Klasowy turniej w piłkę nożną o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Wirach
Dnia 29 maja 2017 r. z okazji Dnia Dziecka późnym popołudniem na boisku „Orlik” w Wirach odbył się turniej klasowy w piłkę nożną o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach. W zawodach wzięły udział reprezentacje klas IV-VI, łącznie 5 drużyn. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta, najlepszym zespołem, który zdobył tytuł mistrza szkoły okazała się reprezentacja klasy VI b. Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Wielka Zbiórka Książek zakończona
Już po raz drugi nasza szkoła włączyła się w akcję zbierania książek do szpitalnych bibliotek pod patronatem fundacji Zaczytani.org. Zebraliśmy bardzo dużo książek, które na pewno ucieszą małych i dużych pacjentów. W imieniu fundacji i swoim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji.
INFORMACJA
W związku ze zgłaszanymi przypadkami wszawicy u uczniów prosimy o szczegółową kontrolę skóry głowy. Zamieszczamy również broszurę wydaną przez Główny Inspektorat Sanitarny wraz Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higienyna na temat wszawicy.
Ogłoszenie Urzędu Gminy
Szanowni Państwo,
Gmina Komorniki informuje, że zamierza przystąpić do projektu unijnego realizowanego przy współfinansowaniu ze środków z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020,Oś priorytetowa III Energia, Działanie 3.1 Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych .
Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie odnieśli sukces podczas corocznego konkursu językowego, który w tym roku odbył się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z trzech szkół należących do naszej gminy: Komornik, Plewisk i Wir w dwóch kategoriach wiekowych: klasy piąte i szóste. Konkurs obejmował zadania ze słuchu, test gramatyczny i znajomość słownictwa. Najtrudniejszą częścią konkursu okazała się część ustna, podczas której każdy uczestnik musiał opisać wybrany przez siebie obrazek. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Zofia Wojtkowiak i Jacek Ługawiak z klasy Vb; Inez Salej z klasy VIa i Paweł Spychała z klasy VIc.
Kiermasz z okazji Dnia Mamy
„Mamo! Ty mnie życia uczyłaś,
wszystko co miałaś mi poświeciłaś,
nikt nie ofiaruje nigdy mi więcej.
Dziś, Ci więc serce me daje w podzięce.”W dniach 24-26 maja 2017 r. w naszej szkole miał miejsce kiermasz z okazji Święta Wszystkich Mam.
Bransoletki, zawieszki, kolczyki, zakładki do książek, mydełka… to tylko część pięknych upominków, które można było zakupić podczas kiermaszu i ofiarować mamie w tym szczególnym dni.
Erasmus+
Wymiana uczniów w ramach projektu Erasmus+
Islandia 21.05– 26.05.2017
W niedzielę, 21 maja, o godzinie 16.30 wyjechaliśmy na lotnisko w Berlinie. Samolot startował późnym wieczorem, ale okazało się, że w Islandii jest widno jak w środku dnia. O tej porze roku właściwie wcale nie zapada tutaj zmrok. Im bardziej samolot przemieszczał się na północ tym bardziej robiło się jasno za oknami. Przylecieliśmy w środku nocy, ale jeszcze czekał nas transport z lotniska Keflavik do stolicy. W Reykjaviku czekali na nas nauczyciele, którzy odwieźli uczniów do rodzin.
Roztańczona szkoła
W ramach tegorocznego Dnia Mamy w naszej szkole zostały przeprowadzone WARSZTATY TANECZNE dla mam i dzieci. Gościem specjalnym warsztatów była Julia Kopystecka – tancerka tańca towarzyskiego od 12 lat z międzynarodową taneczną klasą ‘’S’’, jedna z pierwszych instruktorek Salsation Elite w Europie.
Wizyta w naszej szkole uczniów i nauczycieli z włoskiej szkoły w Nowarze.
Sobota, 13 maja
powitaliśmy u nas gości z Włoch. Po południu spotkaliśmy się w szkole i dzięki ładnej pogodzie udało nam się spędzić ten dzień na świeżym powietrzy. Rodzice przygotowali dla wszystkich poczęstunek z tradycyjnymi polskimi potrawami. Był bigos i pierogi w różnych smakach, sałatki, tradycyjny chleb ze smalcem i wiele innych pysznych rzeczy do zjedzenia. Wieczorem grupa uczniów udała się jeszcze na Orlik, żeby wspólnie spędzić czas.
Niecodzienna lekcja historii
Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych miały ostatnio sporo szczęścia. Wychodząc na szkolne boisko spotkaliśmy najprawdziwszych wikingów. Najpierw zabrali nas na pole bitwy, gdzie mogliśmy obejrzeć prawdziwą walkę na śmierć i życie, potrzymać średniowieczną tarczę i broń, a nawet przymierzyć hełm.
konkurs piosenki
09.04.2016 w Szkole Podstawowej w Wirach odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „I can sing Wiry 2017”, zorganizowany przez nauczycielki języków obcych i muzyki w SP Wiry. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych w Komornikach, Plewiskach i Wirach. W międzyszkolnym etapie konkursu wystąpili finaliści wewnątrzszkolnych eliminacji. Oto wyniki międzyszkolnego finału:
KIERMASZ WIELKANOCNY
Kwiecień w naszej szkole minął pod znakiem kiermaszu wielkanocnego. Jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele pięknych prac dzieci, a wśród nich m.in. różnorodne pisanki, zajączki, palmy, kartki, koszyczki i inne dekoracje świąteczne.
Podczas wszystkich przerw nasz kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, dlatego też planujemy kolejne edycje.
Sukcesy uczniów
Para taneczna z Naszej szkoły znowu zwyciężyła!!!
Miło Nam poinformować, że 6 maja 2017 roku w Luboniu, Emilka Piechowiak i Maciej Gorzyński, uczniowie klasy 2a, obronili tytuł i ponownie zostali Mistrzami Okręgu Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego na rok 2017 w kat. 8-9 lat. Tym samym, otrzymali nominację do Kadry Okręgu Wielkopolskiego PTT i w swojej kategorii wiekowej reprezentować będą nasze województwo na Mistrzostwach Polski. Zatańczyli 3 tańce standardowe: walc angielski, walc wiedeński, quickstep oraz 3 tańce latynoamerykańskie: cha- cha, sambę, yive. Gratulujemy naszym młodym mistrzom i trzymamy kciuki za występ w Mistrzostwach Polski.
Wycieczka do Parku „Ujście Warty”
W sobotę 6 maja grupa uczniów w ramach projektu Erasmus+ wybrała się na wycieczkę do Parku Narodowego „Ujście Warty”. Po dwugodzinnej podróży w miejscowości Słońsk spotkaliśmy się z panią ornitolog, która krótko przedstawiła nam historię przekształcenia tych terenów. Dowiedzieliśmy się, że obecne ujście rzeki Warty do Odry zostało przekopane podczas zaboru pruskiego w celu osuszenia tego terenu. Następnie wybraliśmy się na dwugodzinny spacer wzdłuż rozlewisk rzeki. Co jakiś czas zatrzymywaliśmy się, aby poobserwować najróżniejsze gatunki ptaków. Lustrując otaczające nas mokradła udało nam się wypatrzeć czaplę białą, gęsi gęgawy, licznie przebywające w okolicy łabędzie. Poza tym widzieliśmy grupę kormoranów, suszące skrzydła po udanych połowach, rybitwy, mewy śmieszki a nawet rzadko spotykanego bataliona. Po łące dostojnie spacerował bocian polując na swoje ulubione przysmaki. Udało n
„W krainie baśni H. Ch. Andersena”
2 kwietnia minęła kolejna rocznica urodzin, duńskiego pisarza H. Ch. Andersena. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy dla klas drugich
„W krainie baśni H. Ch. Andersena”. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości H. Ch. Andersena, rozbudzanie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą oraz sprawdzenie znajomości wybranych baśni. Uczniowie rozwiązując zagadki, rebusy, krzyżówki oraz odpowiadając na pytania wykazali się bardzo dużą znajomością baśni. Natomiast prace plastyczne wykonane zostały bardzo pomysłowo, starannie i estetycznie. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy.
Teatr Cieni
W kwietniu już po raz kolejny, przyjechał do naszej szkoły Teatr Cieni „Latarenka”. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt.: „O Jasiu ze Starego Dworu”, na motywach baśni H. Ch. Andersena. Po przedstawieniu przybliżony został dzieciom życiorys artysty. Dzieci odpowiadając na zagadki wykazały się bardzo dobrą znajomością baśni Andersena.
Labolatorium Wyobraźni
W kwietniu klasy 2d i 3d pojechały na wycieczkę do Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego, gdzie znajduje się Labolatorium Wyobraźni. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Nasi uczniowie zwiedzając przez 3 godziny obiekt w grupach, mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla wielu prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Wszyscy przekonali się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.
Zielona Szkoła w „Żurawińcu”
W dniach 24-26 kwietnia 2017r. klasa 2d przebywała w magicznym Ośrodku Agroturystycznym "Żurawiniec", który położony jest na skraju Puszczy Noteckiej. Zanim dotarliśmy na miejsce, po drodze odwiedziliśmy Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, gdzie uczniowie poznali ginące zawody tj.: kowal, bednarz, garncarz czy praczka. Po przybyciu
do Żurawińca i rozpakowaniu bagaży, okazało się że, czeka na nas wiele niespodzianek tj. dyskoteka, przejażdżka bryczką po Puszczy Noteckiej
czy ognisko z kiełbaskami. Mieliśmy okazję skorzystać z warsztatów plastycznych w glinie, papieru czerpanego czy malowanie kamieni, czyli skarby z kieszeni. Przyrodnik – pan Witek przybliżył nam niesamowity świat roślin i zwierząt żyjących w Puszczy Noteckiej. Natomiast spacer po lesie z panią Małgosią, połączony z rozwiązywaniem zagadek przyrodniczych utwierdził nas, że „puszcza nie jest p
Śniadanie Wielkanocne w kl. 2d
17 kwietnia w Wielką Środę mówiliśmy o tradycjach związanych z Wielkanocą oraz o symbolice święconych potraw. Dzieci przyniosły wiosenne kwiaty, bazie oraz bukszpan, którym udekorowaliśmy świąteczny stół. Natomiast mamy, jak zawsze stanęły na wysokości zadania i przygotowały mnóstwo przepysznych potraw: jajka pod różną postacią, wędliny, kiełbaski i ciasta z babką wielkanocną na czele. Apetyt wszystkim dopisywał. Na koniec „Zajączek” obdarował nas miłą niespodzianką.
Jak powstaje książka
W czwartek 20 kwietnia 2017 roku klasa 2d odwiedziła Drukarnię EDICA
w Poznaniu. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji jednego z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 ogłoszonego przez MEN, a mianowicie „upowszechniania czytelnictwa”. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z etapami powstawania książki. Uczniowie mogli zobaczyć profesjonalne maszyny poligraficzne
i introligatorskie. Wszyscy uważnie obserwowali proces drukowania tekstu, rozcinania papieru oraz składania i sortowania rozdziałów. Uczniowie widzieli jak zszywane są książki i jak przygotowuje się twardą oprawę książek oraz pakuje gotowy produkt, który później trafia na półki księgarni i bibliotek.
Godziny dzwonków
Sobota 23.11.2024panel administratora