• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Znajdziecie tutaj aktualności i ważne informacje organizacyjne.
          • Gminny Konkurs Recytatorski

            16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Polska wierszem malowana".

            Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 0-3. Najmłodsi uczniowie musieli wykazać się pamięciowym opanowaniem tekstu i piękną recytacją. Jury brało również pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne występujących uczniów.

          • II Międzyszkolne Potyczki Biblioteczne

            To już drugi rok z rzędu, kiedy nasi uczniowie zwyciężyli w Międzyszkolnych Potyczkach Bibliotecznych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2 w Komornikach. Tym razem turniej adresowany był dla uczniów klas IV.

            Zwycięska drużyna w składzie: Ewa Łyk 4a, Katarzyna Krzyżanek 4a oraz Lena Kamińska 4c rywalizowała ze swoimi rówieśnikami w sześciu rundach. Dziewczyny musiały wykazać się znajomością fragmentów książek; ułożyć trimino frazeologiczne; rozwiązać krzyżówkę ortograficzną a także odszyfrować zadanie niespodziankę, którym były hasła ukryte w snotkach. Całemu turniejowi przewodził Szalony Kapelusznik, dzięki któremu wydarzenie było świetną zabawą.

          • Podsumowanie projektu "Książki bez recepty!"

            Prawie 1000 książek!!! Tyle darów książkowych ofiarowała Społeczność SP Wiry w czasie dwutygodniowej zbiórki charytatywnej prowadzonej przez bibliotekę szkolną w ramach Projektu Książki bez recepty!!! Nasza Szkoła jest Partnerem Projektu Książki bez recepty, realizowanego przez 5-osobowy Młodzieżowy Zespół w ramach udziału w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.
            Jako Koordynatorka szkolnej zbiórki serdecznie dziękuję Całej Społeczności Szkolnej - Uczniom z Rodzinami, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły - za ogromne serce i hojne książkowe dary, które z pewnością ucieszą małych i dużych pacjentów hospitalizowanych na szpitalnych oddziałach w całej Polsce.

          • "Wielkanocny koszyczek"/podsumowanie konkursu

            W dniu 5 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Wielkanocny koszyczek”.
            Organizatorki: Karolina Bogielczyk, Justyna Sztylka-Laskowska, Edyta Jaworska oraz Małgorzata Styczyńska adresowały konkurs do uczniów klas I-III. Przedmiotem konkursu było kreatywne wykonanie koszyczka wielkanocnego. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań plastycznych oraz wrażliwości estetycznej.
            Wszystkie prace zostały starannie wykonane, przy użyciu przeróżnych, kolorowych materiałów. Bardzo dziękujmy wszystkim uczniom za udział w konkursie i dostarczenie ciekawych prac.
            Dostarczono 36 koszyczków. W każdej kategorii wiekowej przyznano 3 miejsca oraz wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

          • Zajęcia z jajem

            Na zajęciach integracji sensorycznej zawsze dzieją się fajne rzeczy. Pierwszy dzień wiosny i nadchodzące Święta zaprosiły nas na zajęcia z jajem.

            Izabela Wiktorowska-Giżycka

            terapeuta

          • Warsztaty wielkanocne

            W ubiegłym tygodniu odbyły się kolejne, szkolne warsztaty plastyczne z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały różne dekoracje. Mając do dyspozycji różnorodność materiałów, wszyscy stworzyli własnoręczne, piękne ozdoby. Uczestnictwo w warsztatach stworzyło warunki do rozwijania kreatywności i twórczości naszych uczniów. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

          • Sukces Naszych ósmoklasistek

            Znakomity wynik w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

            Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy 8a, Emilia Zimlińska, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Natomiast uczennica klasy 8b, Nila Monczak, zdobyła tytuł finalisty tegoż konkursu. Serdecznie gratulujemy tak ogromnego sukcesu! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

          • Szkolny Turniej Warcabowy

            19 marca w naszej szkole odbył się Turniej Warcabowy, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-3. Rozgrywając ze sobą kolejne partie, starali się zebrać jak największą liczbę punktów. Najlepszymi graczami okazali się:

            Lena Matuszak z kl. 3e - I miejsce

            Julia Obidowska z kl. 2c - II miejsce

            Antoni Koluszenko z kl. 3d - III miejsce

          • Spotkanie z autorem

            Klasy 2b i 2e omawiały lekturę "Afryka Kazika". Po zapoznaniu się z przygodami głównego bohatera, gościły w bibliotece szkolnej na spektaklu kamishibai "Listy z Afryki" opowiadającym o podróży Kazimierza Nowaka -
            podróżnika, który w latach 1931-1936 samotnie przemierzył kontynent afrykański, pokonując około 40 000 km rowerem, pieszo, konno, na wielbłądzie oraz pociągiem. Zwieńczeniem omawianej lektury była wizyta autora, pana Łukasza Wierzbickiego, który z ogromnym zaangażowaniem i humorem przedstawił swoje książki, ciekawie opowiadając o przygodach bohaterów, którzy są prawdziwi i autentyczni. Pokazał nam także piękne miejsca oraz zdradził kilka niesamowitych przygód bohaterów.
            Pan Łukasz przekazał w darze dla naszej biblioteki 2 pozycje książkowe swojego autorstwa w języku ukraińskim - za co serdecznie dziękujemy!!!
            Klasa 2b w podziękowaniu podarowała panu Łukaszowi wykonaną przez sieb

          • Żonglowanie na śniadanie

            W związku z naszym przedsięwzięciem: "Żonglowanie na śniadanie", dnia 08.03.2024 roku odbyło się wspólne spotkanie klas - zarówno oddziałów przedszkolnych - 0a i 0d jak i starszych klas 1a i 1c oraz 3e wraz z wychowawcami. Żonglowanie to ćwiczenie rozwijające w wielu aspektach, aktywizuje obie półkule mózgowe, rozwija równowagę obu stron ciała, a tym samym wpływa na pamięć, wspomaga koncentrację uwagi. Ponadto czynność ta rozwija koordynację oko-ręka i uczy uporu i dużej cierpliwości co wspiera proces uczenia się. Jest to trudne ćwiczenie więc młodsze dzieci rozpoczynają najpierw zabawę z jednym woreczkiem, by z czasem przejść do dwóch a nawet trzech. Uczniowie klasy 3e mogli pokazać dzieciom z klas młodszych jak sprawnie można żonglować dwoma woreczkami.

          • Zajęcia profilaktyczne dla oddziałów przedszkolnych

            Nieznajomy - kto to taki?

            Poprzez przekazanie konkretnych informacji budujemy poczucie samodzielności i pozytywnej samooceny u dzieci. Dlatego też oddziały przedszkolne uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych dotyczących właściwego zachowania w sytuacjach kontaktu z nieznajomymi.

            Omawialiśmy, na co dziecko powinno zwrócić uwagę, gdy spotyka osobę nieznaną, oraz dyskutowaliśmy o istocie zaufania i kryteriach, które decydują o jego przyznaniu. Dzieci miały okazję poznać bajkę - pomagajkę autorstwa Doroty Suwalskiej zatytułowaną "Obcy", opowiadającą o przygodach Krzysia i zielonego ufoludka. Dodatkowo, wzięły udział w inscenizacji przygotowanej przez starsze koleżanki, czyli biblioteczne mole książkowe, które wykorzystały treść opowiadania "Rady nie od parady" Marii Strzałkowskiej, aby przekazać wskazówki dotyczące właściwego postępowania w sytuacjach kontaktu z osobami obcymi.

          • Spotkanie warsztatowe dla rodziców

            28.02.2024 odbyło się szkolenie: "Jak wspierać dziecko w osiąganiu sukcesów w nauce", które było skierowane dla rodziców dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Rodzice poznali i wykonali ćwiczenia stymulujące funkcje percepcyjno - motoryczne, funkcje wzrokowe i funkcje słuchowe. Ponadto rozmawiano o przyczynach trudności z utrzymaniem koncentracji oraz sposobach na przyspieszenie nauki czytania. W całym spotkaniu motywem przewodnim była potrzeba ruchu, który rozwija mózg.

          • Zbieramy książki/akcja

            " Wszystkie książki można podzielić na dwie grupy: książki na chwilę i na każdą chwilę. " - John Ruskin

            Każdy z nas lub ktoś z członków naszej rodziny znajdzie się kiedyś w szpitalu. Pobytowi w szpitalu zawsze towarzyszy stres. Czy to możliwe, że książki mogą pomóc w walce z poczuciem niepokoju u pacjentów?

          • Rekrutacja

            Drzwi otwarte - oddziały przedszkolne

            5 lutego o godzinie 17.30 zapraszamy rodziców dzieci z rocznika 2018 na drzwi otwarte. Podczas spotkania omówione zostaną najważniejsze kwestie dotyczące rekrutacji do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025.

          • Mam Talent

            W poniedziałek 30 stycznia odbyła się pierwsza edycja klasowego konkursu Mam Talent. Uczniowie z klasy 1a zaprezentowali swoje zainteresowania: tańczyli, śpiewali, recytowali wiersze, układali flagi państw z kostki Rubika czy wykonywali różne akrobacje. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali historii Titanica, którą opowiedział im kolega z klasy. W nagrodę każdy uczestnik konkursu otrzymał niespodziankę. To był bardzo udany dzień😊

          • Mistrzostwa zerówek w piłce nożnej

            18 stycznia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Zerówek w Piłce Nożnej. O tytuł mistrza zaciekle walczyli uczniowie czterech zerówek. Uczestnicy dali z siebie wszystko, na trybunach gorący doping zagrzewał do walki.

            Ostatecznie tytuł Mistrza wywalczyła klasa 0a, drugie miejsce przypadło klasie 0d, zaś trzecie zdobyły wspólnie klasy 0b i 0c. Najważniejsza była dobra zabawa oraz gra w duchu fair play.

    • Godziny dzwonków

      Czwartek 18.04.2024
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • panel administratora

    • Kontakty

      • sekretariat: spwiry@op.pl
      • administrator strony www: adam.piatek@spwiry.pl
      • ul. Zespołowa 23 62-051 Wiry Poland
      • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach
      • 61 10 25 300 517-298-682
      • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że: • Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach z siedzibą w Wirach przy ul. Zespołowej 23, 62-051 Wiry; • Z naszym inspektorem ochrony można skontaktować się przez e-mail korzuch@infic.pl; • Celem przetwarzania danych jest możliwość realizacji zadań wynikających z ustawy Prawo oświatowe, Ustawy o systemie oświaty oraz wydanych do nich aktów wykonawczych, a także Statutu placówki; • Podstawą prawną przetwarzania danych jest zgoda, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO; • Rodzicom przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, jednak bez uszczerbku dla przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody; • Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości korzystania z wymienionych w zapytaniu działań; • Dane będą przechowywane przez okres edukacji dziecka u administratora danych; • Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa; • Rodzicom przysługuje prawo do żądania dostępu do podanych danych oraz do ich sprostowania; • Rodzic ma prawo wnieść skargę do organu nadzorczego, jeśli uważa, że przetwarzanie danych narusza dobra osobiste lub RODO.
    • Logowanie