Menu


 • Bezpłatny dojazd dla uczniów

  Bezpłatny dojazd dla uczniów - Obrazek 1Informujemy, ze decyzją Rady Gminy Komorniki (uchwałą LVI/548/2018) z dnia 5 września 2018 r. uczniowie zamieszkali na terenie Gminy Komorniki, których rodzice lub prawni opiekunowie wskazują, że adresem ich miejsca zamieszkania do celów rocznego rozliczenia podatku dochodowego jest Gmina Komorniki mogą bezpłatnie korzystać z przejazdów środkami transportu zbiorowego w strefie lub strefach, w których znajdują się miejsce zamieszkania ucznia i szkoła do której uczęszcza.

  Pełna treść uchwały Rady Gminy w załączeniu.

  Bilety na czas trwania zajęć edukacyjnych w szkołach (od 1.09. do 30.06.) aktywowane zostaną w formie Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej (PEKA) po uprzednim złożeniu przez rodziców/opiekunów prawnych Ucznia wniosku z oświadczeniem. 

  Kartę PEKA lub wniosek o wyrobienie karty PEKA (jeśli nie posiada karty PEKA) oraz wniosek o aktywację bezpłatnego biletu wraz z oświadczeniem rodzic musi złożyć do szkoły w obwodzie, której mieszka do dnia 15 września br. 

  Termin złożenia wniosku o aktywację bezpłatnego biletu zgodnie z uchwałą mija 30 września br.

  Jeżeli rodzic wykupił już kartę PEKA a chce skorzystać z bezpłatnego biletu, w szkole składa kartę PEKA wraz z wnioskiem, po czym - na adres mailowy ztm@ztm.poznan.pl składa reklamację z podaniem imienia i nazwiska ucznia, numeru Karty i wskazaniem konta, na który ma zostać zwrócona wydatkowana kwota,

  Z bezpłatnego biletu nie korzystają uczniowie dojeżdżający do szkół w Poznaniu, ponieważ darmowe bilety dotyczą stref B i C.

  Uchwała Rady Gminy LVI/548/2018 RADY GMINY KOMORNIKI z dnia 5 września 2018 r. w sprawie określenia uprawnień do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami transportu zbiorowego dla uczniów szkół podstawowych oraz uczniów klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach podstawowych, zamieszkałych na terenie Gminy Komorniki.

 • Ubezpieczenie

  Informujemy, że decyzją Rady Rodziców, w roku szkolnym 2018/2019, będzie (podobnie jak w latach ubiegłych) PZU. Składka ubezpieczenia grupowego na rok szkolny wynosi 49,25zł. Prosimy o dokonywanie wpłat u skarbników klasowych.

  Suma ubezpieczenia: 14.000zł.

  W przypadku rezygnacji z oferty PZU prosimy o złożenie oświadczenia o rezygnacji z ubezpieczenia grupowego w sekretariacie szkoły do dnia 14.09.2018r. 

 • Spotkania z wychowawcami klas

  Spotkania z wychowawcami klas - Obrazek 1Zapraszamy na pierwsze w tym roku, organizacyjne spotkanie z wychowawcami klas.

  Oddziały przedszkolne - piątek, 7.09., godz. 17.00

  Klasy 1 - 3 - poniedziałek, 10.09., godz. 17.00

  Klasy 4 - 8 - poniedziałek, 10.09., godz. 18.15 

 • Obiady w szkole

  Informacja dla osób zainteresowanych wykupieniem obiadów w szkole.

  Obiady w szkole - Obrazek 1Uprzejmie informujemy ,że wpis dziecka na listę osób korzystających z obiadów odbywa się po wypełnieniu karty zgłoszenia dziecka na obiady oraz Rodo. Kartę można wypełnić i pozostawić (po wcześniejszym zapoznaniu się z treścią) w sekretariacie szkolnym lub pobrać ze strony internetowej. Cena za zestaw obiadowy (zupa, drugie danie i kompot) wynosi 7,50 zł. Płatności dokonujemy robiąc przelew na konto nr 24195000012006084597050002 do 10-tego każdego miesiąca z góry. W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 889-360-513, 513-686-809 lub mailowo phu.barbara.bober@interia.pl.

  DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY 
  ZESPÓŁ PHU BARBARA BOBER 

  Druki do pobrania

  KARTA ZGŁOSZENIA UCZNIA NA OBIAD

  Informacja o przetwarzaniu danych osobowych.docx
   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW, ZESZYTÓW ĆWICZEŃ NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  Informacja dotycząca zakupu podręczników i zeszytów ćwiczeń w roku szkolnym 2018/2019

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW, ZESZYTÓW ĆWICZEŃ NA ROK SZKOLNY 2018/2019 - Obrazek 1Rodzice uczniów kupują tylko podręczniki i karty pracy do nauki religii (jeżeli dziecko będzie uczęszczało na religię) oraz do nauki języka niemieckiego w klasach IV-VI. Pozostałe podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne będą zakupione przez szkołę w ramach dotacji celowej. Oddział przedszkolny- rodzice kupują cały pakiet „Elementarz sześciolatka” oraz karty pracy do języka angielskiego oraz religii (jeżeli dziecko będzie uczęszczało na religię).

  Lista podręczników i zeszytów ćwiczeń w zakładce informacje/dokumenty lub poniżej

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

 • Akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam”

  Akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam”

   

  ,,Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji”.

  (Maria Dąbrowska)

   

  Kształtowanie młodego człowieka tak, by poprzez lekturę, świadomie uczestniczył w kulturze, stanowi niezwykle trudne zadanie. Coraz częściej telewizja, Internet czy telefon stanowi dla dziecka pozornie skuteczną formę relaksu. Dlatego książka może i wręcz powinna stanowić dobrą alternatywę dla wszechogarniających środków masowego przekazu. Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy 8 czerwca o g. 10.00 zebrali się na boisku szkolnym, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam”.

  Głównym celem przedsięwzięcia była promocja czytelnictwa, miłe spędzenie czasu z książką, integracja społeczności szkolnej, a także zaprezentowanie transparentów zachęcających do czytania, wykonanych przez uczniów  naszej szkoły. Akcję rozpoczęliśmy od przemarszu z książkami i plakatami wokół boiska szkolnego. Następnie każda z klas zajęła dogodne dla siebie miejsce i rozpoczęła krótkie, ale intensywne czytanie. Każdy uczeń miał możliwość zabrania i przeczytania swojej ulubionej książki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także weźmiemy udział w akcji i przyłączymy się do bicia rekordu czytania w jednym momencie.

   

                                                                  Organizatorki:

                                                                            Luiza Matuszewska, Wanda Rosińska

   

   

 • Sukcesy uczniów

  Uczestniczyliśmy  i  zwyciężyliśmy

  „Matematyka bez granic”

  klasa 6b na III miejscu podium

  w regionie wielkopolskim

  Sukcesy uczniów - Obrazek 1W poniedziałek 11czerwca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2  w Poznaniu odbyło się podsumowanie  konkursu 

   „Matematyka bez Granic” – Junior, w regionie wielkopolskim.

  Konkurs odbył się pod patronatem:
  - Marszałka Województwa Wielkopolskiego,  pana Marka Woźniaka


  - Prezydenta Miasta Poznania, pana Jacka Jaśkowiaka

  - Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, pani Elżbiety Leszczyńskiej

   

  - Polskiego Towarzystwa Matematycznego

  http://www.mbg.uz.zgora.pl/ptm-logo-150.png

   

  Zespołowe rozgrywki matematyczne, w których uczestniczyły klasy 6a i 6b szkoły podstawowej w Wirach odbywały się w lutym. Dla uczniów przygotowano 9 zadań. Pierwsze zadanie zapisane zostało w języku obcym. W naszej szkole - angielskim. Należało je przetłumaczyć, rozwiązać i podać odpowiedź w wybranym języku obcym. W rozwiązaniu zadań konkursowych uczestniczyła cała klasa, pracując w odpowiednio dobranych grupach. Oceniana była też strona graficzna i estetyka przedstawionych rozwiązań.

  Sukcesy uczniów - Obrazek 2

  Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Pozwala on na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijanie twórczej aktywności uczniów, wyrabia umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. „Matematyka bez granic” stwarza  możliwość sprawdzenia wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą rówieśników z Europy.
  W tegorocznej XXIX edycji Międzynarodowego Konkursu „MBG” w Polsce, w finale szkół podstawowych uczestniczyło 415 klas – 8772 uczniów ze 125 szkół podstawowych. W regionie wielkopolskim, w kategorii Junior, uczestniczyły 33 klasy – łącznie 665 uczniów. 

  Uczniowie klasy 6b: M.Bohdan, A.Grześkowiak, A.Hadas, J.Ługawiak, S.Mazur, I. Misztal,I.Nowak, F.Osypiński, M.Piechocka, F.Sobczak, M.Stawicka, Z.Stężycka, N.Stróżyńska,Z.Wojtkowiak,

  zdobyli III miejsce w regionie wielkopolskim i 11 miejsce w Polsce.

  Gratulujemy!

  Klasa 6a znalazła się na 7 miejscu w Wielkopolsce ( 15 w Polsce) - jest to pozycja, z której też jesteśmy DUMNI.

  Sukcesy uczniów - Obrazek 3

   Renata Kozłowska wraz z podopiecznymi

  (wszystkie zdjęcia w galerii klasowej pod nazwiskiem Renata Kozłowska)

   

   

 • Fizyka dla każdego

  „Fizyka dla każdego”

  W związku z projektem edukacyjnym „Fizyka dla każdego”, w Szkole Podstawowej w Wirach  odbyły się zajęcia warsztatowe, które przygotowała
  i poprowadziła pani Magdalena Przybylska (mama Kacpra z klasy 3d) wraz
  z uczniami  Gimnazjum Nr 2 w Luboniu. Zajęcia rozbudziły ciekawość dzieci oraz wprowadziły w  magiczny świat fizyki. Na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Pod czujnym okiem  eksperta mogły własnoręcznie wykonać kalejdoskopy i peryskopy. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Magdzie oraz jej niesamowitym uczniom za przeprowadzenie  niezmiernie ciekawych zajęć.

                                                                                                 Ewa Nawrocka, Alina Gryń

                                                                                                                           z uczniami                       

   

  Fizyka dla każdego - Obrazek 1

   

   

 • Dni dla zdrowia

   

  Dni dla Zdrowia

  W celu uświadomienia uczniów na temat zdrowego stylu życia, w ostatnim tygodniu maja
  w naszej szkole odbyły się Dni dla Zdrowia. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy się odżywiać, aby być zdrowym, co powinna zawierać śniadaniówka ucznia,  jak odczytywać etykiety na produktach oraz jak efektywnie odpoczywać. Dzieci założyły spiżarnię z domowymi przetworami, ekologiczny ogródek,  robiły zdrowe kanapki oraz uczestniczyły w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez mamę Jagody z kl.3d, panią Monikę Mrówczyńską. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie wykonali zdrowe batony, które wszystkim bardzo smakowały.

                                                                                                                                                 Ewa Nawrocka, Alina Gryń

  Dni dla zdrowia - Obrazek 1

 • Bezpieczne wakacje

  Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w lipcu
  i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci i młodzież spędzają wakacje nad wodą, w górach, czy na koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy
  o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Chcąc, więc ograniczyć zagrożenie  zaprosiliśmy ratownika wodnego - pana Macieja Pawłowskiego, który poprowadził dla naszych uczniów cykl spotkań na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą oraz poprowadził zajęcia praktyczne z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Zdobyte wiadomości dzieci mogły utrwalić sobie podczas spotkania z ratownikiem medycznym – panem Zagajewskim. Życzymy Wam radosnych
  i bezpiecznych wakacji!

                                                                                                                                  Ewa Nawrocka, Alina Gryń

  Bezpieczne wakacje - Obrazek 1

 • Tuwimowo

  „Tuwimowo”

  Szkolne Kółko Teatralne przygotowało przedstawienie dla klas 0-III pt. „Tuwimowo”. Celem przedstawienia było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Scenariusz, jak łatwo się domyśleć, opierał się na wierszach Juliana Tuwima tj.: „Lokomotywa”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Ptasie radio”, „Pani Słowikowa”, „Zosia Samosia” oraz „Pan Hilary”. Przedstawienie bardzo podobało się uczniom i rodzicom. W ramach współpracy międzyszkolnej przedstawienie obejrzeli, także uczniowie klasy I SPNr1 z Puszczykowa. 
  W podziękowaniu za zaproszenie Pierwszaki przygotowały dla nas krótki, ale bardzo pouczający występ o ekologii.

                                                                                                                        Ewa Nawrocka

 • Uczymy się jak ratować

  Uczymy się jak ratować…

  W ciągu całego roku szkolnego w naszej szkole odbywały się szkolenia z I pomocy przedmedycznej mające na celu kształtowanie nawyku udzielania pomocy potrzebującym oraz propagowania I pomocy wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie klas 0-VII zdobywali i utrwalali wiedzę podczas praktycznych zajęć z fantomem. Schemat tych czynności obejmował:

  • Bezpieczeństwo osób udzielających pomocy na miejscu zdarzenia
  • Sprawdzenie przytomności
  • Wezwanie pomocy
  • Sprawdzenie oddechu
  • Pozycję boczną ustaloną
  • Uciskanie klatki piersiowej
  • Resuscytację krążeniowo- oddechową
  • Łańcuch przeżycia

  Uczniowie podczas ćwiczeń wykazali duże zaangażowanie oraz chęć kontynuacji tego typu zajęć. Zajęcia pozwoliły nie tylko wyposażyć młodych ludzi w wiedzę i umiejętności z zakresu rozpoznawania zagrożeń i zasad udzielania pierwszej pomocy. Przyczyniły się również do przezwyciężenia lęku i obaw przed podejmowaniem działań w sytuacji zagrożenia.

  Joanna Zając

  Uczymy się jak ratować - Obrazek 1Uczymy się jak ratować - Obrazek 2

 • CIĘŻKA PRACA POPŁACA

  Nieważna jest wola zwycięstwa, wielu ją ma,

  ważna jest wola przygotowania się do zwycięstwa.

  P. Breant

   

  CIĘŻKA PRACA POPŁACA

   

              Każdy sukces wymaga wysiłku, nic samo z siebie nie przychodzi. O tym ile ciężkiej pracy, czasu i pełnego zaangażowania potrzeba, aby uzyskać bardzo dobry wynik wiedzą nasi uczniowie, którzy uczestniczą w licznych i różnorodnych konkursach, olimpiadach i zawodach.

              15 marca 2018 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2018. Cieszył się on największą popularnością, gdyż wzięło w nim udział aż 84 uczniów z klas II - VII.

  Z przyjemnością  przedstawiam listę osób wyróżnionych:

  https://www.kangur-mat.pl/image/logo_kangourou.gif https://www.kangur-mat.pl/image/logo_kangourou.gif

  Imię i nazwisko

  ucznia

  Klasa

   

  Kategoria

   

  Natalia Malinowska

  II

  Żaczek

  Iga Fabrykiewicz

  III

  Maluch

  Piotr Michałowski

  III

  Maluch

  Igor Kuzemko

  IV

  Maluch

  Anna Pawłowska

  V

  Beniamin

  Jacek Ługawiak

  VI

  Beniamin

  Adam Szenajch

  VII

  Kadet

   

  Tradycją naszej szkoły stał się już Gminny Konkurs Matematyczny o tytuł: Uczeń Pitagorasa. Adresatami są uczniowie klas piątych. Zadania konkursowe zapisane były w formie testu wielokrotnego  wyboru oraz zadań otwartych, skłaniających do głębszych przemyśleń i spojrzenia z szerszej perspektywy. Do finału XIII edycji zakwalifikowali się: Bogna Mika, Alan Piaskowski, Tomasz Frąckowiak i Maksymilian Świtała. O  nagrody i znaczące miejsca ostro rywalizowali wszyscy uczestnicy, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, iż konkurs WYGRAŁA!  Bogna Mika z kl. 5a.

  W  tym roku szkolnym również uczniowie klas czwartych mogli pochwalić się swoją wiedzą biorąc udział w eliminacjach do Gminnego Konkursu Matematycznego Mistrz Matematyki . Zadania było bardzo trudne! Trzy najlepsze osoby -  Igor Kuzemko, Wojciech Chwaliński i Franciszek Posadzy  zakwalifikowali się do finału. Ta część konkursu odbywała się u naszych sąsiadów w Komornikach, którzy byli organizatorami tego wydarzenia.

   

  Gratulujemy sukcesów naszym „Młodym Matematykom” i trzymamy mocno za nich kciuki w przyszłym roku szkolnym.

                                                                                                                                                

                                                                                                                                 

   

                                                                                                                                         Justyna   Lisik

   

  CIĘŻKA PRACA POPŁACA - Obrazek 1CIĘŻKA PRACA POPŁACA - Obrazek 2

   

   

   

 • Informacja

  Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące programu "Dobry Start" przesłane przez Ministra Edukacji Narodowej:

  Dobry Start - plakat

   

 • Sukces naszych uczniów w VI Powiatowym Konkursie literacko-plastycznym ,,Tworzymy książki”

  Sukces naszych uczniów w VI Powiatowym Konkursie literacko-plastycznym ,,Tworzymy książki” - Obrazek 1W maju odbył się powiatowy konkurs literacko-plastyczny ,,Tworzymy książki”, zorganizowany przez SP nr 3 w Luboniu. W tym roku mija 115 rocznica urodzin Ireny Jurgielewiczowej – autorki znanych powieści ,,Ten obcy” czy ,,Inna”. Dlatego tym razem dzieci zmierzyły się z nie lada wyzwaniem, mianowicie musiały napisać powieść obyczajową mówiącą o nich samych. O tym, co ich dotyka, z czym nie mogą sobie poradzić, a także wręcz odwrotnie – co jest ich największym szczęściem czy sukcesem.

  Uczniowie z naszej szkoły napisali blisko 30 książek i wszystkie z nich wzięły udział w konkursie. Łącznie nagrodzono 16 uczniów z całego powiatu, w tym aż połowa z nich,  to uczniowie SP Wiry. Jest to dla nas bardzo duży sukces i ogromna duma. Serdecznie gratulujemy zwycięzcą oraz wszystkim dzieciom, które brały udział w konkursie. Poniżej lista nagrodzonych uczniów.

  KLASY I-III

   

  I miejsce – Maja Karaszewska, SP Wiry

  II miejsce – Stanisław Leda, SP Wiry

  III miejsce – Wiktor Krycki, SP Wiry

  Wyróżnienie – Oskar Urbaniak, SP Wiry

   

  KLASY IV-VI

   

  I miejsce – Zuzanna Juska, SP Krosinko

  II miejsce – Jakub Szkoda, SP 1 Luboń

  III miejsce – Przemysław Kołtek, SP 1 Luboń

  Wyróżnienie  –Agnieszka Hypś, Julia Kosmowska, SP Wiry, Joanna Cyfert, SP 1 Luboń

   

   

  KLASY VII oraz GIMNAZJALNE

  I miejsce – Iga Postaremczak, SP 1 Puszczykowo

  II miejsce – Olga Grabowska, Martyna Bogdanowska, SP 1 Puszczykowo

  III miejsce – Eliza Konieczna, SP Wiry

  WyróżnienieZuzanna Dąbrowska, SP Wiry, Zofia Tomczak, SP 1 Luboń

   

                                                                                Organizatorki:

                                                                                Luiza Matuszewska, Alina Gryń

  Sukces naszych uczniów w VI Powiatowym Konkursie literacko-plastycznym ,,Tworzymy książki” - Obrazek 2Sukces naszych uczniów w VI Powiatowym Konkursie literacko-plastycznym ,,Tworzymy książki” - Obrazek 3

 • PODSUMOWANIE WIELKIEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK

  Już po raz trzeci nasza szkoła włączyła się w akcję zbierania książek do szpitalnych bibliotek pod patronatem fundacji Zaczytani.org. Zebraliśmy bardzo dużo książek, które na pewno ucieszą małych i dużych pacjentów. W imieniu fundacji i swoim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji.

  PODSUMOWANIE WIELKIEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK - Obrazek 1

   

   

  Barbara Mazur

  Magdalena Baranowska

  Patrycja Szamara

  Katarzyna Kończal

 • Wizyta uczniów i nauczycieli z włoskiej szkoły w Nowarze.

  Wizyta uczniów i nauczycieli z włoskiej szkoły w Nowarze. - Obrazek 1Niedziela, 27 maja

  z radością powitaliśmy po raz piąty włoską grupę nauczycieli i uczniów wśród nas. Pomimo późnego popołudnia spotkaliśmy się wspólnie w naszej szkole. Piękna pogoda pozwoliła na gry i zabawy na świeżym powietrzu. A dzięki uprzejmości rodziców, nasi goście i my mogliśmy kosztować polskich przysmaków.

  Poniedziałek, 28 maja

  rozpoczęliśmy w szkole od pokazania przygotowanych przez uczniowie prezentacji na temat zwiedzanych miejsc. Na drugą lekcję zaprosiliśmy naszych gości na wspólną grę w palanta. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Poznania, które rozpoczęliśmy od wizyty w jednostce straży pożarnej. Uczniowie mogli przymierzyć strażacki kask, wejść do wozu strażackiego i schłodzić się pod strażacką sikawką. Spacerkiem obeszliśmy Stary Rynek, a godzinie 12.00 obejrzeliśmy poznańskie koziołki. Potem udaliśmy się do Manufaktury Słodkie Czary Mary, gdzie wzięliśmy udział w lekcji przygotowania czekolady. Następnie przez Most Św. Rocha i  Śródkę udaliśmy się nad Jezioro Maltańskie, aby spędzić miło czas na placu zabaw. Wieczorem cała grupa udała się na Jump Arenę.

  Wtorek 29 maja,

  Odwiedziliśmy Urząd Gminy w Komornikach.  Wizyta uczniów i nauczycieli z włoskiej szkoły w Nowarze. - Obrazek 2Zostaliśmy przywitani przez władze gminy. Uczniowie mogli zwiedzić salę sesyjną, a nawet wziąć udział w głosowaniu na temat tego czy Włosi mają pozostać u nas na dłużej. Oczywiście wszyscy byli zgodni i obrady przebiegły bardzo spokojnie. Potem wybraliśmy się do Muzeum Przyrodniczego w Jeziorach, gdzie uczniowie poznawali florę i faunę Wielkopolskiego Parku Narodowego. Następnie wzdłuż Jeziora Góreckiego i Jeziora Kociołek spacerem udaliśmy się do Pożegowa na wieżę widokową. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Wieczór uczniowie spędzili wspólnie na różnych atrakcjach.

  Środa 30 maja,

  Niestety… musieliśmy bardzo wcześnie wstać, ponieważ o 6:15 wyjeżdżaliśmy do Torunia. Na początek czekało nas zwiedzania i zajęcia w Centrum Nowoczesności MŁYN WIEDZY. Tam na przestrzeni 5 tyś. m2 znajduje się nowoczesne centrum popularyzujące wiedzę naukową i techniczną. Mieliśmy  okazję poznać poprzez różne doświadczenia i  interaktywną prezentację wybrane zagadnienia z zakresu matematyki, chemii, biologii czy fizyki. Następnie odwiedziliśmy ŻYWE MUZEUM PIERNIKA, gdzie poznaliśmy historię pierników „Katarzynki”,  wzięliśmy udział w interaktywnym pokazie, prowadzonym przez doświadczonych animatorów oraz upiekliśmy własnego piernika. Na koniec zwiedziliśmy Stare Miasto, Rynek z Ratuszem, Pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Kościół NMP oraz Dom Mikołaja Kopernika (z zewnątrz).

  Przed wyjazdem mieliśmy troszkę czasu na zakup pamiątek i prawdziwych toruńskich pierników.

  Wizyta uczniów i nauczycieli z włoskiej szkoły w Nowarze. - Obrazek 3Czwartek 31 maja,

  to niestety już ostatni dzień naszej wymiany. Ranek uczniowie spędzili w towarzystwie goszczących ich rodzin, korzystając z ostatnich wspólnych chwil.

  Pożegnanie przeciągało się w nieskończoność i gdyby nieupływający czas pewnie nigdy nie rozstalibyśmy się.

  Kolejny rok naszej wymiany międzynarodowej dobiegł końca. Mamy nadzieję, że przyjaźnie pozostaną na dłużej i że za rok spotkamy się po raz szósty.

   

   Izabela Witkowska

  Joanna Wiczyńska

 • zaproszenie

  zaproszenie - Obrazek 1W dniu 13 czerwca (środa), o godzinie 8.30 zapraszamy dzieci, które w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczną naukę w nowej klasie 1 (nie dotyczy obecnych oddziałów przedszkolnych). na spotkanie integracyjne.

  Proszę zapewnić dzieciom śniadanie.

  Spotkanie będzie trwało ok. 2 godzin.

 • zaproszenie

  zaproszenie - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt


 • Szkoła Podstawowa
  im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
  ul. Szreniawska 6
  62-051 Wiry
  61-810-65-65
  spwiry@op.pl

Galeria zdjęć