• REKRUTACJA 2024/2025

ul. Zespołowa 23 , 62-051 Wiry tel. (61) 10-25-300

www.spwiry.edupage.org

ogłasza

zapisy do oddziału przedszkolnego  oraz do klasy pierwszej  na rok szkolny 2024/2025

do klasy pierwszej – dzieci z rocznika 2017 lub 2018 na podstawie zgłoszenia

do oddziału wychowania przedszkolnego – dzieci z rocznika 2018 zamieszkałe na obszarze gminy Komorniki na podstawie wniosku. Nabór odbywa się elektronicznie poprzez stronę www.nabor.pcss.pl/komorniki.

Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły w dniach:

04.03.2024r – 15.03.2024r w godz. 8.00 – 15.00

oraz dodatkowo 06 i 13 marca (środa) w godz. 9.00 – 17.00

Obwód szkoły obejmuje całą miejscowość Wiry i Łęczycę ( dotyczy klasy pierwszej)

Dokumenty wymagane przy zapisach :

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025( wypełniony i wydrukowany wniosek rodzice/ prawni opiekunowie składają w placówce pierwszego wyboru), dowód osobisty rodzica oraz oryginał skróconego aktu urodzenia do wglądu.

-   Zgłoszenie ucznia do szkoły w roku szkolnym 2024/2025 – dotyczy kandydatów do klas 1-8 z obwodu szkoły.

W przypadku zapisu dziecka do innej szkoły, prosimy o powiadomienie nas o tym fakcie.

Dyrektor Szkoły – mgr Janusz Judziński

Ogłoszenie o rekrutacji

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach ul. Zespołowa 23, 62-051 Wiry, tel. 61 10 25 300, spwiry@op.pl

ogłasza:

1. rekrutację dzieci do oddziału wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025  z rocznika 2018, zamieszkałych na terenie gminy Komorniki;

2. nabór dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025 z rocznika 2017 lub 2018, zamieszkałych w obwodzie szkoły (Wiry- Łęczyca) - na podstawie zgłoszenia

Ad.1 Rekrutacja do oddziału wychowania przedszkolnego jest prowadzona elektronicznie w systemie „Nabór” dostępnym na https://nabor.pcss.pl/komorniki i wymaga wypełnienia zamieszczonego tam wniosku.

Wypełniony i wydrukowany wniosek rodzice/prawni opiekunowie dziecka składają w placówce pierwszego wyboru do 15 marca 2024 r., przedstawiając do wglądu:

1. dowód osobisty rodzica,
              2. oryginał skróconego aktu urodzenia.

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

1.Złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym  04.03- 15.03.2024 r.

Termin w postępowaniu uzupełniającym 06.05 – 10.05.2024 r.

2.Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym 18 – 21.03.2024 r.

Termin w postępowaniu uzupełniającym 13 - 15.05.2024 r.

3.Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym 22.03.2024 r. godz. 12.00

Termin w postępowaniu uzupełniającym 16.05.2024 r. godz. 12.00

4.Potwierdzenie przez rodziców oświadczenie woli przyjęcia kandydata elektronicznie w systemie „V” następnie ze strony internetowej placówki rodzic drukuje oświadczenie ,uzupełnia dane wymagane przez placówkę na tym oświadczeniu  i składa w postaci papierowej w szkole. Brak dostarczenia pisemnego potwierdzenia woli rozumiane jest jako odstąpienie od rekrutacji.

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym 22 - 28.03.2024 r.

Termin w postępowaniu uzupełniającym 16 - 22.05.2024 r.

5.Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym 29.03.2024 r. godz. 12.00

Termin w postępowaniu uzupełniającym 23.05.2024 r. godz. 12.00

Ad.2 Zgłoszenie ucznia do klasy pierwszej wymaga złożenia:

1.Wypełnionego druku zgłoszenia do szkoły dostępnego na stronie szkoły  w zakładce Dokumenty / Rekrutacja,

2.Jednego zdjęcia legitymacyjnego w formacie jpg (zdjęcie prosimy przesłać na adres spwiry@op.pl),

3.Oryginału skróconego aktu urodzenia do wglądu,

4.Dowodu osobistego rodzica.

Rodzice/opiekunowie prawni dostarczają dokumenty do szkoły osobiście. wchodząc wejściem głównym , ulica Zespołowa 23

PRZYJMOWANIE DOKUMENTÓW:

04.03-15.03.2024 r. w godz. 8:00-15:30

06.03 i 13.03. 2024r. w godz. 9:00-17:00

W przypadku zgłoszenia dziecko do innej szkoły niż wskazuje obwód szkolny, rodzic/prawny opiekun proszony jest o zgłoszenie tego faktu do sekretariatu szkoły pod numer telefonu                                       tel. 61 10 25 300

Janusz Judziński

• REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

W dniach 06-10 maja 2024 r. zgodnie z art.161 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021, poz. 1082 ze zm. ) odbywać się będzie rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca w oddziale przedszkolnym na rok szkolny 2024/2025.

Odbywa się ona na tych samych zasadach, co rekrutacja podstawowa. Wniosek należy wypełnić drogą elektroniczną poprzez stronę internetową www.nabor.pcss.pl/komorniki . Wydrukowany i podpisany wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami należy złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 10 maja 2024 r. do godz.17.00

W rekrutacji uzupełniającej mogą brać udział dzieci spoza gminy Komorniki. O przyjęciu dziecka spoza gminy, decyduje liczba wolnych miejsc w placówce. Pierwszeństwo w przyjęciu do danego oddziału przedszkolnego mają dzieci z terenu gminy Komorniki.

Janusz Judziński