• 2013/2014

Rok szkolny 2013/2014

Zabawa z okazji Dnia Chłopca

Dnia 1 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka. Motywem przewodnim był Dzień Chłopca, który obchodzony jest 30 września. Uczennice klasy szóstej: Julia Kamińska, Wiktoria Lisik i Wiktoria Łojek przygotowały zestaw zadań dla chłopców, celem wyłonienia Mistera 2013.

Kandydaci musieli przejść kilka trudnych zadań, na przykład musieli zapleść warkocz, złożyć życzenia "wiekowej" cioci czy podbijać balon jak najdłużej. Zabawy i śmiechu było co nie miara, aż w końcu zwycięzcą rywalizacji został Wojtek Kieroński z klasy IVb. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

Bilety na naszą dyskotekę przygotował Wojtek Bohdan.

Dziękujemy również mamom, które przygotowały słodkie na zabawę. Dzięki sprzedaży ciasta mogliśmy zasilić konto samorządu.

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października Samorząd Uczniowski przygotował dla dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników szkoły śmieszny program artystyczny połączony z rozdawaniem drobnych zabawnych upominków. W naszym krótkim przedstawieniu wręczyliśmy Panu Dyrektorowi ryzę papieru do "produkowania zbędnych dokumentów", Pani Dyrektor z życzeniami nowych pomysłów literkę  π, panu Jackowi od Przyrody grabki do "zagrabiania poletka umysłowego". Panie od nauczania początkowego otrzymały chusteczki higieniczne dla "płaczących i zasmarkanych mazgajów", pani od WF nowe, kolorowe i odjazdowe spodenki gimnastyczne. Mamy nadzieję, że od tej chwili będzie zakładała je na każdą lekcję WF-u. Panie od języków obcych otrzymały koła ratunkowe, żeby "nie utonęły w lawinie obcych słów. Były jeszcze prezenty muzyczne dla pani Asi od pasjonatki dyskotek i wiele innych, jak choćby czapeczka chroniąca przed chłodem dla pani od techniki. Nie zabrakło też upominków dla pani sekretarki, nowej pieczątki uprawniającej do większych ulg w nauce. Panie od świetlicy otrzymały trąbki, do "odstraszania ryczącego stada", a pani Basia dostała drewnianą łyżkę, "do mieszania w garnku dla intelektualistów". Takich zabawnych prezentów było jeszcze więcej, chcieliśmy w ten sposób podziękować wszystkim pracownikom oświaty za ich trud "w kształtowaniu naszych umysłów". Piosenki przy akompaniamencie p. Asi zaśpiewali uczniowie klas czwartych i piątych. A dziewczynki z klas trzecich pięknie zatańczyły do melodii "Uwielbiam ją".

Cała uroczystość zakończyła się rozdaniem przez uczeniów słodkich upominków przygotowanych  przez zarząd SU.

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 6 września odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu. Podobnie jak w poprzednim roku została wybrana komisja wyborcza w składzie: Natalia Łukaszkiewicz, Kornelia Patrzykąt, która czuwała nad przebiegiem głosowania. Uczniowie poszczególnych klas otrzymali karty wyborcze, na których znajdowały się nazwiska kandydatów do zarządu. Każdy uczeń miał wybrać cztery osoby, które w tym roku szkolnym będą sprawować uczniowskie rządu w naszej szkole.

Wyniki głosowania:

Przewodnicząca S.U - Wiktoria Porzucek ( VIa),

Wiceprzewodniczący S.U. - Hubert Matkowski (VIb),

Sekretarz S.U. - Maria Kandulska (VIb),

Skarbnik S.U. -  Oliwia Kulas (VIa).

Dnia 7 września odbyło się pierwsze zebranie nowego samorządu i wybór opiekuna. Wyboru dokonywały osoby należące do zarządu poszczególnych klas. W wyniku  głosowania opiekunem SU została p. Izabela Witkowska.

Poniżej przedstawiamy sylwetki przedstawicieli S.U.

Od lewej: Wiktoria Porzucek, Maria Kandulska, Izabela Witkowska(opiekun), Oliwia Kulas, Hubert Matkowski