• JA I TOLERANCJA- wyniki

          •             

            Obchody „Tygodnia Tolerancji” stały się już tradycją w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach. W tym roku dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały przedstawienie dla uczniów klas I-III pt. „Franio i Zasmuceni”, które w żartobliwy sposób przybliżyło dzieciom czym jest tolerancja i jak możemy propagować postawę tolerancji na co dzień. Ponadto wszyscy uczniowie podczas zajęć mieli okazję porozmawiać z nauczycielami o tolerancji. Dla dzieci uczęszczających do świetlicy zostały zorganizowane zajęcia dydaktyczne oraz plastyczne, podczas których mogli zagłębić swoją wiedzę na ten temat.

            Zwieńczeniem całego tygodnia był Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Ja i tolerancja”, w którym udział wzięli uczniowie ze szkół z całej Polski. Galerię prac konkursowych można podziwiać w holu szkoły.  

            Cieszymy się, że kolejny raz udało się te trudne zagadnienia pokazać w tak przyjemny sposób. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas tego tygodnia zostanie w pamięci na długi czas.

                  Laureaci konkursu:

            Kategoria klas I-III:

            1.Miejsce – Alicja Kowalska

            Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach

            2.Miejsce – Oliwia Kowalonek

            Szkoła Podstawowa im. Św. Mikołaja z Miry w Krzelowie

            3.Miejsce – Jakub Wojciechowski

            Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy ARKA we Wrześni

            WYRÓŻNIENIA:

            Maria Nycz – Szkoła Podstawowa nr 74 w Poznaniu

            Paulina Lis - Szkoła Podstawowa im. Św. Mikołaja z Miry w Krzelowie

             

            Kategoria klas IV-VI:

            1.Miejsce – Dominika Ratajczak

            Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach

            2.Miejsce – Marta Piasecka

            Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy ARKA we Wrześni

            3.Miejsce – Kinga Wójcik

            Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tomicach

            3. Miejsce – Justyna Nowak 

            Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tomicach

             

            WYRÓŻNIENIA:

            Filip Filipiak - Szkoła Podstawowa nr 74 w Poznaniu

            Filip Malinowski – Szkoła Podstawowa w Wirach

             

          • ŚWIETLICOWA RODZINKA

          •           

            W naszej szkole jest świetlica, głośna gwarna jak ulica, Nam to jednak nie przeszkadza, każdy chęć zabaw rozważa. Dzieciaki wesołe i radosne maja lica, taka jest Nasza świetlica.

            Tak krótki wierszyk dzieci ułożyły i zawarły w nim to wszystko, co dzieje się w świetlicy. Do świetlicy uczęszcza wiele dzieci, które wnoszą swoje zainteresowania, które próbujemy wzbogacić  oraz rozwijać umiejętności i potencjał drzemiący w nich. Był czas, iż dzieci integrowały się i poznawały. Teraz stworzyliśmy swoją „Świetlicową Rodzinkę”. Wiele prac wykonujemy ulubioną technika kirinami. Prace plastyczne są wykonywane zgodnie z wydarzeniami. Omawialiśmy wspólnie „Dobre maniery”, czyli – „Bon ton, czyli savoir vivre”. Nasze świetliki brały udział w konkursach m.in „Wzorowa łazienka”. Obecnie dzieci wykonały prace dotyczące  święta „Dnia Niepodległości”, napisały wiersze-rymowanki o naszym kraju, jakim jest Polska. Obchodziliśmy również światowy dzień „Pluszowego Misia”.

            Więcej zdjęć można obejrzeć w zakładce album fotograficzny - Świetlica

            Karolina Bogielczyk

          • Spotkanie uczniów w ramach Programu Erasmus + w Szkole Podstawowej w Wirach

          •       

            W ostatnim tygodniu listopada nasza szkoła gościła międzynarodową grupę uczniów  w ramach projektu Erasmus+. Grupa liczyła 28 uczniów i 11 nauczycieli z następujących krajów: Niemiec, Hiszpanii, Islandii, Węgier oraz Rumunii. Przez cały tydzień dzieci mieszkały u polskich rodzin i brały udział w różnych zajęciach.

            Poniedziałek, 21 listopada

            nasze spotkanie rozpoczęliśmy od różnych gier zapoznawczych: uczniowie przedstawiali się, śpiewali piosenki na powitanie, brali udział w różnych grach ruchowych. Po przerwie obiadowej dzieci wykonywały rysunki ptaków na koszulkach i wszyscy razem zatańczyli zumbę. Wieczorem miało miejsce spotkanie nauczycieli z władzami naszej gminy.

            Wtorek, 22 listopada

            uczniowie udali się na wycieczkę do Muzeum w Jeziorach, gdzie po obejrzeniu filmu o urokach Wielkopolskiego Parku Narodowego rozwiązywali karty pracy i wybrali się na wycieczkę do lasu. Po południu w naszej szkole dzieci malowały przygotowane wcześniej karmniki. Odwiedził nas też pan leśniczy, który opowiedział jak należy dokarmiać ptaki zimą. Na koniec dnia odbyło się przedstawienie pt. „Lazy Bird” oraz uczniowie z poszczególnych państw przedstawiali przygotowane wcześniej tańce ptaków. Gościliśmy również przedstawicieli Urzędu Gminy, którzy przygotowali dla wszystkich uczniów podarunki. Każda szkoła otrzymała piękny album o Wielkopolskim Parku Narodowym, wraz z flagą i herbem gminy.

             Środa, 23 listopada

            wyjazd do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, gdzie uczestnicy wymiany poznawali polskie tradycje, wykonując papierowe kwiaty służące niegdyś do ozdabiania polskich domów na wsi. Drugie warsztaty pt: „Czerwone korale” przybliżyły uczniom sposoby tworzenia starodawnej biżuterii. Następnie dzieci wykonały samodzielnie bransoletki i korale. Po posiłku w szkole i krótkim odpoczynku wszyscy zasiedli do wyrabiania z masy plastycznej różnych breloczków i wisiorków. W tym czasie odbyło się też spotkanie nauczycieli zaangażowanych w projekt Erasmus+.

            Czwartek, 24 listopada

            uczniowie i nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z języka angielskiego i niemieckiego. Następnie udali się na wycieczkę do Poznania, gdzie zobaczyli poznańskie koziołki wybijające południe, Stary Rynek oraz Farę. Kolejnym punktem programu były rogalowe warsztaty w Muzeum Rogala. Nasi goście mogli poznać tajniki wypieku tego wielkopolskiego przysmaku i skosztować pysznego rogala. Po przerwie obiadowej pojechali do Deli Parku w Trzebawiu, gdzie po udziale w warsztatach o ptakach występujących w Polsce, dzieci korzystały z atrakcji parku rozrywki. Po zapadnięciu zmroku wybrali się na krótki spacer po pięknie oświetlonym parku.

            Piątek, 25 listopada

            spędziliśmy w szkole, dzień rozpoczynając od nauki hip – hopa. Następnie odbyło się podsumowanie całego tygodnia pracy, rozdanie certyfikatów i upominków. Spotkanie dobiegło końca i po długich pożegnaniach poszczególni uczestnicy wymiany udali się do swoich domów.

            Podsumowując nasze działania chciałabym podziękować  wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie tygodnia międzynarodowej wymiany uczniów w ramach Projektu Erasmus+

            koordynator projektu

             

          • Grupa uczniów Erasmusa razem z Castoramą pomaga ptakom przetrwać zimę.

          •             

            Przyroda powoli przygotowuje się do zimy. Uczestnicy projektu „Erasmus+” zastanawiali się, jak pomóc ptakom w tym trudnym okresie. Temperatury spadają a śnieg zasypuje ziemię. Niełatwo naszym latającym przyjaciołom znaleźć coś do jedzenia. Poszukiwania na mrozie pochłaniają też cenną energię. Uczniowie postanowili przygotować „ptasią stołówkę”. Potrzebowaliśmy odpowiednich materiałów, z których można zbudować karmniki. W  realizacji naszego zadania pomogła Castorama ze Swarzędza. Zostaliśmy zaproszeni na organizowane przez nią warsztaty „Majsterkowo”. Otrzymaliśmy zestawy drewnianych elementów, z których należało zbudować karmnik. Podczas zajęć przekonaliśmy się, że wbijanie gwoździ w deseczki wymaga precyzji i cierpliwości. Jednak nasze starania zaowocowały sukcesem i każdy samodzielnie wykonał karmnik. Dodatkowo mieliśmy możliwość wykończenia naszych prac różnymi budowlanymi materiałami . Nasze pomysły nie ograniczyły się tylko do zabezpieczenia dachu karmnika,  powstawały również huśtawki, czy tacki na ziarno.  Nasze Panie opiekunki otrzymały od organizatorów własne zadanie. Musiały samodzielnie skręcić jeden duży karmnik z użyciem wiertarkowkrętarki. Ich przygoda z drewnianymi materiałami również zakończyła się sukcesem. Wszyscy wróciliśmy do szkoły dumni z wykonanych przez siebie prac. Teraz pozostało już tylko przygotować „ptasią stołówkę”. Na dobry początek realizacji naszego planu otrzymaliśmy też od Dyrektora Castoramy  ziarno dla ptaków. Wierzymy, że zimowe dokarmianie będzie dla nas zadaniem wykonywanym z radością a jego systematyczność pomoże ptakom przetrwać ciężkie zimowe warunki.

            Dziękujemy Panu Dyrektorowi Robertowi Rachwał i Castoramie Swarzędz za pomoc w realizacji projektu.

            Grupa Erasmus+ Szkoły Podstawowej w Wirach z opiekunami .

             R.Kozłowska, P.Szamara, A.Żurawiak.

             

          • UCZEŃ, RODZIC, NAUCZYCIEL- JEDNA DRUŻYNA

          • Rodzice i szkoła są najważniejszymi środowiskami wychowawczymi dziecka odpowiedzialnymi za wprowadzenie go w świat ludzi dorosłych i naukę życia.

            Dnia 3 listopada nauczyciele wraz z rodzicami klasy 0a zorganizowali dzień integracyjny, który rozpoczął się przestawieniem kukiełkowym pt. „Czerwony Kapturek”. Wyjątkowo wystąpili w nim nie uczniowie, a rodzice. Nie brakowało przy tym uśmiechu i dobrej zabawy . Dzieci miały okazję zbudować i ozdobić domek z kartonu. Na samym końcu wspólnie zasiedliśmy do poczęstunku przy którym nie brakowało tematów do rozmów.

            Natomiast społeczność klasy 0b integrowała się  30 września podczas wspólnego ogniska.  Dzieci postanowiły spędzić czas na placu zabaw a dorośli na rozmowach przy ognisku. Wszystkich oczywiście połączyła wspólna uczta.

             

            Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie.

             

                                                                                                                                                                   Magdalena Baranowska

            Barbara Mazur

            Marta Guzik

                   

          • Spotkanie z historią

          •              

            Do klasy III a przybyli bardzo interesujący goście. Byli to pasjonaci  historii: pani Justyna, pan Szczepan i rodzic uczennicy tej klasy, pan Szymon Adamski. Poświęcili swój czas, aby przybliżyć dzieciom czasy średniowiecza, opowiedzieć o wyprawach wikingów, przedstawić stroje i  różne inne przedmioty z tych czasów. Dzieci mogły zobaczyć z jakich naczyń spożywano posiłki, dotknąć i przymierzyć dawne ozdoby, poczuć ciężar broni . To była bardzo ciekawa lekcja historii.

             

            Dziękujemy naszym gościom.

                                                                                                             

            Klasa IIIa z wychowawczynią

          • Świadomy, zdrowy, radosny

          •           

            Jak na Szkołę Promującą Zdrowie przystało, od najmłodszych lat staramy się zainteresować dzieci zdrowym stylem życia. W ramach tygodnia „Jesienią dbamy o zdrowie” dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w zajęciach edukacji zdrowotnej. Uczyliśmy się jak dbać o zdrowie, skąd się biorą choroby, jak wpływa sport i odpowiednie odżywianie na nasze samopoczucie. Przy pomocy scenek dramowych staraliśmy się przełamać strach wiążący się z wizytą u lekarza. Wspólnie skonstruowaliśmy modele piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz poznaliśmy rolę wody w funkcjonowaniu organizmu. Sporo czasu poświęciliśmy na opowiadanie sobie żartów, pamiętając o tym, że śmiech to zdrowie.  

            Cieszymy się, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły są tak bardzo zaangażowani w naukę zagadnień z zakresu edukacji zdrowotnej. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę dzieci będą potrafiły wykorzystać w codziennym życiu i zarażać innych dobrym przykładem.

                   

            Magdalena Baranowska

                                                                                                                                      Barbara Mazur

          • Mistrzowie z Wir

          • Miło nam poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Wirach: Emilka Piechowiak i Maciej Gorzyński z kl.2a są Mistrzami Okręgu Wielkopolskiego w Tańcu Towarzyskim 2016, w kategorii wiekowej 8-9 lat.

            Nasi młodzi mistrzowie "wytańczyli" swoje mistrzostwo podczas turnieju tanecznego, 9.10.2016r., który odbył się w Wągrowcu.

            Emilka i Maciek tańczyli 6 tańców: walc angielski, walc wiedeński, quickstep, cha-cha, sambe, yive.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

          • UWAGA- KONKURS!

          • Szanowni Państwo,

            świetlica szkolna, a co za tym idzie cała szkoła bierze udział w konkursie, w którym nagrodami są środki czystości do toalet, a nawet remont szkolnej łazienki!

            W galerii konkursu pojawiły się rysunki wzorowej łazienki szkolnej wykonane przez Państwa dzieci (czekamy na weryfikację).

            Prace są przepiękne! Już teraz można głosować.

            Liczba głosów jest niezwykle ważna.

            Głosowanie trwa aż do 30 listopada 2016 r.

            Wystarczy wejść na stronę internetową www.wzorowalazienka.pl

            -Znaleźć zakładkę głosuj

            -Wyszukać naszą szkołę - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach

            -Zagłosować klikając łapkę w górę - za pomocą adresu e-mail lub przhttps://www.wzorowalazienka.pl/lista-galeriie z facebooka

            Prosimy głosować i zapraszać do codziennego głosowania Państwa znajomych.

            koordynator

            Karolina Bogielczyk 

          • Uczennica SP w Wirach wyróżniona w konkursie recytatorskim

          •          

            4 listopada br. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku odbył XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wpisani w Historię”, zorganizowany przez Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Tytusa hr. Działyńskiego z okazji Dnia Niepodległości.

                        Organizatorzy przewidzieli trzy kategorie wiekowe – dla uczniów klas I-III, IV-VI oraz gimnazjów. Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach reprezentowały dwie uczennice – Wiktoria Mielcarek z klasy IVb oraz Antonina Chmielewska z klasy VIa. Dziewczynki recytowały fragmenty prozy Henryka Sienkiewicza, zgodnie z tegorocznym tematem konkursu. W zmaganiach w kategorii wiekowej dla klas IV-VI wzięło udział ponad trzydzieścioro uczestników. Mamy zaszczyt poinformować, że jedna z reprezentantek naszej szkoły – Wiktoria Mielcarek - została laureatką konkursu - otrzymała wyróżnienie za interpretację fragmentu powieści W pustyni i w puszczy. Wszyscy laureaci konkursu zaprezentują się raz jeszcze – podczas Koncertu Finałowego w dniu 11 listopada
            o godz. 16.30 w Zamku Kórnickim. Tam też zostaną im uroczyście wręczone nagrody.

                        Uczennice SP w Wirach, które reprezentowały placówkę podczas konkursu, nie tylko zbliżyły się do tekstów jednego z najpopularniejszych polskich powieściopisarzy, ale zmierzyły się z niełatwym wyzwaniem, jakim jest interpretacja głosowa fragmentu prozy. Jury bowiem – oprócz umiejętności dykcyjnych uczniów, oceniało także poziom zrozumienia wygłaszanego tekstu i ogólne wrażenie artystyczne. Bogate w archaizmy teksty Sienkiewicza były wyzwaniem już na etapie ich pamięciowego opanowania. Dodatkowo należało je jeszcze zaprezentować w taki sposób, by zaciekawić odbiorców. Tym większy szacunek należy się wszystkim dzieciom, które postanowiły się z tym zadaniem zmierzyć. Serdecznie gratulujemy Antoninie i Wiktorii udanych recytacji i opanowania podczas prezentacji. Mimo młodego wieku nie poddały się tremie, a ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

            Magdalena Ignaczak

          • Pochód Świętych

          •        

            W czwartek 27 października 2016 r. już po raz trzeci odbył się Pochód Świętych. Uczniowie klas 5a, 6a i 6c w kostiumach ulubionych postaci spośród wyniesionych na ołtarze (w tym św. Michała, św. Floriana, św. Mikołaja, św. Franciszka z Asyżu, św. Teresy Benedykty od Krzyża, św. Matki Teresy z Kalkuty) przemaszerowali przez szkołę, odwiedzając napotykane klasy. Uczestnicy Pochodu wykonywali piosenki przybliżające zagadnienie świętości, a także dzielili się swoją wiedzą o życiu wybranych świętych i błogosławionych. Wszystkie wystąpienia spotkały się z życzliwym przyjęciem społeczności szkoły.  Nieformalnym mottem Pochodu był kalambur „holy wins”  (w swobodnym przekładzie: „święty zwycięża”).

                 

                       Więcej zdjęć dostępnych w zakładce album fotograficzny  (rok szkolny 2016/2017)

                                                                                            Magdalena Waligórska

            Wanda Rosińska

          • Działalność wolontariatu!

          •   

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            Dzień Wszystkich Świętych

                     28 października jak co roku szkolni wolontariusze pamiętali o tych, których już nie ma wśród nas. Dzięki zbiórce zniczy, na opuszczonych grobach mogły zaświecić światełka pamięci, a wokół grobów pojawił się porządek. Serdecznie dziękujemy za okazaną coroczną pomoc w zbiórce zniczy, a wolontariuszom za zaangażowanie w porządki na cmentarzu.

            Hanna Golak, Anna Rasz 

          • Konkurs plastyczny i literacki- rozstrzygnięcie

          •          

            W październiku odbył się konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel pies” w którym wyróżniliśmy laureatów:

            I miejsce: Natalia Malinowska kl. Ia i Maja Karaszewska kl. IIb

            II miejsce: Szymon Stefaniak kl. Ib, Michalina Widok kl. IIc,  Amelia Pawłowska kl. IId

            III miejsce: Szymon Stefaniak kl. Ib, Emilia Pieczulis kl. IIa i Helena Wiecheć kl. IIb

             oraz literacki „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi”:

            I miejsce: Emilia Olejnik kl. IVb

            II miejsce: Amelia Olejnik kl. VIb

            III miejsce: Marta Kruk kl. IVa

            Przypominamy, że październik jest szczególnym miesiącem, miesiącem zwierząt. Dlatego pamiętajmy o naszych pupilach i dbajmy o nie na co dzień. A wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

            mgr Monika Kurkiewicz

            mgr Anna Rasz

          • Młodzi aktorzy

          • Cztery żywioły

            Pod koniec października odwiedzaliśmy młodsze klasy z inscenizacją pt. „Cztery żywioły”. Wszędzie zostaliśmy miło przyjęci. Panie chwaliły nasz występ i podziwiały zdolności aktorskie i kostiumy. To była najlepsza nagroda za te długie próby. 

            Klasa 3 d

          • „Kup Pan Szczotkę”

          • W dniach od 04.10 do 17.10 szkolni wolontariusze zorganizowali zbiórkę szczoteczek i past do zębów.  Zebrane produkty higieny osobistej trafią do dzieci w Afryce. 

            Łącznie udało nam się zebrać :

            • 64 szczoteczki;
            • 40 past do zębów;
            • 3 plastikowe kubeczki.

            Wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

                     mgr Hanna Golak

            mgr Anna Rasz

          • „Światowy dzień walki z głodem”

          • Od 18.10 – 19.10 wolontariusze wraz z rodzicami piekli i sprzedawali przepyszne ciasta, ciasteczka i muffinki. Dla każdego znalazło się coś dobrego, a hasło przewodnie naszej akcji to: „Ciasto dla łasucha i pełnego brzucha. Ty słodkości spróbujesz, a dodatkowo głodującym pomoc zaoferujesz.”.

              Cały dochód ze sprzedaży o łącznej kwocie 623 zł przekazany zostanie rodzinom najbardziej potrzebującym wsparcia materialnego.

            Wszystkim bardzo dziękujemy za słodkie wsparcie.

            mgr Hanna Golak

            mgr Anna Rasz 

          • Teatr Cieni

          •           

            W październiku gościł w naszej szkole Teatr Cieni „Latarenka”.

            To mobilny teatr, który stasuje bardzo rzadką technikę łączenia opowiadanie bajki z jednoczesnym ilustrowaniem jej akcji na ekranie.

                  Uczniowie klas 1-3 mieli możliwość obejrzenia sztuki pt.: „Jarzębinka - o babci, która szukała wnuczki”, której morałem było to, że dobro zawsze powraca. Oprócz ciekawych treści, towarzyszącej tajemniczości

             i subtelności, przedstawienie uatrakcyjniały piosenki wykonywane na żywo, a także efekty wizualne uzyskiwane poprzez podświetlanie figur przykładanych do płóciennego ekranu.   

            Teatrowi „Latarenka” dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły

            i już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. 

            Paulina Małasiewicz

          • Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

          •                  

            4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. W Polsce po raz pierwszy został zorganizowany 23 lata temu. Warto wiedzieć, że patronem zwierząt i ekologów jest św. Franciszek z Asyżu. Obchody tego święta mają na celu przypomnieć wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. Wciąż potrzebna jest edukacja i warto informować o tym jak powinniśmy postępować ze zwierzętami. Miesiąc październik w szczególności ma zaznaczyć ich obecność w naszym życiu, gdyż posiadanie pupila to niewątpliwie ogromna radość, ale i obowiązek. Zatem zanim zostaniemy szczęśliwymi właścicielami, dobrze zastanówmy się przed podjęciem tak ważnej decyzji. Nie zapominajmy również o zwierzętach zamieszkujących lasy, łąki i jeziora. W szczególności dbajmy o czystość w środowkisku jakie zamieszkują i nie pozwólmy aby zimą nie miały co jeść.

            W tym szczególnym miesiącu, jak i na co dzień pamiętajmy, że zwierzęta nie są rzeczą i mają uczucia. Dlatego dbajmy o nie jak najlepiej potrafimy, a będą nam wdzięczne do końca życia.

             

            Przypominamy uczniom o trwającym konkursie.

             Zapraszamy do udziału. Do 17.10. czekamy na Wasze prace :)

             

                                                                                                                     Anna Rasz, Monika Kurkiewicz

          • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

          •          

            BEZPIECZEŃSTWO DZIECI PRZEDE WSZYSTKIM….

            W dniu 5.102016 odbyło się spotkanie uczniów klas starszych z policjantem z Komendy Policji w Komornikach. Pan policjant przypomniał uczniom, jakie są podstawowe zasady naszego bezpieczeństwa. Przytoczył przykłady z własnej praktyki, które miały przestrzec dzieci przed zachowaniami niebezpiecznymi takimi jak kradzież, nękanie czy cyberprzemoc. Temu zjawisku policjant poświecił dużo uwagi pokazując, ze w internecie łatwo można się stać ofiarą, ale także sprawcą, choćby grożąc komuś ,obrażając kogoś, czy umieszczając filmy albo zdjęcia, bez zgody autora.

                                                                                                               Hanna Golak                    

    • Kontakty

      • sekretariat: spwiry@op.pl
      • administrator strony www: adam.piatek@spwiry.pl
      • ul. Zespołowa 23
        62-051 Wiry
        Poland
      • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
      • 61 10 25 300
        517-298-682
      • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO)
        informujemy, że:
        • Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach z siedzibą w Wirach
        przy ul. Zespołowej 23, 62-051 Wiry;
        • Z naszym inspektorem ochrony można skontaktować się przez e-mail korzuch@infic.pl;
        • Celem przetwarzania danych jest możliwość realizacji zadań wynikających z ustawy Prawo oświatowe, Ustawy o systemie oświaty oraz wydanych do nich aktów wykonawczych, a także Statutu placówki;
        • Podstawą prawną przetwarzania danych jest zgoda, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;
        • Rodzicom przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, jednak bez uszczerbku dla przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody;
        • Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości korzystania z wymienionych w zapytaniu działań;
        • Dane będą przechowywane przez okres edukacji dziecka u administratora danych;
        • Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa;
        • Rodzicom przysługuje prawo do żądania dostępu do podanych danych oraz do ich sprostowania;
        • Rodzic ma prawo wnieść skargę do organu nadzorczego, jeśli uważa, że przetwarzanie danych narusza dobra osobiste lub RODO.
    • Logowanie