Menu


 • REKRUTACJA 2018/2019

  12.02.2018

  Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach

  ogłasza

   rekrutację do klasy pierwszej i oddziału wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019

     szczegóły w zakładce REKRUTACJA 2018/2019

 • Konkurs

  KOKURS FOTOGRAFICZNY

  Jesienią w SP w Wirach odbyły się eliminacje do międzyszkolnego konkursu fotograficznego pt. „Kolory Lata i Jesieni”. Do Szkoły Podstawowej 69 w Poznaniu zostały wysłane prace trzech młodych twórców. Pod koniec roku obiegła szkołę wspaniała informacja o wygranej jednego z naszych uczniów – Szymona Kroczaka. Na korytarzu szkoły zostały wywieszone zdjęcia uczestników konkursu, które można było podziwiać przez cały miesiąc. Wszystkim dzieciom dziękuję za udział, a w szczególności gratuluję Szymonowi. Ponad to zachęcam do brania udziału w konkursach, bo WARTO!

  Patrycja Szamara

  Konkurs - Obrazek 1

 • Warsztaty

  „Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia"

  - Albert Einstein

  W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w warsztatach plastycznych, tworząc niesamowite prace plastyczne. Dzieci miały możliwość stworzyć swój własny unikatowy notes, korzystając z techniki jaką jest scrapbooking, ozdobić bawełnianą torbę ekologiczną, pomalować porcelanowy kubek czy wykonać biżuterię z masy plastycznej. Ponad to dzieci dowiedziały się na czym polega rzeźbienie w drewnie, jak wykonać szklaną mozaikę oraz w jaki sposób stworzyć obrazek z gwoździ i wełny. Uczestnicy warsztatów z pełnym zaangażowaniem wykonywali wszystkie powierzone im zadania.

  Warsztaty ukazały ogromny  potencjał twórczy podopiecznych oraz wielką chęć wyrażania siebie w „dziele artystycznym”. Zajęcia przede wszystkim miały na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej, gromadzenie doświadczeń plastycznych, eksperymentowanie materiałami plastycznymi oraz stwarzanie sprzyjających warunków do twórczej aktywności.  Zajęcia bogate w materiały nastawione były na kształtowanie bycia małym artystą bez narzucania schematów i ram. 

  Zapraszam wszystkie dzieci do uczestnictwa w warsztatach w drugim semestrze.

  Patrycja Szamara

  Warsztaty - Obrazek 1Warsztaty - Obrazek 2
  Warsztaty - Obrazek 3Warsztaty - Obrazek 4

 • Konkurs

  WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

                  Dnia 11.01. 2018r. odbył się etap szkolny wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

  Zakres obejmował wymagania szkoły podstawowej , w tym prawie wszystkie lektury klas VII – VIII, których ze zrozumiałych względów siódmoklasiści nie zdołali przeczytać. Potraktowaliśmy to jako rozpoznanie i trening przed przyszłorocznym konkursem i egzaminem.

  Udział wzięły w nim uczennice klasy VII.

  Oto wyniki:

  0001 – 19 p.                       0003 – 20p.

  0002 –  9p.                          0004 – 19p.

  Dziękuję za odwagę w zmierzeniu się z zagadnieniami i zapraszam w przyszłym roku.

  Wanda Rosińska

 • Wieczornica

  WIECZORNICA „DROGA DO NIEPODLEGŁEJ”

              Dnia 22.01.2018. o godz. 18. Społeczność naszej szkoły miała możliwość wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i przypomnienia sobie wydarzeń z historii ojczystego kraju, które 100 lat temu doprowadziły do niepodległości.

  Całość nosiła tytuł „Droga do Niepodległej”, przy czym bardziej chodziło nam o oddanie klimatu tamtych dni poprzez pieśni i poezję, niż o szczegółowe informacje historyczne, choć i takie się znalazły.

  Recytowało ośmioro uczniów z klasy VIIa  oraz dwóch uczniów z klasy VIa i IVd. Poradzili sobie bardzo dobrze z trudnym repertuarem patriotycznym.

  Po raz drugi miał okazję zaprezentować się nasz szkolny chór, który stanął na wysokości zadania.  Wzruszający okazał się występ solistki Danusi Maćkowiak, która wykonała pieśń „Miejcie nadzieję”.

  Śpiewy były wspomagane również przez klasy III b i III d. „Maluchy” wykonały 2 pieśni z animacjami: „Białe róże” i „Wojenko, Wojenko” . Mali uczestnicy wzbudzali podziw swym zaangażowaniem. Porywali do śpiewu widownię.

  Nastrój tworzyło też oświetlenie padające w określonym czasie i miejscu oraz dekoracje pokazujące drogę białego orła od walki z czarnymi orłami do koronacji – odzyskania wolności. Wykorzystaliśmy tu małą animację.

  Omawiane wydarzenia ilustrowaliśmy także za pomocą wyświetlanej prezentacji multimedialnej, które przygotowali J. Wiczyński i p. J. Wiczyńska.

  Występujący zebrali podziękowania, gratulacje i brawa od  widzów za stworzenie niesamowitego nastroju, poruszające recytacje i śpiew.

  To początek naszych działań podejmowanych w celu uczczenia setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Mamy zamiar je kontynuować.

  Dziekujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali nam w realizacji tego przedsięwzięcia.

  W. Rosińska, E. Kopczyńska, A. Gryń, E. Jędrzak - Nawrocka

 • Konkurs

  SUKCES RECYTATORÓW Z „WIROWSKIEJ” SZKOŁY

             Dnia 27.01.2018r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu odbył się półfinał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego klas IV - VI. Udział wzięło w nim udział około 60 recytatorów. Do finału zakwalifikowano około 15 osób.

  Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów: JAKUB MIECZOWSKI z klasy VIa i IGOR KUZEMKO z klasy IVD. Obaj „przeszli do finału”, który odbędzie się w marcu.

  Bardzo cieszymy się z ich sukcesu. Gratulujemy występu i życzymy powodzenia w finale.

  Wanda Rosińska

  Konkurs - Obrazek 1

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Przegląd Kolęd i Pastorałek

  XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek Gminy Komorniki 2018

  W niedzielę 14 stycznia 2018 r. w Domu Kultury „Koźlak” w Chomęcicach znów można było poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.  

  Już po raz 13 w dzień, gdy w całej Polsce gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gminie Komorniki odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek.

  Jak zawsze mogliśmy podziwiać utalentowanych uczniów występujących w przeglądzie. Oprócz tego, że pięknie śpiewali i grali byli również ciekawie przebrani. Wszyscy pięknie przygotowali się do występu. Zaprezentowali swoje muzyczne uzdolnienia i pasje, za które zostali nagrodzeni. Wysoki poziom umiejętności wokalnych zaprezentowali również uczniowie naszej szkoły. Jury doceniło ich występy. Serdecznie gratulujemy następującym laureatom:

   

  Kategoria IV-VI

  soliści:  Magdalena Frąckowiak kl. Vb- I miejsce

  zespoły:  Amelia Strózik i Anna Pawłowska kl. Va- III miejsce

   

  Kategoria II-III

  soliści:  Adam Pawłowski kl IIIc- III miejsce

  zespoły: kl. IIId- III miejsce

   

  kategoria 0-I

  zespoły:  Klasa Ia- II miejsce

   

  Ewa Kopczyńska

  Przegląd Kolęd i Pastorałek - Obrazek 1Przegląd Kolęd i Pastorałek - Obrazek 2Przegląd Kolęd i Pastorałek - Obrazek 3

   

  Przegląd Kolęd i Pastorałek - Obrazek 4Przegląd Kolęd i Pastorałek - Obrazek 5

   

 • Konkurs

  Konkurs - Obrazek 1Serdecznie gratuluję

  wszystkim uczestnikom

  ogólnopolskiego konkursu Pingwin

  uzyskanych wyników!

   

  Imię Nazwisko

  Suma punktów

  Miejsce

  /Ilość uczestników

  Przyroda - kl. 4

   

   

  Hubert Krupa

  46

  15/775

  Igor Kuzemko

  45

  16/775

  Jan Wrzeszczyński

  44

  17/775

  Dawid Hadas

  36

  25/775

   

   

   

  Przyroda - kl. 5

   

   

  Michalina Olejniczak

   

  26/904

  Maks Świtała

   

  42/904

   

   

   

  Biologia - kl. 7

   

   

  Julia Lewicka

  50

  11/356

  Jakub Kandulski

  48

  13/356

  Julia Ratajczyk

  42

  19/356

  Adam Łukaszkiewicz

  38

  23/356

  Kacper Wiścicki

   

  39/356

   

   

  Joanna Zając

 • Noc Biologów

  Noc Biologów - Obrazek 1W dniu 12 stycznia 2018 roku, grupa chętnych uczniów z naszej szkoły wzięła udział w zajęciach ”Nocy  Biologów” organizowanych przez Wydział Biologii Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Po godzinie 15 wyruszyliśmy w drogę na Uniwersytet, wysiedliśmy na pętli os. Sobieskiego, skąd przemaszerowaliśmy docierając około godziny 16 na miejsce. W wejściu przywitali nas studenci, a każdy uczestnik dostał znaczek z logo Nocy Biologów. Następnie podzieliliśmy się na grupy i udaliśmy się na planowane zajęcia były to min.: Warsztaty- Mikropotwory w naszych rzekach, Życie w kropli wody, Warsztat Szalonego Naukowca, Laboratorium młodego naukowca. Mnogość eksperymentów prezentowanych przez pracowników naukowych mile zaskoczyła nie tylko uczniów, ale również grono pedagogiczne. Doświadczenia, pokazy oraz laboratoria były dostosowane do grup wiekowych uczestników. Uczniowie mogli zobaczyć kolorowy wulkan, świecące DNA, różę mogącą potłuc się na kawałki niczym szklanka uderzająca o ziemię, dowiedzieć się, jakie makrobezkręgowce można spotkać w zbiornikach wodnych, oraz określić stan ekologiczny wody na ich podstawie. Ponadto samodzielnie wykonali izolację materiału genetycznego z tkanki roślinnej, oraz brali udział w serii mniejszych doświadczeń i pokazów w tym zbiorów roślin egzotycznych z całej kuli ziemskiej, wystawie gadów i płazów. W krótko trwających przerwach uczniowie naszej szkoły udzielili wywiadu dla Radia, oraz Telewizji TVP Info. Poznali również przysmaki baru studenckiego, oraz wylosowali upominki. Na koniec tym razem całą grupą uczestniczyliśmy w wykładzie pt.” Bakterie i ich śmiertelni wrogowie”, dzięki któremu młodzi adepci mogli poczuć się jak prawdziwi studenciJ! O godzinie 19 wyruszyliśmy w drogę powrotną, nasza wycieczka do świata nauki dobiegła końca na pętli Górczyn.

   FOTORELACJA

  Joanna Zając, Anna Stromczyńska, Alina Gryń

 • Drzwi otwarte

  Drzwi otwarte - Obrazek 1

 • Konkurs

  Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

  12 stycznia miłośnicy matematycznych zadań uczestniczyli w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

  Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń kl.7b Adam Szenajch.

  Gratulujemy.

  Poniżej przedstawiamy wyniki etapu szkolnego.

   

  WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY – etap szkolny 2017/2018

  kod ucznia

  wynik

  A01W

  7

  A02W

  5

  A03W

  15

  A04W

  nb

  A05W

  19

  A06W

  10

  A07W

  11

  A08W

  12

  A09W

  31

  A10W

  13

  A11W

  8

  A12W

  13

  A13W

  18

  A14W

  9

  A15W

  9

  A16W

  14

  A17W

  8

  A18W

  12

  A19W

  3

  A20W

  12

   

  R. Kozłowska

 • Konkurs

  Wyniki konkursu

  „Ozdoba choinkowa”

  Lista laureatów klasy 0-3Konkurs - Obrazek 1Konkurs - Obrazek 2

  I miejsce

  Oliwia Szafrańska kl. 2a

  II miejsce

  Natalia Malinowska kl. 2a

  Justyna Makowska  kl. 2a

  III miejsce

  Jakub Drobnik kl. 1a

  Wśród wyróżnionych znaleźli się: Alicja Lewicka,  Ignati Diavgo

  Dziękujemy za udział oraz gratulujemy zwycięzcom!

  K. Bogielczyk, A. Trybs, M. Baranowska            

 • Jasełka

  Jasełka - Obrazek 1Społeczność naszej szkoły w piątek 22 grudnia 2017 r. miała okazję podziwiać jasełka. Gra aktorska uczniów z klasy 7a i 7c przeplatała się z kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego.                                               

  Głównym motywem bożonarodzeniowego spektaklu była, jak łatwo odgadnąć, walka dobra ze złem. Humorystyczna forma przedstawienia wywołała szczery śmiech widzów. Mimo zmieniającego się sztafażu przesłanie płynące z tradycyjnych jasełek pozostaje niezmienne – przyjście na świat Dzieciny z Betlejem jest źródłem niegasnącej nadziei dla wszystkich ludzi.

  Młodym aktorom i wokalistom serdecznie gratulujemy niezwykle udanego występu.

   

          Mirosława Konieczna, Justyna Lisik, Magdalena Waligórska, Ewa Kopczyńska

 • Pamiętamy o Powstańcach Wielkopolskich

   - Obrazek 1Nasza Szkoła od kilku lat ma wyjątkowego patrona, którym są Powstańcy Wielkopolscy. Społeczność szkolna stara się cały rok czcić pamięć Powstańców. Jednym ze sposobów podtrzymywania pamięci o naszych lokalnych bohaterach jest dbanie o ich miejsca spoczynku. W okresie rocznicowym, który przypada w czasie przerwy świątecznej pamięć o Powstańcach jest dla nas szczególnie ważna. Dlatego 27 grudnia grupa uczniów szkoły wraz z rodzicami wzięła udział w organizowanej przez Panią Marię Sikorską akcji odwiedzin grobów Powstańców spoczywających na cmentarzu parafialnym w Wirach. Wcześniej w szkole zorganizowana została akcja „Znicz dla Powstańca” podczas której zebrano ponad 60 zniczy. Jeden z rodziców, Pan Marcin Kuzemko wydrukował naklejki okolicznościowe na - Obrazek 2znicze. Na każdym grobie Powstańca zapłonął „Powstańczy Znicz”. Pani Maria Sikorska w momencie zapalania zniczy przybliżyła sylwetki i bohaterskie czyny wybranych Powstańców.

  Bardzo dziękujemy organizatorom akcji oraz jej uczestnikom za pamięć i szacunek okazany naszym Bohaterom.  Szczególne podziękowania należą się jednak rodzicom, którzy swoją postawą dali dzieciom prawdziwą lekcję patriotyzmu. Liczymy na to, iż dzięki tego rodzaju akcjom pamięć o Powstańcach będzie żywa przez następne pokolenia.

 • Konkurs

  Podsumowanie konkursu

  drzewko matematyczne

  Na konkurs wpłynęło wiele pięknych drzewek. Wybór zwycięzców był trudny. Jednak, jak w każdym konkursie czas na podsumowanie.

  Znalezione obrazy dla zapytania gwiazdka Znalezione obrazy dla zapytania gwiazdkaZnalezione obrazy dla zapytania gwiazdka Znalezione obrazy dla zapytania gwiazdkaArtyści, którzy uzyskali najwięcej gwiazdek Konkurs - Obrazek 1Konkurs - Obrazek 2Konkurs - Obrazek 3Konkurs - Obrazek 4Konkurs - Obrazek 5Konkurs - Obrazek 6

  Klasy 4-7

  I miejsce

  Inez Salej

  II miejsce

  Antonina Sobisiak

  III miejsce

  Eliza Konieczna

  IV miejsce

  Zuzanna Jagodzińska

  V miejsce

  Aleks Ławniczak

  Klasy 1-3

  I miejsce

  Oliwia Szafrańska

  II miejsce

  Jakub Drobnik

  III miejsce

  Wiktor Mrozek

  IV miejsce

  Wiktor Ślachetka

  V miejsce

  Mikołaj Kosmowski

  Wśród wyróżnionych twórców choinek znaleźli się:

  Kl.4-7

  M.Moskal,G.Wiścicka,P.Szymyślik,J.Wiczyński,B.Wiczyński, O.Śniedziewski,J.Wrzeszczyński,W.Zakrzewska,T.Przybylski W.Franc,Z.Dąbrowska,Z.Stężycka,K.Iskrzak,P.Mazur, F.Malinowski, F.Lubiński,

  Kl.1-3

  W.Tomaszewski,F.Chmielewski,A.Borowiak,L.Mrozek.

  Gratulujemy.                                                               R.Kozłowska. J.Lisik

   

  Konkurs - Obrazek 7 Konkurs - Obrazek 8

 • Konkurs

  Konkurs - Obrazek 1Wyniki konkursu  

  „Wieniec Bożonarodzeniowy”

  Jury nagrodziło prace w dwóch kategoriach biorąc pod uwagę pomysłowość, użyte materiały i oryginalność wieńców

   

  Klasy 0-III:

  Franciszek Chmielewski kl.IIIa

  Ignati Diavgo kl.IIb

  Klara Liniewicz kl.IIa

  Justyna Makowska kl.IIa

  Klasy IV-VII:

  Jakub Makowski kl.Va

  Pola Mikołajczak kl.IVc

  Michalina Olejniczak kl.Va

  Dziękujemy za udział oraz grtaulujemy zwycięzcom!

  H.Golak, K.Woyczikowska

 • Konkurs

  Konkurs - Obrazek 1 

  I MIEJSCE

  W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE

  ,,ZRÓB SOBIE PRZERWĘ NA CZYTANIE”

   

   

  Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła zajęła zaszczytne I miejsce  w wojewódzkim konkursie ,,Zrób sobie przerwę na czytanie”. Otrzymaliśmy 300 zł na zakup książek do biblioteki. Jury (Zarząd Fundacji AITWAR) uzasadniło swój wybór następująco: ,,za metodyczne podejście do tematu nie tylko baśni słowiańskich, ale i zagadnień słowiańszczyzny, włączenie całej społeczności szkolnej do działań związanych z projektem oraz podjęcie współpracy z pobliską biblioteką.” 

  Przede wszystkim słowa podziękowania kieruję do Was Drodzy Uczniowie. Dziękuję także tym, którzy włączyli się do akcji, czyli: Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom oraz zaproszonym Gościom.  

  Luiza Matuszewska

 • Konkurs

  „Mam talent – do śpiewania kolęd i pastorałek” konkurs w oddziale przedszkolnym

  20 grudnia w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs pt: „Mam talent”, w którym brały udział chętne dzieci z grup 0a i 0b. Celem konkursu było zaprezentowanie swoich umiejętności wokalno-instrumentalnych, integracja dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz przezwyciężanie nieśmiałości przed publicznymi występami.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

  Konkurs - Obrazek 1

  Dominika Kaczmarek, Alicja Żurawiak

 • Akcja

  Akcja - Obrazek 1Już  po raz kolejny, Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zbierała środki opatrunkowe, które zostaną przekazane misyjnym szpitalom i przychodniom w Afryce. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy, w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci ulegają częstym  urazom. 
  Akcja - Obrazek 2W tropiku wielka plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Zebraliśmy bardzo dużo środków opatrunkowych, które przekazaliśmy do fundacji. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję pomocy.   

  Alina Gryń, Anna Stromczyńska                                                           

strona:

Aktualności

Kontakt


 • Szkoła Podstawowa
  im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
  ul. Szreniawska 6
  62-051 Wiry
  61-810-65-65
  spwiry@op.pl

Galeria zdjęć