Sukcesy sportowe uczniów Sport 2013/14 2012/13 2010/11 2009/10-2 2009/10-1 2008/09-2 2008/09-1 GIMNASTYKA KOREKCYJNA Uczniowie - spotrowcy

Sukcesy sportowe uczniów

TAEKWONDO

W dniach 2-3 grudnia br. w Olsztynie odbył się Międzynarodowy Turniej w Taekwondo Olimpijskim, w którym wzięły udział zawodniczki z naszej szkoły. Sekcje Wiry reprezentowało 5 zawodniczek trenujących w sekcji trenującej w Wirach: Ania Pawłowska, Amelka Strózik, Bogna Mika, Zuzanna Jagodzińska i Matylda Moskal. Kilka z dziewcząt wystartowało już w nowej kategorii wiekowej. Ania, Amelka, Bonia i Zuzia reprezentują klub AZS Poznań już kategorii kadet i spotykają się na macie z bardziej doświadczonymi i starszymi przeciwniczkami. Udanym debiutem w nowej kategorii może pochwalić się Ania, która zdobyła złoty medal oraz Zuzia, która zajęła III miejsce.

Wszystkim dziewczętom należą się gratulacje za wytrwałość i  postawę. Dziewczynki ciężko trenują kilka razy w tygodniu, osiągają sukcesy sportowe, jednocześnie osiągając dobre wyniki w szkole.

Trzymamy kciuki na kolejnych zawodach

TAEKWONDO

W dniach 28-29 października br. w Bornym Sulinowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Barwy klubu AZS Poznań reprezentowało tym razem 5 zawodniczek trenujących w sekcji trenującej w Wirach. Zawodnicy brali udział w dwóch konkurencjach: konkurencje sprawnościowe i walki. Dziewczyny spisały się rewelacyjnie i wszystkie wróciły z medalami, przyczyniając się do drużynowego zwycięstwa klubu AZS.

Naszą sekcje godnie reprezentowały :

Anna Pawłowska - I miejsce w konkurencji sprawnościowej (poomse) i I miejsce w walkach,

Amelia Strózik - I miejsce w konkurencji sprawnościowej (dwubój) i I miejsce w walkach,

Bogna Mika - I miejsce w walkach,

Matylda Moskal - - II miejsce w konkurencji sprawnościowej (dwubój) i III miejsce w walkach,

Zuzanna Jagodzińska - - III miejsce w konkurencji sprawnościowej (dwubój) i III miejsce w walkach - pierwsze medale Zuzi :-)

W ostatnich tygodniach dziewczyny intensywnie trenują i biorą udział w wielu zawodach. W dniach 21-22.10 br. walczyły na matach w Nowym Sączu podczas Międzynarodowego Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim Turniej Nadziei Olimpijskich, skąd również przywiozły worek medali: Ania i Amelka złoto, Bonia srebro. W dniu 5.11 nasi zawodnicy wzięli udział  w III Kolejce Ligi Taekwondo XVII WESOŁEK 2017. Tym razem naszą sekcję reprezentowała Ania Pawłowska, Amelka Strózik, Matylda Moskal, Bogna Mika, Zuzia Jagodzińska oraz Mikołaja Jeż. Zawodnicy brali udział w 3 konkurencjach sprawnościowych i walkach. Jak zwykle nie zawiedli, zdobywając worek medali i cenne doświadczenie.