Szkoła Przyjazna Sześciolatkom

ERASMUS +

PROJEKT MIĘDZYSZKOLNEJ WYMIANY POLSKO - WŁOSKIEJ

Innowacja nr 120-2014/2015

Nasza szkoła bierze udział w programie

Szkoła otrzymała tytuł

"Szkoły w ruchu"

Szkoła Odkrywców Talentów

• Uczestniczyliśmy  i  zwyciężyliśmy

„Matematyka bez granic”

klasa 6b na III miejscu podium

w regionie wielkopolskim

Sukcesy uczniów - Obrazek 1W poniedziałek 11czerwca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2  w Poznaniu odbyło się podsumowanie  konkursu

„Matematyka bez Granic” – Junior, w regionie wielkopolskim.

Konkurs odbył się pod patronatem:
    - Marszałka Województwa Wielkopolskiego,  pana Marka Woźniaka

- Prezydenta Miasta Poznania, pana Jacka Jaśkowiaka

- Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, pani Elżbiety Leszczyńskiej

• Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące programu "Dobry Start" przesłane przez Ministra Edukacji Narodowej:

Dobry Start - plakat

• Sukces naszych uczniów w VI Powiatowym Konkursie  literacko-plastycznym ,,Tworzymy książki”  - Obrazek 1W maju odbył się powiatowy konkurs literacko-plastyczny ,,Tworzymy książki”, zorganizowany przez SP nr 3 w Luboniu. W tym roku mija 115 rocznica urodzin Ireny Jurgielewiczowej – autorki znanych powieści ,,Ten obcy” czy ,,Inna”. Dlatego tym razem dzieci zmierzyły się z nie lada wyzwaniem, mianowicie musiały napisać powieść obyczajową mówiącą o nich samych. O tym, co ich dotyka, z czym nie mogą sobie poradzić, a także wręcz odwrotnie – co jest ich największym szczęściem czy sukcesem.

Uczniowie z naszej szkoły napisali blisko 30 książek i wszystkie z nich wzięły udział w konkursie. Łącznie nagrodzono 16 uczniów z całego powiatu, w tym aż połowa z nich,  to uczniowie SP Wiry. Jest to dla nas bardzo duży sukces i ogromna duma. Serdecznie gratulujemy zwycięzcą oraz wszystkim dzieciom, które brały udział w konkursie. Poniżej lista nagrodzonych uczniów.

• Już po raz trzeci nasza szkoła włączyła się w akcję zbierania książek do szpitalnych bibliotek pod patronatem fundacji Zaczytani.org. Zebraliśmy bardzo dużo książek, które na pewno ucieszą małych i dużych pacjentów. W imieniu fundacji i swoim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji.

PODSUMOWANIE WIELKIEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK - Obrazek 1

Barbara Mazur

Magdalena Baranowska

Patrycja Szamara

Katarzyna Kończal

• Wizyta uczniów i nauczycieli z włoskiej szkoły w Nowarze. - Obrazek 1Niedziela, 27 maja

z radością powitaliśmy po raz piąty włoską grupę nauczycieli i uczniów wśród nas. Pomimo późnego popołudnia spotkaliśmy się wspólnie w naszej szkole. Piękna pogoda pozwoliła na gry i zabawy na świeżym powietrzu. A dzięki uprzejmości rodziców, nasi goście i my mogliśmy kosztować polskich przysmaków.

Poniedziałek, 28 maja

rozpoczęliśmy w szkole od pokazania przygotowanych przez uczniowie prezentacji na temat zwiedzanych miejsc. Na drugą lekcję zaprosiliśmy naszych gości na wspólną grę w palanta. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Poznania, które rozpoczęliśmy od wizyty w jednostce straży pożarnej. Uczniowie mogli przymierzyć strażacki kask, wejść do wozu strażackiego i schłodzić się pod strażacką sikawką. Spacerkiem obeszliśmy Stary Rynek, a godzinie 12.00 obejrzeliśmy poznańskie koziołki. Potem udaliśmy się do Manufaktury Słodkie Czary Mary, gdzie wzięliśmy udział w lekcji przygotowania czekolady. Następnie przez Most Św. Rocha i  Śródkę udaliśmy się nad Jezioro Maltańskie, aby spędzić miło czas na placu zabaw. Wieczorem cała grupa udała się na Jump Arenę.

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane