Ogłoszenie
12 grudnia do Naszej Gminy zawita Mikołaj z Rovaniemi.
W krótkim programie wizyty władze gminy zaplanowały spotkanie otwarte z dziećmi, które odbędzie się w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, o godzinie 15.30.
Zachęcamy do udziału w spotkaniu.
SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW
Zachęcamy do śledzenia sukcesów sportowych naszych uczniów.
Informacje dotyczące udziału w zawodach, wynikach zawodów, wydarzenia sportowe oraz sylwetki uczniów aktywnie uprawiających sport znajdziecie w zakładce sport.
Wyniki konkursu
KONKURS
"JA I TOLERANCJA"
Są i one... po kilku tygodniach ciężkich zmagań z mnóstwem nadesłanych prac konkursowych z całej Polski... Jury wydało ostateczny werdykt...
Konkurencja była ogromna – od śmiesznych, krótkich, rymowanych wierszyków, do długich dzieł rodem z tomików już wydanej poezji...
Rajd
W sobotę 25 listopada uczniowie z koła przyrodniczo-turystycznego wyruszyli na drugą w tym roku wyprawę. Tym razem celem był Rezerwat Meteorytów na Morasku. Na miejscu uczniowie zapoznali się z osobliwościami przyrodniczymi rezerwatu. Po kilku kilometrowej wędrówce zatrzymali się na odpoczynek i posiłek, aby nabrać siły na zdobycie najwyższego wzniesienia tej części Wielkopolski Góry Moraskiej 154 m n.p.m. Dzieci też wzięły udział w konkursie wiedzy o rezerwacie. Po zdobyciu góry ruszyliśmy w powrotną podróż.
Dzień Życzliwości z Wolontariatem
21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości.
Szkolny Klub Wolontariatu postanowił w ten szczególny dzień przekazać i posłać całej społeczności szkolnej dużo pozytywnych myśli, miłych słów i serdecznych uśmiechów. Porozwieszane na drzwiach każdej sali różne sentencje, które zawierały życzliwe przesłania sprawiły, że uśmiechali się duzi i mali, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.
Konkurs
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie pt. „Anioł”.
Konkurs polega na przedstawieniu własnej wizji anioła w dowolnej postaci.
Prace konkursowe w formie przestrzennej, wykonane techniką dowolną składamy
u organizatorek konkursu do dnia 15.12.2017.Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dwóch kategoriach: klasy 0-3, klasy 4-7.
Warsztaty
Warsztaty plastyczne Zimowe Inspiracje
Dnia 4.12. o godz. 15.30 w naszej szkole odbędzie się drugi warsztat plastyczny z cyklu „Warsztaty na cztery pory roku” pod hasłem Zimowe Inspiracje.
Zapraszamy do udziału wszystkie chętne dzieci klas 0-3 wraz z rodzicami
oraz uczniów klas 4-7.
Osoby zainteresowane proszone są o wpisanie się na listę do dnia 01.12.
Konkurs
Powiatowy Konkurs Wokalny „Mały Festiwal Piosenki”
15 listopada br. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu IX edycja powiatowego konkursu wokalnego "Mały Festiwal Piosenki". Do konkursu zgłosiło się ponad 40 wykonawców z klas gimnazjalnych i klas siódmych powiatu poznańskiego oraz z Poznania. Honorowy patronat nad Festiwalem objęła pani Małgorzata Machalska – Burmistrz Miasta Luboń i jednocześnie fundator pucharu dla zwycięzcy. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, wybrali ambitny repertuar. Uczestnicy konkursu zaśpiewali utwory w języku polskim. Usłyszeliśmy więc nieśmiertelne przeboje Kaliny Jędrusik, Anny German, Edyty Geppert czy Marka Grechuty a także najnowsze kompozycje Natalii Szroeder czy Dawida Podsiadło.
Program edukacyjny
Śniadanie Daje Moc!
Nasza szkoła, jak na Szkołę Promującą Zdrowie przystało, chętnie włącza się w akcje propagujące zdrowy styl życia. Z dużą radością włączyliśmy się w tym roku do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”, w którym uczymy się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.
Wycieczka
Wycieczka do Łysego Młyna w Biedrusku
14 listopada uczniowie z klasy 4b i 3b pojechali na wycieczkę do Łysego Młyna w Biedrusku. Był to szczególny dzień, ponieważ 14 listopada jest Dniem Czystego Powietrza. Tematem naszych zajęć były ptaki zimujące i przylatujące na zimę do Polski. Przy pomocy lornetek obserwowaliśmy ptaki w lesie. Dowiedzieliśmy się, że sójki, które nigdy od nas nie odlatują na zimę są strażnikami lasu, ostrzegają inne ptaki o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Widzieliśmy aktywne żeremia bobrów oraz wysłuchaliśmy ciekawych informacji o życiu tych niezwykłych zwierząt. Wspólnie wykonaliśmy budki lęgowe, które po powrocie do szkoły zawiesiliśmy na drzewach. Będziemy obserwować czy wiosną zamieszkają w nich ptaki by złożyć jaja i wysiadywać potomstwo. W „Leśnym laboratorium”, pod mikroskopami obserwowaliśmy owady i kleszcze. To była wspaniała lekcja przyrody.
Wycieczka
Odwiedziny w Rogalowym Muzeum Poznania
Jak przystało na prawdziwych poznaniaków, dnia 8 listopada na kilka dni przed imieninami Marcina uczniowie klasy 3b wraz z mamami wybrali się wieczorową porą na wyjątkową wycieczkę do Rogalowego Muzeum Poznania. Poznaliśmy tajemnice wypieku rogali świętomarcińskich, dowiedzieliśmy się kto to są szczuny i mele w gwarze wielkopolskiej. Zapoznaliśmy się z fragmentami historii i degustowaliśmy rogale świętomarcińskie. A wszystko to działo się w pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki. Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci.
Konkurs
Fotograficzny Konkurs klasowy
„Zatrzymać jesień…..”
zdjęcia wykonane przez dzieci z klasy 3b
W holu szkoły została zorganizowana wystawa fotografii krajobrazu jesiennego. Każdy uczeń klasy 3b zaprezentował wykonane przez siebie dwa ujęcia fotograficzne jesieni. Do 6 listopada każdy z uczniów naszej szkoły mógł głosować na wybrany krajobraz jesienny. Na przygotowanych karteczkach należało wpisać numer zdjęcia, które najbardziej się podoba. Można było głosować tylko raz i tylko na jedno wybrane zdjęcie. Trzy najciekawsze ujęcia krajobrazu, które zebrały najwięcej głosów zajęły trzy kolejne miejsca. Najwięcej głosów otrzymał krajobraz – zdjęcie wykonane przez Wiktora Kryckiego, drugie miejsce zajął krajobraz wykonany przez Stasia Ledę a trzecie miejsce Zuzi Blinkiewicz. Zwycięzców nagrodziliśmy. Wszystkim, którzy zagłosowali bardzo dziękujemy
Apel z okazji Święta Niepodległości
11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie z klasy 3b i 3d zaprezentowali historię tego wyjątkowego wydarzenia, zapoznali nas z sylwetkami bohaterów narodowych oraz usłyszeliśmy znane i lubiane pieśni patriotyczne takie jak „Wojenko, wojenko..”, „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Pierwsza Kadrowa”. Wystrój w barwach narodowych, godło, oraz kotyliony podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się polską kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najważniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości. Uroczystość zakończyła się
Apel z okazji Święta Niepodległości
W dniu 10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości. Uczniowie klas 4-7 zebrali się, by podziwiać program przygotowany przez klasę 5b. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Apel przypomniał zgromadzonym historię zmagań z zaborcami oraz sylwetki naszych przodków – bohaterów walk o wolność Polski. Uczestnicy apelu uczcili wybitnych przywódców politycznych i wojskowych – twórców niepodległej Rzeczypospolitej, w tym Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego i Kazimierza Sosnkowskiego. Uczniowie recytowali wiersze Edwarda Słońskiego, Józefa Relidzińskiego, Wisławy Szymborskiej i innych poetów. W spektaklu nie zabrakło pieśni o szczególnym znaczeniu dla polskiej tożsamości, w szczególności powstańczych i legionowych. Program uświetniła gra na flecie w wykonaniu piątoklasistów. Uczni
Rok Kościuszki
JAK OBCHODZILIŚMY ROK KOŚCIUSZKI W WIRACH?
W obecnym, kończącym się już roku 2017 roku świętujemy rocznice związane z wielkimi ludźmi, którzy zapisali się w historii, literaturze i kulturze naszego kraju - Piłsudski, Kościuszko, Wyspiański, Conrad… ten rok to także rocznica śmierci Leśmiana, urodzin Bolesława Prusa czy Jacka Kaczmarskiego.
Holly Wins
HOLLY WINS 2017 W SZKOLE W WIRACH
Od około 10 lat z naszą tradycją Wszystkich Świętych zaczęło funkcjonować święto przybyłe z Zachodu.
Cudze chwalicie, swego nie znacie można byłoby powiedzieć.
Warto przyjrzeć się znaczeniu naszego tradycyjnego święta 1XI. Obchodzimy wówczas święto wszystkich, którzy zaufawszy Bogu, dokonywali fascynujących rzeczy dla innych ludzi – stali się prekursorami wolontariatu. Potocznie dzieciom kojarzą się oni z ugrzecznieniem, nudą, smutnym nastrojem. Jednak ten, kto tak myśli, po prostu wykazuje się ignorancją, niewiedzą.
ogłoszenie
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku:
woźna
Praca w systemie jednozmianowym od poniedziałku do piątku
od godziny 7,00 do 15,00
Zatrudnienie w oparciu o umowę na zastępstwo.
Ogólny zakres obowiązków:
- pełnienie dyżuru na portierni szkolnej
Konkurs
W piątek 13 października odbył się szkolny konkurs recytatorski „Jesień w poezji”. Uczniowie recytowali przygotowane utwory literackie o tematyce jesiennej. Jury oceniało dobór repertuaru do wieku dziecka, interpretację, dykcję, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny.
I miejsce zdobyli: Emil Huszaluk kl. 3d,
Zdrowo jemy
Jak na szkołę promującą zdrowie przystało, w klasie 3d odbyły się zajęcia zachęcające uczniów do zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się o korzyściach płynących z codziennego zjadania porcji warzyw i owoców. Wykonały też pyszne i zdrowe surówki według przepisu:
O,5 kg kapusty ukwaszonej
Dzień Bańki Mydlanej
Próżno by szukać tego dnia w kalendarzu, ale dla chcącego nic trudnego. Skoro takiego dnia nie ma, to trzeba go wymyślić. Dzień Bańki Mydlanej odbył się 22 września. W ten sposób pożegnaliśmy lato, a powitaliśmy jesień. W piątkowe przedpołudnie, nad boiskiem naszej szkoły unosiły się bańki mydlane puszczane przez pięknie ubrane w jesienne kolory dzieci. Mimo, że nie był to najcieplejszy dzień to humory wszystkim dopisały.
Godziny dzwonków
Piątek 22.11.2024panel administratora