• 2015/2016

•  Działania Samorządu w 2015/2016r.

Grudzień 2015/ styczeń 2016

Od kilku lat tuż przed Świętami, w naszej szkole odbywa się zbiórka pieniędzy z okazji akcji „Góra Grosza”. W tym roku nasza zbiórka trwała dwa tygodnie, podczas której udało się zebrać ok. 50kg monet. Rozliczenia prowadzone były w podziale na poszczególne klasy. Najwięcej pieniędzy zebrała klasa Va – 91zł,

drugie miejsce zajęła klasa VIa – 53zł.

Klasa IIb zajęła trzecie miejsce i zebrała 42,81zł.

Kilka dni zajęło wolontariuszom policzenie wszystkich monet. Zebraliśmy w sumie około 500 złotych. Następnie musieliśmy wszystkie monety spakować w paczki, wyszło ich aż cztery i zawieźć na pocztę.

Każdego roku celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Zebrane pieniądze przez pozostałe klasy:

klasa

kwota

Ib

Ic

IIa

IIc

IId

IIIa

IIIb

IVa

IVb

Vb

Vc

Opiekun Samorządu

WRZESIEŃ 2015

Dnia 11 września odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu. Podobnie jak w poprzednim roku została wybrana komisja wyborcza w składzie: Zofia Mołczanowska, Nikola Przybył, która czuwała nad przebiegiem głosowania. Uczniowie poszczególnych klas otrzymali karty wyborcze, na których znajdowały się nazwiska kandydatów do zarządu. Każdy uczeń mógł wybrać cztery osoby, które w tym roku szkolnym będą sprawować uczniowskie rządu w naszej szkole.

W wyniku głosowania, przewodniczącym szkoły została Antonina Maćkowiak

z kl. VIb, jej zastępcą Jakub Chęciński z klasy VIa, sekretarzem Marianna Stawicka z klasy IVb, a skarbnikiem Franciszek Bobkiewicz z klasy IVb .

Dnia 14 września odbyło się pierwsze zebranie nowego samorządu i wybór opiekuna. Wyboru dokonywały osoby należące do zarządu poszczególnych klas. W wyniku głosowania opiekunem SU została p. Izabela Witkowska.