Nawigacja
Ferie w szkole
Jasełka dla klas I-III
W tym roku szkolnym przedstawienie jasełkowe dla uczniów z klas I-III przygotowały dzieci z klasy 2a i 2b. To samo przedstawienie zaprezentowały 16.01.2016 r. swoim Dziadkom, Babciom i Rodzicom podczas popołudniowego spotkania.
Wychowawcy klas:
Halina Nowicka, Alicja Żurawiak
wydarzenie
Gramy z Patrykiem 2016
Już w najbliższą niedzielę, 24 stycznia, od godziny 9.00 zapraszamy do hali GOSIR w Komornikach na IV edycję Turnieju Piłkarskiego
Gramy z Patrykiem
Turniej poświęcony jest pamięci ucznia naszej szkoły, Patryka Witkowskiego.
Wezmą w nim udział zespoły piłkarskie w kategorii wielkowej U-10.
Te wyjątkowe zawody od 4 lat organizowane są po to, aby wspomnieć Patryka i by pomóc chorym i potrzebującym dzieciom. Każdego roku, dzięki turniejowi przybywa osób zarejestrowanych w bazie dawców szpiku oraz zbierana jest krew, która ratuje życie ludzkie.
Pomimo ferii liczymy na to, że i tym razem równie licznie jak w latach ubiegłych...
...zagramy z Patrykiem.
Przegląd kolęd i pastorałek
Mimo, że święta już za nami, to w minioną niedzielę w powietrzu nadal czuć było tę magiczna moc Bożego Narodzenia. Towarzyszące zewsząd kolędy i pastorałki pozwoliły nam choć na chwilę wrócić pamięcią do rodzinnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.
10 stycznia 2016r.,w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się „XI Przegląd Kolęd i Pastorałek Gminy Komorniki” . Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00.
Konkurs co roku cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów całej gminy. Uczestnicy przygotowują wykonanie kolęd, aranżacje i kostiumy. Soliści oraz liczne zespoły zaprezentowały bogaty repertuar kolęd i pastorałek, zarówno tych najbardziej znanych, jak i mniej popularnych.
W tym roku naszej szkole udało się dwukrotnie uzyskać I miejsce.
Laureatami w konkursie zostali:
Amelia Strózik z klasy IIIa – I miejsce
Magdalena Frąckowiak z klasy IIIb – II miejsce
Karol Konik z klasy VIb – I miejsce
Zespół z klasy Vc – II miejsce
Nauczycielom oraz rodzicom bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowywaniu oraz wsparcie, a uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
Ewa Klera
Świąteczny czas!
Grudzień to czas świętowania i niespodzianek. 16 grudnia - 36 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Świątecznej Olimpiadzie w Arenie. W trzech kategoriach wiekowych wraz z opiekunami dzielnie walczyli w konkurencjach sportowych. Takie spotkania to wspaniała zabawa uwielbiana przez wszystkie dzieci. Każdy z radością i entuzjazmem rywalizował na torze przeszkód. Oprócz zabaw sportowych dzieci mogły zrobić sobie tatuaż oraz poskakać na trampolinach lub pobawić się na dmuchanych zamkach. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd oczywiście w obecności Świętego Mikołaja i Śnieżynek.
opiekunowie:
Agata Karoń
Anna Szajek
Paulina Małasiewicz
„Wszyscy wszystkim ślą życzenia…”
W grudniu tradycyjnie odbył się świąteczny konkurs matematyczny. Uczniowie projektowali kartki z matematycznym pomysłem. Prace zostały wykonane różnymi technikami. Podziwialiśmy mozaiki, składanki orgiami, kartki stworzone haftem matematycznym. Dzieła, które wpłynęły w nadspodziewanie dużej ilości, udekorowały szkolne gazetki. Wieloosobowa komisja złożona z pracowników szkoły nie miała łatwego zadania próbując dokonać ograniczonego wyboru.
Oto wyróżnieni twórcy „kartkowych” dekoracji :
I miejsce – klasy młodsze
Matylda Moskal i Ania Pawłowska
I miejsce – klasy 4-6.
Danuta Maćkowiak Inez Salej
Zuzanna Stężycka Natalia Stróżyńska
Dodatkowo wyróżnione kartki stworzyły:
Wiktoria Ostrowska, Małgorzata Kruk, Klaudia Górna, Nadia Szafczyk, Magdalena Mączyńska, Chmielewska Antonina, Sandra Świtała,
Weronika Franc, Zuzanna Dąbrowska.
Dziękujemy za udział i gratulujemy pomysłów.
„Bezpieczna szkoła”- niezwykła lekcja z policjantem.
Naszą szkołę odwiedził pan Wiśniewski Szymon, który spotkał się z dziećmi klas pierwszych oraz z uczniami klas 4-6.
Tematem tej szczególnej lekcji w młodszych klasach było bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły oraz w różnych sytuacjach dnia codziennego.
W klasach starszych pan policjant w przystępny sposób opowiadał o zagrożeniach, na jakie narażeni są uczniowie, o konsekwencjach prawnych niektórych wykroczeń, a w szczególności o zagrożeniach związanych z różnego rodzaju mediami, czyli o cyberprzemocy. W trakcie spotkania policjant podkreślił, jak ważna jest znajomość numerów alarmowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie pogadanki uczniowie, zadawali pytania, aby wyjaśnić swoje wątpliwości.
Nasi najmłodsi uczniowie otrzymali od policjanta kamizelki odblaskowe, aby być lepiej widocznym po zmroku na drodze.
To była niezwykle pouczająca lekcja. Myślimy, że na długo utkwi w pamięci dzieci, a zdobyta wiedza zaowocuje i ustrzeże od niebezpiecznych i ryzykownych zachowań.
H.G.
kiermasz
Jak co roku, w grudniu, w naszej szkole odbył się kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez świetlicę i wolontariat. Tegoroczne zainteresowanie kiermaszem przerosło oczekiwania organizatorów. Na każdej przerwie, a także po zajęciach szkolnych dzieci ustawiały się w długa kolejkę, aby nabyć prace swoich kolegów i koleżanek. Największym zainteresowaniem cieszyły się świąteczne kartki i figurki przygotowane własnoręcznie przez dzieci, a także wieńce wykonane przez uczniów naszej szkoły na konkurs plastyczny i przekazane na kiermasz. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Hani.
Osoby, które chcą pomóc prosimy o przelew na konto:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”,
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa.
Bank BHP SA 15106000760000331000182615 z dopiskiem Chojnacka Hanna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
Prosimy o dalsze wsparcie i pomoc !
Nauczyciele świetlicy
„Szkoła Promująca Zdrowie”
Nasza szkoła od wielu lat promuje zdrowy styl życia w społeczności szkolnej. Obok realizowania działań z zakresu profilaktyki, podjęliśmy zadania w ramach projektu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Mają one na celu tworzenie klimatu, który sprzyja osiąganiu satysfakcji z nauki i pracy, wzmacnia poczucie własnej wartości, uczy, jak zdrowiej i lepiej żyć, tworzy środowisko społeczne sprzyjające zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu oraz zachęca innych w swoim otoczeniu do podobnych działań. Nasze starania zostały docenione w 2008 roku, gdyż otrzymaliśmy Wojewódzki Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie. Nie spoczęliśmy jednak na laurach i z jeszcze większym zapałem upowszechniamy tę ideę.
Od pięciu lat staramy się o Krajowy Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie. W związku z tym 8 grudnia miała miejsce wizyta studyjna, na którą przybyło wielu gości z gminy oraz kuratorium. Gazetki na korytarzach, przedstawienie, multimedialna prezentacja, zdrowy - warzywny poczęstunek miały przekonać wszystkich, że nasza szkoła od lat promuje zdrowie i spełnia wszystkie wymagania niezbędne, aby uzyskać Krajowy Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie.
Koordynator projektu Justyna Lisik
XI Gminna Mikołajkowa Olimpiada Sportowa klas I-III
7 grudnia drużyna z naszej szkoły wzięła udział w
XI Gminnej Mikołajkowej Olimpiadzie Sportowej klas I-III.
Do rywalizacji przystąpiły zespoły ze szkół: SP Chomęcice, SP Komorniki, SP Plewiska, SP Wiry, SP nr 2 Puszczykowo.
Zawody przebiegały zgodnie z zasadami fair play.
Nasz zespół zajął III miejsce.
Uczestnikom gratulujemy sukcesu.
Uczestnicy olimpiady:
kl. Ia - Aleksandra Górska, Piotr Michałowski ,
kl. Ib - Magdalena Jeż, Piotr Nowak,
kl. IIa - Julia Kosmowska, Zofia Pawlicka,
kl.IIb–Kamila Tykwic,Adrian Danielak,
kl. IIIa – Amelia Strózik, Jakub Makowski,
kl. IIIb – Magdalena Frackowiak, Piotr Górny
Opiekunowie: A. Żurawiak, H. Nowicka
Erasmus+
W dniach 9 – 11 grudnia w miejscowości Jaszbereny na Węgrzech odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie w projekcie Erasmus+. W konferencji uczestniczyły dwuosobowe zespoły z sześciu krajów. Jak ważne było to spotkanie może świadczyć fakt, że szkoły reprezentowane były przez dyrektorów oraz koordynatorów projektu. Pierwszego dnia odbyły się nieoficjalne spotkania z uczestnikami projektu. Drugi dzień wypełniony był szkoleniami dotyczącymi spraw organizacyjnych i finansowych. Rozpoczęliśmy od spotkania z pracownikami organizacji unijnych, którzy z ramienia węgierskiej szkoły pracowali nad projektem. Przedstawili oni główne założenia projektu z podziałem na poszczególne lata trwania współpracy. Nie brakowało licznych pytań i bardziej szczegółowych ustaleń. W drugiej części zaprezentowane zostały prezentacje i filmy o poszczególnych szkołach, dzięki temu mogliśmy bliżej poznać naszych partnerów. Na szkoleniu przedstawiono również propozycje logo projektu, które zostały wcześniej przygotowane przez każdą ze szkół. Po gorącej dyskusji ustalono, że wyboru logo dokonają dzieci z każdej szkoły. W kolejnej części narady podjęliśmy decyzje dotyczące wymian uczniów oraz szkoleń jakie będą prowadzone w ostatnim roku trwania projektu. Podczas podsumowania ustalono zadania do wykonania na najbliższe miesiące i termin kolejnego spotkania.
Izabela Witkowska
Kwesta dla Hani!
Od 24.11-27.11 w naszej szkole zorganizowana została zbiórka pieniędzy na rzecz chorej na glejaka nerwu wzrokowego Hani.
Dzięki waszej hojności na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” wpłynęło 1719,13 zł.
To jednak nie koniec!
Z początkiem grudnia organizowany będzie coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Cały dochód uzyskany podczas sprzedaży świątecznych upominków przeznaczony będzie na przeszczep komórek macierzystych dla Hani.
Prosimy o dalsze wsparcie i pomoc !
A. Szajek
ANDRZEJKI W ŚWIETLICY
Dnia 30 listopada 2015r. odbył się balik andrzejkowy dla dzieci z klas II, III, IV uczęszczających do świetlicy. Były tańce, konkursy z nagrodami i oczywiście wróżby.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie do baliku. Zachęcamy także do odwiedzenia galerii zdjęć, która znajduje się w zakładce nauczyciele świetlicy.
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy- wyniki
27 listopada został przeprowadzony szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Aby przejść dalej, trzeba było uzyskać min. 30 punktów (75%). Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Natalia Mika (VI B).
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Oto wyniki poszczególnych uczestników:
KP01 – 13 p.
KP02 – 12 p.
KP03 – 19 p.
KP04 – 13 p.
KP05 – 17 p.
KP06 – 13 p.
KP07 – 11 p.
KP08 – 7 p.
KP09 – 11 p.
KP10 – 16 p.
KP11 – 23 p.
KP12 – 16 p.
KP13 – 16 p.
KP14 – 14 p.
KP15 – 20 p.
KP16 – 17 p.
KP17 – 17 p.
KP18 – 33 p.
KP21 – 16 p.
KP22 – 16 p.
Janusz Judziński
Jacek Domieracki
"Mój przyjaciel MIŚ"- rozstrzygnięcie konkursu
W listopadzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Mój przyjaciel MIŚ" zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach.
Konkurs dedykowany był tylko dla uczniów klas pierwszych i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Ponad 40 pierwszaków walczyło o udział w drugim etapie.
Komisja konkursowa miała nie lada zadanie.
Naszą szkołę reprezentowały MISIE:
Adama Pawłowskiego (klasa 1c)
Emilii Pieczulis (klasa 1a)
Amelii Pawłowskiej (klasa 1d).
W dniu 27 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie drugiego etapu (międzyszkolnego) tego konkursu.
Miło nam poinformować, że praca ADAMA PAWŁOWSKIEGO
zajęła III miejsce.
Adasiowi gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne prace!
opiekun szkolnego etapu konkursu:
Paulina Małasiewicz
Wiry – Novara. Współpraca polsko-włoska
Mija trzeci rok wzajemnej współpracy pomiędzy uczniami naszej szkoły a zaprzyjaźnionej szkoły w Novara we Włoszech. Rozpoczęliśmy od napisania listów, w których każdy przedstawił się, opisał swoje zainteresowania. Odbyło się też pierwsze spotkanie przez Skype. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć swoich rówieśników, zamienić z nimi kilka zdań na ciekawe dla nich tematy.
Obecnie uczniowie wymieniają się kolejnymi listami i czekają na drugie spotkanie, które odbędzie się tuż przed Świętami. Mamy w planach rozmowy o zwyczajach świątecznych i wspólne śpiewanie kolęd.
Koordynator projektu:
Izabela Witkowska
Wycieczki klas czwartych do Rogalina i ICHOT-u
Dnia 27 października uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę do Pałacu w Rogalinie. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzenia pięknych wnętrz odrestaurowanego pałacu Kazimierza Raczyńskiego, ostatniego właściciela w Rogalinie. Pałac przez lata podlegał licznym remontom, żeby uzyskać obecny wygląd. Największe wrażenie na wszystkich zrobiła przepiękna, piętrowa biblioteka. Na razie jeszcze pusta, ale niebawem wypełnią ją zbierane przez lata przez Rodzinę Raczyńskich stare woluminy.
Druga część naszej wycieczki odbywała się na terenie galerii, zbudowanej dla licznej kolekcji obrazów. Tam spotkaliśmy się z panią kustosz, która opowiedziała o najciekawszych zbiorach Rodziny Raczyńskich. Nasi uczniowie otrzymali zadanie przygotowania scenek. W tym celu przebrali się w stroje z epoki i wcielili się w postaci z wybranych obrazów.
Na koniec piękna jesienna pogoda pozwoliła nam na pospacerowanie po pięknych alejkach rogalińskiej posiadłości.
W listopadzie obie klasy czwarte udały się na warsztaty „Dawno temu w grodzie” odbywające się na terenie Bramy Poznania. W pierwszej kolejności pani archeolog zaprosiła wszystkich na kładkę nad Rzeką Cybina, żeby opowiedzieć o tym gdzie w Poznaniu powstał pierwszy gród i jaką rolę odgrywała jego lokalizacja. Następnie udaliśmy się na teren wystawy, gdzie uczniowie otrzymali zadania odnalezienia ważnych miejsc związanych z funkcjonowaniem pierwszego grodu na Ostrowie Tumskim. Po wykonaniu wszystkich poleceń z kart pracy przeszliśmy do sali, w której uczniowie przygotowywali się do odegrania scenek z życia pierwszych mieszkańców grodu. Podsumowaniem naszego pobytu w muzeum było odwiedzenie ekspozycji, żeby poznać najbliższą nam historię miasta Poznania. Interaktywne Centrum Historii Miasta Poznania jest doskonałym przykładem łączenia nowych technologii z historią.
Izabela Witkowska
Agata Mulkowska - Karoń
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego- wyniki
Dnia 26 listopada odbył się po raz pierwszy Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego organizowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Etap szkolny obejmował zakres pytań z gramatyki, czytanie ze zrozumieniem i pytania z wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. W konkursie wzięło udział 7 uczniów, żeby przejść do etapu rejonowego należało zdobyć 80% punktów. Niestety żadnemu z uczniów nie udało się osiągnąć wyznaczonego pułapu.
Wyniki poszczególnych uczniów:
JA01 14 pkt
JA02 12 pkt
JA03 14 pkt
JA04 20 pkt
JA05 24 pkt
JA06 6 pkt
JA07 8 pkt
Izabela Witkowska
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
19 listopada został przeprowadzony szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Aby przejść dalej, trzeba było uzyskać min. 80% wszystkich punktów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się Natalia Mika (6b) i Jędrzej Lewicki (6a).
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Oto wyniki poszczególnych uczestników:
JP01 – 22 p.
JP02 – 12 p.
JP03 – 15 p.
JP04 – 17 p.
JP05 – 8 p.
JP06 – 26 p.
JP07 – 25 p.
JP08 – 27 p.
JP09 – 11 p.
JP10 – 19 p.
JP11 – 22 p.
JP12 – 16 p.
JP13 – 21 p.
JP14 – 20 p.
JP15 – 25 p.
JP17 – 25 p.
JP18 – 6 p.
JP22 – 13 p.
JP23 – 23 p.
JP24 – 30 p.
JP25 – 35 p.
J. Ostrowska, W. Rosińska, B. Stempczyńska
UWAGA
Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki
zaprasza
na spektakl
pt: "MAGIA ŚWIĄT"