Zapraszamy na drzwi otwarte!
Nawigacja
Drzwi otwarte dla rodziców uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2017/2018
Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim Swarzędz Cup 2017
W dniu 08.01 br. w Swarzędzu odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim Swarzędz Cup 2017. Nasza stała już reprezentacja w osobach: Anna Pawłowska, Amelia Strózik, Bogna Mika i Matylda Moskal spisała się rewelacyjnie. W swoich kategoriach wagowych złote krążki wywalczyły Ania i Amelka, brązowy Bonia. Wielkie gratulacje dla medalistek oraz wszystkich zawodniczek, bo poziom zawodów był bardzo wysoki. Były to poważne międzynarodowe zawody, w których brali udział między innymi zawodnicy z Czech i Niemiec. Na wyróżnienie zasługuje Ania, która mając w swojej kategorii 21 zawodniczek, w pięknym technicznie stylu, po wygraniu 4 walk, zajęła I miejsce.
Waleczności nie brakowało żadnej z naszych zawodniczek.
Tak trzymać dziewczyny !!!
Katarzyna Pawłowska
mama Ani
Kiermasz Bożonarodzeniowy
Jak co roku, w grudniu, w naszej szkole odbył się kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez świetlicę, zerówkę oraz wolontariat.
Na każdej przerwie oraz po zajęciach dzieci chętnie kupowały wystawiane przedmioty. W tym roku największą popularnością cieszyły się świąteczne kartki i figurki przygotowane własnoręcznie przez dzieci, a także wieńce, anioły i szopki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły na konkurs plastyczny i przekazane na kiermasz.
Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie!
Wychowawcy świetlicy oraz zerówki
Warsztaty plastyczne
Dnia 8 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami. Podczas spotkania rodzice ze swoimi pociechami wykonywali różne dekoracje świąteczne, które później można było zakupić podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego.
W tym roku wykonywaliśmy m.in. kartki świąteczne, ozdabialiśmy styropianowe bombki, a także robiliśmy pingwiny z żarówek.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie ze strony rodziców i dziadków, a w przyszłości zapraszamy na kolejne spotkania.
Wychowawcy świetlicy oraz zerówki
Konkurs plastyczny "Anioł"
Grudzień w naszej szkole rozpoczęliśmy od konkursu plastycznego pt. ”Anioł". Dzieci biorące udział w konkursie wykazały się kreatywnością i pomysłowością.
Klasy I-III miały możliwość przedstawienia własnej wizji anioła w formie płaskorzeźby, natomiast klasy IV-VI w formie przestrzennej.
Laureatami w konkursie zostali:
Kategoria klas I-III:
I miejsce Kacper Baszyński 2d
II miejsce Oliwia Szafrańska 1a
III miejsce Natalia Malinowska 1a
WYRÓŻNIENIA: Sara Strózik 0a, Maja Karaszewska 2b
Kategoria klas IV-VI:
I miejsce Eliza Konieczna 6c
II miejsce Pola Szymyślik 6c
III miejsce Nadia Szafczyk 6c, Natalia Witkowska 6a,
Filip Malinowski 4a, Inez Salej 6aWYRÓŻNIENIA: Amelia Strózik 4a
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!
Organizatorki: mgr Katarzyna Kończal, mgr Patrycja Szamara
Wycieczka do Berlina
Dnia 16 grudnia odbyła się wycieczka jednodniowa do Berlina. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas IV i V. Celem wycieczki było poznanie kraju, tradycji świątecznych, zabytków kultury i historii oraz integracja uczniów. Pierwszym punktem wycieczki był Mur Berliński. Następnie zwiedziliśmy Wyspę Muzeów oraz Muzeum Techniki i interaktywne Spectrum, gdzie uczniowie mogli sami poeksperymentować. Następnie udaliśmy się pod Bramę Brandenburską, Reichstag, Katedrę Berlińską oraz Pomnik Ofiar Holokaustu. Na koniec dnia spędziliśmy miło czas na Jarmarku Świątecznym przy Alexanderplatz.
Katarzyma Woyczikowska
INTERNATIONAL GIRLS&WOMEN CUP Taekwondo Olimpijskie
W dniu 17 grudnia br. w Jarocinie odbył się nietypowy turniej: INTERNATIONAL GIRLS&WOMEN CUP Taekwondo Olimpijskie. Turniej nietypowy, bo przeznaczony wyłącznie dla dziewcząt. Oprócz Polek, w zawodach wzięły udział zawodniczki z Czech i Niemiec. Naszą sekcję reprezentowały doświadczone już w występach na międzynarodowych turniejach dziewczyny: Anna Pawłowska, Amelia Strózik, Bogna Mika i Matylda Moskal. Wszystkie dziewczyny spisały się na medal!!! Złote krążki wywalczyły Ania, Amelka i Matylda. Bonia wróciła z brązowym medalem. Wszystkie dziewczyny dzielnie walczyły na macie, ale przy okazji bardzo dobrze się bawiły. Dzięki tak dobrym występom naszych dziewcząt oraz pozostałych dziewcząt z klubu AZS Poznań, klub wywalczył III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Cieszy udział naszych zawodniczek w tym sukcesie :-)
Powodzenia dla wszystkich zawodników sekcji taekwondo w naszej szkole!!!
Katarzyna Pawłowska
Sekcja taekwondo
W dniu 4 grudnia br. w Olsztynie odbył się Międzynarodowy Turniej w Taekwondo Olimpijskim Puchar Polski. Po raz pierwszy udział w tak poważnym turnieju mogły wziąć udział dzieci w rocznika 2016, czyli Klasyfikacja Młodzik. W tej kategorii sekcję taekwondo prowadzoną w naszej szkole przez klub AZS Poznań reprezentowały: Anna Pawłowska, Amelia Strózik, Bogna Mika oraz Matylda Moskal. Wszystkie dziewczynki są u
czennicami kl. IVa, trenują taekwondo od kilku lat. Ania rozpoczęła przygodę z taekwondo już w zerówce, a później zaraziła pasją koleżanki z klasy. Do niedawna była to tylko zabawa. Dziś dziewczynki, ze względu na wiek, należą już do punktowanej w rankingach krajowych kategorii Młodzik.
Sukcesem na turnieju w Olszynie zakończyły się występy Ani Pawłowskiej i Amelki Strózik, które w swoich kategoriach wagowych zajęły drugie miejsca. Były to pierwsze zawody tak dużej rangi, tym bardziej cieszy sukces młodych zawodniczek. Bardzo cenne, oprócz srebrnych krążków, jest również zdobyte doświadczenie, zarówno na macie, jak i poza nią: radzenie sobie z emocjami z wygranej, przegranej, wspieranie kolegów z klubu. To bardzo cenne umiejętności, których nie można nauczyć się z książek.
Naszym zawodniczkom życzymy dalszego dużego zapału do treningów i wielu sukcesów, nie tylko na macie. Nasza sekcja w szkole jest prowadzona przez najlepszy klub taekwondo w Poznaniu, co widać po wynikach w ogólnopolskich zawodach. Treningi to ciężka praca, ale i świetna zabawa. Wygrane, a jeszcze bardziej przegrane walki motywują do jeszcze większej pracy.
Powodzenia dla wszystkich zawodników sekcji taekwondo w naszej szkole!!!
Katarzyna Pawłowska
mam Ani
ZAWODY SPORTOWE
W okresie jesiennym uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych zawodach i zmaganiach sportowych na szczeblu gminnym i powiatowym.
BIEGI PRZEŁAJOWE INDYWIDUALNE I SZTAFETOWE
We wrześniu na stadionie GOSiR przy ulicy Jeziornej w Komornikach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych i Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowane przez Szkoły Podstawowe w Komornikach i w Wirach. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego.
W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół z Chomęcic, Plewisk, Wir i Komornik. W biegach indywidualnych odbyło się sześć startów, osobno dla dziewcząt i chłopców z danego rocznika. Punkty dla szkoły zdobywało 6 pierwszych zawodników.
Po biegach indywidualnych odbył się bieg sztafetowy, w którym zajęliśmy III miejsce. Nasza szkoła była fundatorem pucharów.
Klasyfikacja uczniów naszej szkoły w poszczególnych biegach:
Chłopcy rocznik 2005 i młodsi
- Tomasz Frąckowiak
- Franciszek Bobkiewicz
Dziewczęta rocznik 2005 i młodsze
- Wiktoria Pawlak
Dziewczęta rocznik 2004
- Oliwia Chlasta
W październiku i listopadzie w hali sportowej w Szkole Podstawowej w
Plewiskach i Komornikach odbyły się Mistrzostwa gminy w unihokeju ,piłce ręcznej i piłce nożnej. W zawodach uczestniczyły drużyny z gminnych szkół podstawowych. Wygrane drużyny brały udział w zawodach powiatowych, reprezentując naszą gminę.
Nasi zawodnicy w każdej z dyscyplin stawali na podium.
MISTRZOSTWA POWIATU POZNAŃSKIEGO W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM
W czwartek 08..11.2016 r. na basenie w Kórnickim Centrum Rekreacji OAZA odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w pływaniu drużynowym.
W Naszej drużynie wystąpili uczniowie, którzy uzyskali najlepsze czasy na 25 metrów stylem dowolnym, podczas wcześniej zorganizowanego treningu.
Dziewczyny w składzie Julia Ratajczyk, Jagoda Borowiak, Zuzanna Jagodzińska, Julia Bednarczyk, Oliwia Nowak, Maja Bobkiewicz, oraz chłopcy w składzie Franciszek Bobkiewicz, Kornel Skotarczak, Jakub Taratajcio, Franciszek Achrem, Iwo Nowak,
Oleg Juda, Jakub Kandulski, Franciszek Osypiński , bardzo pozytywnie zmotywowani już o godzinie 8:00 wyruszyliśmy z Wir. Po dotarciu do Kórnika i weryfikacji zawodników czekaliśmy już tylko na rozpoczęcie zawodów. Po uroczystym otwarciu i oficjalnej rozgrzewce przyszła kolej na naszych młodych zawodników.
W klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych zajęliśmy 7 miejsce ( dziewczęta) i 6 miejsce ( chłopcy)! To duży sukces, bo w zawodach udział brały 22 szkoły z całego powiatu. Był to już drugi występ Naszej szkoły w tych zawodach. Będziemy motywować Naszych uczniów do dalszej pracy nad sprawnością pływacką. Gratulujemy!
Klasyfikacja końcowa
Dziewczęta:
- SP KOZIEGŁOWY
- SP1 KÓRNIK
- SP SUCHY LAS
- SP LUSOWO
- SP PRZEŹMIEROWO
- SP1 LUBOŃ
- SP WIRY 3:20,22
- SP2 LUBON
- SP4 SWARZĘDZ
- SP2 MOSINA
- SP2 PUSZCZYKOWO
Chłopcy:
- SP KOZIEGŁOWY
- SP1 KÓRNIK
- SP PRZEŹMIEROWO
- SP LUSOWO
- SP3 LUBOŃ
- SP WIRY 3:39,86
- SP4 SWARZĘDZ
- SP SUCHY LAS
- SP2 MOSINA
- SP2 PUSZCZYKOWO
- SP2 LUBOŃ
Konkurs "Mam talent"
2 grudnia odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu „Mam talent”, w którym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje zdolności.
Konkurs miał na celu rozwijanie i promowanie talentów. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: taniec, śpiew i gra na instrumencie.
Uczestników oceniało jury w składzie:
-wicedyrektor Sławomir Jaworski
-pani Kinga Studzińska
-pani Patrycja Szamara.
Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałymi zdolnościami, natomiast publiczność dopingowała, oklaskiwała i wspierała wykonawców gromkimi brawami.
Na szczególne wyróżnienie ze strony jury w kategorii taniec zasłużyła Julia Wiśniewska z klasy 3b oraz tancerze: Emilia Piechowiak i jej partner Maciej Gorzyński z klasy 2a.
WYNIKI
Kategoria taniec:
I miejsce: Julia Rutkowska klasa 1b
II miejsce: Zuzanna Dolińska, Natasza Nowak, Pola Stężycka klasa 2c
III miejsce: Natalia Malinowska, Klara Liniewicz, Helena Wojtkowiak, Oliwia Szafrańska, Ada Temnicka, Natalia Jakimczyk klasa 1b
Kategoria śpiew:
I miejsce: Zuzanna Potrawiak klasa 2b
II miejsce: Liliana Mrozek klasa 2a
III miejsce: Matylda Szulc, Julia Kosmowska, Nina Anioła, Agnieszka Hypś klasa 3a
Kategoria gra na instrumencie:
I miejsce: Igor Kuzemko klasa 3d
II miejsce: Marysia Duszyńska klasa 3b
III miejsce: Justyna Makowska klasa 1a
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym uczniom gratulujemy!!!
Więcej zdjęć dostepnych w zakładce: album fotograficzny: Mam talent
organizatorzy:
Paulina Małasiewicz
Ewa Jędrzek Nawrocka
Mała szkoła - a taaka wielka!
„Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,(…)”
Jan Kochanowski Na zdrowie
Sprawami zdrowia w ujęciu globalnym zajmuje się Światowa Organizacja Zdrowia. Organizacja ta wespół z Radą Europy i Komisją Europejską powołały do życia w roku 1991 Europejską Sieć Szkół Promujących Zdrowie. Ideę tworzenia takich szkół podjęła w Polsce profesor Barbara Woynarowska, co jej się udało. Sprawuje pieczę nad powyższymi szkołami i czuwa nad przebiegiem realizacji programu do dnia dzisiejszego. Nasza szkoła w Wirach dostrzegła tę niezmiernie ważną sprawę i włączyła się w szlachetną holistyczną ideę (zdrowie fizyczne, psychiczne, społeczne i duchowe). Wspaniale to się wypadło! Sprawnie działamy. Powołano Zespół do Spraw Promocji Zdrowia, szkolnego koordynatora, którzy systematycznie przez lata pracowali ze społecznością szkolną, jak i lokalną nad promocją zdrowia. Owocem powyższych działań było wyróżnienie szkoły Wojewódzkim Certyfikatem Sieci Szkół Promujących Zdrowie w roku 2008. Spowodowało to ogromną radość i jeszcze bardziej zmobilizowało do działania nauczycieli, uczniów, pracowników niepedagogicznych oraz rodziców. Podjęto szereg programów, projektów edukacyjnych, samodzielnych koncepcji całej społeczności szkolnej, sprzyjających zdrowiu w ujęciu holistycznym: optymistyczne spojrzenie na świat, na siebie, na innych ludzi i na własną szkołę. Należy podkreślić, że działania na rzecz zdrowia są od lat priorytetem wpisanym w Planach Pracy Szkoły oraz Koncepcję pracy szkoły na lata 2012 – 2017. Z dumą podkreślamy kolejny sukces - otrzymanie 23 listopada 2016 roku Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Dokument ten nadaje Minister Edukacji Narodowej na podstawie rekomendacji udzielonej przez Centralną Kapitułę Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie działającą przy Ośrodku Rozwoju Edukacji (ORE) w Warszawie. Uroczystego wręczenia dokonał Podsekretarz Stanu MEN Maciej Kopeć podczas spotkania z wyróżnionymi placówkami. W Polsce tak honorowo wyróżnionych szkół jest zaledwie 210, przy czym w Wielkopolsce tylko 10, a w gminie Komorniki Nasza!
Gmina może cieszyć się z takiej społeczności szkolnej oraz Dyrektora, którego zaangażowanie i doświadczenie tak dobrze i korzystnie wpływa na wizerunek szkoły.
Szkolny Koordynator zespołu ds. promocji zdrowia:
Justyna Kozłowska - Lisik
JA I TOLERANCJA- wyniki
Obchody „Tygodnia Tolerancji” stały się już tradycją w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach. W tym roku dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały przedstawienie dla uczniów klas I-III pt. „Franio i Zasmuceni”, które w żartobliwy sposób przybliżyło dzieciom czym jest tolerancja i jak możemy propagować postawę tolerancji na co dzień. Ponadto wszyscy uczniowie podczas zajęć mieli okazję porozmawiać z nauczycielami o tolerancji. Dla dzieci uczęszczających do świetlicy zostały zorganizowane zajęcia dydaktyczne oraz plastyczne, podczas których mogli zagłębić swoją wiedzę na ten temat.
Zwieńczeniem całego tygodnia był Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Ja i tolerancja”, w którym udział wzięli uczniowie ze szkół z całej Polski. Galerię prac konkursowych można podziwiać w holu szkoły.
Cieszymy się, że kolejny raz udało się te trudne zagadnienia pokazać w tak przyjemny sposób. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas tego tygodnia zostanie w pamięci na długi czas.
Laureaci konkursu:
Kategoria klas I-III:
1.Miejsce – Alicja Kowalska
Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach
2.Miejsce – Oliwia Kowalonek
Szkoła Podstawowa im. Św. Mikołaja z Miry w Krzelowie
3.Miejsce – Jakub Wojciechowski
Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy ARKA we Wrześni
WYRÓŻNIENIA:
Maria Nycz – Szkoła Podstawowa nr 74 w Poznaniu
Paulina Lis - Szkoła Podstawowa im. Św. Mikołaja z Miry w Krzelowie
Kategoria klas IV-VI:
1.Miejsce – Dominika Ratajczak
Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach
2.Miejsce – Marta Piasecka
Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy ARKA we Wrześni
3.Miejsce – Kinga Wójcik
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tomicach
3. Miejsce – Justyna Nowak
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tomicach
WYRÓŻNIENIA:
Filip Filipiak - Szkoła Podstawowa nr 74 w Poznaniu
Filip Malinowski – Szkoła Podstawowa w Wirach
ŚWIETLICOWA RODZINKA
W naszej szkole jest świetlica, głośna gwarna jak ulica, Nam to jednak nie przeszkadza, każdy chęć zabaw rozważa. Dzieciaki wesołe i radosne maja lica, taka jest Nasza świetlica.
Tak krótki wierszyk dzieci ułożyły i zawarły w nim to wszystko, co dzieje się w
świetlicy. Do świetlicy uczęszcza wiele dzieci, które wnoszą swoje zainteresowania, które próbujemy wzbogacić oraz rozwijać umiejętności i potencjał drzemiący w nich. Był czas, iż dzieci integrowały się i
poznawały. Teraz stworzyliśmy swoją „Świetlicową Rodzinkę”. Wiele prac wykonujemy ulubioną technika kirinami. Prace plastyczne są wykonywane zgodnie z wydarzeniami. Omawialiśmy wspólnie „Dobre maniery”, czyli – „Bon ton, czyli savoir vivre”. Nasze świetliki brały udział w konkursach m.in „Wzorowa łazienka”. Obecnie dzieci wykonały prace dotyczące święta „Dnia Niepodległości”, napisały wiersze-rymowanki o naszym kraju, jakim jest Polska. Obchodziliśmy również światowy dzień „Pluszowego Misia”.
Więcej zdjęć można obejrzeć w zakładce album fotograficzny - Świetlica
Karolina Bogielczyk
Spotkanie uczniów w ramach Programu Erasmus + w Szkole Podstawowej w Wirach
W ostatnim tygodniu listopada nasza szkoła gościła międzynarodową grupę uczniów w ramach projektu Erasmus+. Grupa liczyła 28 uczniów i 11 nauczycieli z następujących krajów: Niemiec, Hiszpanii, Islandii, Węgier oraz Rumunii. Przez cały tydzień dzieci mieszkały u polskich rodzin i brały udział w różnych zajęciach.
Poniedziałek, 21 listopada
nasze spotkanie rozpoczęliśmy od różnych gier zapoznawczych: uczniowie przedstawiali się, śpiewali piosenki na powitanie, brali udział w różnych grach ruchowych. Po przerwie obiadowej dzieci wykonywały rysunki ptaków na koszulkach i wszyscy razem zatańczyli zumbę. Wieczorem miało miejsce spotkanie nauczycieli z władzami naszej gminy.
Wtorek, 22 listopada
uczniowie udali się na wycieczkę do Muzeum w Jeziorach, gdzie po obejrzeniu filmu o urokach Wielkopolskiego Parku Narodowego rozwiązywali karty pracy i wybrali się na wycieczkę do lasu. Po południu w naszej szkole dzieci malowały przygotowane wcześniej karmniki. Odwiedził nas też pan leśniczy, który opowiedział jak należy dokarmiać ptaki zimą. Na koniec dnia odbyło się przedstawienie pt. „Lazy Bird” oraz uczniowie z poszczególnych państw przedstawiali przygotowane wcześniej tańce ptaków. Gościliśmy również przedstawicieli Urzędu Gminy, którzy przygotowali dla wszystkich uczniów podarunki. Każda szkoła otrzymała piękny album o Wielkopolskim Parku Narodowym, wraz z flagą i herbem gminy.
Środa, 23 listopada
wyjazd do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, gdzie uczestnicy wymiany poznawali polskie tradycje, wykonując papierowe kwiaty służące niegdyś do ozdabiania polskich domów na wsi. Drugie warsztaty pt: „Czerwone korale” przybliżyły uczniom sposoby tworzenia starodawnej biżuterii. Następnie dzieci wykonały samodzielnie bransoletki i korale. Po posiłku w szkole i krótkim odpoczynku wszyscy zasiedli do wyrabiania z masy plastycznej różnych breloczków i wisiorków. W tym czasie odbyło się też spotkanie nauczycieli zaangażowanych w projekt Erasmus+.
Czwartek, 24 listopada
uczniowie i nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z języka angielskiego i niemieckiego. Następnie udali się na wycieczkę do Poznania, gdzie zobaczyli poznańskie koziołki wybijające południe, Stary Rynek oraz Farę. Kolejnym punktem programu były rogalowe warsztaty w Muzeum Rogala. Nasi goście mogli poznać tajniki wypieku tego wielkopolskiego przysmaku i skosztować pysznego rogala. Po przerwie obiadowej pojechali do Deli Parku w Trzebawiu, gdzie po udziale w warsztatach o ptakach występujących w Polsce, dziec
i korzystały z atrakcji parku rozrywki. Po zapadnięciu zmroku wybrali się na krótki spacer po pięknie oświetlonym parku.
Piątek, 25 listopada
spędziliśmy w szkole, dzień rozpoczynając od nauki hip – hopa. Następnie odbyło się podsumowanie całego tygodnia pracy, rozdanie certyfikatów i upominków. Spotkanie dobiegło końca i po długich pożegnaniach poszczególni uczestnicy wymiany udali się do swoich domów.
Podsumowując nasze działania chciałabym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie tygodnia międzynarodowej wymiany uczniów w ramach Projektu Erasmus+
koordynator projektu
Grupa uczniów Erasmusa razem z Castoramą pomaga ptakom przetrwać zimę.
Przyroda powoli przygotowuje się do zimy. Uczestnicy projektu „Erasmus+” zastanawiali się, jak pomóc ptakom w tym trudnym okresie. Temperatury spadają a śnieg zasypuje ziemię. Niełatwo naszym latającym przyjaciołom znaleźć coś do jedzenia. Poszukiwania na mrozie pochłaniają też cenną energię. Uczniowie postanowili przygotować „ptasią stołówkę”. Potrzebowaliśmy odpowiednich
materiałów, z których można zbudować karmniki. W realizacji naszego zadania pomogła Castorama ze Swarzędza. Zostaliśmy zaproszeni na organizowane przez nią warsztaty „Majsterkowo”. Otrzymaliśmy zestawy drewnianych elementów, z których należało zbudować karmnik. Podczas zajęć przekonaliśmy się, że wbijanie gwoździ w deseczki wymaga precyzji i cierpliwości. Jednak nasze starania zaowocowały sukcesem i każdy samodzielnie wykonał karmnik. Dodatkowo mieliśmy możliwość wykończenia naszych prac różnymi budowlanymi materiałami . Nasze pomysły nie ograniczyły się tylko do zabezpieczenia dachu karmnika, powstawały również huśtawki, czy tacki na ziarno. Nasze Panie opiekunki
otrzymały od organizatorów własne zadanie. Musiały samodzielnie skręcić jeden duży karmnik z użyciem wiertarkowkrętarki. Ich przygoda z drewnianymi materiałami również zakończyła się sukcesem. Wszyscy wróciliśmy do szkoły dumni z wykonanych przez siebie prac. Teraz pozostało już tylko przygotować „ptasią stołówkę”. Na dobry początek realizacji naszego planu otrzymaliśmy też od Dyrektora Castoramy ziarno dla ptaków. Wierzymy, że zimowe dokarmianie będzie dla nas zadaniem wykonywanym z radością a jego systematyczność pomoże ptakom przetrwać ciężkie zimowe warunki.
Dziękujemy Panu Dyrektorowi Robertowi Rachwał i Castoramie Swarzędz za pomoc w realizacji projektu.
Grupa Erasmus+ Szkoły Podstawowej w Wirach z opiekunami .
R.Kozłowska, P.Szamara, A.Żurawiak.
UCZEŃ, RODZIC, NAUCZYCIEL- JEDNA DRUŻYNA
Rodzice i szkoła są najważniejszymi środowiskami wychowawczymi dziecka odpowiedzialnymi za wprowadzenie go w świat ludzi dorosłych i naukę życia.
Dnia 3 li
stopada nauczyciele wraz z rodzicami klasy 0a zorganizowali dzień integracyjny, który rozpoczął się przestawieniem kukiełkowym pt. „Czerwony Kapturek”. Wyjątkowo wystąpili w nim nie uczniowie, a rodzice. Nie brakowało przy tym uśmiechu i dobrej zabawy . Dzieci miały okazję zbudować i ozdobić domek z kartonu. Na samym końcu wspólnie zasiedliśmy do poczęstunku przy którym nie brakowało tematów do rozmów.
Natomiast społeczność klasy 0b integrowała się 30 września podczas wspólnego ogniska. Dzieci postanowiły spędzić czas na placu zabaw a dorośli na rozmowach przy ognisku. Wszystkich oczywiście połączyła wspólna uczta.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie.
Magdalena Baranowska
Barbara Mazur
Marta Guzik
Spotkanie z historią
Do klasy III a przybyli bardzo interesujący goście. Byli to pasjonaci historii: pani Justyna, pan Szczepan i rodzic uczennicy tej klasy, pan Szymon Adamski. Poświęcili swój czas, aby przybliżyć dzieciom czasy średniowiecza,
opowiedzieć o wyprawach wikingów, przedstawić stroje i różne inne przedmioty z tych czasów. Dzieci mogły zobaczyć z jakich nacz
yń spożywano posiłki, dotknąć i przymierzyć dawne ozdoby, poczuć ciężar broni . To była bardzo ciekawa lekcja historii.
Dziękujemy naszym gościom.
Klasa IIIa z wychowawczynią
Świadomy, zdrowy, radosny
Jak na Szkołę Promującą Zdrowie przystało, od najmłodszych lat staramy się zainteresować dzieci zdrowym stylem życia. W ramach tygodnia „Jesienią dbamy o zdrowie” dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w zajęciach edukacji zdrowotnej. Uczyliśmy się jak dbać o zdrowie, skąd się biorą choroby, jak wpływa sport i odpowiednie odżywianie na nasze samopoczucie. Przy pomocy scenek dramowych staraliśmy się przełamać strach wiążący się z wizytą u lekarza. Wspólnie skonstruowaliśmy modele piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz poznaliśmy rolę wody w funkcjonowaniu organizmu. Sporo czasu poświęciliśmy na opowiadanie sobie żartów, pamiętając o tym, że śmiech to zdrowie.
Cieszymy się, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły są tak bardzo zaangażowani w naukę zagadnień z zakresu edukacji zdrowotnej. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę dzieci będą potrafiły wykorzystać w codziennym życiu i zarażać innych dobrym przykładem.
Magdalena Baranowska
Barbara Mazur
Mistrzowie z Wir
Miło nam poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Wirach: Emilka Piechowiak i Maciej Gorzyński z kl.2a są Mistrzami Okręgu Wielkopolskiego w Tańcu Towarzyskim 2016, w kategorii wiekowej 8-9 lat.
Nasi młodzi mistrzowie "wytańczyli" swoje
mistrzostwo podczas turnieju tanecznego, 9.10.2016r., który odbył się w Wągrowcu.
Emilka i Maciek tańczyli 6 tańców: walc angielski, walc wiedeński, quickstep, cha-cha, sambe, yive.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
UWAGA KONKURS!