Uroki jesieni
Jesienny spacer
Dzieci chętnie obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie w różnych porach roku. Dlatego też uczniowie z klasy 1 a i 1 c wybrali się na spacer. Obserwowali jakie zmiany zaszły wczesną jesienią w otoczeniu szkoły. Ciepły, słoneczny dzień dostarczył im wiele ciekawych wrażeń. Dzieci zbierały kolorowe liście, znalazły czubajkę kanię, dostrzegły sójkę, a na ścieżce zobaczyły żuka leśnego. Zatrzymały się przy mapie Wielkopolskiego Parku Narodowego, aby wskazać swoją miejscowość. Spacer po okolicy był ciekawą lekcją przyrody, którą na pewno powtórzymy.
Zdrowo jemy
Zdrowe śniadanie
Jakie powinno być drugie śniadanie? Na pewno … zdrowe i … kolorowe. Z takim hasłem uczniowie klasy 1a zabrali się do przygotowania zdrowego śniadania. Dzieci przyniosły z domów różne świeże produkty, które wykorzystały do zrobienia kanapek. Dzieci samodzielnie smarowały chleb masłem, kroiły owoce i warzywa przestrzegając zasad bezpieczeństwa.
Śniadanie sprawiło dzieciom wiele satysfakcji, a kanapki zrobione samodzielnie smakowały bardzo.
Zajęcia pozalekcyjne
Żywa lekcja tolerancji
Tak jak w ubiegłych latach, niektórzy uczniowie naszej szkoły mogli odbyć żywą lekcję tolerancji, podczas kolejnego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Mieszkańców Powiatu Poznańskiego pt. Zlot talentów, która 14 września odbyła się w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Była to już VI uroczysta Gala, w trakcie której zostają nagradzani i wyróżniani autorzy prac
Konkurs
Konkurs „Tere – Fere Wandzi”
W czwartek 4 października odbyły się szkolne eliminacje I Gminnego Konkursu Recytatorskiego inspirowanego twórczością Wandy Chotomskiej „Tere – Fere Wandzi”. W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów klas I-III. Jury oceniało prezentację uczestników biorąc pod uwagę dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, oraz ogólny wyraz artystyczny. Laureatami konkursu, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas gminnego etapu Konkursu zostali: Natalia Kuźniarek kl. Ia, Kuba Drobnik kl. IIa, Blanka Kaczmarek kl. IIb oraz Matylda Przybylska kl. IIIb. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w finale konkursu!
List - Wspólne czytanie
Drodzy Rodzice!
Bardzo ważnym aspektem dla naszych pociech jest wspólne spędzanie czasu, dlatego warto spędzać go z dzieckiem jak najwięcej. Dzięki temu z pewnością łatwiej będzie mu się odnaleźć, a zarazem mądrze poruszać we współczesnym świecie pełnym prawdziwych zagrożeń, takich jak: dopalacze, narkotyki, alkohol, papierosy czy działania aspołeczne. Cytując Irenę Koźmińską - Prezes Fundacji ,,ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" - dzieciństwo nie polega na kolekcjonowaniu gadżetów, lecz dobrych chwil z rodziną, dobrych wzorców i wartości, takich jak miłość, szacunek, poczucie bezpieczeństwa, radość.
Dzień Kropki!
UWIERZ W SIEBIE! KAŻDY MA TALENT.
14 września obchodziliśmy Dzień Kropki, czyli dzień kreatywności.
Uczniowie chętnie podejmowali działania związane z Dniem Kropki. Powstało wiele ciekawych, kreatywnych prac (T-shirt w kropki, kropkowa dżdżownica, origami z kół, zabawy matematyczne z kropką w tle). Było bardzo wesoło i kolorowo.
Zajęcia pozalekcyjne
Dnia 28 września 2018r. grupa uczniów pod opieką nauczycieli: Emilii Jędrzejczak, Karoliny Pietrzak oraz Hanny Rogosz, brała udział w Nocy Naukowców na Politechnice Poznańskiej. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie " FIZYKA MONEY SHOW", podczas którego zobaczyli ciekawe eksperymenty, jakie można wykonać z pomocą monet i banknotów.
Z życia szkoły
TYDZIEŃ OBCHODÓW SETNEJ ROCZNICY POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
W Szkole Podstawowej w Wirach miniony tydzień 17 – 22.09. poświęciliśmy szczególnie świętowaniu 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego.
Właściwie od listopada ubiegłego roku, co miesiąc przeprowadzaliśmy działania mające na celu uczczenie powstańców, jednak w minionym tygodniu te działania skumulowały się.
Bezpłatny dojazd dla uczniów
Informujemy, ze decyzją Rady Gminy Komorniki (uchwałą LVI/548/2018) z dnia 5 września 2018 r. uczniowie zamieszkali na terenie Gminy Komorniki, których rodzice lub prawni opiekunowie wskazują, że adresem ich miejsca zamieszkania do celów rocznego rozliczenia podatku dochodowego jest Gmina Komorniki mogą bezpłatnie korzystać z przejazdów środkami transportu zbiorowego w strefie lub strefach, w których znajdują się miejsce zamieszkania ucznia i szkoła do której uczęszcza.
Ubezpieczenie
Informujemy, że decyzją Rady Rodziców, w roku szkolnym 2018/2019, będzie (podobnie jak w latach ubiegłych) PZU. Składka ubezpieczenia grupowego na rok szkolny wynosi 49,25zł. Prosimy o dokonywanie wpłat u skarbników klasowych.
Suma ubezpieczenia: 14.000zł.
W przypadku rezygnacji z oferty PZU prosimy o złożenie oświadczenia o rezygnacji z ubezpieczenia grupowego w sekretariacie szkoły do dnia 14.09.2018r.
Spotkania z wychowawcami klas
Zapraszamy na pierwsze w tym roku, organizacyjne spotkanie z wychowawcami klas.
Oddziały przedszkolne - piątek, 7.09., godz. 17.00
Klasy 1 - 3 - poniedziałek, 10.09., godz. 17.00
Klasy 4 - 8 - poniedziałek, 10.09., godz. 18.15
Obiady w szkole
Informacja dla osób zainteresowanych wykupieniem obiadów w szkole.
Uprzejmie informujemy ,że wpis dziecka na listę osób korzystających z obiadów odbywa się po wypełnieniu karty zgłoszenia dziecka na obiady oraz Rodo. Kartę można wypełnić i pozostawić (po wcześniejszym zapoznaniu się z treścią) w sekretariacie szkolnym lub pobrać ze strony internetowej. Cena za zestaw obiadowy (zupa, drugie danie i kompot) wynosi 7,50 zł. Płatności dokonujemy robiąc przelew na konto nr 24195000012006084597050002 do 10-tego każdego miesiąca z góry. W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 889-360-513, 513-686-809 lub mailowo phu.barbara.bober@interia.pl.
DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY
ZESPÓŁ PHU BARBARA BOBER
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW, ZESZYTÓW ĆWICZEŃ NA ROK SZKOLNY 2018/2019
Informacja dotycząca zakupu podręczników i zeszytów ćwiczeń w roku szkolnym 2018/2019
Rodzice uczniów kupują tylko podręczniki i karty pracy do nauki religii (jeżeli dziecko będzie uczęszczało na religię) oraz do nauki języka niemieckiego w klasach IV-VI. Pozostałe podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne będą zakupione przez szkołę w ramach dotacji celowej. Oddział przedszkolny- rodzice kupują cały pakiet „Elementarz sześciolatka” oraz karty pracy do języka angielskiego oraz religii (jeżeli dziecko będzie uczęszczało na religię).
Akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam”
Akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam”
,,Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji”.
(Maria Dąbrowska)
Kształtowanie młodego człowieka tak, by poprzez lekturę, świadomie uczestniczył w kulturze, stanowi niezwykle trudne zadanie. Coraz częściej telewizja, Internet czy telefon stanowi dla dziecka pozornie skuteczną formę relaksu. Dlatego książka może i wręcz powinna stanowić dobrą alternatywę dla wszechogarniających środków masowego przekazu. Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy 8 czerwca o g. 10.00 zebrali się na boisku szkolnym, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam”.
Sukcesy uczniów
Uczestniczyliśmy i zwyciężyliśmy
„Matematyka bez granic”
klasa 6b na III miejscu podium
w regionie wielkopolskim
W poniedziałek 11czerwca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Poznaniu odbyło się podsumowanie konkursu
„Matematyka bez Granic” – Junior, w regionie wielkopolskim.
Fizyka dla każdego
„Fizyka dla każdego”
W związku z projektem edukacyjnym „Fizyka dla każdego”, w Szkole Podstawowej w Wirach odbyły się zajęcia warsztatowe, które przygotowała
i poprowadziła pani Magdalena Przybylska (mama Kacpra z klasy 3d) wraz
z uczniami Gimnazjum Nr 2 w Luboniu. Zajęcia rozbudziły ciekawość dzieci oraz wprowadziły w magiczny świat fizyki. Na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Pod czujnym okiem eksperta mogły własnoręcznie wykonać kalejdoskopy i peryskopy. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Magdzie oraz jej niesamowitym uczniom za przeprowadzenie niezmiernie ciekawych zajęć.
Dni dla zdrowia
Dni dla Zdrowia
W celu uświadomienia uczniów na temat zdrowego stylu życia, w ostatnim tygodniu maja
w naszej szkole odbyły się Dni dla Zdrowia. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy się odżywiać, aby być zdrowym, co powinna zawierać śniadaniówka ucznia, jak odczytywać etykiety na produktach oraz jak efektywnie odpoczywać. Dzieci założyły spiżarnię z domowymi przetworami, ekologiczny ogródek, robiły zdrowe kanapki oraz uczestniczyły w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez mamę Jagody z kl.3d, panią Monikę Mrówczyńską. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie wykonali zdrowe batony, które wszystkim bardzo smakowały.
Bezpieczne wakacje
Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w lipcu
i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci i młodzież spędzają wakacje nad wodą, w górach, czy na koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy
o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Chcąc, więc ograniczyć zagrożenie zaprosiliśmy ratownika wodnego - pana Macieja Pawłowskiego, który poprowadził dla naszych uczniów cykl spotkań na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą oraz poprowadził zajęcia praktyczne z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Zdobyte wiadomości dzieci mogły utrwalić sobie podczas spotkania z ratownikiem medycznym – panem Zagajewskim. Życzymy Wam radosnych
i bezpiecznych wakacji!
Tuwimowo
„Tuwimowo”
Szkolne Kółko Teatralne przygotowało przedstawienie dla klas 0-III pt. „Tuwimowo”. Celem przedstawienia było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Scenariusz, jak łatwo się domyśleć, opierał się na wierszach Juliana Tuwima tj.: „Lokomotywa”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Ptasie radio”, „Pani Słowikowa”, „Zosia Samosia” oraz „Pan Hilary”. Przedstawienie bardzo podobało się uczniom i rodzicom. W ramach współpracy międzyszkolnej przedstawienie obejrzeli, także uczniowie klasy I SPNr1 z Puszczykowa.
W podziękowaniu za zaproszenie Pierwszaki przygotowały dla nas krótki, ale bardzo pouczający występ o ekologii.
Godziny dzwonków
Piątek 22.11.2024panel administratora