Kontakt


 • Szkoła Podstawowa
  im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
  ul. Szreniawska 6
  62-051 Wiry
  61-810-65-65
  spwiry@op.pl

Menu

Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

ERASMUS +


PROJEKT MIĘDZYSZKOLNEJ WYMIANY POLSKO - WŁOSKIEJ

Innowacja nr 120-2014/2015 

Nasza szkoła bierze udział w programie

Szkoła otrzymała tytuł

"Szkoły w ruchu"

Szkoła Odkrywców Talentów

liczba odwiedzin: 1139841

Wiadomości

 • To już czwarty raz spotkaliśmy się w naszej szkole na warsztatach językowych. Z piątku na sobotę (8/9 grudnia) uczniowie spędzili wspólnie czas doskonaląc swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Motywem przewodnim naszego kolejnego spotkania było Christmas . Przy okazji przybliżyliśmy sobie postać Królowej Elżbiety II i całej Rodziny Królewskiej. Warsztaty rozpoczęliśmy od krótkiego poznania się poprzez ciekawe zabawy  integracyjne. Kolejnym punktem naszych warsztatów było wspólne pieczenie i zdobienie pierniczków.  Następnie uczniowie udali się do sali komputerowej, gdzie uczestniczyli w zabawie interaktywnej Kahoot. Zadanie polegało na udzieleniu szybkiej odpowiedzi dotyczącej obchodów świąt w Anglii. Wygłodniali udaliśmy się do stołówki, gdzie  uczniowie przygotowali sobie kolację. Nie obyło się też bez świątecznych piosenek znanych angielskich wykonawców, odśpiewanych przez wszystkich uczestników.

 • Dnia 30 listopada (czwartek) klasa 3b wybrała się z wizytą do przedszkola ,,Wesoła Kraina” w Wirach z przedstawieniem na podstawie baśni słowiańskiej ,,O kogutku i kurce”. Jednocześnie było to ostatnie z działań w ramach akcji: ,,Zrób sobie przerwę na czytanie”. Dzieci przebrały się za bohaterów baśni czeskiej: Kogutka, Kurkę, Studzienkę, Szwaczkę, Szewca, Świnkę, Piwowara, Krówkę, Łąkę oraz Niebo. A następnie wzorcowo odegrały powierzone role. Nasze przedstawienie obejrzały dwie grupy przedszkolne: Krasnoludki oraz Cudaczki. Spektakl bardzo podobał się młodszym kolegom i koleżankom, dlatego w podziękowaniu otrzymaliśmy słodki poczęstunek. Wizytę w przedszkolu z pewnością zaliczymy do bardzo udanych. Wszystkim towarzyszyły pozytywne emocje, dobry humor oraz świetna zabawa. Miejsce to z pewnością będziemy łączyć tylko z miłymi wspomnieniami.

 • W dniach 20-24 listopada odbył się w naszej szkole Tydzień Baśni Słowiańskich. Inspiracją do stworzenia tego tygodniowego projektu była akcja „Zrób sobie przerwę na czytanie”, do której przystąpiliśmy. Głównym celem projektu było promowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale nie w sposób szablonowy, ale przede wszystkim poprzez aktywne uczestnictwo w przerwach i lekcjach poświęconych baśniom słowiańskim.

  Podczas długich przerw sięgnęliśmy po wiele utworów słowiańskich, między innymi: O kogutku i kurce, O chłopie, co szedł do piekła z kiełbasą czy O królewiczu i jego pomocnikach, a także wiele innych. Klasy 3b i 3d pokusiły się o przygotowanie przedstawień na podstawie baśni  O kogutku i kurce, gdzie w rolę narratora wcieliła się pani Marta Krajewska (mama ucznia z klasy 3b). Klasa 7c przygotowała przedstawienie na podstawie baśni O chłopie, co szedł do piekła z kiełbasą. Natomiast klasa 3c zorganizowała lekcję plastyczno-literacką, na którą zaprosiła panią Dorotę Sosnowską (mamę uczennicy z klasy 3c), która przeczytała dzieciom baśń wielkopolską Ojciec i trzej synowie.  Jednym z naszych działań było przeprowadzenie lekcji bibliotecznych: My Słowianie, czyli kto? Kilka słów o naszej kolebce…, gdzie uczniowie wykorzystywali technologię informacyjną poprzez rozwiązywanie quizu dotyczącego wiedzy na temat Słowian na platformie: kahoot!. Klasy szóste podczas lekcji plastyki wykonały ilustracje do wybranej baśni słowiańskiej.

 • 12 grudnia do Naszej Gminy zawita Mikołaj z Rovaniemi.

  W krótkim programie wizyty władze gminy zaplanowały spotkanie otwarte z dziećmi, które odbędzie się w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, o godzinie 15.30.

  Zachęcamy do udziału w spotkaniu.

   

 • W związku z powtarzającymi się sygnałami dotyczącymi stwierdzenia u uczniów przypadków wszawicy bardzo prosimy o regularną kontrolę czystości skóry głowy. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dotyczącym pedikulozy i sposobów radzenia sobie z "problemem".

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Menu

  Aktualności

  Kontakt


  • Szkoła Podstawowa
   im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
   ul. Szreniawska 6
   62-051 Wiry
   61-810-65-65
   spwiry@op.pl

  Galeria zdjęć