• 2012/2013

•  Działania Samorządu Uczniowskiego

w roku szkolnym 2012/2013

14 luty to oczywiście Dzień Zakochanych, popularnie zwany Walentynkami. Przyjął się w naszej kulturze już parę ładnych lat temu. Jest to o tyle miłe święto o ile staramy się pamiętać nie tylko o tych, których bardzo lubimy ale również o osobach dla których, na co dzień nie zawsze pamiętamy.

Uczniowie z samorządu jak co roku starają się pamiętać tego dnia o wszystkich zakochanych i zapatrzonych w innych i organizują pocztę walentynkową. Na tydzień przed świętem ustawiają skrzynkę do której wszyscy uczniowie i nie tylko mogą wrzucać swoje kartki walentynkowe.

Uczniowie klas 4-6 w tym czasie organizują również zabawę karnawałową, na której właśnie rozdawane są papierowe serduszka, bukieciki i wszystkie kartki z życzeniami dla innych. Młodszym uczniom takie walentynki dostarczane są osobiście. I wszyscy się dobrze bawią.

8 marca to oczywiście Dzień Kobiet. Samorząd Uczniowski, który w większości stanowią dziewczyny ( Ania Klemczak i Michalina Maćkowiak) nie zapomniały o wszystkich paniach w naszej szkole i przygotowały własnoręcznie kwiaty z bibuły i krepy. Na wysokości zadani stanęli też panowie, którzy te kwiaty wraz z pięknymi życzeniami paniom wręczyli.

W marcu w naszej szkole odbyły się po raz pierwszy "Dni Otwarte". Tego dnia zaproszeni zostali wszyscy rodzice, którzy chcieli poznać bliżej środowisko naszej szkoły i jej miłą atmosferę. Pomocni w sprawnym zorganizowaniu tego dnia byli również uczniowie z samorządu. Ich zadanie polegało na miłym powitaniu przychodzących rodziców i oprowadzaniu ich po szkole. Może zadanie niezbyt trudne ale często najważniejsze jest pierwsze wrażenie.

Trzeci Maj to święto uchwalenia Konstytucji, drugiej po USA na świecie. Od wielu lat Samorząd Uczniowski angażuje się w organizację akademii w naszej szkole. Jak również bierze udział w uroczystych obchodach tego święta w naszej gminie. W inscenizacji, która przypomniała wszystkim uczniom jak doniosłe dla naszego kraju było to wydarzenie brali uczniowie klas piątych i szóstych. Trzeciego maja w samo południe reprezentanci samorządu: Kornelia Patrzykąt i Ania Klemczak wraz z opiekunem złożyli kwiaty w ogrodzie pamięci w Komornikach.

Jubileusz Dyrektora Szkoły

25 czerwiec pozostanie w myślach wielu osób na bardzo długo. Uczniowie naszej szkoły zainicjowali pomysł zorganizowania dla Pana Dyrektora - Benefisu z okazji Jego dziesięciolecia pracy na stanowisku dyrektora i zbliżającego się trzydziestolecia pracy w naszej szkole. Uroczystość była bardzo spontaniczna, a ilość osób i pomysłów na uczczenie tego święta przerosła samych organizatorów. Wszyscy chcieli wziąć udział w tym wydarzeniu i podziękować Panu Dyrektorowi za te wspólne lata. Cała uroczystość była skrywana w tajemnicy i chyba jej największym sukcesem była spontaniczność i zaskoczenie. Uczniowie klas szóstych, pod opieką nauczycieli przygotowali zabawną część artystyczną, upiększoną ulubionymi utworami muzycznymi Jubilata. Tu niezawodni okazali się Michalina Maćkowiak, Ania Klemczak i Hubert Matkowski, którzy pięknie wykonali swoje utwory.

Na uroczystości nie zabrakło także gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Komorniki Pan Jan Broda, który ku zaskoczeniu wszystkich zebranych, a najbardziej samego Jubilata wręczył Panu Judzińskiemu nominację dyrektorską na kolejne pięć lat, Przewodniczący Rady Gminy Pan Marian Adamski, który osobiście zaangażował się w zorganizowanie uroczystości, Skarbnik Urzędu Gminy, Pani Małgorzata Pińczak, a także Pani Bożena Molińska, była dyrektor Naszej szkoły oraz Pani Irena Kasperkowiak, była nauczycielka S.P. Wiry. Wszystko uświetniły pięknie zagrane przez nauczycieli utwory muzyczne, kwiaty, symboliczna, pamiątkowa statuetka oraz jubileuszowy tort ze świeczkami.

Była to ostatnia zorganizowana przez obecny samorząd impreza tej rangi i chyba najbardziej udana. Pewnie dlatego, że każdy włożył w nią najwięcej serca.