • W dniu 10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości.  Uczniowie klas 4-7 zebrali się, by podziwiać program przygotowany przez klasę 5b. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Apel przypomniał zgromadzonym historię zmagań z zaborcami oraz sylwetki naszych przodków – bohaterów walk o wolność Polski. Uczestnicy apelu uczcili wybitnych przywódców politycznych i wojskowych – twórców niepodległej Rzeczypospolitej, w tym Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego i Kazimierza Sosnkowskiego.   Uczniowie recytowali wiersze Edwarda Słońskiego, Józefa Relidzińskiego, Wisławy Szymborskiej i innych poetów. W spektaklu nie zabrakło pieśni o szczególnym znaczeniu dla polskiej tożsamości, w szczególności powstańczych    i legionowych. Program uświetniła gra na flecie w wykonaniu piątoklasistów. Uczniom klasy 5 b serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie i pamięć o polskich dziejach.

             

            Magdalena Waligórska, Katarzyna Wawrzyniak, Ewa Kopczyńska

             

          • Rok Kościuszki

          • JAK OBCHODZILIŚMY ROK KOŚCIUSZKI W WIRACH?

            W obecnym, kończącym się już roku 2017 roku świętujemy rocznice związane z wielkimi ludźmi, którzy zapisali się w historii, literaturze i kulturze naszego kraju -  Piłsudski, Kościuszko, Wyspiański, Conrad… ten rok to także rocznica śmierci Leśmiana, urodzin Bolesława Prusa czy  Jacka Kaczmarskiego.

            Na razie dziś przedstawiamy relacje z tego jak świętowaliśmy Rok Kościuszki. Oprócz standardowej gazetki, czy przygotowywania kalendarium o  bohaterze 3 kontynentów oglądaliśmy prezentacje dotyczące tego orędownika wolności. W szkole odbył się również konkurs wiedzy o Kościuszce. Obecne klasy siódme w czerwcu odwiedziły we Wrocławiu Panoramę Racławicką. Wywarła na nich niesamowite wrażenie swoim ogromem i artyzmem. Przybliżyła historię niesamowitego zwycięstwa Kościuszki i kosynierów.

            Niezwykłym doświadczeniem był dla nas również udział w konkursie międzynarodowym organizowanym przez towarzystwo polonijne z Sydney – „W hołdzie Kościuszce przyjacielowi ludzkości. Można było wysyłać prace literackie, graficzne i muzyczne. Uczniowie naszej szkoły sporządzili prace plastyczne i chociaż żadna nie zdobyła nagrody, to jednak miło było się znaleźć w gronie uczestników z 18 krajów świata i otrzymać podziękowanie od prezes Towarzystwa Polonijnego z Sydney. Pani prezes zresztą kiedyś związana była z naszymi stronami, może jeszcze uda nam się zaangażować w jakieś przedsięwzięcie.

            Wanda Rosińska, Patrycja Szamara

          • Holly Wins

          • HOLLY WINS 2017 W SZKOLE W WIRACH

            Od około 10 lat z naszą tradycją Wszystkich Świętych zaczęło  funkcjonować święto przybyłe z Zachodu.

            Cudze chwalicie, swego nie znacie można byłoby powiedzieć.

            Warto przyjrzeć się znaczeniu naszego tradycyjnego święta 1XI. Obchodzimy wówczas święto wszystkich, którzy zaufawszy Bogu, dokonywali fascynujących rzeczy dla innych ludzi – stali się prekursorami wolontariatu. Potocznie dzieciom kojarzą się oni z ugrzecznieniem, nudą, smutnym nastrojem. Jednak ten,  kto tak myśli, po prostu wykazuje się ignorancją, niewiedzą.

            Święci byli ludźmi z krwi i kości, pełnymi temperamentu, wykazywali się siłą i odwagą, gdy  szli „pod prąd” swoim czasom i postawom . Bardzo często byli tymi, którzy pierwsi wychodzili przed szereg i pociągali za sobą innych do dobrego. Kiedy zaczynali samotnie działać, byli postrzegani jak naiwni szaleńcy. Tak był postrzegany na początku opiekujący się bezdomnymi Albert Chmielowski, nie mieli łatwo opiekujący się zaniedbanymi dziećmi Filip Neri w Rzymie, czy Jan Bosco w Turynie. Gdy Matka Teresa zaczynała  się opiekować umierającymi na ulicy też była początkowo samotna. Jednak działanie tych samotników stało się impulsem dla innych ludzi. Za wymienionymi postaciami szli inni, tworząc wielkie dzieła. Święci są dla nas drogowskazami, jak dobrze przeżyć życie, być szczęśliwym mimo niepowodzeń, wskazują wartości, dla których warto żyć.

            W szkole w Wirach biografie niektórych świętych przybliżyliśmy podczas apelu w piosence „Każdy może być święty”. Klasy starsze przebrały się również za wybranych świętych.

            W tym roku ukazaliśmy w scenkach wybrane  wydarzenia  z życia Filipa Neri. Uczyniliśmy to w sposób żartobliwy, bo taki był ten radosny święty o ogromnym poczuciu humoru. Potrafił skutecznie i w sobie właściwy sposób pokazać, jak szkodliwe są plotki,  uczyć grzeczności i rezygnacji z ziemskich zaszczytów. Czynił to, bo jak sam mówił, wolał  Niebo, co w oryginale brzmiało – „Preferisco Paradiso”. Brawurowe wykonanie tej piosenki przez dziewczyny z kasy VIIA poruszyło i rozbawiło widownię. Dziękujemy p. Ewie Kopczyńskiej za akompaniament i rady co do choreografii.

            Mamy nadzieję, że w przyszłym roku przebiorą się za świętych także inne młodsze klasy a starsze klasy zapraszamy również na konkurs wiedzy o wybranych świętych.

            Wanda Rosińska, Magdalena Waligórska

          • ogłoszenie

          • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku:  

            woźna

            Praca w systemie jednozmianowym od poniedziałku do piątku

            od godziny 7,00  do 15,00

            Zatrudnienie  w oparciu o umowę na zastępstwo.

             

            Ogólny zakres obowiązków:

            - pełnienie dyżuru na portierni szkolnej

            - utrzymywanie  w bieżącej czystości przydzielonego rejonu

              do sprzątania

             

             

            Wymagania

            - wykształcenie zawodowe

            - komunikatywność

            - odpowiedzialność

            - kultura osobista

            - umiejętność pracy w zespole

             

            Wymagane dokumenty:

             

            - CV

            - kopia dokumentów potwierdzających wykształcenie

            - kopie dokumentów poświadczających staż pracy

             

            Oferty proszę składać w sekretariacie szkoły:

             

            w godz. od 800 do 1500 do dnia 17.11.2017r.

            Z dopisaniem klauzuli ” Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy,dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r o ochronie danych osobowych-Dz.U.Nr.133,poz.883)”

          • Konkurs

          • W piątek 13 października odbył się szkolny konkurs recytatorski „Jesień w poezji”. Uczniowie recytowali przygotowane utwory literackie o tematyce jesiennej. Jury oceniało dobór repertuaru do wieku dziecka, interpretację, dykcję, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny.

             

            I miejsce zdobyli:  Emil Huszaluk kl. 3d,

                                         Franciszek Żubka kl.3c

            II miejsce:             Lilianna Mrozek kl. 3a

            III miejsce:            Maja Karaszewska 3b,

                                         Wiktoria Urban kl. 3b

            Wyróżnienia:        Przechrzta Łucja kl. 2a

                                         Kosmowska Alicja kl. 2b

            Gratulujemy!!!

             

            Ewa Nawrocka, Monika Kurkiewicz, Patrycja Szamara, Magdalena Ignaczak

          • Zdrowo jemy

          • Jak na szkołę promującą zdrowie przystało, w klasie 3d odbyły się zajęcia zachęcające uczniów do zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się o korzyściach płynących z codziennego zjadania porcji warzyw i owoców. Wykonały też pyszne i zdrowe surówki według przepisu:

            O,5 kg kapusty ukwaszonej

            1 duże jabłko

            1 – 2 marchewki

            natka z pietruszki

            sól, pieprz, olej i cukier do smaku

            Spróbuj sam! Smacznego!

             

            Ewa Nawrocka                                                            

          • Dzień Bańki Mydlanej

          • Próżno by szukać  tego dnia w kalendarzu, ale dla chcącego nic trudnego. Skoro takiego dnia nie ma, to trzeba go wymyślić.  Dzień Bańki Mydlanej odbył się 22 września. W ten sposób pożegnaliśmy lato, a powitaliśmy jesień. W piątkowe przedpołudnie, nad boiskiem naszej szkoły unosiły się bańki mydlane puszczane przez pięknie ubrane w  jesienne kolory dzieci. Mimo, że nie był to najcieplejszy dzień to humory wszystkim dopisały.

            Ewa Nawrocka

          • Warsztaty plastyczne

          • Warsztaty plastyczne Jesienne Inspiracje

            Dnia 30.10. 2017r.  w naszej szkole odbyły się pierwsze warsztaty plastyczne z cyklu „Warsztaty na cztery pory roku” pod hasłem Jesienne Inspiracje

             

             

            Uczniowie klas 0-3, wraz z rodzicami chętnie tworzyli własne, unikatowe kompozycje kwiatowe i malarskie. Wśród wykonywanych jesiennych prac znalazły się witraże z leśnymi postaciami, bukiety z kolorowych liści oraz pieczątki z ziemniaków i rolek po papierze toaletowym. 

            Wszystkie pracy wyszły bardzo piękne! Bardzo dziękujemy za liczny udział w warsztatach i zapraszamy na kolejne!

             

             

             

             

            Katarzyna Kończal, Patrycja Szamara

          • Konkurs origami

          • W październiku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny “Sztuka origami - mój papierowy świat”Dostarczone prace konkursowe, zarówno w grupie młodszych uczniów, jak i starszych okazały się bardzo pomysłowe, barwne, przemyślane i interesujące. Niełatwo było rozstrzygnąć, które z nich zasługują na miano tych najlepszych. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i fantazją, co można było obejrzeć na przygotowanej wystawie wszystkich biorących udział w konkursie prac z okazji Światowego Dnia Origami.

            Cieszymy się bardzo, że dostarczyliście tak dużo własnoręcznie “wyczarowanych” origami.

            Wielką radość sprawiło nam, że mogłyśmy nagrodzić wielu uczestników, chociaż każde origami “skradło nasze serca” :)

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            Laureaci konkursu:

             

            W kategorii klas I-III

            Miejsce I   Natalia Malinowska i Oliwia Szafrańska

            Miejsce II    Zuzanna Brózdowska

            Miejsce III    Adam Pawłowski

             

            Wyróżnienia: Małgorzata Blicharska, Adam Borowiak, Jędrzej Gumny, Emilia Ostojska,

            Malwina Ostojska, Gabriel Skrzypczak

             

            W kategorii klas IV-VII

            Miejsce I  Jagoda Borowiak i Matylda Moskal

            Miejsce II     Maja Bohdan i Jakub Kandulski

            Miejsce III  Eliza Konieczna i Filip Malinowski

             

            Bardzo dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy -  przede wszystkim talentu.

                                                                                                 Monika Kurkiewicz, Patrycja Szamara

             

          • Przeglądy stomatologiczne

          • „Dziel się uśmiechem” – program bezpłatnych przeglądów stomatologicznych  w  naszej szkole

            Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Wrigley Poland, producentem bezcukrowych gum do żucia Orbit®, we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED, zainaugurowali  w tym roku piątą edycję programu edukacyjno-profilaktycznego „Dziel się uśmiechem”(dawniej „Chroń dziecięce uśmiechy”). Nasza szkoła została wyróżniona i wybrana do udziału w tym projekcie, dzięki wieloletniej współpracy szkoły z poznańskim odziałem Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem programu jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. „Dziel się uśmiechem” to pierwszy, tak duży, ogólnopolski program skierowany do uczniów, a poprzez jego realizację chcemy wpłynąć na zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą w Polsce. W ramach akcji „Dziel się uśmiechem” w naszej szkole zostały zorganizowane bezpłatne przeglądy stomatologiczne w specjalnie przygotowanych mobilnych gabinetach dentystycznych. Każdy z gabinetów był wyposażony w profesjonalny sprzęt oraz obsługiwany przez wykwalifikowany personel medyczny. Stomatolodzy odwiedzili naszą szkołę w piątek tj. 20.10.2017  i przebadali ponad 300 dzieci w wieku 5-13 lat. Dodatkowym działaniem profilaktycznym prowadzonym w ramach akcji na ten rok szkolny będą zajęcia dla uczniów z zakresu prawidłowej higieny jamy ustnej z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych otrzymanych od Polskiego Czerwonego Krzyża.

             Hanna Golak- pedagog szkolny, koordynator akcji

          • Pasowanie na Ucznia

          • ”Hej radością oczy błyszczą i szczęśliwe mamy miny, bo z zerówki do pierwszej klasy dzisiaj wszyscy  przechodzimy…"

            Dnia 17 października odbyło się Uroczyste Pasowanie na Ucznia. W tym dniu dzieci trzech klas pierwszych oficjalnie zostały przyjęte do grona społeczności uczniowskiej. Głównym bohaterom w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli rodzice, opiekunowie, wychowawcy, dyrekcja, ks. Kanonik Kazimierz Szachowicz, pan Marian Adamski Przewodniczący Rady Gminy Komorniki. Pierwszaki wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami zaprezentowali program artystyczny, w którym wykazali się umiejętnością śpiewania piosenek, a także recytacją wierszy.  Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami.  Po programie artystycznym  przystąpiono do najważniejszego punktu uroczystości. Uczniowie ślubowali: „Być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, kochać ojczyznę.” Pan dyrektor Janusz Judziński pasowała każdego pierwszaka na ucznia gratulując i życząc samych sukcesów w szkole, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, książki oraz wyczekiwane legitymacje szkolne.  Nie zabrakło także życzeń i upominków od gości oraz  Samorządu Uczniowskiego. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.


            Magdalena Baranowska, Barbara Mazur, Renata Górna

          • Warsztaty

          • W dniach 25 i 27 października odbyły się warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Tematem zajęć były krasnoludki, czyli przyjazne ludziom istoty, które pojawiają się często w bajkach i baśniach. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się, jak wyglądają krasnoludki, gdzie mieszkają oraz czym się zajmują.  W czasie zajęć uczestnicy poznali życiorys pani Wandy Chotomskiej oraz wysłuchali  jednego z jej wierszy - ,,Ballada o krasnoludku”. Następnie według wskazówek bibliotekarza dzieci stworzyły prace plastyczne, które zostały wykonane z kawałków materiałów. Każdy z nich stworzył swojego własnego, niepowtarzalnego krasnoludka. Warsztaty z pewnością możemy zaliczyć do bardzo udanych, świadczyło o tym duże zaangażowanie ze strony dzieci, pozytywne emocje, uśmiechy na twarzach oraz bardzo miłe podziękowanie za przeprowadzone zajęcia. 

            Luiza Matuszewska

          • Akcja edukacyjna

          • Akcja Edukacyjna PLUSK zorganizowana przez Aquanet, cieszy się ogromną popularnością już od przeszło 10 lat. W tym roku szkolnym nasza szkoła również wzięła w niej udział. Akcja PLUSK przebiegła w dwóch postaciach. Pierwsza, w której uczestniczyły dzieci klas 1-3 i miała ona formę prezentacji multimedialnej. Kolorowe slajdy pomogły dzieciom zapoznać się ze znaczeniem wody w przyrodzie, procesem jej uzdatniania, procesem oczyszczania ścieków oraz wpływem zanieczyszczeń na otaczającą nas przyrodę. Drugą formą Akcji Edukacyjnej były  wycieczki po obiektach spółki, w której  uczestniczyli uczniowie klas czwartych. Dzięki tej wycieczce uczniowie mogli na własne oczy przekonać się jak wygląda proces uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków. Wycieczka obejmowała  trzy miejsca: Ujęcie Wody, Stację Uzdatniania Wody oraz Centralną Oczyszczalnię Ścieków. Dziękujemy bardzo organizatorom tej akcji. Na pewno w przyszłym roku szkolnym będziemy tę współpracę kontynuować.

            Alina Gryń, Anna Stromczyńska

          • Warsztaty

          • 26.10 2017 klasy V A i V B wzięły udział w warsztatach pt. „How can I get to…?”  organizowanych przez Bramę Poznania na Ostrowie Tumskim. Zajęcia te miały charakter gry terenowej z elementami historii, orientacji w terenie oraz kształtowania umiejętności udzielania informacji w języku angielskim.

                                          Katarzyna Wawrzyniak, Katarzyna Woyczikowska

    • Kontakty

      • sekretariat: spwiry@op.pl
      • administrator strony www: adam.piatek@spwiry.pl
      • ul. Zespołowa 23
        62-051 Wiry
        Poland
      • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
      • 61 10 25 300
        517-298-682
      • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO)
        informujemy, że:
        • Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach z siedzibą w Wirach
        przy ul. Zespołowej 23, 62-051 Wiry;
        • Z naszym inspektorem ochrony można skontaktować się przez e-mail korzuch@infic.pl;
        • Celem przetwarzania danych jest możliwość realizacji zadań wynikających z ustawy Prawo oświatowe, Ustawy o systemie oświaty oraz wydanych do nich aktów wykonawczych, a także Statutu placówki;
        • Podstawą prawną przetwarzania danych jest zgoda, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;
        • Rodzicom przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, jednak bez uszczerbku dla przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody;
        • Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości korzystania z wymienionych w zapytaniu działań;
        • Dane będą przechowywane przez okres edukacji dziecka u administratora danych;
        • Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa;
        • Rodzicom przysługuje prawo do żądania dostępu do podanych danych oraz do ich sprostowania;
        • Rodzic ma prawo wnieść skargę do organu nadzorczego, jeśli uważa, że przetwarzanie danych narusza dobra osobiste lub RODO.
    • Logowanie