Przedstawienie dla rodziców w kl. 1e
Uczniowie klasy 1e przygotowali dla swoich rodziców przedstawienie pt. „Zimowa opowieść”.
W przygotowanej scenerii, z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w grane przez siebie role, a ich stroje urzekły nie jednego widza. Dzieci pięknie śpiewały i tańczyły, a swoim wdziękiem i naturalną swobodą ujęły publiczność, która oglądała przedstawienie online.
Dzień Lenuiszka w 1a
16.02. 2022 roku w klasie 1a odbył się "Dzień Leniuszka".
W tym dniu chętni uczniowie przyszli do szkoły w piżamach, przynieśli z domów koce, śpiwory, poduszki, ulubione przytulanki, gry planszowe oraz książki.
W sali rozłożyliśmy materace, aby każdy mógł zająć wygodne miejsce i obejrzeć obrazkowe historie wyświelane na ścianie z projektora. Wyobraźnia pracowała przy opowiadaniu prezentowanych obrazów.
I SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA
21 lutego odbył się I Szkolny Konkurs Pięknego Pisania dla uczniów klas 2-3. Został on zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W wyzwaniu wzięło udział 19 uczestników. Zadaniem dzieci było przepisanie utworów poetyckich p. Emilii Waśniowskiej - poznańskiej pisarki pt.: ,,Każde miasteczko" oraz ,,Wędrowały dwa wielbłądy". Celem konkursu było motywowanie dzieci do pracy nad własnym charakterem pisma. Doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania z przestrzeganiem zasad poprawności gramatycznej, ortograficznej i interpunkcyjnej oraz popularyzacja poezji regionalnej.
SPOTKANIE Z PISARZEM - P. ŁUKASZEM WIERZBICKIM
15 lutego klasy drugie miały okazję spotkać się z panem Łukaszem Wierzbickim -pisarzem dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem oraz dziennikarzem. Autorem książek: ,,Ocean to pikuś”, ,,Afryka Kazika” czy ,,Machiną przez Chiny”.
Uczniowie usłyszeli niezwykłą opowieść o losach niedźwiadka - przyjaciela żołnierzy Armii generała Andersa, która została przedstawiona w książce pt.: „Dziadek i niedźwiadek”.
STARA FOTOGRAFIA
Na jednej z lekcji języka polskiego w klasach czwartych rozmawialiśmy o starych zdjęciach swojej rodziny. Okazało się, że przyniesienie starych fotografii, sprawiło uczniom wiele frajdy i radości. Dzieci opowiadały o swoich przodkach, okolicznościach powstania danego zdjęcia. Zobaczyły, że jakość zdjęć bardzo się zmieniła. Niektórzy nie mieli świadomości, że kiedyś były tylko zdjęcia czarno-białe. Miło było wspólnie powspominać, pośmiać się i zobaczyć upływ czasu.Jednak największą atrakcją okazały się moje zdjęcia sprzed lat a dokładnie z klasy czwartej. Zadaniem uczniów było rozpoznać swoją panią od polskiego na kilku zdjęciach. To było trudne zadanie. Na szczęście wspólnymi siłami dotarli do właściwej osoby. To znaczy, że tak bardzo się nie zmieniłam :)
Mikołajek zawarty w lapbooku
Pragnę, by czytanie książek nie kojarzyło się uczniom tylko i wyłącznie z przymusem czy nudą. Tym razem zachęciłam uczniów klas czwartych do przygotowania lapbooka dotyczącego książki Mikołajek. Jest to doskonałe narzędzie urozmaicające poznawanie bohaterów literackich i ich przygód. Podczas pracy uczniowie zapamiętują i utrwalają poznane treści. Tematyczne teczki zawierają rysunki, ciekawostki, kieszonki pełne niespodzianek, kolorowe karteczki, zdjęcia i wiele innych kreatywnych elementów. Poniżej efekty ich pracy. Podziwiajmy!!!Kamila Pruszak-Posłuszny
Klasowe Książki Kucharskie
Klasy czwarte tym razem stworzyły własne przepisy kulinarne, z których powstały Klasowe Książki Kucharskie. Co kilka dni chętna osoba wypożycza przepisy do domu, by móc samodzielnie przygotować coś pysznego. Następnie po sprawdzeniu przepisu, dzieli się z klasą swoją opinią na temat wybranego dania. Prace są kolorowe, estetyczne, kreatywne, zachęcają do kulinarnej zabawy:)
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2022
Otaczajmy się poprawną polszczyzną!
poniedziałek, 21 lutego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2022
Tego dnia uczniowie klas czwartych przygotowali plakaty z najczęściej popełnianymi błędami ortograficznymi. Zamieszczone informacje mają im pomóc w zapamiętaniu poprawnej pisowni. Uczmy się na błędach!
Projekt "Serdeczna karteczka"
„W pierwszym pociągu wagonie zasiada jak król na tronie
I torów zakres przemierza, gdy z dworca na dworzec zmierza.”
W listopadzie w ramach ogólnopolskiego projektu „Serdeczna karteczka”, uczniowie przygotowali karteczki dla kolejarza. To zawód, który wzbudza wśród dzieci duże zainteresowanie i pozytywne emocje. Karteczki zostały przekazane emerytowanemu maszyniście panu Zbyszkowi Kociembie.
"Gramy zmysłami"
W ramach ogólnopolskiego projektu "Gramy zmysłami" dzieci z klasy 0a sukcesywnie realizowały zadania rozwijające zmysły. Przygodą rozpoczęła się w październiku od jesiennej- sensorycznej ścieżki spacerowej stworzonej z różnorodnych faktur po której uczniowie chętnie spacerowali. W listopadzie dzieci wykonały słuchowe memory, a następnie bawiły się w odnajdywanie tych samych dźwięków. Grudzień poświęcony był zmysłowi wzroku. Zabawy rozwijały percepcję wzrokową, postrzeganie i odwzorowywanie takich samych układów. Najwięcej radości sprawiły kolorowe farby jogurtowe, za pomocą których stymulowaliśmy zmysł dotyku. Dzieci swobodnie tworzyły plastyczne arcydzieła, nie tylko na kartce, kolory, kształty, rozmiary. Przed nami kolejny semestr i kolejne propozycje zabaw rozwijających zmysły.
Sukcesy uczniów
Uczniowie w etapie rejonowym Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
W styczniu rozpoczął się etap rejonowy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
W roku szkolnym 2021/2022 Naszą szkołę będą reprezentowali:
13 stycznia – Emilia Domańska z klasy 8c – Wojewódzki Konkurs Języka Hiszpańskiego
1 lutego – Katarzyna Krajewska z klasy 8a – Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Warsztaty sensoryczne
W dniach 5 i 7 stycznia 2022 roku dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0c brały udział w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu "Gramy Zmysłami" przez pedagog p. Hannę Golak oraz wychowawcę p. Ewę Bysiak.
Dzieci miały możliwość dowiedzieć się jakie mamy zmysły. Skupiliśmy jednak swoją uwagę przede wszystkim na wzroku i słuchu.
Współpraca z włoską szkołą Istituto Immacolata w Nowarze
Nasza współpraca trwa już siedem lat i pomimo trudności na jakie natrafiamy w związku ze zmieniającą się rzeczywistością nie zatrzymuje nas to w działaniu. Zmienił się sposób postrzegania świata i sposób nawiązywania relacji, ale nie zmieniła się chęć do działania. Wzajemne dzielenie się dobrymi praktykami i motywowanie uczniów do uczenia się i rozwijania ich zainteresowań jest celem do kontynuowania naszej współpracy. Od października nawiązaliśmy kontakt z dwoma klasami i poprzez spotkania online uczniowie poznają się i dzielą wiedzą na temat swoich zainteresowań, zwyczajów i tradycji panujących w obu krajach. Pierwsze spotkanie odbyło się w listopadzie uczniowie przedstawiali się i opowiadali o swoich zainteresowaniach. Grudniowe spotkanie poświęcone było zwyczajom bożonarodzeniowym. Dzieci z obu szkół przygotowały prezentacje i plakaty, na których przedstawiły tradycyjne dania, sposob
Podsumowanie konkursu ADVENTSKALENDAR
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie kl. V-VIII wzięli udział w konkursie ADVENTSKALENDER zorganizowanym przez nauczycieli języka niemieckiego. Uczestnicy konkursu wykonali oryginalne i wyjątkowe kalendarze adwentowe, dlatego wybór najpiękniejszego nie był wcale taki łatwy. Kalendarze adwentowe były wykonane różnorodną techniką i zawierały słownictwo oraz zwroty w języku niemieckim związane z okresem świąt Bożego Narodzenia.
PODSUMOWANIE AKCJI ŚWIĄTECZNA KARTKA DLA WANDZI
Dziękujemy wszystkim za podjęcie wyzwania i aktywne włączenie się w akcję ,,Świąteczne kartka dla Wandzi". Okazało się, że możemy liczyć na zaangażowanie i empatię uczniów naszej szkoły. Wszystkie akcje razem i każda z osobna były wyjątkowe, bo z pewnością wywołały u obdarowanej uśmiech.
Wanda wraz z mamą dziękują takimi słowami: Pięknie dziękujemy za tak wspaniały gest i pamięć. Przeczytałyśmy już prawie wszystkie. W każdym słowie znalazłyśmy cegiełkę siły. Dziękujemy, że JESTEŚCIE. Jesteśmy z Wandzią wzruszone.
Dzień Patrona
Szkoła im. Powstańców Wielkopolskich... Pamięta o Powstańcach Wielkopolskich
W dniu Narodowego Dnia Pamięci Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, uczniowie oraz nauczyciele Naszej szkoły w wyjątkowy sposób upamiętnili lokalnych Powstańców Wielkopolskich, zapalając symboliczny "Znicz Pamięci" przy grobach Powstańców na cmentarzu w Wirach.
Projekt "Serdeczna karteczka"
"Pomagając innym pomagasz i sobie"
Miesiąc grudzień to magiczny czas, kiedy myślimy o innych, obdarowujemy ich prezentami. O tym miłym zwyczaju nie zapomnieli także nasi uczniowie, którzy biorą udział w projekcie „Serdeczna karteczka”. Zgodnie z jego harmonogramem, grudniowym bohaterem były osoby samotne, starsze, bezdomne. Z zaangażowaniem wykonaliśmy dla nich świąteczne karteczki z życzeniami, które zostały zawiezione do Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Seniorzy, którzy zostało obdarowani kartkami, chętnie je przyjęli i bardzo ucieszyli się, iż młodzież pamiętała właśnie o nich.
Audycja bożonarodzeniowa
Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i ważne.
Wigilijna noc - noc, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam wszystkim dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą nas w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą wracać we wspomnieniach.
Wieczorne czytanie świątecznych bajek
17 grudnia 2021 uczniowie klas 0-3 wzięli udział w wieczornym czytaniu bajek świątecznych. Dla klas 1-3 spotkanie z p. Joanną Krzyżanek oraz p. Wandą Rosińska, które czytały dzieciom, odbyło się on-line. Natomiast uczniowie zerówek mieli okazję pojawić się w szkole po jej zamknięciu, gdzie w nastrojowym klimacie przytuleni do swych poduszek i kocyków słuchali bajki pt. Przygoda u Świętego Mikołaja opowiadanej przez samą autorkę p. Joannę Krzyżanek. Na szczęście Święty Mikołaj z opowiadania odnalazł się :), a dzieci z nadzieją, że święta jednak będą z prezentami, mogły udać się do klas by dalej kontynuować świąteczny wieczór w szkole ze swoimi Paniami :).
Szafa pełna tajemnic
Uczniowie klas IV po omówieniu lektury Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa wzięli udział w kreatywnym projekcie. Zadanie uczniów polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu niezwykłej szafy, w której mieli umieścić wiadomości o książce, ciekawostki, zagadki lub zadania. Projekt mogli wykonać dowolnie, ograniczała ich tylko własna wyobraźnia.Efekty pracy są zdumiewające. Zaprojektowane szafy charakteryzują się ogromną fantazją i pomysłowością. Do wykonania zadania podeszli ekologicznie, wykorzystując zużyte kartony i inne materiały.Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie. Jestem z Was dumna!!!Kamila Pruszak-Posłuszny
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024panel administratora